Ondřej Neumann: Aféry Babiše posilují. A bude hůře!
IN MEDIAS RES. Už už to vypadalo, že od Andreje Babiše staršího po skandálu s údajným únosem syna na Krym pes kůrku nevezme. Pak ale dorazily průzkumy veřejného mínění. A ejhle, v očích voličstva Babišovo hnutí posílilo. A nejspíše bude ještě hůře.
Tuto středu se bude o střetu zájmů českého premiéra diskutovat v Evropském parlamentu. Na popud zelených a lidovců byl na jednání zařazen bod „Střet zájmů a ochrana evropského rozpočtu: případ České republiky“.
Na první pohled vypadá vše jasně. Ostuda nad ostudu. Několikátá v krátkém časovém sledu. Zdání ale klame. Takhle to totiž vidí lidé, kteří Andreje Babiše nemusí, případně dokáží kriticky nahlédnout jeho činy.
Jak to vidí „jiné Česko“
Existuje však i „druhé Česko“. Kauza Babiš junior budiž varováním. „Operetní“ zpracování kauzy v Seznam TV skvěle nakoplo sledovanost.
V konečném důsledku však pomohlo Babišovi a jeho PR týmu vytvořit pro voliče tuzemského oligarchy legendu o zlých a nemravných novinářích, kteří neváhají ve své nenávisti k titánovi české politiky zneužít duševní choroby jeho syna.
Ve volebním modelu STEM vytvořeném po vypuknutí široce medializované kauzy Babišovo ANO získalo více než třetinu všech hlasů – přesně 35,7 procenta.
Růst podpory hnutí zaznamenal také průzkum agentury Kantar CZ pro Českou televizi. Jejich analytici přitom hlásili, že Babiš začal luxovat kromě sociálně demokratických i komunistické a Okamurovy voliče.
Kontraproduktivní europalba
A do toho teď – po novinářích – budou do „jejich Babiše“ v Bruselu bušit navíc ještě zelení „extremisté“ a lidovečtí „pánbíčkáři“.
Ano, ti, co nám zakazují Vánoce i s Ježíškem a zvou sem po zuby ozbrojené muslimy. A přitom berou statisíce každý měsíc! Ideální to potrava pro mediální a PR divize Agrofertu.
Text vznikl ve spolupráci HlídacíPes.org s týdeníkem Marketing&Média. Více o médiích a marketingu najdete v aktuálním vydání M&M, které vychází každé pondělí.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Investor Brůna: Kam na hory bez davového šílenství?
Investor Brůna: Prachy jsou krásná věc. Ale štěstí si nekoupíš
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
17 komentářů
Každý národ má nějakou specifickou vlastnost. Například jsem poslouchal slovenského hokejového trenéra jak v rozhlasovém rozhovoru říkal, že má na české mužstvo jednoduchý recept. Doslova řekl –zvolíme na ně tvrdost a bitky protože to jsou vesměs poserové. Ten jedinec co se nebojí se servat je nespasí. To samé říkají i ostatní . Ale trochu se to změnilo.
V politice je to podobné.
Už nemáme nebojácné disidenty v čele s Havlem a zahraniční válečné hrdiny. Už jsme zase poserové ovládané kolaborantem a vvčuránkem , Hlavně, že se máme dobře jako za Hitlera nebo Husáka. Nebo se pletu?
Jestli jsi se podělal, nevím proč do toho taháš zbytek národa.
51% voličů není zbytek, to je pravda o českém národu. 😢
Nepletete se. Jen se obávám, že nejsme, my Češi,jen poserové, ale přímo sráči (omlouvám se za vulgarismus, ale jiné vhodné slovo v českém jazyce neexistuje!).
Dodávám, že o tom, co jse víc než třetina Čechů zač, si lze udělat obrázek z následující historické skutečnosti : „V sobotu 20. června 1942, tedy dva dny po hrdinné smrti sedmi parašutistů v kostele sv. Cyrila a Metodějě, se v jihočeském Táboře konala jedna z mnoha veřejných manifestací, jež měly demonstrativně odsoudit atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Manifestace měla podobnou formu jako shromáždění v Praze na Staroměstském náměstí 2. června – nevystupovali zde představitelé nacistické okupační správy, ale výhradně čeští politikové. Nacisté tak chtěli zejména pro mezinárodní veřejnost navodit dojem, že manifestace jsou spontánními akcemi českého národa. Shromáždění předcházel koncert hudby vládního vojska. Vlastní manifestace byla zahájena v 18 hodin vystoupením místního činitele ing. Androníka, poté ke shromáždění promluvil předseda protektorátní vlády Jaroslav Krejčí. Následoval manifest prezidenta Emila Háchy, který v zastoupení přečetl člen činohry Národního divadla Jiří Dohnal, jenž po roce 1945 patřil k velice angažovaným komunistickým umělcům. Po něm promluvil ministr zemědělství a lesnictví Adolf Hrubý a manifestaci uzavřel ministr školství a lidové osvěty Emanuel Moravec. Manifestace se zúčastnilo asi 30 000 lidí.
V úterý 2. června 1942 se na Staroměstském náměstí v Praze konala od 20 hodin „Manifestace českého lidu pro Říši“, kterou oficiálně nepořádaly nacistické okupační orgány, ale vláda protektorátu Čechy a Morava. Obyvatelé hlavního města byli vyzváni, aby se na veřejné shromáždění dostavili „v počtu co nejhojnějším“, a aby svou přítomností odmítli atentát na zastupujícího říšského protektora v Čechách a na Moravě SS-Obergruppenführera Reinharda Heydricha a „rejdy emigrantské smečky, soustředěné kolem Beneše, veřejného nepřítele českého národa číslo jedna“. Manifestaci, jíž předcházel koncert hudby vládního vojska, zahájil přesně ve 20 hodin předseda protektorátní vlády Jaroslav Krejčí. Po něm se ujal slova zástupce předsedy Národní odborové ústředny zaměstnanecké Arno Hais, který v té době spolupracoval s odbojovou organizací Petiční výbor Věrni zůstaneme. Podle jeho poválečného vyjádření mu bylo vystoupení na manifestaci nařízeno nacistickými představiteli a text projevu mu byl nadiktován. O několik měsíců později byl Hais zatčen gestapem a do konce války vězněn. Po Haisovi vystoupil na manifestaci ještě generální referent Kuratoria pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě MUDr. František Teuner a shromáždění uzavřel svým projevem ministr školství a lidové osvěty Emanuel Moravec. Na závěr zahrála hudba vládního vojska státní hymnu. Na shromáždění bylo podle dobových pramenů přítomno 65 000 lidí. Vysoká účast byla mimo jiné způsobena fámami o chystané decimaci příslušníků českého národa ze strany nacistů v rámci odvetných opatření za atentát na Heydricha.
V sobotu 3. července 1942 se na Václavském náměstí v Praze konala manifestace, která byla největším veřejným shromážděním v protektorátu Čechy a Morava po atentátu na zastupujícího říšského protektora SS-Obergruppenführera Reinharda Heydricha. Manifestace se vedle členů protektorátní vlády a starostů řady českých a moravských měst zúčastnil také státní prezident dr. Emil Hácha. Shromáždění zahájil v 19 hodin předseda protektorátní vlády Jaroslav Krejčí. Po jeho proslovu se ujal slova hlavní řečník manifestace – ministr školství a lidové osvěty Emanuel Moravec. Na začátku svého projevu oznámil přítomným, že zastupující říšský protektor SS-Oberstgruppenführer Kurt Daluege rozhodl o zrušení stanného práva v protektorátu, což bylo bouřlivě uvítáno. Moravec dále ostře napadl vedoucí činitele londýnské emigrace, představitele antihitlerovské koalice a vytýčil svůj program aktivní spolupráce s Velkoněmeckou říší. Na závěr manifestace zazpíval soubor Národního divadla státní hymnu. Manifestace se zúčastnilo asi 200 000 občanů a je považována za jednu z největších demonstrací, které se v novodobých dějinách na Václavském náměstí uskutečnily“.
Pro srovnání : ANO by volilo 35,7 %. Jsou to namnožení potomci oněch asi 200 000 českých občanů Protektorátu Čechy a Morava, kteří se v sobotu 3. července 1942 se na Václavském náměstí v Praze konala manifestace, která byla největším veřejným shromážděním v protektorátu Čechy a Morava po atentátu na zastupujícího říšského protektora SS-Obergruppenführera Reinharda Heydricha (ti co budou volit ANO 2011 považují zřejmě poukazování na křiváctví a obcházení zákonů a odsouzeníhodné postupy při přebírání konkurenčních firem Andrejem Babišem za rovnocenné se zmíněným atentátem). Manifestace se vedle členů protektorátní vlády a starostů řady českých a moravských měst zúčastnil také státní prezident dr. Emil Hácha (pochvalu Babišovi vyslovil prezident Zeman ze zištného důvodu volební podpory, na rozdíl od Emila Háchy, který se tak choval z donucení). Shromáždění zahájil v 19 hodin předseda protektorátní vlády Jaroslav Krejčí (lídrem kandidátky ANO 2011 a kandidátem na předsedu vlády je Andrej Babiš přesto, že se lživě dušoval na „valném shromáždění“ firmy ANOFERT 2011, že do voleb půjde z posledního místa na kandidátce; prostě lhal jako obvykle a potomci odpůrců atentátu na vysoce postaveného německého nacistu, protektora Reinharda Heydricha, mu to žerou jako jejich prapředci!). Po jeho proslovu se ujal slova hlavní řečník manifestace – ministr školství a lidové osvěty Emanuel Moravec. Na začátku svého projevu oznámil přítomným, že zastupující říšský protektor SS-Oberstgruppenführer Kurt Daluege rozhodl o zrušení stanného práva v protektorátu, což bylo bouřlivě uvítáno. Moravec dále ostře napadl vedoucí činitele londýnské emigrace, představitele antihitlerovské koalice a vytýčil svůj program aktivní spolupráce s Velkoněmeckou říší (po proslovech Babiše se vždy ujme slova jeho fámulus Faltýnek, jehož obhajoba všech šéfových skrček a křiváren, není nepodobná obhajobě a vychvalování nacistů a Třetí říše národa německého, Emanuelem Moravcem a je rovnocené názorům Babišova zástupce a nástupce na MF Ivana Pilného o tom, že se důchodci do svých 70-tin budou muset živit sekáním trávy /důchdkyně snad zametáním veřejných prostranství a cest v parcích, nebo jako hajzlbáby/). Na závěr manifestace zazpíval soubor Národního divadla státní hymnu (na závěr bude zpívat nějaký soubor Kryštof v čele s Richardem Krajčo). Manifestace je vzhledem k již zmíněné rekordní účast považována za jednu z největších demonstrací, které se v novodobých dějinách na Václavském náměstí uskutečnily. Ani v listopadu 1989 se tam tolik lidí prý nesešlo (kolik lidí se sejde není jasné ale 35,7 % českých voličů je nejspíš více než 200.000).
V závorkách potenciální průběh volební kampaně ANO 2011 – politické divize AGROFERTU Andreje Babiše.
Zdrojem zprávy o manifestacích prapředků voličů ANO 2011 za dob Protektorátu Čechy a Morava je : Archiv bezpečnostních sborů ve správě ÚSTR.
Poznámka: Babišovi-Burešovi předci si tehdy hověli ve Slovenském štátu, a zbožňovali Tisa, kterého pak ovšem pověsili aby smyli hanbu zrady na ČSR.
Vaše údaje souhlasí. Pouze jste neuvedl, že v té době byly zdi polepeny plakáty se seznamy popravených za schvalování atentátu na zastupujícího říšského protektora. Neúčast na smutečním shromáždění byla považována za souhlas s atentátem. Tak si to přeberte, hrdino! V té době, kdy rozhlas i noviny přinášely výstrahu, že pokud bude někdo ukrývat nepřihlášenou osobu, bude popraven s celou rodinou, se ukrýval v naší rodinné usedlosti celostátně hledaný odbojář. Úkryt byl součástí celého řetězce vlastenců. Zkuste se někdy zamyslet nad tím, co blinkáte.
Nelžete, nikdo nemusel na shromáždění aby povinně, aby prokázal že nesouhlasí s atentátem, to by na shromáždění musela být celá Praha a ta tam prokazatelně nebyla. Ty žgryndy o schovaném odbojáři, co Vám vyprávěli příbuzní, aby se předvedli, si povídejte v hospodě. Já jsem to všechno tehdy, to stanné právo, prožíval jako dítě v lágru , takže o těch seznamech popravených vím jen z doslechu, proto o nich nemluvím, ale za to vím, z vlastního pozorování, kolik bylo po válce hrdinů, co bojovalo proti Němcům hubou, když jim už nic nehrozilo. Nejste náhodou také z rodiny partyzánů „za pět minut dvanáct“ , jak se jim tehdy říkalo?
A toho hrdinu si nechte od cesty a pro svoje příbuzné. Nejsem hrdina a byl jsem málem oběť.
Přesně tak. S dobou let čtyřicátých bych to nesrovnával. Dnes mají lidi klid, demokracii, pohodový život, jaký dlouho nikde nebyl a není a přesto se takto chovají a volí to, co volí. Hloupost, nevědomost, závist a zloba cloumá republikou. Spousta lidí si asi opravdu svobodu nezaslouží. Ne proto, že bych jí chtěl někomu upírat, ale proto, že s ní neumí naložit. Víc nemá cenu stav naší společnosti komentovat. Je to stále stejné a možná zhoršující se.
Jenže, tím jste si odpověděl. Právě proto že „Dnes mají lidi klid, demokracii, pohodový život, jaký dlouho nikde nebyl „. (dala by se doplnit řada dalších výhod) rozhodně nebudou a nemají zájem žít ve stavu permanentní revoluce, politické nestability, která by je samotné ohrožovala, natož s rizikem občanské války..
Čehož by si měi být i politici (i v opozici) vědomi, a dovolávat se mimořádné občanské aktivizace občanů pouze v mimořádných případech, kdy skutečně dochází k přímému a kritickému ohrožení demokracie..A nikoliv tedy jako nyní, kvůli každé drobnosti, které si mají v demokracii zvolení politici a státní správa řešit sami.
Ale no právě.. Zrovna průběh minulého měsíce by si zasloužil skutečně hlubokou analýzu českého mediálního masového vlivu na české občany.
Protože ten měl dva naprosto protichůdné výsledky
1) Antibabišovcům se povedlo mediálně, prakticky během pár dní (po reportáži TV seznam) vyvolat velice rozsáhlé a bouřlivé ohlasy veřejnosti, jenž vyvrcholily, jak známo řadou mohutných protestních demostrací v našich velkých městech,požadujících demisi pana Babiše, rovněž mohutně přenášenými médii. A toto vše ještě finalizovalo hlasování o nedůvěře vládě, u kterého rovněž média dala široký prostor kritice pana Babiše ze stran opozice..
Ale 2) Jenže nic z toho se nepromítlo do výsledků průzkumů veřejného mínění – kde skutečně pan Babiš posílil…
Jak jsem napsal, skutečně hlubokou analýzu, ovšem bez vymlouvání se pouze na Babišúv PR tým a jeho média – je nutné do té analýzy zahrnout i to že antibaišovci mají své PR týmy a svou propagandu kterou šíří přes ochotná veřejnoprávní média.
Takže až pak se ptát, který z těch dvou výsledků 1-2 je významnější, který více vypovídá o názorech lidu ČR a proč – a jak se toto může dále promítnout v dalším osudu naší demokraci
Nevymlouvejte se na občany. To se na vás jen vynořily důsledky vaší mizerně odváděné a špatné práce. Špatné práce, po desetiletí odváděné v drtivé většině masmedií, včetně veřejnoprávních. Media, jejichž hlavním atributem je po desetiletí politika dvojího metru, všelijaké hysterické kampaně ve prospěch naprosto otřesných kandidátů typu Topolánek, Nečas, Schwarzenberg, manipulace s fakty, co čekáte. Ztratili jste pro spousty lidí důvěryhodnost. Media jako celek. A Babiš těží z vašich otřesných moresů.
Kam až jste tu diskuzi zavedli?Odstupte.
Merci,cheri.
Dokud bude na Hradě ten mstivý a psychicky nemocný dědek, nic se nezmění ….
Je to jako autobus při sjezdu horskou serpentinou, který stále zrychluje. Náskok před ostatními se tím pochopitelně zvyšuje.
Někteří ještě pořád věří, že to je geniálním řidičem. Ostatní si už všimli, že nefungují brzdy.
Šťastnou cestu 🙂
Dobře JB 😂😂😂😂😂
Nefunguje to. Divím se, že se autor diví. Vytváření dalších skandalizačních kauz je kontraproduktivní. To nikoho, kdo to dával do pohybu netrklo? Asi to nebudou žádní „vědci“. To by měla být alternativa za Babiše?
Také se divím, že naháněče Ježibabiše napadlo ho šťárat skrze denunciace v Bruseli. To je nápad.
Od pradávna bylo v Čechách zvykem, že pokud se vyskytl nějaký neúspěšný uchazeč o knížecí stolec, vydal se poplakat a vymoct si podporu k císaři do Říše.
To Češi vysloveně milují. Jen vydržte, volby do EP se blíží, tam se dostaví výsledek.