O malých nesvobodných duších, Česko jako rodinná Agrofirma a jak by s Babišem zatočil Robert Šlachta
PSÍ UŠI. V tyto krásné květnové dny si celá země tradičně připomíná výročí osvobození od nacismu. V praxi to většinou vypadá tak, že se po republice volně pohybují provokatéři cizí moci, ať už domácí, nebo přespolní, kteří by rádi kormidlo vývoje znovu otočili k nějaké té totalitě a bídě. Bylo tomu tak i letos, kdy je situace ještě ozvláštněna přítomností tajemného diplomata s kufříkem a jedem. Tak popojedem, než dorazí tanky.
- Čas osvobození těla je vždy příležitostí se zamyslet, zda byla spolu s ním osvobozena i duše. Starostka Sokolova Renata Oulehlová (Agrofert 2011) ukázala, že i po 75 letech od konce jedné totality a 31 let od konce té druhé to v našich myslích pořád dost skřípe. Na případ, kdy nechala sokolovská radnice z piety odstranit americkou vlajku, upozornil tamní senátor Miroslav Balatka (STAN/Piráti).
Vyjádření starostky?
„Zpětně uznávám, že to patrně byla chyba. A netvrdím, že jsme lidé, kteří nechybují.“
Pro nás je to příležitost zapátrat, co mohlo být motivací k těžko pochopitelnému kroku. Předběžná opatrnost? Snaha vyjít vstříc předpokládané emoci své voličské cílovky? Hluboce zakořeněná nenávist ke všemu americkému? Nebo jen obyčejná hloupost? Každopádně si můžeme dát malé mentální cvičení, jak na tom naše duše – co se osvobození od ideologických předsudků týče – jsou: Patří americká vlajka k památníku nacistického zajateckého tábora, který osvobodili Američané? Ano, či ne?
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- K tradicím květnových oslav patří, jak již bylo řečeno, i spanilé jízdy pod vlajkou se srpem a kladivem. Letos ale narazily – se symboly krvavého teroru se v Česku shromažďovat lze, bez roušek a rozestupů ale nikoli.
Policisté na Olšanských hřbitovech dohlíželi pouze na příjezd a odjezd účastníků. Přímo pietnímu aktu jsme přítomni nebyli a nikdo nám dosud možné podezření na nedodržování nařízení vlády neoznámil. Na základě fotografií zveřejněných v médích situaci již prověřujeme. #policiepha
— Policie ČR (@PolicieCZ) May 8, 2020
Čili jsme tak nějak rádi, že si policie a hygiena nakonec účastníky zabuzerují aspoň kvůli těm rouškám, když už to nejde kvůli podpoře protiprávních ideologií. Znáte to – Al Capona taky dostali na daně. Čili malá pokutečka a za rok zase nashle.
- Už to skoro vypadalo, že vláda rezignovala na řízení země a nechala koronavirovou krizi vyřešit lid. Což by nebyla proti posledním dvěma měsícům žádná velká změna, když si člověk odmyslí ty věčné tiskovky. Ale ne, připomněl se předseda strany a vlády Andrej Babiš.
„Ten koronavir změnil náplň práce vlády a konečně jsme to řídili jako rodinnou firmu.“
(Andrej Babiš pro Rádio Impuls, iDnes.cz, 7. května)
Rozdíl mezi státem a rodinnou firmou si ukážeme na několika příkladech. Předně – do rodinné firmy vstupují lidé tak nějak dobrovolně, většinou na základě lásky či podobných iracionálních emocí. Těch osmi a půl milionu lidí, kteří v posledních volbách ANO nevolili, se na vstup do rodinného podniku nikdo neptal. Pokud dál situaci převedeme na rodinnou kasu, vypadá to zhruba následovně: Mámo, tak jsme do února zu grunt prošustrovali náš rodinný rozpočet. Ale je to dobrý, přišel koronavirus, takže se na to zapomene a můžeme prošustrovat ještě dvacetkrát tolik. Chceš se mnou ještě žít?
- Přitom chybělo málo a s jevy jako Andrej Babiš, jeho vláda, střety zájmů a podobně mohlo být definitivně vymalováno. Stačilo, aby ve funkci vydržel o pár měsíců déle věčný rebel Robert Šlachta – a už by se startovaly vrtulníky a povolalo komando na Úřad vlády.
„Na jedné straně si lidi pomáhali, šili si roušky. (…) A na druhé straně jsou tu přisátí nějací zlojedi, kteří i na této situaci si dokáží přihrát malou domů, to mě zlobí.“
(Robert Šlachta v rozhovoru pro XTV, 10. května)
Jenže – nestalo se. Šlachta už je dnes napůl politik, který chodí vykládat moudra po médiích, a napůl propagátor své knihy, na kterou se všichni napjatě těšíme. Takže se může na zlojedy zlobit, ale nic s tím asi už nezmůže.
Tak klidnou mysl, měl ten Nečas prostě smůlu na čas a místo.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Den zdivočelé řepky, obloha bez chemtrails a soutěž o tři plata Lexaurinu
Česko, pro Babiše všecko, éra sousedovy mrtvé kozy a jak vypadáme z vesmíru
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
11 komentářů
Pozor, drobna zmena – uz ne jako „firmu“, ale jako „rodinnou firmu“. PRchal/Babis pochopil, ze mu zacina z vice mist tect do bot, tak zacina hrat na citecky. Tak jeste chvilku vydrzet a znemozni se sam.
Inu, i na těchto případech lze jasně dokumentovat to co kdysi velmi výstižně napsal pan Švandrlík v názvu své knihy „Ještě máme co jsme chtěli“…:)))
Copak je ještě možné, aby to pokračovalo tak dál ,kam se podél zdravý rozum,ten který je nám dán bez ohledu na naše vzdélání, kam se podéla pokora a hodnotový systém?
Pominu Babiše-Bureše, ale jsem alergický na to, že americká armáda Sokolov – Falkenau an der Edger, osvobodila. Ona ho dobyla, bylo to tehdy území Třetí říše (národa německého) a nežil tam ani jeden Čech, ti co byli v „Reichu“ totálně nasazení, ti už od tam utekli domů a lze to věrohodně doložit z dobových pramenů.
Oprava : … Falkenau an der Eger …, nikoliv Edger.
Pane Malecký, předpokládám, že jste autorem věty : „Čili jsme tak nějak rádi, že si policie a hygiena nakonec účastníky zabuzerují aspoň kvůli těm rouškám, když už to nejde kvůli podpoře protiprávních ideologií“. Můžete mně nevědomému pamětníkovi (je mně 87 let) vysvětlit, v čem je vzpomínka, případně i oslava osvobození od teroru německých nacistů armádou SSSR, Rudou armádou, podporou proti právní ideologie? Hluboce mne uráží takové pokusy o překrucování historie, zvláště proto, že i někteří moji předkové patřily k obětem nacistů.
Pane „Oskare“, jedná se o satirický formát, což je jasně v textu avizováno…
To je tedy velmi trapná satira. Od pana Maleckého bych, vzhledem k jeho dřívějším vtipným komentářům veřejného dění, čekal něco lepšího.
Hanáku Oskare z vašeho textu vyplývá, že jste příznivec SSSR, totalitního a krvavého režimu, který byl naštěstí po revoluci před 31 lety označen za ideologii srovnatelnou s nacizmem a oslavy takových ideologií a zveřejňování symbolů těchto ideologií jsou naším současným právním systémem postihovány. To jenom pro vás na vysvětlenou. Připomenutí osvobození a obětí vojáků padlých v boji proti nacizmu nikdo neodsuzuje. To jenom lidé, kterým se stýská po starých pořádcích si k těmto pietním aktům přibalují ty komunistické symboly a přihřívají si svojí polívčičku.
Zatím jsem byl v domnění , že Uřad vlády přepadl jen pan Šlachta se svým zakukleným komandem. Časem jsem se dozvěděl, že mu v tom pomáhal pan Komorous jako šéf vládní ochranky a ještě policista Sochr, který byl na školení v USA u FBI. Tak jsem si vydedukoval , že ve svržení vlády měli prsty i američaní. Šlachta má svoje moudra a já zase své.
Vzhledem k tomu, kdo se ujal u nás vlády po svržení vlády pana Nečase, vše nasvědčuje tomu, že za tím svržením vlády pana Nečase stojí spíše Rusové než Američané. Zájem na vzniku vlády Babiše-Bureše a Miloše Zemana mohli mít Američané jen při velmi bujné fantazii.