Národovec Zeman, budíček pro Šmardu a zombíci, kostlivci a všelijaké hnusoty
PSÍ UŠI. Je to skoro na den přesně deset let, co si tehdejší prezident Miloš Zeman poranil koleno. Zdánlivě banální nehoda tehdy nejen znamenala, že si aspirující premiér Bohuslav Sobotka musel počkat na své jmenování, ale především předznamenala plejádu eskapád tak či tak souvisejících se Zemanovým zdravotním stavem i jistou příchylností k látkám označovaným jako nearomatické hydroxylové deriváty uhlovodíků. Musíme přiznat, že zde tuto událost připomínáme s jistým ulehčením.
- Byla to tehdy krásná doba, kdy ještě existovala malá naděje, že Zemanovo prezidentství bude celkem standardní érou možná ozvláštněnou nějakou tou virózou, kterou předvedl hned v květnu 2013 u korunovačních klenotů. I na podzim se pak mluvilo o lehčí indispozici, kterou ovšem šéf lékařského konsilia a pro jistotu i ministr zdravotnictví v jedné osobě jednoznačně vyvrátil.
To mohu vyloučit. Alkohol tam nebyl. On v noci vstal, nerozsvítil si a zakopl o koberec shrnutý jeho psem (zlatý retrívr Darcy, pozn. red.). To se může stát každému z nás.
(Ministr zdravotnictví Martin Holcát, Novinky.cz, 1. listopadu 2013)
Tak určitě. Jak bylo řečeno, těch deset let jsme nějak přestáli a můžeme nyní sledovat, jak Zeman naloží se svým poprezidentským životem. Inu – velké překvapení se nekoná. Jako bývalá hlava státu se měl v sobotu zúčastnit předávání státních vyznamenání ve Vladislavském sále Pražského hradu, ale měl prý jiný program.
Když se mě ptali na nového prezidenta, řekl jsem, že dobře o něm mluvit nemohu a špatně o něm mluvit nechci.
(Miloš Zeman, iDNES.cz, 28. října)
Což o to, mluvit špatně o novém prezidentovi nikdo nikomu nezakazuje, ale Zeman je zrovna bojovníkem proti cenzuře. Svá slova pronesl na plese Českého svazu bojovníků za svobodu, ano, toho svazu bojovníků za svobodu, a rovnou nastínil svou budoucnost na české politické mapě:
Je třeba bojovat proti cenzuře a zvednout svůj hlas. (…) Národ je daleko důležitější a daleko významnější než stát. A proto 28. říjen je jediným skutečně národním svátkem. Všechno ostatní jsou svátky státní.
Na akci se bývalý prezident potkal třeba s bývalým premiérem Jiřím Paroubkem, předsedkyní komunistů Kateřinou Konečnou a šéfem strany PRO Jindřichem Rajchlem. Čímž je plus mínus řečeno vše, co jste o pokračujícím sešupu bývalé hlavy státu potřebovali vědět.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Zemanova bývalá sociální demokracie, ke které se dnes již nehlásí, dál pokračuje v objevování základních poznatků o životě v Česku. Předseda strany Michal Šmarda dokonce zjistil, že zde existuje byznys s chudobou a tvrdě proti němu vystoupil.
Skutečný příklad zneužívání sociálních dávek❗️
Různí spekulanti skupují byty ve vyloučených lokalitách a nabízejí zpětně předražené byty pro sociálně slabé. Následně kasírují obrovské částky přes příspěvky na bydlení. To je systém, v němž stát reálně dotuje soukromý byznys 👎…
— Michal Šmarda • Sociální demokracie (@MichalSmarda) October 23, 2023
Čili dobré ráno do Lidového domu. Obchod s chudobou v Česku kvete minimálně deset let, jeho jednoznačným viníkem jsou státem nastavená pravidla a největšího rozmachu dosáhl v době, kdy zde sociální demokracie vedla vládu nebo měla v koaličním kabinetu s Babišovým hnutím ANO na starosti resort práce a sociálních věcí.
Přišel čas to změnit.
(Michal Šmarda, 23. října)
Ano, přišel čas to změnit. ČSSD na to měla pouhých osm let. Dál.
- Minule jsme zde celkem kriticky psali o kurdějovském faráři Jaromíru Smejkalovi. Ten rozšlapal dětem dýně, a svérázně se tak zasloužil o rozšíření věhlasu Česka ve světových médiích. Farář se obci nejprve omluvil, při nedělním kázání ovšem citoval z dopisu, podle kterého se při oslavách oběsil v Hanušovicích u Šumperka školník. Což se sice nestalo, ale znáte to: stát se to mohlo.
Blesk.cz, 25. října
Z kázání Jaromíra Smejkala vyjímáme:
Před několika lety se ve farnosti Hanušovice učitelka také velmi zasazovala o podzimní výzdobu ve stylu ‚Halowin‘. Začalo to dýněmi, pak přibyly čarodějnice, následně zombie, kostlivci a všelijaké hnusoty.
Celá kauza původně vypadala všelijak a i my jsme se nechali strhnout k laciné kritice pana faráře. Je mu ale naopak třeba fandit: pro věc je zřetelně zapálen a jde do toho bez řečí a vytáček. Takových je nám třeba.
- Měnil se čas, přirozený řád věcí byl obnoven. Nevtíravě nám to připomněli i zde již zmínění komunisté.
Děkujeme, ale necháme si tuto příležitost ujít. Pokud tedy nebylo míněno znovu a lépe bez bolševiků. Když vidíme, s kým se paktují, vlastně by to nebyl úplně špatný nápad.
Klidnou mysl.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Den zdivočelé řepky, obloha bez chemtrails a soutěž o tři plata Lexaurinu
Česko, pro Babiše všecko, éra sousedovy mrtvé kozy a jak vypadáme z vesmíru
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
2 komentáře
To že se blíží Halloween přece neznamená že se musíme strašit politickými mrtvolami.
Proč nepřipomenout naopak našeho současného prezidenta, který se při ochraně zájmů naší republiky ohání praporem tak srdnatě , že okolo stojícím padají – , pro začátek brigadýrky. Ale i to jistě nepřátelům království českého ukáže že doba udatných českých reků se vrací..
Jedno z nejhorších svinstev EU je že zatahují děti předškolního věku do lživých rekam. To je snad ještě horší než soudruh Fiala.