Lid žádá klid na práci, raději krkovičku než kebab a jak komunisti bojují za právo šířit lži
PSÍ UŠI. Tak máme konečně zase premiéra na pevnějším ústavním půdorysu. On už byl ten Andrej Babiš bez důvěry v demisi neúnosný, co si budeme povídat. Navíc se vzhledem k různým nastavením systému rýsuje pro tzv. demokratický blok dobrá zpráva, a totiž že Babiš a jeho hnutí budou po příštích sněmovních volbách smeteni. Ta špatná zpráva ovšem je kým.
- Andrej Babiš po svém jmenování nelenil a hned se přihlásil k odkazu Národní fronty a pokrokových lidových tradic.
„Potřebujeme klid na práci.“
(čerstvě jmenovaný premiér na improvizované tiskové konferenci na hradním nádvoří, 6. června)
Mohlo by se to zdát jako nahodilý výkřik vzpomínající na krásná 80. léta, kdy pověstný klid na práci narušovali jen zaprodanci imperialistických centrál za západní hranicí. Prostě pár křiklounů, které jsme si i teď zvykli vídat na Václavském náměstí. Ale ne; uvnitř hnutí ANO jsou tyto reminiscence silnější. Třeba předseda sněmovny Radek Vondráček říká, že reprezentuje tu část společnosti, která opravdu, ale opravdu už chce zklidnění.
„Naprostá většina obyvatel a občanů České republiky si přejí už opravdu stabilitu a klid.“
(Radek Vondráček v diskusním duelu TV Seznam Zprávy, 6. června)
My si v této souvislosti připomeneme jiný výrok.
„Jako klíčový úkol považujeme za aktivní účasti občanů lépe uspokojovat každodenní potřeby lidí a zabezpečovat jejich sociální jistoty. K tomu naše společnost potřebuje především poctivou práci, klid a pokojnou atmosféru.“
Náš čtenář jistě ocení tradiční malý kvíz: Kdo je autorem uvedeného výroku?
- designovaný premiér Andrej Babiš, červen 2018
- generální tajemník ÚV KSČ Milouš Jakeš na Červeném Hrádku, červenec 1989
- prohlášení federální vlády Ladislava Adamce, srpen 1989
Není to těžké, nebo ano? Řešení najdete zde a my jen dodáme, že v době, kdy Adamcova vláda o pověstný klid na práci žádala, zbývaly jí přesně tři měsíce a 23 dní. Pak došly každodenní potřeby typu toaletní papír a menstruační vložky a křiklouni z Václaváku vládu položili. Tak uvidíme.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Babišova vláda se bude poprvé od Listopadu otevřeně opírat o komunisty, tak se jim rovněž podíváme trochu na zoubek. Poslanec Zdeněk Ondráček odhalil teroristické spiknutí, které v Hradci Králové vedlo k otravě 57 lidí jídlem z fastfoodu.
„Dnes se dozvídáme, že v kebabu byl jed!!! Co myslíte, kde se kebab, tedy ten polotovar vyrobil a kdo tam ten jed dal a proč???“
(Zdeněk Ondráček na facebooku, 6. června)
Následně se ukázalo, že maso nebylo otrávené, ale zkažené, a nebyl v něm teroristický jed, ale stafylokok. Takže panu poslanci přejeme ke krkovičce dobrou chuť a dodáme, že takhle to dopadá, když chce člověk skočit odpíchnutého čtverného nahnědlého rittbergera, ale za rohem zase jako vždycky stojí jenom vidle.
- Zatímco někteří komunističtí poslanci hoaxy vytvářejí, jiní bojují za právo lidu je sdílet a přijímat. To vše pod hlavičkou boje za svobodu slova.
„V KSČM se dlouhodobě snažíme o možnosti co nejotevřenějšího sdílení informaci a s velkými obavami sledujeme tendence, které se snaží omezovat možnosti občanům ČR získávat i alternativní informace a menšinové názory.“
(předseda sněmovního podvýboru pro svobodu slova a média Leo Luzar pro Info.cz, 8. června)
Péče komunistů o svobodu slova je dojemná. Partaj, která svobodné novináře zavírala do vězení a ničeho se nebála tolik jako pravdy, bojuje za možnost šířit lži, které sama vyrábí. Dostali jsme se v absurditě všedního dne už opravdu daleko.
- V okolí prezidenta se mezitím odehrává romantická zápletka jako z Manuely. Zatímco role jinocha obdivujícího starce je dlouhodobě pevně obsazena, o další miniroličky probíhá mezi hérečkami krutý boj plný intrik a pomlouvání.
„Z vlastní zkušenosti vím, že Okamura je neuchopitelný a nečestný člověk.“
(bývalý předseda Strany práv občanů Jan Veleba v rozhovoru pro Aktuálně.cz, 5. června)
A že Veleba musí vědět, o čem mluví. Zemanovci šli do minulých krajských voleb v jedenácti krajích společně s Okamurou a jeho SPD. V devíti dokonce uspěli, jenže pak se něco pokazilo. Co? Velebu málo zvali.
„(Okamura) v den vyhlašování výsledků uspořádal vyhodnocení voleb, volební štáb, kam mě vůbec nepozval.“
To je veliké fňuk, až je nám senátora Veleby skoro líto. Ba ne, děláme si legraci.
Tak klidnou a radostnou mysl při sledování politické telenovely.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Investor Brůna: Lakotové vždy prodělají. Šmejdi si na ně umějí počkat
Petr Fischer: Slovo roku a úpadek duševní činnosti lidského pokolení
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
9 komentářů
Mimochodem, samozřejmě že lidé žádají hlavně klid na práci. Což se různým ideologům, hlasatelům všech pravd může zdát nepochopitelné, přece už sami komunisté v době své slávy hlásali „kdo chvíli stál, již stojí opodál“…
Jenomže i poctivě přiznejme, kolik lidé za ten klid na práci státu (a politikům kteří ten stát řídí) platí, a ta částka je obludná – 1,273 bilionu, což je to co stát vybral vloni na daních, poplatcích, odvodech a dalších způsobech (které si sám vymyslel). Představa že by po odvodu takové sumy měl někdo věnovat i jen minutu svého času i jen kontrolám, natož pak snaze o nápravu chyb politického a úředního aparátu státu by se mohlo stát, z pohledu racionality absurdní.
Že tomu tak není, znamená že s tou (zástupnou, parlamentní, partajní) demokracií zase není tak úplně v pořádku, a změn je skutečně potřeba.. A to až natolik, že to pak dosavadním vládním politikům není po každých volbách příjemné.. Jenomže to pak popírá smysl demokratických voleb jako takový – lidé by měli v demokracii volit politiky aby do příštích voleb hájili v maximální míře jejich zájmy a nikoliv bingo o jackpot ve formě shrábnutí toho ohromného státního majetku do partajních kapes…
Hm, to by ale nemohl „lid“ dopustit, že při posledních volbách do PS nedal své hlasy socanům a bolševikům a tito kupodivu budou ve vládě s „kapitalistou“ Babišem. Takže je zcela patrné, že poměrné zastoupení v PS je pitomost. Vítěz má brát vše. Koryta i odpovědnost. Jenže, naše společnost je přirozeně rozšmelcována korytáři napříč partajní tragikomickou scénou. Občan – volič si musí přiznat, že ať volí jak chce, tak to vždy dopadne špatně a úplně jinak, než on chtěl. Socani bez důvěry postaví svých 5 ministrů a nakrmí své rychle se tenčící partajní konto. A o to jim jde. A Babiš tímto krokem naštve velký počet svých voličů, neřkuli i za to, že se nechá vydírat bolševiky. Kdo normální by chtěl takovou vládu?! A přece asi bude. Tfuj!
Vítěz má brát vše, zrušit senát, následně doplnit do ústavy vedoucí úlohu strany. A povinné volby. Obnovit oslavy vůdce, nejlépe k datu založení Agrofertu a tam se budou rozdávat zdarma koblihy a za transparent bude i klobása. Takhle to plánujete Frenki.
…a kdopak to ty socany do vlády chce, co? A jak naplní ministři partajní konto? To budou odevzdávat platy nebo co? A vůbec, Babiš není půl roku schopen sestavit vládu a nadává se na socany, protože to je IN, co? A není to náhodou známka omezenosti?
Máte pravdu, vznikající vláda – nic moc. Nejzavánějící je na ní angažmá soc, dem. Takový Prouza to pěkně zelený kus masa z jejich stáje.
Určitě by byla lepší čistá vláda ANO s ticho podporou KSČM a SPD. Tam by se pak ukázalo. Kdyby bývaly KSČM a SPD trochu kreativní, tak Babiše při prvním hlasování o důvěře podpořily a bylo by.
To samé, jako ten výše! Jaké angažmá soc.dem? Chce je tam Babiš? Chce, tak co? A nechce Okamuru? Nechce! Asi má pro to důvody! Tak co tedy?
Na Babiše si stěžujte, když se vám to nelíbí, ne na socany!
Rozhodně se to u nás nedá řešit systémem „. Vítěz bere vše“. Tenhle systém je výhodný v zemích kde existují dlouhodobě dvě velké stabilní demokratické strany, jenž obě do vysokého stupně uznávají v té zemi zavedené principy demokracie a práva – a liší se pouze v určitých (dlouhodobě) formulovaných zásadách.
V naší zemi kde si lze založit partaj pár měsíců před volbami a a vyhrát ve volbách tím že se hodí pár stovek milionů na vlastní propagandu v médiích, by to byla killer application. Ostatně – ono už to vidět je – těch partají, které se takto rychle dostaly až do vlády je dost…Nejen ANO. ale i TOP09 a řada dalších..Bohužel, ty 4 roky do příštích voleb je až moc -a ona zminovaná politická zodpovědnost je fikce..
Díky za další Psí uši pane Malecký. Opět jsem se zasmál. ???
Vždy když se „vzpomíná“ ,že je to prvně od listopadu 1989 s komunistickou účastí ve vládě (byť nepřímou), tak nevím co byl Ćalfa, Komárek, Vladimírek Dlouhý. To v porovnání s nynějším Filipem, Kováčikem, atd., byli daleko jiné kapacity. Sám Mariánko Čalfa byl „tvůrcem“ tzv. pendrekového zákona, který mj. tehdy ve FS byl schválen všemi poslanci vyjma Josefa Bartončíka- toho Bartončíka, kterého v čase“klidu“ před prvními volbami v červnu 1990,“odstřelil“ v televizi Jan Ruml na popud Václava Havla a chudák Bartončík se už nemohl bránit a posléze z tohoto faulu dostal infarkt. Mariánko Čalfa dělal posléze poradce Václavu Havlovi až do alelujá a vůbec mu nevadil, že to byl tak významný komunista (byť poté už bývalý), ale takové ty komunisty funkčně tehdy ze čtvrtých a pátých řad Havel odmítal, ačkoli jejich „hříchy“ s porovnáním např. třeba s Čalfou, byly nulové…