Konspirační bizár: Jak může být Finsko v NATO, když neexistuje?

Napsal/a Jan Žabka 6. dubna 2023

GLOSA. Finsko se tento týden stalo 31. členem Severoatlantické aliance. Zdvojnásobilo tak hranici, kterou obranný pakt NATO sdílí s Ruskem. To je zásadní zpráva, která pochopitelně proběhla všemi zpravodajskými médii. Jenže je tady možnost, že je to celé výmysl. Existuje totiž teorie, že Finsko vůbec neexistuje.

Na internetu a sociálních sítích v posledních letech totiž koluje bizarní konspirační teorie, která tvrdí, že žádná země tisíců jezer neexistuje. Podle ní v oblasti, kde má být Finsko, ve skutečnosti je jen další část Baltského moře. Ta je pod správou Rusů a Japonců, kteří tam potají loví ryby a těží ropu. Hlavní město Finska má být součástí východního Švédska a ti, kdo mají pocit, že ve Finsku žijí nebo tam byli na dovolené, jsou klamáni falešným GPS signálem a vlastní vírou v neexistující stát. Dokonce okolní státy to prý tají, protože od Ruska a Japonska dostávají tučné odměny za mlčení.

Na místě je tedy otázka, proč je Rusko po oznámení vstupu neexistující země do NATO neklidné a chystá odvetné kroky. A jakou roli v tom má Japonsko?

@hlidacipesFinsko se stalo 31. členským státem Severoatlantické aliance (NATO). Ale co když neexistuje?

♬ původní zvuk – HlídacíPes.org

300znaku.czVše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org