S komunistickou stranou v čele vstříc Vítěznému únoru, čí je soukromá louka a Sobotka – prodavač dlaždiček
PSÍ UŠI. Už několik dní v Česku chcíp´ pes, protože všichni odjeli do Varů. Jenom Sobotka (to je ten pán, co o sobě občas tvrdí, že je premiér) cestuje v Japonsku rychlovlakem a lituje, že je taky nezavedl. Ale nemusí být smutný – dostal k moci Babiše a na druhé místo komunisty, to taky není k zahození, však ještě uvidíme. A právě o komunistech si dneska budeme povídat.
- Když se budeme všichni snažit, vypadá to, že ten Vítězný únor příští rok stihneme. Některé voličské skupiny k tomu mají našlápnuto dobře; podle aktuálního průzkumu Medianu se k volbám chystá 58 procent lidí, přičemž ve skupině 65+ se to bere jako povinnost, zatímco mladí na volby kašlou. Nemusí být člověk sociolog-analytik, aby si z této rovnice uměl dovodit správný závěr. A připraveni jsou i komunisti.
„Postupnými kroky společně s vámi bychom rádi změnili životní poměry ve prospěch většiny.“
(volební program KSČM pro říjnové volby)
Abychom nebyli na pochybách, slibuje nám parta Vojtěcha Filipa rovnou socialismus, pro mladé: to je ten světařád, po kterém pravidelně zůstávají mrtvoly a zhuntované ekonomiky, kde není ani hajzlpapír. V našich poměrech to znamená například zákaz zkoumání minulosti, což je věc, která komunistům vadí nejvíc, aby se nevědělo, co tady ještě nedávno páchali. Aby nám pak mohli tvrdit, že třeba s vraždou Milady Horákové nemají nic společného.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Součástí příprav na únorové události je, že se slétají oportunisti. To, co bylo dřív škraloupem, který se mnozí snažili utajit i za cenu hrozícího průšvihu, už je dneska zase v módě. Jakýsi pan Stanislav Štech, který je teď prý po Chládkovi a Peltovi ministrem školství, vstoupil v 80. letech do KSČ pro její politické a odborné kvality.
„Nebylo to nic účelového, kvůli kariéře ani kvůli rodině. Po návratu ze studií ve Francii v roce 1973 pro mě jako vyškoleného levicového skoro intelektuála představovala levicová politika moji orientaci nejen politickou, ale i odbornou. Když člověk chtěl některé věci prosadit či změnit, přes onu hlavní dominantní stranu to byla jediná cesta.“
(ministr školství Stanislav Štech v rozhovoru pro HN, 29. června)
Nás by skutečně zajímalo, co odborného se podařilo těmhle Štechům v druhé polovině 80. let přes tu dominantní stranu prosadit. Perestrojku? Glasnosť? Že už se tolik nevraždilo na hranicích a v politických procesech?
- I v regionech má komunistická myšlenka v lidu silnou podporu, jak ukazuje příklad z Mladých Buků. Organizátor tradičního trutnovského festivalu Martin Věchet tam chtěl přesunout svůj cirkus, pronajal od soukromého zemědělce pozemek, ale ouha…
„To je naše místo, přestože ta louka je v soukromém vlastnictví.“
(starostka Mladých Buků Lucie Potůčková v reportáži ČT, 29. června)
Starostce odpustíme ten drobný časový nesoulad, kdy zrušení soukromého vlastnictví v Česku omylem ve své fantazii zařadila už do letošní reality. Ono je to nakonec jedno, směr byl udán.
- V úvodu jsme mluvili o Bohuslavu Sobotkovi. Všichni ho odvrhli, chudáka, a přitom je to právě on, kdo má na nastalé situaci lví podíl, na kterém po uplynulé čtyři roky tolik dřel. Tak mu na závěr taky věnujeme pár slov. ČSSD totiž představila nové logo, které má konečně zastavit propad volebních preferencí.
„Jedná se o úpravu loga, odpovídá potřebám použití online, v mobilním prostředí. Zachovává všechny atributy sociální demokracie – především symbol růže, ale i jednoduchou typografii,“
(autor návrhu Martin Charvát, Lidové noviny, 30. června)
My víme, že v ČSSD se nic neděje samoúčelně, zejména ne v letošní kampani. Třeba ta genialita a prozíravost, s jakou Sobotka rozpoutal vládní krizi a vyhodil Babiše z vlády! Atd. Čili si říkáme, že i tahle sebevražda v přímém přenosu musí mít nějaký racionální důvod. Že by se Bohuslav Sobotka chystal po volbách podnikat a prodávat retro dlaždičky do koupelny?
Tak klidnou mysl.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Investor Brůna: Realitní perly na dálniční sňůře na jih. Hluboká, Písek, Budějovice
Agáta Pilátová: Prezidentka ve vichru doby a nelichotivý obraz Slovenska
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
10 komentářů
Nebyl vložen žádný komentář a není se co divit. Je to jako velmi vlažný čaj z desetkrát vyvařeného sáčku, vědí páni novináři?
Nemáte pravdu budeme volit ksčm .
A nemohl byste ji volit v nějakém jiném státě?
Myslíte na velvyslanectví třeba ve Washingtonu?
Bylo by dobré odhalit, koho tou zkratkou myslíte, ať je jasno!
Plha se hlásí! Já vím:
K..oti, srabi, č…ci, magoři. Trefil jsem?
Prostě jde o děti těch, kdo se za bolševíka měli dobře ať už z lemplovství kombinovaného s udavačstvím či z kariérismu.
A teď vážně:
Komunisti vládnout nemohou. Hlavně proto, že nechtějí. Co kdyby pak museli náhodou splnit aspoň část svých předvolebních utopických slibů?
Jim stačí škodit v regionech a okopávat kotníky demokratickým stranám.
Ještě k těm Sobotkovým dlaždicím.
Logo oranžgutánů je nápadně podobné logu Metrostavu. Ale je tam rozdíl. Metrostav má jeden ohraničený tunel, ČSSD má neohraničený tunel se schopností se nekontrolovaně větvit a bobtnat. Jak signifikantní pro stranu, kterou Erik Best nazývá ČSSD a. s.!
Něco tak vtipného, jako – „Čili si říkáme, že i tahle sebevražda v přímém přenosu musí mít nějaký racionální důvod. Že by se Bohuslav Sobotka chystal po volbách podnikat a prodávat retro dlaždičky do koupelny?“, už dlouho nebylo nikde k přečtení a i Váš komentář Klouda, je také k popukání. To se to kope do skoromrtvoly!
Lépe skoromrtvolu dorazit, než jí dovolit resuscitaci. Žil jsem většinu života v bolševísmu a jsem na vše levičácké přecitlivělý.
Nic nového pod sluncem, vše se stále opakuje.