Jak komunisté slaví ruské Nagano, druhý nejlepší projekt Andreje Babiše a kdo pošpinil ideál socialismu
PSÍ UŠI. Tak Nagano to nakonec nebylo, medaile taky ne. V postfaktické době, kdy názor znamená víc než pravda, z toho ale nemusíme mít těžkou hlavu. Prostě mohla být. Jak ukazuje titulní fotografie, finálové vítězství sborné nad Německem oslavil vkusně třeba komunistický poslanec Zdeněk Ondráček: „Přátelé, historie se opakuje. Už to vypadalo, že padnou, ale znovu dokázali svoji sílu. Blahopřeji.“ Co jsme si zvolili, to máme. Teď už k některým domácím problémům, dokud se to smí.
- Andrej Babiš stále skládá druhý nejlepší projekt, který kdy vymyslel, menšinovou vládu Agrofertu. Vedla se o tom v průběhu týdne různá jednání, která se vyznačovala většinou trestně stíhaných zúčastněných na úkor dosud neobviněných. A Babiš vážně, ale opravdu vážně varuje, že už nechce slyšet dotazy na to, zda je ochoten vzdát se křesla premiéra, jelikož mu hrozí trestní stíhání.
„Bude to stále stejné, budu jediný kandidát až do smrti.”
(premiér bez důvěry v demisi v prvním pokusu o jakémkoli dalším pokusu, Novinky.cz, 21. února)
Pokud bychom citát vzali doslova, je v něm skryto poselství. A to nám říká, že zde (až do smrti, jakkoli je to morbidní téma, my nevíme čí, ale snad Babišovy) žádná vláda s důvěrou nevznikne. Bude zde pořád jen Andrej Babiš coby kandidát něčeho, snad premiérství, což je něco, co Ústava sice nezná, ale kdo by se dnes zabýval ústavami. Ty všechny jen otravují.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Oslavy Vítězného února sice ještě nemohly propuknout úplně naplno, ale už se blížíme. Bolševikům před 70 lety taky chvilku trvalo, než vraždící mašinerii rozpohybovali, takže třeba umlácení pátera Toufara si nadělili až ke druhému výročí puče (25. února 1950). A jak se na věc dívají s odstupem?
„Ideál socialismu byl tak trochu pošpiněn praxí.“
(umírněný představitel českých komunistů, poslanec Jiří Dolejš v pořadu 168 hodin České televize, 18. února)
Snad ani nechceme vědět, jak se na rudý teror dívají ti méně umírnění. Pro jistotu si připomeneme oficiální definici.
„Programové ničení tradičních hodnot evropské civilizace, vědomé porušování lidských práv, morální a hospodářský úpadek provázený justičními zločiny a terorem proti nositelům odlišných názorů, nahrazením fungujícího tržního hospodářství direktivním řízením, likvidací vlastnického práva, podřízením výchovy, vzdělání, vědy a kultury politickým a ideologickým účelům, bezohledným ničením přírody.“
(z preambule Zákona č. 198/1993 Sb. o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu, Parlament ČR, 9. července 1993)
V praxi to vedle zákonem zmíněné devastace veškerých hodnot obnášelo 248 popravených pro politické trestné činy, 8 tisíc mrtvých ve vězeních a 450 zabitých při útěku přes železnou oponu. Z politických důvodů bylo uvězněno nějakých 200 tisíc lidí, podobný počet uprchl do zahraničí. Tak trochu se to vymklo, no.
- Hvězdou marxistické dialektiky je v posledních dnech ministr spravedlnosti bez důvěry v demisi v prvním pokusu Robert Pelikán. Ten sebral politické body za svou kritiku SPD Tomia Okamury, kterou označil za fašistickou stranu.
„Pro mě je nepřijatelné být ve vládě, která se bude jakkoliv opírat o SPD.“
(Robert Pelikán v rozhovoru pro Hospodářské noviny, 21. února)
O tři dny dříve došlo na téma i v Otázkách Václava Moravce v ČT, kde Pelikán dialektickou výbavu rozbalil naplno. Jako místopředseda sněmovny prý Tomio Okamura není významným ústavním činitelem.
„Občas vede schůze.“
S předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským se ovšem Pelikán shodl, že se do této ústavní nefunkce nikdy Okamura neměl dostat. A teď náš oblíbený malý kvíz: Pelikán do funkce Okamuru:
a) volil
b) nevolil
c) volil, ale nechtěl
Správné odpovědi posílejte do sekretariátu Agrofertu na Chodov, vylosovaní výherci budou odměněni výtisky Poučení z krizového vývoje podepsanými Andrejem Babišem.
Tak klidnou mysl, už brzy bude líp.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Investor Brůna: Realitní perly na dálniční sňůře na jih. Hluboká, Písek, Budějovice
Agáta Pilátová: Prezidentka ve vichru doby a nelichotivý obraz Slovenska
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
7 komentářů
1)Snažíte se vytrvale „rozvrtávat Babiše“.Podle nulové účasti zde zatím diskutujících se už ale nacházíte mimo mísu.Trestně stíhaní Faltýnek a Babiš mohou být ve většině jen tehdy,jednají-li o vládě maximálně 3 účastníci.V ostatních případech by Vás další „trestně stíhaní“ měli žalovat.Hnutí ANO prohlásilo,že na post premiéra nemá jiného kandidáta než Babiše.On to jen svými slovy zopakoval.Zostuzování jeho výroku velkými písmeny na tom nic nezmění.
2)Vítězný Únor připustili:
-svou demisí tehdejší ministři demokratických stran
-prezdent tím,že tuto demisi přijal
-prezident tím,že návrh premiéra na nové ministry přijal
-parlament tím,že nové vládě vyslovil důvěru.V něm zasedalo 300 poslanců a jen 92 z nich byli členy KSČ.
Až pak nastal konec demokracie a svobody.
3)Žasnu,jakou konstrukci proti Pelikánovi z ANO dokážete vytvořit.
-Pelikán odmítá účast ve vládě s podporou SPD(ano)
-neexistuje definice VÝZNAMNÉHO ústavního činitele(ano)
-Okamura se neměl místopředsedou sněmovny(ano)
-ANO má ve sněmovně 78 hlasů,při volbě Okamury se tedy museli další DEMOKRATICKY přidat(ano).
Kde tedy máte problém,pane Malecký?Všechna Vaše uvedená fakta svědčí ve prospěch hnutí ANO-podtrhl jsem je závorkovým „ano“.Opět článek na objednávku,nebo v dohodnutém trendu.
Zdravím.
O mně je docela dobře známo, že svoje texty nepíšu proto, abych o nich pak vedl plané diskuse. Ale protože obzvlášť miluju ty typy, co se ohánějí žalobami (hlavně jak jde o druhé), tak udělám malou výjimku a dám Vám nápovědu: Sledoval jste vyjednávání hnutí ANO s hnutím STAN? Slyšel jste někdy o hejtmanovi Půtovi? A umíte počítat do tří?
Pěkný večer.
Vy víte o co mi šlo.Pokud Vám ale postačí chlup k vytažení se z bryndy…..
Pro Jan Rich – Bodejť by nebyl „vytrvale rozvrtáván Babiš, když nabízí jisté paralely – takže ještě jednou : Ať se nám to líbí nebo nelíbí, vítězství KSČ v roce 1946, které vyústilo v Únor 1948, zařídil svou svobodnou volbou t.zv. „všeholid“, tentýž, co zařídil stejné Babišovi.
Skutečností je a to skutečností nepopiratelnou, že KSČ volby tehdy vyhrála ještě „drtivěji“, než ANO 2011 (v majetku exkomunisty Andreje Babiše, evidovaného ve svazku StB reg.č. 25085 jako agent /informátor/) volby loňské.
Nabízí se zajímavé je srovnání :
Volby ČSR 1946 – 38% poslanců (114 z 300) měla KSČ za 36,06% ( průměr za celou ČSR) z odevzdaných hlasů.
Volby ČR 2016 – 39% poslanců (78 z 200) má ANO 2011 za 29,64% z odevzdaných hlasů.
Ovšem, jsou tu i rozdíly – největší jsou v tom, že KSČ získala za o 6,42% hlasů více, o 1% mndátu méně a dále, že Klement Gottwald nebyl majitelem KSČ a nebyl také vydán sněmovnou k trestnímu stíhání a že neprohlašoval, že premiérem bude výhradně on „až do smrti“, tak jak to prohlašuje Andrej Babiš (ještě jednou Vám to ocituji, třeba jste si to nepřečetl: „Bude to stále stejné, budu jediný kandidát až do smrti.” – premiér bez důvěry v demisi v prvním pokusu o jakémkoli dalším pokusu, Novinky.cz, 21. února).
Také víme jaké mělo to volební vítězství KSČ následky (jsem postižený pamětník), zatím co z následků volebního vítězství ANO 2011 se teprve „budeme těšit“.
Ještě bych, pro jan rich dodal, že jedno ovšem víme jistě : za premiérování Andreje Babiše „až do smrti“, určitě nebude znárodněn AGROFERT.
Bude pouze privatizována celá ČR.
To je tak strašně smutný…Jak jsme si bláhově mysleli, že jsme demokraticky smýšlející země a my jsme přitom ještě větší komunisté/totalitáři/uctívači mocných než jsme si kdy vůbec dokázali připustit…Já se opravdu bojím, že v horizontu pár let bude nutno emigrovat, pokud budete mít vlastní NÁZOR…Vyrostl jsem v demokratickém zřízení a nehodlám umřít v totalitě ! Jen doufám, že se na každou svini vaří voda a že v ní každá svině, do jedné poslední, skončí