Klaus a Zeman jsou lepší než euro, jak Babiš citoval Havla a krátká paměť ústecké exprimátorky
PSÍ UŠI. Letní čas s každodenními bouřkami přerušilo několik dní bez bouřek, aby se vzápětí vrátily dny s bouřkami a javánskou džunglí. Koloběh střídání je tak analogií k těžkému životu pozorovatele a glosátora české politiky, který týden co týden neúnavně zapleveluje svou mysl výpotky našich geniálních myslitelů. Tak pojďme rychle ke strojům, ať je máme z krku.
- Na politicko-ekonomické mapě Evropy se dějí věci. Tak třeba Chorvatsko, které do Evropské unie vstoupilo 1. července 2013, tedy o celých devět let později než my, bude od příštího roku platit eurem. Což se při pohledu na skladbu inflačních čísel u naší koruny a zemí eurozóny jeví jako neoddiskutovatelná výhoda.
Hotovo, přijato, podepsáno!
1. ledna 2023 přijme Chorvatsko oficiálně euro. 🇭🇷💶 https://t.co/tYnMrJdU8A
— Evropská komise v ČR (@ZEK_Praha) July 12, 2022
My se tím ovšem vůbec, ale vůbec nenecháme rozhodit a nebudeme se rozčilovat, že zrovna Chorvatsko, které do unie vstoupilo plus mínus včera, má euro, dálnice, obchvat Záhřebu a možná i důchodovou reformu. My zase máme Klause a Zemana, no.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Podle fotek na Instagramu a OnlyFans by se mohlo zdát, že jde Andrej Babiš od mítinku do mítinku. Ve skutečnosti jde ale od soudu k soudu a ještě nějakou dobu se na tom nic nezmění. Blíží se zahájení vrcholného kusu sezóny, v němž se bude zodpovídat z podvodu v kauze Čapí hnízdo. A tak nám raději předem oznámil, že by si ani v případě odsouzení nedopřál luxus odchodu z politiky.
„Taková nespravedlnost mě spíš motivuje, abych v politice pokračoval. Protože láska a pravda by měla zvítězit nad lží a nenávistí. A zatím nevítězí.“
(Andrej Babiš ve vysílání CNN Prima News, 12. července)
Babiš citující Havla, co víc si můžeme přát. Snad jen připomenout jeho starší názory na hentú praudu a lásku.
„Nech dou do píči. Pravda a láska.“
(Andrej Babiš v nahrávkách skupiny Šuman, 2017)
Marxistická dialektika v praxi. Čapí hnízdo ale není jediný soud, který předsedu opozice aktuálně zaměstnává. V týdnu prohrál spor o své výroky o zaplacených demonstrantech při protestech z roku 2018 a musí se za ně omluvit jedné z demonstrantek, Janě Filipové z Domažlicka.
„Samozřejmě mám radost, že konečně pravda zvítězila nad lží.“
(Jana Filipová komentuje rozsudek, ČTK, 13. července)
Nemá to v Česku ta pravda a láska jednoduché.
- Od soudu k soudu se potácí rovněž bývalý ředitel ÚOOZ a nynější neparlamentní politik Robert Šlachta. Půl milionu korun a omluvu po něm žádá bývalý státní zástupce Libor Grygárek, a to za tvrzení, která o něm bývalý policista napsal do knihy Třicet let pod přísahou. A vypadá to, že k soudu půjde i za rozfoukání kauzy s údajným zastavením kauz pražského náměstka Hlubučka v Reportérech ČT.
Tohle si tady odložím. Ale, že jim to spolu sluší 🙃
Pojďme si počkat na vyjádření pana generálního ředitele ČT, kterému jsem poslal dotazy k zastavení celé kauzy o Hlubučkovi právě panen Wollnerem.
📷 https://t.co/kfmM9ugYj0 pic.twitter.com/pkZwn16XJF— Robert Šlachta (@RobertSlachta) June 30, 2022
Po poradě s právníkem Arturem Ostrým, který vyhrál při @zdeneksarapatka nad Milošem Zemanem, jsem se rozhodl podat žalobu na Roberta Šlachtu. pic.twitter.com/PAisdZTyho
— marek wollner (@MarekWollner) July 11, 2022
Pomalu to začíná vypadat, že jediný, kdo nakonec skončí ve Šlachtových kauzách před soudem, bude nějaký Šlachta.
- A nyní už rychle na skok do regionů. Blíží se komunální a senátní volby a kdekdo je najednou kandidát na primátora nebo senátora. Třeba tady bývalý primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová, která už se v horní komoře vidí s heslem „Chránit slabé“.
Škoda, že už paní exprimátorka zapomněla, jak před čtyřmi lety kandidovala se svým Ústeckým fórem občanů do zastupitelstva s heslem „Město bez parazitů“ a její stranický kolega, boxer Lukáš Konečný, si dal o dva roky později na plakáty heslo „Konečně řešení“. To se to pak chrání slabé jedna radost.
Klidnou mysl.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Den zdivočelé řepky, obloha bez chemtrails a soutěž o tři plata Lexaurinu
Česko, pro Babiše všecko, éra sousedovy mrtvé kozy a jak vypadáme z vesmíru
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
8 komentářů
s těmito „mistry“ jsme to dopracovali…. ještě historie ukáže jak jsme byli naivní….
Tyhle dvě mumie nemají hodnotu jediného centu.
Cituji : „Na politicko-ekonomické mapě Evropy se dějí věci. Tak třeba Chorvatsko, které do Evropské unie vstoupilo 1. července 2013, tedy o celých devět let později než my, bude od příštího roku platit eurem. Což se při pohledu na skladbu inflačních čísel u naší koruny a zemí eurozóny jeví jako neoddiskutovatelná výhoda.“
Fakta – inflace v 7/2022 v % :
1) Estonsko21.9 – EUR
2) Litva21 – EUR
3) Lotyšsko19.3 – EUR
4) Česko17.2 – CZK
5) Bulharsko15.6 – Leva
6) Polsko15.6 – PZL
7) Rumunsko15.05 – LEI
8) Slovensko13.2 – EUR
9) Řecko12.1 – EUR
10) Belgie9.65 – EUR
….
Velká Británie9.1 – Libra
Island8.8 – Islandská koruna
Rakousko8.7 – EUR
Švédsko8.7 – Švédská koruna
Portugalsko8.7 – EUR
Nizozemsko8.6 – EUR
Dánsko8.2 – Dánská koruna
Itálie8 – EUR
Finsko7.8 – EUR
Německo7.6 – EUR
……
Norsko6.3 Norská koruna
Francie5.8 – EUR
Švýcarsko3.4 CHF
Když se ten přehled podívám, tak je dost odvážné tvrdit, že by nám EURo s inflací – neoddiskutovatelně – pomohlo. V inflaci hrají prim jiné faktuory. Zejména fiskální politika v průběhu pandemie, závislost na energ. zdrojích z RU, státní podpora ( zastropování cen paliv a energií v různých státech různě, apod. ) .
To co píše pan Malecký není seriózní novinářský rozbor, ale politickou propagandou podbarvená demagogie.
Dělítko je spíše než mezi eurozónou a ostatními, tak mezi starými a novými členy EU a Evropy obecně.
Vyzývat k přechodu na euro v době, kdy drasticky padá, je oprevdu „geniální“. Spíš bychom měli odpojit korunu od svazku s eurem, aby mohla naše měna posílit.
To, že se nepodařilo prokázat, že ti demonstranti byli placení, není důkaz, že placení nebyli. I vrah může při nedostatku důkazů vyváznout. A nepomůže ani to, že ho u toho někdo viděl, pokud je to svědectví jednoho člověka (a není politická vůle ho odsoudit, i kdyby byl nevinný, jako v některých známých kauzách).
Soudruhu, ty nezklameš!
V souladu s autorem (a jistě mnohými) také „nemusím“ naše špičkové „ekonomy“ a současně oceňuji diskusní příspěvky p.Lišky a p.Pergilla – super, že je zde nemažou.
Nech si ty kecy. Demonstranti placeni nebyli. Tečka.
Problém je, že se to nedá dokázat. Bohužel nebo bohudík, jak se to vezme. Minimálně ale někdo musel investovat do jejich organizace, dopravy atd.