Kdo je Sobotkova tchýně, bolševické manýry v koalici a správná Češka Karla Šlechtová
PSÍ UŠI. Čau lidi. Strávili jsme teď nějaký čas u Rudého moře s těmito poznatky. Egypt je korupcí prolezlá země s příšernou přezaměstnaností, ve které je pokud je nám známo stále platný výjimečný stav a v podstatě válečná situace. V praxi se to projevuje tak, že se tam oproti Česku neděje vůbec nic. Tak pojďme rychle ke strojům, zase bylo z čeho vybírat.
- Skončila tzv. vládní krize, jejímž jediným smyslem bylo pokusit se nás obelstít, že to nebyl Bohuslav Sobotka, kdo vzal Andreje Babiše do vlády, tři a půl roku s ním vládl a přijal s ním zákony hrubě narušující svobodu, důvěru mezi lidmi a poměry vůbec. Vítězem krize se vedle Jiřího Kajínka stal bezpochyby i Sobotka, na jehož podporu se zde dokonce konaly demonstrace, což je zdejší občas opakovaný kýč. A nebyl by to správný předvolební čas, kdyby se do věci nevložili i Ištvan boys z Olomouce, kteří provedli rozsáhlou razii kvůli kšeftování s policejními spisy a obvinili mimo jiné brněnského mecenáše hnutí ANO Davida Rusňáka, jinak též zetě náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové. A pak se začaly dít věci.
„Sleduji, jak prudce změnil A. Babiš názor na brněnského milionáře Rusňáka. Ještě před týdnem mi nutil Rusňákovu tchýni, paní Schillerovou, jako novou ministryni financí a strašně se rozčiloval, když jsem její nominaci odmítl. Dnes by mi měl za mé rozhodnutí poděkovat! Zachránil jsem ANO od ještě většího maléru.“
(premiér Bohuslav Sobotka na Facebooku, 20. května)
Objevila se hned kritika, že Sobotka přestřelil, neboť trestat někoho jen za jeho rodinné příslušníky je znakem bolševismu a poměrů, které zde panovaly před rokem 1989. Což je samozřejmě pravda, bez debat a bez omluvy. Ale i další reakce stály za to.
„Jestli pan Sobotka tvrdí, ze paní Schillerová je odpovědná za svého zetě, pak já tvrdím, že pan premiér měl už dávno odstoupit kvůli korupci na MŠMT, za kterou je vlastně taky zodpovědný. Protože peníze na Ministerstvu školství netransparentně a pravděpodobně účelově rozděloval i jeho blízký přítel pan Březina, který už byl jednou odsouzen za podvody a s premiérem se zná přes dvacet let.“
(Andrej Babiš na Facebooku, 20. května)
Nám z toho tedy vychází konstatování, že Březina je cosi jako Sobotkova tchyně.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Rozmohl se nám tady takový nešvar. Vždy, když policie obviní někoho spjatého s politickou stranou, jako teď třeba zmíněného Davida Rusňáka, hned se pozastavuje členství, nebo přímo vylučuje či vystupuje.
„Pro nás je nepřijatelné, abychom měli takové sponzory. Já jsem okamžitě nařídil jihomoravské krajské organizaci, protože to je jejich sponzor, aby okamžitě ten dar vrátili a aby dali návrh na vyloučení pana Rusňáka z hnutí.“
(Andrej Babiš pro Novinky.cz, 20. května)
A to zase ne, jen si je pěkně nechte. Celá léta pro vás pracují, peníze vám nosí, to jsou vám dobří. A teď, když na ně padl stín podezření nebo rovnou nějaká špína, tak nám je chcete vracet? Jsou vaši, vaše vizitka, co my teď s nimi?
- Prezident Miloš Zeman se vrátil z veleúspěšné návštěvy Číny, kde propagoval nerozborné přátelství našich národů a inkluzi. Jen se mezitím trochu pozapomnělo na jeho dubnovou návštěvu Bílého domu, která se možná měla uskutečnit až na počátku května. Připomeňme si, jak to vlastně celé vzniklo:
„Donald Trump v rozhovoru ocenil skutečnost, že prezident republiky byl jediným evropským prezidentem, který ho veřejně podpořil ještě před listopadovými volbami v USA.“
(mluvčí Hradu Jií Ovčáček, prosinec 2016)
Teď to skoro vypadá, že Zeman nikam nepojede, ale nevadí. Třeba takový Kolumbus jel zadem do Asie a skončil v Americe. No a Zeman jel v dubnu do USA a skončil v květnu v Číně. Čili za nás v pohodě, je to takový prezident-objevitel.
- Naštěstí jsou mezi námi ještě lidé, kteří to myslí dobře. Jako třeba ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Tu probíhající třeštění spojené s hokejovým šampionátem dohnalo až k následujícímu výronu.
„Za poslední měsíce se jen všichni vzájemně urážíme. Komu z vás jde opravdu o dobrou věc? Přestaňte a probuďte se. Jsme přeci Češi.“
(Roztleskávačka Karla Šlechtová na Twitteru, 15. května)
Přesně. Sáhněme si všichni do svědomí, komu z nás jde opravdu o dobrou věc? Tak už toho nechte, jsme přece Češi. Nebo Slováci. Nebo prostě tak něco.
Tak klidnou mysl.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Investor Brůna: Realitní perly na dálniční sňůře na jih. Hluboká, Písek, Budějovice
Agáta Pilátová: Prezidentka ve vichru doby a nelichotivý obraz Slovenska
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
3 komentáře
Možná není nutno vracet se ke Kolumbovi – stačí k naší slavné „demokratické“ historii. Není to tak dlouho co:
K.Gotwald v létě 1945 tvrdil, že vytváří demokratický režim nového typu. Mezi svými se vyjadřoval přesněji: „ když vám starý zákon překáží v revolučním opatření, tak jej prostě porušte“.
A před prvními poválečnými „demokratickými volbami“ 1946 už jasně vyhrožoval: „ I kdyby se mělo stát, což je nepravděpodobné, že bychom nedocílili toho příznivého výsledku, o kterém se mluvilo, a opakuji, že to pokládám za nepravděpodobné, bude i pak ještě vždy mít dělnická třída, pracující lid v rukou dostatečné prostředky, zbraně a způsob, jak korigovat prosté mechanické hlasování při kterém by rozhodovaly živly reakční a sabotérské. My potom ještě vždycky máme v rukou tolik prostředků a moci, abychom si vynutili pro dělnickou třídu příznivé výsledky.“ ( z Revue dějin socialismu 2/ 1969)
A když si uvědomíme, že jak kdysi zavelel ministr spravedlnosti Alexej Čepička: „… musíme dělat zákony co nejširší, a směrnicemi tlumočit podrobnosti orgánům, – aby široké formulace využily..“ – nabízí se otázka zda naši zákonodárci už nejdou stejnou cestou, jako protagonisté minulého zločinného režimu?
Ano jdou stejnou cestou, ti dnešní politici. A to všichni, napříč stranami. Těch několik výjimek na tom nic nezmění!
Byla utlumena vládní krize,velkým poraženým se stal prez.Zeman,situaci nezvládl při přijetí prem.Sobotky na hradě.Předs. ANO p. Babiš se musel zakopat ve svých pozicích a později ustoupit s tím,že bude odvolán z funkce min.financí,ale získá ji nominant ANO p.Pilný.A tady se rýsuje nevítězství ČSSD v této krizi,nový rozpočet bude sestavovat technokrat,který nedovolí nic „prožrat“ a to je správné. Návštěva Číny prez.Zemanem se neobešla bez jeho úletů na adresu novinářů,kterou musel žehlit prez.Ruska p. Putin .Prez.Zeman působil na některých záběrech z Číny velmi unaveně a to má vypovídací hodnotu pro následující dvoje volby v ČR.Stále očekávám,že se objeví silný protikandidát v prez. volbách, zřejmě nás nečeká procházka „růžovým sadem“,mohou nastat velmi turbolentní situace. ČR by se mohla dostat do nezvládnutých situací, jako se to stalo prez.Benešovi v 9/1938 a 2/1948 a o takový remak nestojí a ani si to nezaslouží občané ČR.