Jan Urban: Putin je připraven na válku. V Evropě i v Česku mu slouží řada užitečných idiotů
KOMENTÁŘ. Česká politika a média si toho v naprosté většině všímají se zpožděním. Prezident a současná opozice rovnou mlčí. Válka a sekundární konflikty na několika různých místech Evropy i Asie přitom mohou vypuknout kdykoliv.
Ruské a běloruské jednotky se přesouvají k ukrajinské hranici v rámci „nácviku obranných operací“. Ruská armáda už měsíce zvyšuje napětí po celé délce hranice s Ukrajinou. Množí se kybernetické útoky, námořní manévry na polovině zeměkoule i nácviky sestřelování těles, umístěných na oběžné dráze kolem Země.
Ruský diktátor, truchlící nad rozpadem vražedného monstra Sovětského svazu, za kterým zůstaly desítky milionů obětí, doma přepsal dějiny a ze sovětského Gulagstánu vyrobil symbol národní hrdosti. A pro snazší pochopení vězní a trestá všechny, kdo by se ještě odvážili chtít znát pravdu. Ruku v ruce se stále agresivnější Čínou je připraven i na válku.
Přesně podle ruských not
Pokud se Vladimir Putin rozhodne nebrat ohled na únorové olympijské hry v Pekingu, mohou být už příští týdny kritické.
Západ se ještě nevzpamatoval z porážky v Afghánistánu. Americký prezident Biden čelí doma mimořádné kritice a obě hlavní politické strany jsou oslabeny vnitřními rozpory. Britský premiér Johnson je už otevřeně vysmíván a jeho vlastní Konzervativní strana ho tlačí k rezignaci. Francie je pohlcena vnitropolitickým manévrováním před dubnovými prezidentskými volbami a zahraniční politika voliče nezajímá. Německo má novou vládu, která se ještě nerozhodla, jak bude reagovat na ruské energetické vydírání. Západ se tak vůči Rusku snaží alespoň získat čas novými a novými koly jednání.
V Praze byla konečně zveřejněna dlouho očekávaná zpráva senátního výboru pro zahraniční vztahy, obranu a bezpečnost o výsledcích vyšetřování postupu vlády a prezidenta v „kauze Vrbětice“. Je šokující.
Pro nás je důležité sledovat, jak Kreml v této krizi mobilizuje všechny svoje spojence a loutky v zahraničí, především na Balkáně, v Maďarsku, na Slovensku i v Praze. Jen pět dní před plánovaným termínem pětadvacátého ledna zrušil maďarský premiér Viktor Orbán dlouho plánovanou cestu do Bosny a Hercegoviny, prý s ohledem na „koronavirovou situaci“.
Přesně podle ruských not přitom už řadu měsíců pomáhá demontovat křehkou daytonskou mírovou smlouvu, která v roce 1995 ukončila nesmyslnou válku se statisíci mrtvých a s miliony uprchlíků. Maďarsko otevřeně podporuje srbské a chorvatské extremisty, požadující překreslení hranic a „výměny obyvatelstva“ – rozuměj etnické čistky.
KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG
Orbán se v minulých měsících několikrát sešel s lídrem bosenských Srbů Miloradem Dodikem a zařídil pro něj půjčku sto milionů dolarů, podle některých zdrojů od ruských bank v Maďarsku. Navíc zcela vědomě přidal i neslýchanou diplomatickou urážku, když na prosincové tiskové konferenci označil „zajištění bezpečnosti státu se dvěma miliony muslimů“ za klíčovou otázku pro jednání Evropské unie.
Stejně rasisticky a provokativně vystupuje i jeho ministr zahraničí i maďarský eurokomisař Olivér Várhelyi. Třicet poslanců Evropského parlamentu proto požádalo předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, aby se jeho jednáním zabývala.
Akt mezinárodního terorismu
Předák slovenské opozice Robert Fico podpořil generálního prokurátora, který napadl připravovanou smlouvu s USA o využití dvou slovenských vojenských letišť, jako „ohrožení suverenity Slovenska“. Generální prokurátor Maroš Žilinka vzápětí odjel do Moskvy oslavit tři sta let ruské prokuratury.
Robert Fico asi zapomněl, že to byla jeho vláda, která podepsala s USA kontrakt na dodávku amerických stíhaček F-16, včetně doložky o zajištění amerických vojenských opravářů na slovenském území. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová pak jen lakonicky oznámila, že podobnou smlouvu, jakou nyní opozice odmítá, má třiadvacet z devětadvaceti členských zemí NATO, a že Slovensko je dnes jedinou zemí na hranicích Aliance, která podobnou smlouvu ještě nemá.
Rusko nyní agresivně vydírá NATO a EU. Požaduje mimo jiné i návrat ke stavu před naším vstupem do NATO. Budeme se dál krčit? Budeme čekat, až se kvůli nedůvěryhodnosti naší politiky znovu bude jednat o nás bez nás?
V Praze byla konečně zveřejněna dlouho očekávaná zpráva senátního výboru pro zahraniční vztahy, obranu a bezpečnost o výsledcích vyšetřování postupu vlády a prezidenta v „kauze Vrbětice“. Je šokující. Nejen svým obsahem, ale ještě více tím, že na ni žádný z představitelů nové vlády či koaličních politických stran nereagoval.
Stačí pár výroků: Jedná se o „nejvážnější bezpečnostní a zahraničněpolitickou krizi v novodobé historii České republiky“, „ruský útok ve Vrběticích, při němž zahynuli dva čeští občané, byl aktem mezinárodního terorismu“. „Vláda i prezident selhali v tom, jak kauzu řešili“.
Pokud ji čtenář pročte pozorně, musí dojít k závěru, že prezident Miloš Zeman a tehdejší premiér Andrej Babiš provedli s pomocí ministrů vnitra a spravedlnosti Hamáčka a Benešové prakticky státní převrat a dopustili se vlastizrady.
Politicky zlikvidovali nepohodlné ministry a pokusili se informace o ruském státním terorismu na našem území zatajit, nebo aspoň oddálit jejich zveřejnění. Jejich cílem bylo dovézt v získaném čase neprověřené ruské vakcíny Sputnik a zároveň oslabit důvěryhodnost českých zpravodajských služeb. Vědomě navíc znemožnili vznik koordinované spojenecké reakce na ruskou agresi, a na dlouho tak oslabili důvěryhodnost České republiky mezi spojenci V NATO a Evropské unii.
Budeme se dále krčit?
Premiér Babiš podle zjištění komise dokonce raději nepřijal telefon britského premiéra Borise Johnsona, aby nemusel vysvětlovat, proč jeho vláda o společné stanovisko spojenců nežádá. Zpráva si všímá i vystoupení Václava Klause, Tomia Okamury a Vojtěcha Filipa, kteří otevřeně přes znalost faktů podpořili ruskou oficiální propagandu.
„Vláda byla nesrozumitelná pro veřejnost. Otevřela prostor dezinformacím. Mluvilo se o útoku na zboží. Vláda často dávala do veřejného prostoru různé varianty, například ústy ministryně spravedlnosti, které vlastně byly v rozporu s tou hlavní vyšetřovací linií i s poznatky služeb. Otevřela tedy prostor pro působení cizí moci.“ V normální zemi by tohle stačilo k zahájení trestního vyšetřování hned několika členů bývalé vlády – a v případě prezidenta k jeho sesazení pro velezradu.
Rusko nyní agresivně vydírá Severoatlantickou alianci a Evropskou unii. Požaduje mimo jiné i návrat ke stavu před naším vstupem do NATO. Budeme se dál krčit? Budeme snad čekat, až se kvůli nedůvěryhodnosti naší politiky znovu bude jednat o nás bez nás?
Opravdu se české politické strany budou za současné situace ve věci prokazatelné velezrady jen dívat stranou a snažit se co nejrychleji zapomenout? Přitom Ústava hovoří jasně a velezradu definuje jako „jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu“. Prezidenta je navíc možné stíhat kromě velezrady i pro „hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku“. Kdy jindy, než teď?
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
304 komentářů
Německo se chová se svými spojenci velmi zdrženlive k eskalaci napětí na Ukrajine. Nord Stream2 je mírový projekt, vstup Ukrajiny do NATO je destabilizujici trend. Ukrajina by mela potvrdit svou neutralitu a vratit se geopoliticky tam, kam patří. Je mnoho užitečných idiotu, kteří jsou ve své podstatě váleční stvačí za zold a vždy zalezou, nebo uprchnou,kdyz to jde z tlustého do tenkého.
Německo se tak chová vzhledem ke své nacistické minulosti a sankcím, které na něj dopadly po obou válkách.
Je otázkou jestli záměrně nebo podvědomě….
Konečně se našel rodák z Koterova
Nemám s Koterovem nic splečného, jen pitomci to pořád nechápete!
tam je politikem každý, kdo má počítač a klávesnici.. a nemá psa…
Německá vláda se chová pouze jako obchodník s tím, že dělá to, co je výhodné pro Německo a v tom je ten problém. Měla by se chovat tak, aby to bylo výhodné pro celou EU i se střední a východní Evropou. Jinak to skutečně připomíná situaci před 2. světovou válkou, ale v opačném gardu. Rusko není v dobré ekonomické situaci a bude na tom, čím dál hůř, protože za několik let odepíše své ložiska plynu a ropy na Sibiři, protože s oteplováním se všechny vrtné věže potopí a propadne do permafrostu a vzhledem tomu v budoucnu bude Rusko vydírat státy závislé na těchto energiích, což ostatně už začalo.
Nechová se tak. Totální závislost na energovodech z Ruska, kterou vytvořila vláda soudružky Merkelové, není výhodná ani pro to Německo. Je plus mínus ekvivalentní situaci, jako kdyby před WW2 v Německu nezvítězil Hitler, ale Stalinův pohůnek Thälmann.
Dotaz. Odkud bychom získávali ropu a plyn. Z amerických břidlic ,převažené tankery? Kdyby američané skutečně po pádu komunistických režimů pomohli k prosperitě a budování právního řádu, tak by žádné problém nevznikl. Jenže přišlo drancování a hájení zájmů vlastních firem,propadživotní úrovně a nástup mafiánských klanů. Důsledek deziluze a nástup vlády pevné ruky na kterou jsou zvyklí a udržuje zdání řádu a funkce společnosti. Vývoz amerického typu demokracie je neúspěšný,stačí se podívat na všechny vojenské a pseudovojenské akce a propagandu. Blízký východ, sever Afrického kontinentu. Následují vlny statísíců migrantů zaplavujících EU a neutěšený stav těchto zemí. Agresivní politice se nemá ustupovat,ale řešení hledat i s ohledem na následky. Válka uvrhne EU zpět do středověku a učiňí ji závislou na USA .
Jiří, odpověď:
Břidličný plyn je i na území EU, dokonce i na našem území. Jen ho nesmíme těžit, protože Brusel a protože zelení. Pokud by se ty dvě překážky na cestě k normálnímu životu podařilo odstranit, byli bychom na ruském plynu nezávislí desítky let (a státy EU jako celek i déle). Do té doby by se už melo podařit nastavět tolik jaderných elektráren, aby utáhly i např. výrobu syntetického paliva do aut z CO2 a vodíku.
Prosím Vás kde jste vzal tu studii odepsání ložisek plynu a ropy na Sibiři? Pokud je to důvěryhodný zdroj tak si bych rád tu studii přečet. Počítám, že to není jedna strana z Blesku.
https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/priroda/sibir-tani-ledovcu-tani-permafrostu-teple-pocasi_2102011547_ada
přesně to Německo děl, to, co je dobré pro celou Evrioou, distancuje se od válečných štváčů jak jen to jde.
tak to je pěkná demagogie 😀 😀
k té nedobré ekonomické situaci Ruska. US historyk Niall Bloomberg: Rusko je v poměrně dobré ekonomické kondici s 260mld. dolarů devizových rezerv a s dluhem nižším než má kterákoliv země EU včetně USA.
Asi tak.
Sámo, v Kaspickém moři Rusko těží ropu z plošin z mořského dna stovky metrů pod nimi. Nebyly by problém ten permafrost zaplavit a aplikovat naprosto stejnou technologii.
Ale jdi ty mudrlante, ty asi nevíš co Rusko buduje. Ti nemají jen jedno ložisko, mají víc ropy i plynu než celá Arábie.
Není náhodou věcí států samotných, kam chtějí patřit? Proč státy okolo Ruska vstoupily nebo chtějí vstoupit do Nato? Pobaltské, Finsko a další? Asi mají svoji zkušenost. Chápu, že se v době SSSR rozlezli Rusové i sem a nyní se to těm menšinám třeba nelíbí. Sudeťákům a Maďarům se to také po rozpadu R-U nelíbilo.
Ano, každý stát má právo na sebeurčení, ale stejně tak má každá organizace právo si vybírat své členy. Podívejme se třeba na EU, ta konstantně drží před Tureckem tu mrkvičku na šňůrce aby je mohla popotahovat, jak se jí hodí, ale všichni víme, že je nikdy vstoupit nenechá. To samé se dá říct o půlce Balkánu. No a stejně tak by NATO mohlo říct, ok, Ukrajinu nepřijmeme za plného člena. A je to. Myslím, že tak komplikované to není.
Když se podíváme na EU a Turecko tak akorát zjistíme, že EU dala Turecku jasné podmínky pro vstup, které Turecko co …. které Turecko dosud nesplnilo. NATO nemusí nic říkat, a ani tady není od toho, aby něco říkalo, leda „když si začneš, tak dostaneš přes hubu“. Jediná komplikace je puťka, který chce strkat nos do čistě vnitrostátních věcí suverénní země.
Jestli suverenitě pod taktovkou USA (NATO) chcete takto říkat tak to není suverenita.
Dvojí metr. Kolik zemí EU svévolně a beztrestně porušuje pravidla,které si sama EU určila? Turecko vstoupit nenechá a důvod je prostý – muslimská komplikace.
Chtěl jsi říct po rusáckou taktovkou, vilíku. A ano, to žádná suverenita není, rusácko chce všechny zotročit.
Uveď karle, konkrétně, která pravidla a které země porušují pravilda EU … abys nevypadal jako pustý bajkař.
Ale i EU se chovala a chová farizejsky. Relativně donedávna to byl vnitřní stav ve VB a to konkrétně v Sev.Irsku, kde spousty let byly přítomny ozbrojené složky na vnitřní spor katolíci-protestanti s mnoha obětmi… A EU mlčela… A ke „Katalánsku“ před časem se také EU „vymlčela“, neřešila ani spor Chorvatsko-Slovinsko (o pobřeží)…, uznání Kosova od mnoha států (ačkoli rezoluce RB OSN č.1244 stanoví, že je Kosovo stále součástí býv.Jugoslávie- resp. Srbska), naproti tomu na Krym musíme mít jednotný názor… Kiksů ze strany EU by se našlo i více…
To, že ty vykládáš nesmysly o EU (která samozřejmě reagovala na situaci v Katalánsku a jinde nebo o rezoluci RB č. 1244, která jen a pouze umožňuje cizí vojenskou přítomnost v Kosovu za účelem zajištěn bezpečnosti civilního obyvatelstva před srbskou agresí) neznamená, že rusácká agrese na Ukrajině je byť jen vzdáleně srovnatelná s čímkoli v EU.
Ukrajina do NATO nepatří historicky
Vážný s Ruskem jsou příliš velké
Lépe bude když zůstane neutrální
Pokud by Rusko Ukrajině neukradlo Krym, Luhansko a Donbas, nejspíše by Ukrajince ani nenapadlo o vstup do NATO usilovat.
Ono to trochu tak nahodou je. Tamni lide chteji zmenu a tak jako u nas vubec netusi a ani nepremysli co to obsahuje , a hlavne k cemu jim to bude dobre. To , ze by nam , nebo jim nekdo pomohl , je naivita a blbost. Vzdy budou rozhodovat velke mocnosti , a my , stejne tak i oni jsme jejich loutkami v politicke tahanici.
Ukrajina je svobodný stát a nikdo anu putin ani tady soudruh tomáš nemá nárok jim vysvětlovat jak se mají chovat a kam patřit, koukám že je to tu idiot přes idiota, ale přesně tyhle proruský hlupáky a šváby tovaryšči z kremlu potřebují
Idiotů u nás plný pytel. Není bez zajímavosti, že když rusové udělají nějaký průser / třeba nastoupí proti Finům v hokeji s nápisem CCCP / tak naši komunisté to berou s radostí, že je to retro a v rusku na sociálních sítích píší, že se snad někdo zbláznil. To samé je, když se začne harašit se zbraněmi. Putin bez obrovské podpory společnosti nemá šanci. Něco jiného je, když se nesmyslně útočí a nebo když se národ brání. Znal jsem Rusy co byli v Afgánistánu, síla veliká a jak říkali, naše šance udržet u moci Karmala, žádná.
No, Karmal resp. Nadžibulláh vydrželi ještě 2 roky po odchodu SSSR. Vláda opuštěná USA vydržela 2 hodiny. Cosi to říká o podpoře, i když ani v jednom případě nebyla většinová.
Vrchol pokrytectví je když vláda USA tzv. zmrazila devizové rezervy Afganistánu (čti ukradla) a teď se usnesly že poskytne humanitární pomoc, celých 50 milionů… Těch rezerv a aktiv bylo 12 miliard.
Tak nějak začala Japonsko – USA válka. Půl roku před dní též zmrazily USA japonská aktiva, které mělo uloženo z většiny v USA. Za půl roku nemělo devizy na dovozy … což byla poslední kapka, ale pořádná. Tak nějak si říkám …
Chudáčci Japončíci. Jak je mi jich líto. Oni si oprávněně zaberou čtvrtinu Asie, kde je obyvatelé vítali s otevřenou náručí a ti zlí a proradní Američané je pak z těch oprávněně obsazených zemí vyženou. Fuj a hanba těm zlým Američanům, že racku!
Rusofobie je diagnoza.
Máš tam chybu. Správně je to takto: puťkofilie je diagnóza.
Pane Pavel, dle Vašich příspěvků je Váš život sám o sobě diagnóza. Přeji pěkný zbytek dne.
Život je diagnóza, která končí smrtí. To jsi nenapsal nic nového. Co jsi však ty nepochopil, je to, že život mezi puťkovýma půlkama je diagnóza, která končí předčasnou smrtí.
A rusofilie není?
Co je to „rusofobie“? Strach z Ruska a Rusáků? Ale to je především realita, na které Rusové sami svými činy militantních imperialistů pracují jako bobři.
Přesně tak !
Urcite nejsem nejaky prorusky idiot ani hlupak, ale pouzitim zdraveho rozumu prichazim na to co by znamenal vstup Ukrajiny do NATA a zcela logicky se nedivim Putinovi.
Vy se nedivíte Putinovi, já se zase nedivím Ukrajincům. Co mohou očekávat od země jako je Rusko, která je zradila, obelhala (slib nedotknutelnosti ukrajinských hranic výměnou za vzdání se jaderných zbraní v Budapešťském memorandu z 15.12.1994) a fakticky již v roce 2014 vojensky napadla?
Ukrajina se k čemusi zavázala (a dokonce si to dala i do ústavy). Pokud tento závazek neplní, tak padají záruky od jejích sousedů, včetně Ruska. Sorry, ale to je prostě mezinárodní právo.
Mohl byste laskavě sdělit, k čemu že se ta Ukrajina zavázala? Že snad poskytovat postupně části svého území Rusku podle toho, jak e mu zamane?
Ukrajina se zavázala, že poleze Rusku do řitního otvoru, jinak že nemá právo na samostatnou existenci?
Ukrajina se zavázala, že bude bezatomový, demokratický a neutrální stát. Má to v ústavě.
A proto Ukrajině Rusáci ukradli Krym a Doněckou oblast? Vy jste zřejmě právě přiletěl z Marsu.
Krym se od Ukrajiny odtrhl v souladu s platnou ústavou. To, že později vstoupil do Ruské federace už není nijak zajímavé.
MMCH naprosto stejně se dostal do USA Texas.
Já už mám Petře dojem, že Pergill na ten Mars a zpět létá velmi často.
Lžete Pergille jako když tiskne. Tuto lež, kterou jste porovnával vstup Texasu do USA s odtržením Krymu od Ukrajiny, jste už jednou na diskuzích HP napsal. Vyvrátil jsem vám ji a vy ji nyní opakujete. V Texasu vypukla revoluce v roce 1835, boje se táhly do roku 1836. Poté se Texas stal nezávislou republikou. Texas byl samostatným státem devět let do roku 1845, kdy se připojil k USA. Krym nikdy samostatný nebyl, na Krymu se nebojovalo, prostě jej obsadili Putinovi „zelení mužíci“ a pod hlavněmi jejich zbraní byl Krym k Rusku připojen. Podobnost s Texasem absolutně žádná.
pro Skeptik :
když už tedy nezpochybňujete připojení Texasu k USA, tak jaký máte názor na Golanské výšiny a Západní břeh Jordánu… Jak Vás znám, tak budete argumentovat, že u těch Gol.výšin byla předtím válka, že určitě jsem se nespletl, že ? Ale co tedy ten Západní břeh Jordánu ? Je to tam anexe nebo není to anexe, když palestinci tam jsou jako „apartheid“ ve vlastní zemi. Udělají-li nějaký přečin , tak je soudí vojenský soud Izraele, udělá-li něco „doosídlený“ občan Izraele, tak je soudí izraelský civilní soud. Co vy na to jako znalec mezinárodního práva ?
Mám josefe ten názor, že Pergillův příspěvek se vůbec netýká Golanských výšin, ale Texasu. Na Pergillovy už jednou vyvrácené lži jsem reagoval. Vy toho o odtržení Texasu od Mexika v roce 1836 a připojení k USA v roce 1845 víte asi tolik, co Pergill. Tak si doplňte své znalosti na toto téma.
pro Skeptik 31.1.:
Pokud tedy „vyčítáte“ Pergillovi, že (dle Vás) „odtržení“ Krymu od Ukrajiny a následné jeho přistoupení k Rusku je protiprávní, ale on udává jako příklad Texas, který tedy válčil s Mexikem a pak byl chvíli sám a pak se připojil k USA, že je to obrazně „mimo mísu“, tak si pochopitelně vybíráte jen tzv. hlavní mainstream, který tedy hlásá o Krymu, že to bylo protiprávní… Ale přece i Krym měl svoji (autonomní) vládu, která mohla – a pak rozhodla, že se od Ukrajiny definitivně „odstřihne“… Autonomní republikou (AR) bylo i Kosovo a Metochie (ale také i Vojvodina) v bývalém Srbsku v Jugoslávii – tento status oběma AR pak zrušil tehdejší prezident Miloševič. A právě toto zrušení AR Kosovo bylo také jednou z příčin, které „mírumilovní kosovští albánci“ uváděli jako impuls k ozbrojeným nepokojům, že ale byli chvíli mezinárodně uváděni jako teroristé… Nyní v Kosovu je předsedou vlády Albin Kurti, který otevřeně se svým ansámblem prohlašuje, že se chce spojit s Albánií… Co budete říkat pokud se to uskuteční ? Světová politika je plná podrazů, které jsou ale někdy uváděny jako správné, některé jsou ale až dogmaticky utvrzovány – jen záleží na tom kdo to vyřkne (třeba podle Trumpa je už celý Západní břeh Jordánu součástí Izraele…). Vy tedy budete až do konce světa říkat, že Krym byl ukraden, ale jemu (Krymu) to bude šumafuk…
Jak souvisí ta snůška vašich blbin 31. 1. 2022 (15:00) s Texasem a jeho odtržením od Mexika, kteroužto údajnou podobnost tu uvádí Pergill? Tak to jsem ve vašem příspěvku nikde neobjevil. Jen snůška žvástů, abyste nějakým způsobem zamaskoval Pergillovu lež.
Takže souhlasíš,aby jsme byli kolonii skopcaku!?
Svatá pravda !
Německo se chová zdrženlivě z historických důvodů. Nord Stream 2 je vyděračská zbraň, bez které se rusáci nepohnou. Vstup Ukrajiny do NATO Je svrchovanou záležitostí Ukrajiny a NATO. Žádný rudý okupant nebo užitečný idiot z páté kolony do toho nemá co strkat zobák. K čemu by UA byla neutralita? K čemu byla Norsku nebo Belgii? Tak hloupé nápady užitečných idiotů jen ukazují, jak hloupí jsou. Nikdo neudělal pro vstup Ukrajiny do NATO víc, než paranoidní Putler a jeho poskoci.
Němci jsou trojský kůň Ruska v EU.
Jestliže se Ukrajina k něčemu při svém vzniku zavázala, a dala si to dokonce do ústavy, tak by to měla dodržovat. Jistě, byl tu v Evropě jeden politik, který prohlašoval, že „smlouvy jsou jen cár papíru“. Rozuměl si s ním bezvadně jeden ukrajinský politik, jakýsi Bandera.
Budete jinak mluvit až EP vsechny muže od 15 let pošlou v první linii proti Rusku, neboť vždy v dějinách politici, Králové a jiní vyvolají válku a VY chlapci ač nic neumíte,půjdete položit svůj život za vlastizrádce, kteří jsou skrytí v politických spolcích.
VZPOMENETE SI!
Ale pozdě!
Pak může nastat to, že v Rusku vzniknou legie, jako za první světové války.
Dobře, tak se raději necháme zase obsadit od Rusáků. Hurá!
Žádná radost, ale menší zlo než okupace Němci. Navíc problémy spojené s naším členstvím v EU progresívně narůstají, takže dříve nebo později se dostanou na tu úroveň, že přesun do ruské sféry vlivu bude pro nás výhodnější.
Už jsem v komentářích na webu četl i „skrčku“: Odejít z EU, ekonomicky se orientovat na spolupráci s Ruskem (a dalšími státy na východ od nás) a současně zůstat v NATO.
Autor mi připadá jako bolševický agitátor z předchozího režimu- jen dnes jiným směrem, naprosto ignorující realitu- smutné tolik let po revoluci. Je pochopitelné, že se Rusku nelíbí obkličování jejich hranic… A fanatici podobného ražení jsou pak schopni opravdu válečný konflikt vyvolat- a odneseme to v Evropě všichni.
Cizinče, ty budeš asi z Ruska. Není to spíše opačně. To Rusové se rozlezli všude do státu svých sousedů. Jsou na Ukrajině a na Krymu, v Gruzii, v jižním Podněstří v Moldavsku a nově v Bělorusku, Kazachstánu, Sýrii a jinde.
Samo běž se léčit.a never každému bludu co se napíše na internetu .
Rusové maji se členskými státy Nato jednu šestnáctinu z celkové délky svých hranic. Pamětníci z Leningradu by je mohli poučit, jak vypadá obklíčeni.
Možná by se Putin měl víc starat o hranici rusko-čínskou,kde v urcitych oblastech dnes žije víc číňanů, než rusů.
Rusové maji se členskými státy Nato jednu šestnáctinu z celkové délky svých hranic. Pamětníci z Leningradu by je mohli poučit, jak vypadá oblečení.
Možná by se Putin měl víc starat o hranici rusko-čínskou,kde v urcitych oblastech dnes žije víc číňanů, než rusů.
Vám nevadí, že se Rusko brání obkličování státy NATO? Takže chcete aby to trpěloa nakonec se nechalo zničit?
U Německa tady pán správně uvádí nacistickou minulost, ale současné vedení Německa je prolezlá bývalými agenty tajné služby Stasi
Američané se nejvíc bojí spojení Německa s Ruskem. Přes Rusko i s Čínou. To vy se celé slavné USA mohly jít klouzat. Němci si postavili Nord Streamy, aby se ruský plyn vyhnul polskému, ukrajinskému a kdoví jakému ještě vydírání. Logické, praktické, suverénní… Se samostatným myšlením nemá 30 let neexistující organizace nic společného.
Celé „slavné“ russácko se půjde klouzat, až si číňani vzpomenou, že tzv. vnější Mandžusko (tedy rozsáhlé území východní Sibiře včetně Vladivostoku) je čínské území, které rusáci okupují od konce 19. století.
..no od 19 století okupují USA i část Mexika (Texas).
Úplně stejný blud josefe, jako výše u Pergilla 29. 1. 2022 (10:23). Opisujete jeden od druhého.
A samozřejmě Mexiko může vzpomínat na co chce. I samostatný Texas se mu vysměje. Naproti tomu vylidněná sibiř spadne číňanům do klína, kdykoli si vzpomenou, josef.
Soudruhu Tomáši,
Rusové jsou pro většinu Evropanů okupanti! Ukrajinci jsou chudáci. Evropa jim nepomůže a sami to jen těžko zvládnou.
Mě spíš zaráží, že po okupaci Československa a ostatních mírumilovných států Ruskem, jako je Polsko, Maďarsko, ,,NDR,, ,Bělorusko, Litva, Lotyšsko, Finsko, Gruzie ……….. se nejdou lumpové, kteří se snaží házet rozpínavost KGBáka Putina na někoho jiného.
ukáčka se mimo jiné zadlužili u MMF do konce života
Ukrajina je neutrální stát, který má potvrdit svoji neutralitu?
Takže Rusko, když zabralo Krym, tak zabralo kus neutrálního státu?
Posílá do neutrálního státu své vojáky „na dovolenou“ i s tankama, municí a s PL kompletem BUK?
Tak – proč s tím něco OSN neudělá? Nepošle tam modré přílby udělat pořádek a vše vrátit do původního stavu?
Uznáte alespoň, že kdyby Ukrajina vstoupila do NATO současně s Pobaltskýma státama, že dodnes měla Krym a žádné mrtvé v Donbasu?
Ukrajina se může snad sama rozhodnout, kam chce patřit. Je jí ke cti, že to není Rusko.
Destabilizující je ruská ozbrojená agrese proti Moldávii, Gruzii a Ukrajině. Plus rozmisťování balistických raket v Královci a neustálé vyhrožování na všechny strany. Nikdo se pak nemůže divit státům sousedícím s RF, že usilují o vstup do NATO. Sliby a smlouvy s RF jim bezpečnost nezaručí.
Jakýkoli příčetný politik by tam ty balistické zbraně dal taky. Minimálně do momentu, kdy přestanete být ohrožován.
Německo hájí svoje národní zájmy..což by měla dělat i ČR a nelézt do za… nikomu : ani Putinovi, ani USA, ani Německu, ani Číně, ani Izraeli, ani Bruselu….
Tome, výborné
Tomáši divíte se?Rusům bylo za Jelcina v roce 1995 nabízeno přidružené členství v NATO,buhužel to obě strany nedotáhly do konce.Jestli to bylo zásluhou první čečenské války,nevím.V roce 1993 se Ukrajina zbavila v té době třetího největšího jaderného arzenálu na světě výměnou za palivo pro své jaderné reaktory a záruky nezávislosti ukrajinského území od tří mocností. Uran pro elektrárny dovezli Rusové a k ochraně národní celistvosti Ukrajiny se zavázaly Spojené státy, Velká Británie i Rusko.Tak-že divíte se soudruzi,že se Spojené státy a Británie v této věci angažují?Co si myslím o Putinovi a o vás drazí soudruzi si nechám kvůli cenzuře pro sebe.Je to nepublikovatelné.
Pan Urban by mel ubrat na dramatickém výrazivu. „Truchlící ruský diktátor….“ a podobně. Zajímalo by mě, kolikrát byl on sám v RF, či na Ukrajině, eventuálně kolik času tam strávil. „Ostré komentáře z obýváku“ vzbuzují spíše úsměv. Stejný, jako má onen zmíněný „diktátor“, když je konfrontován se smečkou dotačních zoufalců (pardon: lídrů) z EU, či staříkem Bidenem.
Ukrajina byla do toho nez ji napadly Rusy ….Neutralni
Ukrajina nemá v NATO co pohledávat, jako zamýšlení američtí vojáci v některých státech, jako příkladně Pobaltských, či Slovensku. Copak Putin zamýšlí vpád do těchto států?
Zbytečně Biden a nejen Biden, Stoltenbrga nevyjímaje, situaci kolem Ukrajiny eskalují.
Putin je Hitler 21století. Ale všeho do času – skončí podobně jako většina diktátorů určitě ne normálně. Stačí se podívat na jeho historii vzestupu k moci a násilí které k tomu potřeboval. Přesně podle not KGB i jeho velkého vzoru Josifa Džugašviliho -Stalina : Není člověk není problém.
Jak jinak byste se ale reálně mohl dostat k moci ve státě jako Rusko? Navíc částečně rozloženém ochlastou Jelcinem. A prošpikovaného skupinami a organizacemi „vždy připravenými“ k násilnému převratu nebo pokusu o něj. S ekonomikou v rukou nepřátelských zahraničních agentů nebo kriminálních živlů (můžeme diskutovat, co z toho je horší).
Idioti jsou na obou stranách.A na té naší jsou větší,viz. tento článek.Jsem senior a dnes teprve začínám chápat pravdu,kterou nás ve škole učili a to,že NATO je agresivní spolek válečníků.Je pochopitelné,že se Rusku nelíbí obkličování jejich hranic tímto spolkem.Podívejte se,kde už všude po světě vládne „světový četník“ USA a jeho poskoci v NATO.Každý rozumný a sečtělý člověk si o tomto konfliktu udělá obrázek sám,bez nápovědy pisálků jako je pan Urban a jemu podobní.
Problém je v tom že lidí, kteří pamatují Varšavskou smlouvu a RVHP sice není ještě zase až tak málo, ale byli vytlačeni z aktivní účasti na dění v naší republice. Nejsme na tom co se týká vlády věcí svých v rukách našich o nic líp než v té předešlé době. Řekl bych že spíš hůř.
Komunističtí papaláši, stbáci a jejich udavači se dnes pravděpodobně skutečně mají hůř než za vlády zločineckých bolševiků díky níž jsme byli bezprávnými otroky určenými na práci za dumpingové ceny pro russovětsko a další soudruhy (RVHP) nebo jako kanonenfutr v případě útoku na západ (Varšavská smlouva). Slušní lidé se naopak mají podstatně lépe.
Blahobyt nemá se slušností nic společného – viz USA.
Slušní lidé se mají dobře, pokud žijí ve funkční tržní ekonomice. Totalitní zločinec hrající si na vojáčky, např. rusácko, blahobyt svým občanům nezajistí.
přesně tak to je
Potrefená husa se ozvala, Tomáš, Bláha, Jaroslav a ti druzí KÝHÁ, KÝHÁ a KÝHÁ! Pan Bláha zjevně nedával ve škole pozor, když soudružka učitelka vyučovala co je to právní stát a mezinárodní právo a suverenita státu. Rusko porušilo všechny smlouvy a garance dané ukrajině. Pravda občas bolí, ale nesmí být bláhově slepá p. Bláho! A nepodlehejte sebeklamu, i když to nic nestojí! Dasvidánja taváryšči. A kdo že to jsou ti užiteční idioti pánové občané!
mate naprostou pravdu, je to jeste porad relativne dost lidi se smyslenim jako treba pan Blaha..je evidentni, ze jsou naprosto mimo, protoze agresor Putin navazuje na to nejhorsi z dob kdy jsme byli vazalove SSSR, resp rad by vratil tento pro nas naprosto desny a nepriznivy stav a ani se tim netaji..to je naprosto neakceptovatelne a kdokoli s tim souhlasi nebo je na jeho strane, tak je bud totalne pomateny, nebo je to kolaborant…snad uz jich bude ubyvat ale jde to pomalu
Ještě nám Jaromíre na dobrou noc povězte tu, jak se dělila Jugoslávie v souladu s mezinárodním právem. 🙂 Jak EU v souladu s právem uznala Slovinsko, Chorvatsko, které v RSFJ trpěli nelidským útlakem, vyzbrojila je zbraněmi z východního Německa a pak se „strašlivě divila“, že je na Balkáně válka . . .
aneb: – lepší idiot užitečný, než neužitečný
A vy jste Vlado1 ten užitečný nebo neužitečný?
Garance Ukrajině byly ze strany Ruska až do puče 2014… Tím ale se stala Ukrajina zároveň tou stranou kdo porušil uzavřené „status quo z r.1994 – a bylo po platnosti smlouvy… Jestli si to Ukrajina vyložila jinak po svém, tak už ví, že to byla chyba… Koexistence Ukrajiny a Ruska „vedle sebe“ trvala jak za Kravčuka, Kučmy, Juščenka po dobu celých jejich mandátů, ale pak u Janukovyče najednou v jeho polovině trvání to nešlo (ačkoli se tam v této době mj. konalo ME ve fotbale bez jakýchkoliv nepokojů…) a začala „šlamastyka“, která trvá až dodnes a rozhodně to bude i dále…
A který že to paragraf z vámi uváděné smlouvy s Ruskem měla změnou vlády Ukrajina porušit? Ale konkrétně a přesně a tak aby bylo možné si to ověřit! Já totiž o žádném takovém paragrafu této smlouvy nevím.
Obecně vzato každý puč může anulovat předchozí status quo – pokud si to tak strany vyloží… Tady na Ukrajině to tedy znamenalo, že nastupující garnitura politiků se k moci dostala nedemokraticky…., to koneckonců potvrdil i předevčírem chorvatský prezident, když zavrhl jakoukoliv pomoc Ukrajině právě z tohoto důvodu. V nedávné minulosti to USA praktikovaly obdobně – a když to mohou dělat i „největší demokracie na světě“, tak proč by to nešlo pro jiné ?
Josefe, plácáte, jak je u vás častým zvykem, blbiny. Neptal jsem se na nějaký status quo, ptal jsem se na konkrétní paragraf vámi uváděné smlouvy s Ruskem, který Ukrajina porušila tím, že se u ní změnila vláda. Jste vůbec schopen chápat, na co se vás ptám?
pro Skeptik :
nevím jestli „smlouva“ měla nějaké konkrétní paragrafy pro případ puče (a ani jsem se po ní nepídil). Každopádně platila až do tohoto puče a platila by i dále, pokud by k němu nedošlo. Jestli se to tehdejším bojovníkům na Majdanu nedovtípilo, resp. nedovtípilo-li se to donátorům „demokratických změn“, tak pak je to pouze jejich chyba… Krym už je nevratně mimo Ukrajinu – to potvrdil i ten německý admirál, protože se neveřejně stejně šušká… Trvání na právním purismu bylo houby platné i v případě Kosova, protože světová „demokracie č.1“ si z toho udělala tam trhací kalendář…
Aha, tak že josefe vy nevíte, jestli byl ve smlouvě paragraf hovořící o tom, že pokud se na Ukrajině změní vláda, tak platnost smlouvy končí, nikdy jste se po té smlouvě, jak píšete, ani nepídil, ale víte, že Ukrajina tu smlouvu, o kterou se opíráte výše, porušila. Vy jste josefe prostě pašák.
pro Skeptik :
změna vlády po volbách a změna vlády po puči – tak to jsou podstatné rozdíly… Pokud to nechápete, tak těžko něco dále uvádět… Podívejte se třeba na Afghanistán – tam přece USA po více jak 20 letech ho „přátelsky“ opustily a přesto vládu tam nechtějí uznat ( a k tomu meldují i ostatní svět, aby jednal také tak jako oni). Předtím tam volby pod dohledem USAbajonetů uznávaly, nyní – už bez bajonetů tam, jsou striktně proti. Čili ne každý vznik nové vlády je legální …
Vy se josefe opíráte ve svém tvrzení o smlouvu mezi Ukrajinou a Ruskem a tvrdíte, že ji Ukrajina porušila. Tak už mi k sakru napište, který že to paragraf nebo ustanovení této smlouvy Ukrajina porušila a neplácejte tu své z prstu vycucané blbniny o Afgánistánu. Vy opravdu jste nějak mimo a nejste schopen vnímat na co se vás ptám. Pokud nejste schopen chápat psaný text, nezúčastňujte se diskuzí na Hlídacím psu.
pro Skeptik :
to přece nebyla smlouva pouze mezi Ruskem a Ukrajinou, tam byly další „velmoci“ včele s USA, VB… Já jsem stále toho názoru, že dokonaným pučem došlo k zásadní změně k přístupu k Ukrajině… Vy to chápete, že se vůbec nic nestalo a trváte na tom, že tedy de iure bylo vše konstantní a v pořádku, že tedy puč-nepuč a náhled na Ukrajinu má být shodný jako předtím… No ale politika se často nevyvíjí podle smluv – viz nedávno Afghanistan, Libye, Kosovo, vraždy Solejmaního a kol., odstoupení USA z „Iran+zbytek světa“, atd,atd,.. No ale realita světa je jiná a většinou si pravidla diktují zejména některé mocnosti…
Neptal jsem se vás na váš názor, ten už jste mi josefe několikrát sdělil. Ptal jsem se vás, který paragraf nebo paragrafy smlouvy, na kterou se výše odvoláváte, Ukrajina porušila, jak tvrdíte výše. Pokud o takovém konkrétním paragrafu nebo ustanovení nevíte, pak neobviňujte Ukrajinu z něčeho, čeho se nedopustila a podobné žvásty si odpusťte. Ptám se vás celou dobu na fakta, ne na vaše názory.
Milý pane Jaromíre, učitelka také učila, že názvy států, měst, atd., se píší s velkým písmenem. Tedy Ukrajina. Jinak si nedělám iluze ani o USA ani o Rusku. I studovaný člověk vidí, že USA je v posledních několika desetiletých jeden z nejagresivnějších států ve světě, který vše zdůvodňuje snahou o zachování spravedlnosti a demokracie (se kterou má sám velké potíže). Tento stát nepoznal válečné hrůzy na svém území (vyjma vlastní občanské) a dělá vše pro to, aby je od sebe odklonil a přenesl jinam. Mám strach, aby dalším místem nebyla Evropa, která je natolik slabá díky nejednotnosti vnitřních názorů států EU, že je zcela mimo. Na články a reakce v Hlídacím Psu nereaguji, ale označení „užiteční idioti“ panem Janem Urbanem mne zaujalo natolik, že jsem si článek i reakce přečetl. Vychází mi pouze jediné. Autor článku je nepochybně inteligentní člověk, který je ale neustále ovlivněn myšlením z dob takzvaného „disentu“ a dobou totality v Československu. Tím se v mých očí staví do opozice, tj. do řad proamerických „užitečných inteligentů“. Zkuste zvolit jinou rétoriku, aby se označení inteligent dalo použít i pro Vás.
Tak jest. 👍
No to vládnutí je tak pul na pul .Rusové i USA si nemajco vyčítat ,ale pravda je že obě světový války pomohli vyhrát Amíci a pomáhat nemuseli to rusové naprosto bagatelizujou
Kdyby nepomáhali, Rusové by se zastavili až u Atlantiku. To Amík opravdu nepotřebuje.
Aha, tak proto Stalin tak silně tlačil na západní spojence, aby otevřeli západní frontu. Aby se Rusové mohli zastavit až u Atlantiku. Že mě to hned nenapadlo. Jak prosté.
… aby se „Rusové“ nedostali k Atlantiku byl zájem zejména USA, proto také byl ten velký „kvalt“ a za necelého 3/4 roku „došli“ až do Lnář..
Měl jsi josef odpovědět proč stalin tak zoufale tlačil na západní spojence aby otevřeli další frontu. Takže znovu a lépe. Při jednou bys mohl odpovědět, proč stalin snažil uzavřít se hitlerem separátní mír, nebo proč se stalin snažil s hitlerem paktovat už od rok 1933, a to i za zády spojeneckého Československa.
Aha, tak proto Stalin tak silně na západní spojence tlačil, aby se na k tomu Atlantiku dostal. Ano, postup k Atlantiku plánoval, ale podle dokumentů nalezených v archivu bývalého UV KSČ až deset let po skončení 2. světové války. Rozpoutání další války plánoval na rok 1955. Naštěstí se toho nedožil.
Skeptiku, Stalin sice tlačil na západní Spojence, aby ušetřil životy svých vojáků, ale měl na to, aby se koně jeho hippomobilních jednotek napili z Atlantiku (alespoň symbolicky, koňům NaCl škodí). Jenže pak by nebyla žádná jakž takž demokratická západní Evropa, resp. by ji tvořily akorát Velká Británia a Irsko, a po pádu fašistických režimů Španělsko a Portugalsko.
Je ovšem otázka, jestli by Němci v takové situaci nepoužili jaderné zbraně, které možná v omezeném množství a ráži měli.
Pergille, pokud by Stalin chtěl pouze a výhradně ušetřit životy svých vojáků, o čemž způsob vedení 2. světové války z ruské strany vůbec nesvědčí, proč plánovaný pochod na západ odkládal až na rok 1955??? A myslíte si, že při té případné válce v roce 1955 by ruští nebo sovětští vojáci neumírali? Pravděpodobně by umírali ještě více, než během 2. světové války.
Možná čekal na sovětskou jadernou bombu, protože od atomových špionů věděl, že by byl zahnán zpět atomovými údery. V podstatě by stačilo, kdyby vlády obsazených států prohlásily pobyt RA na svém území za nezákonný a vyhlásily mu válku.
Tak že i z vašeho příspěvku tedy vyplývá, že na další pochod na západ v roce 1945 už Stalin prostě neměl.
Skeptiku,
v tom případě jste neporozuměl tomu, co jsem napsal. Stalin mohl nahnat své vojáky až k mořskému pobřeží ve Francii, je třeba si uvědomit, že po osvobození západních území SSSR mohl mobilizovat další miliony mužů.
Neudělal to více-méně z důvodů politické spekulace, nikoli z důvodu vojenské nemožnosti. A to je trochu rozdíl.
Neuvedl jste Pergille ani jeden důvod, kterým byste mohl dokázat vaše tvrzení, že by Stalin měl na to, aby došel až do Francie k Atlantiku. Z toho co o Stalinovi víme vyplývá, že kdyby věděl, že na to má, udělal by to. O otevření druhé fronty by spojence nežádal. Pouze by mu tam překáželi. Na životech jeho vojáků mu nezáleželo, měl jich dost, na atomovou bombu by nečekal, na jaře 1945 na ní sice Američané pilně pracovali, ale ještě ji neměli. Jediným důvodem proč to neudělal byl fakt, že velmi dobře věděl, že na to prostě v té chvíli nemá.
Skeptiku,
dobyli kus Německa a neměli by problém ho dobýt celé. Pak by se dostali na území, kde bylo Němcům nepřátelské obyvatelstvo (Benelux, Francie). Odboj by s RA zcela jistě spolupracoval. Je otázka, zda by se Německo po dobytí hlavního území nezhroutilo.
Je možné (jsou pro to docela vážné indicie) že Němci měli atomovky, založené na iniciaci podkritického množství přírodního uranu proudem urychlených částic (něco podobného mají pár let i USA, ale protože mají uran ve zbrojní čistotě, mají ty jejich nálože pár kilo, zatímco ty německé měly mít cca dva metráky), ale asi by jejich použití skončilo masovým nasazením otravných látek ze strany RA. Taky si uvědomte, že Německo by proti Rusku nemohlo nasadit námořní síly, které dělaly Spojencům dost zle. Ti uvítali jako spásu potopení lodi Fridrich Gustloff (doufám, že to nekomolím), protože při něm se utopily posádky vycvičené pro poslední generaci německých ponorek, které mohly Spojencům dost ošklivě zatopit.
A asi hlavní důvod byl, že by mohlo dojít k tomu, co byl Hitlerův vlhký sen, že se totiž sověti rozkmotří s ostatními spojenci a dojde k válce mezi nimi, v níž bude Německo hrát roli onoho třetího vzadu (který se směje).Takto, když šli na Němce společně a setkali se na Labi, byla pravděpodobnost tohoto průšvihu menší.
Německá atomová bomba Pergille je pouze vaše fantazie, kterou nemá smysl se vůbec zabývat. Když vám jsou vyvráceny jedny fantazie, přijdete s dalšími. Hitlerovi chyběly na východní frontě jednotky, které měl v severní Africe a po porážce v severní Africe o ně přišel. V severní Africe nebojoval proti Hitlerovi Stalin, ale spojenci. Kdyby Hitler nemusel nasadit své jednotky na západní frontě proti spojencům a mohl je vrhnout na východ, osud Stalina by byl krajně nejistý. Zvláště pokud by nedostával od spojenců obrovské dodávky výzbroje, výstroje a proviantu. V lepším případě by boje na frontě by nejspíše zamrzly a dost možná by se Stalin pokusil o nějakou dohodu s Hitlerem. V horším případě by se vývoj na frontě mohl opět obrátit jako na přelomu roku 1941 a 1942 a Stalin by musel pustit Moskvu, Leningrad, Stalingrad a musel by se stáhnout na východ a pak by o dohodu usiloval pro změnu Hitler, který by dosáhl toho, o co usiloval. V každém případě Stalin velmi dobře věděl, proč usiluje o pomoc spojenců a o otevření západní fronty a jeho pochod k Atlantiku na jaře 1945 patří jen do bájné Pergillovi fantazie.
Máte naprostou pravdu a Rusko se v této chvíli chová logicky obranně a chtěl bych vidět ten masakr, kdyba se USA mělo rozpadnout jako CCCP po roce 1989, to by bylo v Americe mrtvých jako ve válce Severu proti Jihu
Pan Bláha určitě dával pozor v obč. nauce, protože nás neučili co je to právní stát ani suverenita státu, natož mezinárodní právo, protože jsme byli vazalové Ruska. Smutné je, že ani v seniorském věku mu to nedochází, ale je ještě možnost, že by si to mohl okusit přímo v Rusku. Tam by ho jistě přivítali s plnou náručí.
Naprostá pravda, samozvaní američtí policajti se cpou po celém světě. Z Avgánu
odtáhli ja k spráskaní prašiví psi a po nich potopa! V e větnamu dostali přes držku,
nechali tam chaos a rozbitou zem. U nich se nikdy neválčilo, tamní lidé nepoznali hrůzy války rozbitá města spousty mrtvých. Jsou masírováni médii, že rusové chtějí válku, ale proč by rusové chtěli válku? Chtějí spokojeně žít, obchodovat s rozumnými tohoto světa a mít klid na práci. Američtí zbrojaři jsou jiného názoru, proto hrozí zbraněmi. Veškole nás učili ctít slovo MÍR, dnes toto slovo není slyšet.
Kdyby Rusová bili tak mírumilovní a chtěli žít v míru, asi by nerozpoutali spolu s Německem II světovou ( nastoupily sice o 2 týdny později ) posléze Besarábie a Finsko, fakt mírumilovný národ. Kdy se začnou věci nazývat pravými jmény?
… tak tehdy to byl SSSR. A to Polsko – jako stát – už neexistovalo.. Rusko před 1.sv.válkou mělo území od Finska až po tu Besarábii (a na západ to bylo až za Lodž)… A z toho Polska (které tehdy tedy trvalo pouze mezi oběma sv.válkami) si „vzalo“ to území, které mu patřilo právě do doby 1.sv.války, po II.sv.válce Polsku SSSR „přidal území jemu určenému“ a to až k Odře a Nise (proto má dnes Polsko území i toho dolu Turow – pokud by to území darované Polsku bylo na Polské Nyse a Odře, tak by Turow byl v Německu a nyní už zavřený…).
David Satter, Čím méně víte, tím lépe spíte, vydalo nakladatelství PROSTOR, Nad Spádem 649, Praha 4, v roce 2017, strana 156 elektronické verze
Tendence zacházet s jednotlivcem jako se surovým materiálem pro realizaci státních ambicí umožnila, aby v Rusku triumfoval komunismus, který se pokusil stvořit „nebe na zemi“ za cenu milionů životů. Tatáž tendence vedla k rozhodnutí zavést kapitalismus bez vlády práva a k naprosté kriminalizaci Ruska. Nastane-li v budoucnu další převrat, může tato tendence způsobit pohromu i potřetí.
David Satter, Čím méně víte, tím lépe spíte, vydalo nakladatelství PROSTOR, Nad Spádem 649, Praha 4, v roce 2017, strana 6 elektronické verze
Rusko lze ve skutečnosti pochopit velice snadno, ale člověk se musí naučit cosi značně obtížného: věřit neuvěřitelnému. Lidem ze Západu může Rusko zamotat hlavu, protože k němu přistupují ze západní perspektivy a neuvědomují si, že Rusko je vesmír založený na zcela odlišném souboru hodnot. Považují-li obyvatelé Západu za samozřejmé, že jednotlivec má vnitřní hodnotu a není jenom surovým materiálem pro pošetilé úklady zkorumpovaných politiků, možná si neuvědomí, že tento pohled v Rusku není zcela rozšířený. Pro pochopení ruské reality je nutné přijmout, že ruští vládci opravdu jsou schopní vyhodit do povětří stovky vlastních občanů, aby si udrželi moc. Opravdu jsou schopní s plamenomety zaútočit na tělocvičnu plnou bezbranných rodičů a dětí. Jakmile přijmeme, že nemožné je skutečně možné, úpadek Jelcinovy doby a Putinův nástup k moci začnou dávat dokonalý smysl.
Alexandr Solženicyn, Souostroví Gulag, vydal Jiří Brauner – Kartuziánské nakladatelství a vydavatelství Brno v roce 2021, strana 1130
Stav naší společnosti dobře vystihuje pojem fyzikálního pole. Všechny silokřivky tohoto pole směřují od svobody k tyranii. Tyto silokřivky jsou velmi stabilní, zařízly se, zkameněly, je téměř nemožné je rozvířit, odrazit, pootočit. Každý náboj nebo hmota, vstupující do tohoto pole, se snadno stočí směrem k tyranii. Probít se ke svobodě je nemožné. K tomu by bylo třeba zapřáhnout deset tisíc volů.
Alexandr Solženicyn, Souostroví Gulag, vydal Jiří Brauner – Kartuziánské nakladatelství a vydavatelství Brno r. 2021, strana 209
Zapomínáme všechno. Pamatujeme si nikoliv události, nikoliv dějiny – nýbrž jen šablonovitý obraz, který chtěli do naší paměti neustálým vtloukáním dostat.
Nevím, je-li to vlastnost celého lidstva, určitě však našeho lidu, Je to špatná vlastnost. Třeba pramení z naší dobromyslnosti, přesto však je to špatná vlastnost. Způsobuje, že se stáváme snadnou kořistí lhářů.
Alexandr Solženicyn, Souostroví Gulag, vydal Jiří Brauner – Kartuziánské nakladatelství a vydavatelství Brno r. 2021, strana 628.
A tady máme pro změnu ještě jednu vyšetřovací vazbu – v trestním táborovém středisku Orotukan na Kolymě, je pět set šest kilometrů od Magadanu. Zima v letech 1937 – 1938. Městečko z plátna a prken, to znamená roztrhané stany, ale přece jen obložené prkny. Nový transport, který právě dorazil, houf nových odsouzenců k vyšetřování, vidí již u vchodu: každý stan v městečku je ze všech tří stran – jenom dveře jsou volné – obložen navršenými zmrzlými mrtvolami! (To není pro zastrašení. Prostě není jiné východisko: lidé umírají, sněhu leží dva metry a pod ním je věčně zmrzlá půda.) . . . . . Dozorce, který má službu, před obědem volá ve dveřích: „Jsou mrtvoly?“ „Jsou.“ Kdo si chce vydělat příděl, sem s nimi. Vynášejí je a pokládají nahoru na hromadu mrtvol. A nikdo se neptá na jména zemřelých!
Barák byl tolik přeplněný, ale teď to řídne, řídne. Za pár týdnů vyženou zbytek ven k nástupu. V denním světle, jemuž odvykli, vidí jeden druhého: jsou bledí, zarostlí, s korálky hnid na tváři, s modrými tvrdými ústy, zapadlýma očima. Vyvolávají je podle spisů. Odpovídají téměř neslyšně. Když se nikdo na některý spis neozve, odkládá se kartička stranou. A tak se zjistí, kdo zůstal na hromadách – kdo ušel vyšetřování. Všichni, kdo přežili Orotukan, říkají, že by jim plynová komora byla milejší…
Alexandr Solženicyn, Souostroví Gulag, vydal Jiří Brauner – Kartuziánské nakladatelství a vydavatelství Brno r. 2021, strana 1078
Jak popsat v jediné větě celou ruskou historii? Je to země zmařených možností.
Vaší poslední větou s oblibou charakterizuji EU 🙂
Respektive nepíšu o „zemi“, ale o „přehlídce“.
Dobře Pergille, máte skvělou možnost odstěhovat se do Ruska, pokud s tou větou Alkexandra Solženicyna nesouhlasíte. Já tam byl. Nebo v tom Rusku už bydlíte?
Skeptiku,
obávám se, že není daleko doba, kdy do Ruska budou od nás odcházet emigranti, jako za Franze Josefa. Respektive už tam nějací i jsou, v souvislosti s restrikcemi řady oblastí vědeckého výzkumu v rámci EU.
Pokud se nějaký výzkumník GMO nedostane do USA, tak je pro něho Rusko lepší destinace než rasistická Čína nebo ještě rasističtější Japonsko. V Rusku má, mj., i daleko větší šanci k nalezení partnera či partnerky.
No to je skvělé, ba přímo ohromné, Pergille. O důvod více, abyste se tam odstěhoval také. Přeji vám šťastnou cestu a hodně z pekla štěstí.
Skeptiku, kdyby mi bylo třicet (nebo ještě méně) a neměl jsem rodinu a další závazky, tak bych o tom uvažoval. Ale dokážu si představit nějakého nadšeného výzkumníka čerstvě po promoci (nebo s čerstvým diplomem PhD), že to udělá, když zjistí, že má kvůli EU legislativě s dalším výzkumem totální utrum. A vím i o lidech, kteří z těchto důvodů odešli do Číny.
Česká správa sociálního zabezpečení posílá svým důchodcům důchody na účty po celém světě. Pošlou vám jej na účet i do Ruska. Rodinu vezměte sebou. Pokud má vaše rodina názory jako vy, jistě s vámi ráda půjde. Pokud máte nějaké závazky jako placený diskutér na internetu, to můžete provádět i z Ruska. Za případné plnění dalších závazků k SVR nebo ke GRU dostanete ještě vyznamenání.
Skeptiku,
Pokud by došlo ke konfliktu mezi EU a Ruskem, tak by asi ty peníze přestaly chodit. Manželka ještě pracuje, děcka taky pracují, mám na krku péči o dům a chalupu, to bych se opravdu musel vyrvat z kořenů. A na to jsem taky moc velký pecivál.
A nepracuji v oboru, který je restrikcemi EU tak postižen jako jiné. Ale jsou tu jiní, mladší, kteří takovéto vazby nemají. Ti kotvu zvednou a jedna z jejich destinací může být i Rusko.
Manželkja může přece pracovat i v tom podle vás prosperujícím Rusku, děti také. Nebo by na rozdíl od vás nesdíleli tu vámi hlásanou ruskou prosperitu? Pokud to podle vás mírumilovné Rusko žádný konflikt nezačne, tak žádný konflikt nebude a důchod vám bude na ruský účet posílán. Ledaže byste v tu mírumilovnost Ruska v skrytu duše nevěřil, pak bych vás chápal. Nechápal bych pouze vaše důvody pro psaní vašich proruských příspěvků.
Naprosto s Vámi souhlasím, pr.Gorbačov udělal chybu,že opustil východní zonu německa,nic se nemělo spojovat,bylo to území dobyté SSSR,a měli na něj právo ,za této situace ,by se NATO ani Amíci dál na východ neroztahovali ! SSSR vojska stáhnul, ale Amíci zůstali,neodtáhli navíc ještě víc posílili !
Ani nevíš, jak jsem rád, že jsou lidé jako ty už přes 30 let mimo vliv a můj prostor. Je až s podivem, že ses neodstěhoval k Rusům, když se ti po nich tak stýská. Budeš se divit, ale my ostatní víme, proč o tom jenom kecáš a skutek utek. 🙂
God Bless America !
A jak chápete ruské okupanty na Krymu? V poho? A až se Puťkovi podaří obnovit sféry vlivu Sovětského svazu vstoupíte do KSČ? Vaše vnoučata už se těší, až se budou učit ruštinu ne?
„A jak chápete ruské okupanty na Krymu? “
Asi jako albánské okupanty Kosova 🙂
Je tu takový jemný rozdíl. Rusy na Krymu nikdo nevraždil. Albánce v Kosovu ano. A hodně. Stejně jako před tím bosenské Chorvaty a muslimy v Bosně.
… no ale s těmi „vraždami“ to byl blud. To pak přiznal i samotný kanadský generál Mac Kenzie svým výrokem, že „bombardovali jsme špatnou stranu…“ A to pak víceméně potvrdila i Carla del Ponteová…
Žádný takový výrok kanadského generála jsem nikdy nikde neslyšel ani nečetl. To bude ten vámi zmiňovaný blud. O vraždění v Sarajevu se tehdy přesvědčil i náš pan předseda vlády Václav Klaus, záběry ze Sarajeva a Bosny jste mohl vidět v televizích celého světa, snad kromě Ruska a Srbska.
pro Skeptik :
Bosna byla „uzavřena“ tzv. Daytonskou dohodou a tam se předtím „mydlily“ všechny tři etnika, ale nejvíc trestů dopadlo na Srby v Bosně, protože jich tam je nejvíce… A ten výrok toho generála Mac Kenzieho si můžete nalézt na vyhledávači, a výroky prokurátorky Carly del Ponteové jsou také známy – nevím ale jestli Vás to přesvědčí, protože ta Vaše zatvrzelost je nebetyčná…
Josefe, to, obávám se, není zatvrzelost. Pan Skeptik opakovaně v diskusích se mnou „neznal“ věci, které se dají najít pomocí Googla nebo Yandexu na první straně nabízených výsledků.
Té zatvrzelosti vaší josefe určitě nedosahuji. Všechna tři etnika se v Bosně „mydlila“, ale to „mydlení“ rozpoutali Srbové. Před tím to „mydlení“ rozpoutali ve Slovinsku a Chorvatsku, později v něm pokračovali v Kosovu. Pro osvěžení paměti doporučuji memoáry Madeleine Albrightové Madeleine, vydalo nakladatelství Argo v Praze v roce 2013 a další knihu od Madeleine Albrightové Peklo a jiné destinace, vydalo nakladatelství Argo v Praze v roce 2020. V knihovnách budou jistě k dispozici a v archivu českého odboru Lubjanky jistě také.
Josefe, tak jednu malou zmínku o generálu Lawrence Mac Kenzie jsem našel pouze na webu Armádní noviny.cz, který klame už jen svým názvem, neboť s Armádou České republiky nemá nic společného. V článku o Srbsku se zmiňuje, že onen generál Lawrence Mac Kenzie v jedněch kanadských novinách zpochybňoval počet obětí v Srebrenici. Už to ve mně vyvolává velké pochybnosti co se vašich zdrojů týče. O bombardování Srbska se pan generál slovem nezmínil. Podobné výroky o tom, že jsme bombardovali špatnou stranu, jsem našel pouze výroky od Kateřiny Konečné, místopředsedkyně UV KSČM, otištěné v Haló novinách 23. 3. 2019. Pracujete s podivnými zdroji, se kterými nemá smysl ztrácet čas. Výroky vámi uváděné Carly del Ponteové jsem po takových zkušenostech už vůbec nehledal.
Pro Pergilla 22. 1. 2022 (10:41)
Vzpomínám si, že jste mi doporučoval yandex.ru, web hnutí proti islamizaci ČR, Britské listy, které mají s Británií společnou pouze první část názvu, Parlamentní listy (stejně jako Britské listy i ty Parlamentní listy mají s parlamentem společnou pouze tu první část názvu) a další podobné zdroje. Vzpomínám si také, že jsem vás s těmito zdroji kamsi vykázal.
k tomu gen.Mac Kenziemu :
on poskytl rozhovor PRÁVU 17.5.2004 a l8.5 2004 to vyšlo v Messin : Západ naletěl Albáncům.
Stačí si dát do vyhledávače :generál Mac Kenzie – a k němu „vyjede“ několik odkazů..
Zajímavý též na Messin je podobně laděný příspěvek norského generála Thoresena, který tam byl také a a obsah tohoto příspěvku je obdobný jako u Mac Kenzieho . Mj. oba dva uvádí, že tito „kosovští albánci (tedy UCK)“ už byli tehdy podporováni samotnou Al kaidou…
Přesně to jsem ale josefe učinil a na generála Lawrence Mac Kenzieho mi vyjel odkaz jeden, který jsem uvedl. Ostatní odkazy se týkaly Mac Kenziů, ale buď to nebyl generál, nebo to nebyl Lawrence. Výrok o bombardování špatné strany jsem objevil pouze u soudružky Kateřiny Konečné. Na yandex.ru nechodím a na web hnutí proti islamizaci ČR také ne.
pro Skeptik 30.1.:
pokud tedy jste nenalezl McKenzieho, tak si najděte ten příspěvek do Práva 17.5.2004, resp. den potom na Messin 18.5.2004… A až to naleznete, tak nevím jestli pak Vás to bude hřát na srdci, ale při Vaší vytrvalosti věřím, že ano…
Zadal jsem do vyhledávače google: generál Lawrence Mac Kenzie Právo 17. 5. 2004. Jako první odkaz mi vyjel tento: Téma: Poruchy krevního zásobení mozku – poruchy řeči. V textu sice jakýsi Mac Kenzie vystupuje, ale není to generál a nebylo to v Právu. I další odkazy se týkaly něčeho úplně jiného. Už jsem vám napsal, že na yandex.ru nechodím. Na vaše žvásty a výmysly už opravdu nemám náladu.
pro Skeptik : tak já to vyhledávám na Seznamu a tam ke generálu Mac Kenziemu je mnoho odkazů…Nezoufejte a pravda se objeví, nakolik Vám bude příjemná nebo nepříjemná, tak to si vnitřně zodpovězte sám…. A ten Yandex se hledá jak ? A klidně se pak podívejte i na toho gen.Thoresena (když už budete v tom vyhledávání…).
Pokud odkaz na článek v Právu nenajdu na Google, nevidím důvod hledat jej někde jinde. Na yandex. ru se zeptejte u vedlejšího počítače Pergilla, který mi jej doporučoval. Já na něj nechodím a jedním z důvodů je, že mi jej doporučil právě Pergill.
… no to by chtělo více rozvinout… Těžko lze logicky pochopit, že Rusko na Krymu „okupuje“ Rusy… Tamní Rusové dozajista každodenně pořádají protesty proti okupační moci (třeba něco jako Palestinci na okupovaném Západním břehu Jordánu, jen z toho Krymu postrádám nějaké satelitní snímky těch častých „brajglů“).
Takže jsi proto, aby polsko „přijalo“ Bystřici, protože je to tam samý polák. Ano, delegalizace práva na shromažďování, jak to můžeme dnes a denně vidět v rusácku a nejen na okupovaném Krymu, je jasný příznak totalitního režimu.
no nevím v jaké Bystrzicy (pod Hostýnem to asi nebude, a u Benešova také ne, – tam nejsou „poláci“) jsou nepokoje – to by určitě „demokratický“ svět nepřipustil.. No a na tom Krymu – pokud by tam byly nepokoje, tak by to určitě věděl také „demokratický“ svět, u nás dozajista ti různí Fischerové, Vystrčilové, Pekara-Adamové, Lipavští, a další „demokraté“ (spíše quasy demokraté)…
Ty toho nevíš víc, například jak hledat na mapě na základě jasných indicií. „Nepokoje“ organizované zelenými mužiky nebo kremlem placenými bandity, kteří Ukrajinu před tím viděli leda z letadla, jsi chtěl říct, quasidemokrate josefe.
Přesně tak,pravda a nic víc než pravda pravdoucí.
Tečka, odrážka. Čárka, odrážka….
Také jsem senior, ale současnou situaci vidím naprosto opačně, než vy. Díky názorům, jako je váš, si exdůstojníky KGB ovládaný Kreml myslí, že není problém si ukousnout další kus území svého souseda, protože nikdo dosud neudělal nic, aby se tak nestalo. Obhajovat Kremlem živenou válku na Donbase a tzv. referendum pod ruskými samopaly na Krymu, může jen ten, kdo vůbec nechápe, oč běží, nebo, hůře, ten, kdo tomu vědomě slouží. Ale obviňuje se NATO, přesně v duchu – zloděj křičí, chyťte zloděje. Pláčeme, že budeme mít drahý plyn, ale když mnohým tak imponuje Vladimir Vladimirovič, ať si vezmou z Ruska příklad. Kdyby Rusům někdo zastavil plyn, neustoupí, ani kdyby měli umrznout ve stoje. A stejně tak musíme k věci přistupovat my sami. Aby Kreml pochopil, že jeho vyhrožování a vydírání nemá žádnou perspektivu. Svoboda nikdy nebyla a nebude zadarmo. Hezký den.
Problém je, že plyn nám nebere Putin, ale dělají to zelení pod taktovkou zčásti Bruselu, zčásti Německa. Takže cílem našich odvetných aktivit by neměla být snaha okrást Rusko, ale udělat pořádek v EU, nebo z ní odejít. Potom bychom mohli těžit břidličný plyn na našem území a nebyli odkázáni na dovoz.
Agresivní. Na to že jste senior, tak si málo pamatujete, co nám tu udělali. Jediný dobrý Rus je Rus na svém vlastním území a daleko odsud.
Sečtělý? Četl jste například „1000 let ruské rozpínavosti“? Mimo jiné. Aby jste byl na stará kolena v obraze.
Před nějakými 800 lety (silně zaokrouhleně) sahaly českým královstvím ovládané země od Baltu až skoro k Jadranu. Původní český stát byl ještě kolem roku 800 „flíček“ mezi Prahou a Boleslaví. Takže by se klidně mohla napsat agitka „1200 let české rozpínavosti“.
Prostě, každý stát se rozpíná, pokud má příležitost. Pokud je veden zvlášť kvalitními politiky, tak se rozpíná jen natolik, aby to zvládl. Na tomto poli selhali jak Přemysl Otakar II, tak i jeho syn Václav II. Uspěl až jeho pravnuk Karel. Ale jen dočasně.
Podle kupeckých počtů mi vychází, že tedy alespoň podle vás Pergille, se český stát rozpínal kdysi dávno po dobu asi tak 400 let. Ruský stát se rozpíná po celých těch 1000 let a největší malér je, že s tím dodnes nepřestal. To bude nejspíš ten obrovský rozdíl mezi státem českým a ruským. V současnosti máme 21. století, ne středověk. To patrně nedochází vám ani Putinovi.
Tak but to jsi blahoslaveny chudy duchem, a nebo bolsevicky debil.Kdopak v poslednich desitek let okupoval Finsko,Litva, Estonsko Madarsko, Polsko atd,atd? No nebyl to svetovy cetnik USA,ktere samozrejme nejsou perfektni ve sve politice, ale jsou nejlepsi za danych situaci udrzet ve svete poradek.
Pokracuj ve svych blabolech a soudruch Filip ti zaridi nejakou tu karieru v jeho popularni partaji.
… no tak okupují už od II.sv.války Německo a Japonsko – to tedy rozhodně není málo a ještě za to jim obě země platí drahé peníze…
je vidět, že ty bolševici se na vaší generaci pěkně vyřádili, co vám to nalili do hlav – pěknej hnus, ještě že už je to alespoň u nás pryč, nechtěl bych bejt občan totalitního Rusky fuj hrozná představa, znovu prožívat co naši rodiče..
Ani jsem to nečetl. Neustálé šťourání do Ruska, neustálý boj a nepřátelství nám nepřinese nic dobrého. Novináři a politici jedoucí na vlně nenávisti, snažící se před rádoby antirusy zviditelnit, zadělávají na problém. A nejenom s plynem. Proč se naše diplomacie nesnaží spíše o urovnání nálad a averzí.
Protože rusáci na nějaké urovnání vztahů kašlou! Copak to nevidíte?
Nevím jak vy, ale já vidím pravý opak. Co dělá USA v Evropě co dělá Kanada a vojska NATO na Ukrajině. Na Ukrajinský hranicích stojí 200 000 tisíc Ukrajinských vojáků. Přitom Ruské vojsko v počtu 100 000 stojí 200 až 300 km od hranic Ukrajiny.
Pane Urbane podle vás kdo nechce podporovat válku proti Rusku a pro její nerostné bohatství tak je vlastizrádce a idiot? Mimochodem kdyby náhodou USA Rusko porazilo, tak to nerostné bohatství které bychom museli kupovat od USA by bylo 5x dražší než od Rusů dnes, viz cena plynu!
Armáda USA je v Evropě na základě poválečných dohod a všude se souhlasem místních vlád! Rusko na Krymu ne!
… tak to byl i SSSR po II.sv.válce také a třeba z Rakouska v r.1955 jeho vojsko odtud „odešlo“. USA – po odchodu SSSR z býv.NDR, jsou v Německu stále a ještě odsud konaly různá “ humanitární“ bombardování třeba do býv.Jugoslávie (3-6/99) a podobně pak i na Irák a Afghanistán. A to Rusko je Krymu také se souhlasem místní vlády autonomní republiky Krym…
Rusové jedou nepřátelskou propagandu nepřetržitě od roku 1989. Za Jelcina byla jen dočasně utlumena, ale celkový nepřátelský postoj Ruska ke zbytku světa se nezměnil. Byl jsem v Rusku několikrát v devadesátých letech, a žasl nad tou nenávistí k „Západu“, která byla v TV a dalších médiích i u obyčejných lidí. Jim přijde úplně normální dobývat silou cizí území a každý, kdo by jim v tom bránil, je zavilý nepřítel.
Tak už jen ten nadpis “ Putin je připraven na válku…“ mě připomíná relativně nedávno vyřčené heslo našich největších spojenců – hlásané zejména za tzv. „neocons“, že „USA mají mít schopnost vést souběžně (pochopitelně obranné) války…“. Tady Jan Urban Putinovi „určuje pouze jednu válku“, čili mělo to být jen poloviční nebezpečí… No musíme vyčkat, třeba i to „nebezpečí“ se postupně vytratí… Co ale potom bude “ ze světových demokracií“ zase vytrubováno do světa, tak to nevím… Počkejme si na skutky…
Každý mocný stát v minulosti i současnosti se snaží expandovat, mít pod svým vlivem stále větší území. A to hlavně ze zájmů ekonomických, politika je prostředníkem, válka krajním řešením.
Počínání USA, Číny nebo Ruska je toho jasným důkazem. Dle toho suďte, kdo co činí, kdo je lepší nebo horší!
Lepší je ten, kdo se brání. Je v právu.
Ano. Proto je Rus zlým agresorem!
Stejne neobolsevicke zrudy vladnou v Rusku, a rozumi jen pozici sily.Uz jsi zapomel kolik zemi ty Rusacky svine okupovaly???A zase okupuji????Zrejme tvuj vygumovany slepici mozek prochazi obdobim kompletni mokvavosti.Vid soudruhu
Sergej Medveděv, Návrat ruského leviathana, vydalo nakladatelství Pistorius & Olšanská, Pražská 128, Příbram I, v roce 2019, strana 54 elektronické verze
Hlavním ruským vývozním artiklem 21. století není ropa a zemní plyn, ale strach: zatímco cena dvou prvně jmenovaných komodit bude klesat, třetí se naopak bude zhodnocovat. Ve společnosti rizik, o níž píší největší současní filozofové a sociologové jako Ulrich Beck či Anthony Giddens, vítězí ti, kdo umějí vyrábět a kapitalizovat strach, proměňovat ho v měšec politických a ekonomických dukátů. Na tomto poli je Rusko velký hráč a dodavatel: ložiska strachu se skrývají v masivu ruských dějin, ve vztazích Ruska se Západem, v každodenních kontaktech mezi ruským občanem a jeho státem. Soustava mezinárodních vztahů, jak se začala formovat od 11. září 2001 (v Rusku vlastně ještě o něco dřív, od září 1999, kdy záhadně vybuchly obytné domy v Bujnaksku, Moskvě a Volgodonsku, což mnozí dodnes považují za provokaci FSB), se neutváří podle scénářů Immanuela Kanta, který se pídil po „věčném míru“ v Evropě, ale podle Thomase Hobbese, předpovídajícího anarchii v mezinárodních vztazích a „válku všech proti všem“. Putinovo Rusko je jedním z producentů a zároveň uživatelů tohoto hobbsovského světa, kterému se dostává hlavního ruského artiklu, tedy strachu, a hlavní nabízené služby Ruska – zajištění bezpečnosti. Což je klasické schéma počínání výběrčího výpalného.
Sergej Medveděv, Návrat ruského leviathana, vydalo nakladatelství Pistorius & Olšanská, Pražská 128, Příbram I, v roce 2019, strana 23
Dnes Rusko dobrovolně vypaluje všechno, co bylo vytvořeno během čtvrtstoletí reforem a přeměn – buržoazní komfort a křehký postsovětský blahobyt, otevřenost zbytku světa a celý systém vztahů se Západem, a to výhradně ve jménu efektních, ale nesmyslných geopolitických gest; přilévá olej do ohně občanských válek na Ukrajině a v Sýrii a vyhrožuje Západu jaderným požárem. Základem této sebevražedné politiky je však stále táž vášeň pro sebezničení, pro destrukci okolního světa, která bývá inspirátorkou anonymních žhářů. A zatímco televizní moderátor Dmitrij Kiseljov vyhrožoval v živém vysílání Spojeným státům „radioaktivním popelem“ z ruského jaderného úderu, celý jih Sibiře zasypal zcela reálný popel z požárů, jež založili obyčejní ruští lidé. Jak to říká spisovatel Viktor Pelevin: „Antiruské spiknutí bezesporu existuje – problém je jen v tom, že se na něm podílí veškeré dospělé obyvatelstvo Ruska.“
Sergej Medveděv, Návrat ruského leviathana, vydalo nakladatelství Pistorius & Olšanská, Pražská 128, Příbram I, v roce 2019, strana 54 elektronické verze
V podmínkách informační epochy je hybridní válka Kremlu výrazem politiky slabosti a zároveň prohnanosti. Rusko nemá dostatečnou vojenskou, ekonomickou a diplomatickou sílu, aby zvítězilo na Ukrajině či v Sýrii, a tak se v těchto zemích uchyluje k omezeným operacím, jejichž smyslem je destabilizovat situaci, provokuje konfrontaci se Západem, ale v posledním okamžiku se přímému střetu vyhne, rozjíždí mohutné dezinformační kampaně, jejichž smyslem je deformovat podobu právě probíhající události, rozostřit postoj Západu, který je už sám o sobě nezřetelný a váhavý. Smyslem hybridní války je vyvolání ovzduší nepředvídatelnosti, chaosu a strachu – snaha vytvořit nestabilní situaci, v níž se daleko snáz blufuje i se slabými kartami v ruce.
Sergej Medveděv, Návrat ruského leviathana, vydalo nakladatelství Pistorius & Olšanská, Pražská 128, Příbram I, v roce 2019, strana 29 elektronické verze
Vtipy na téma ozbrojeného vpádu do sousedních zemí má Rusko ve velké oblibě. Po obsazení ČSSR roku 1968 byla velmi frekventovaná anekdota o tom, kdo čím kam jezdí: Francouz řekl, že do práce jezdí na mopedu, na dovolenou renaultem a do zahraničí letadlem. Němec zase uvedl, že do práce cestuje na kole, na dovolenou v mercedesu a do zahraničí lodí. Kdežto sovětský člověk vysvětlil, že do práce jezdí tramvají, na dovolenou společným lehátkovým vozem a do zahraničí na tanku.
V sytých postsovětských časech byl zase velmi populární vtip o ruském turistovi, kterého se po příletu do ciziny pohraničníci ptají:
„Nationality?“
„Russian.“
„Occupation?“
„No, just visiting.“
Sergej Medveděv, Návrat ruského leviathana, vydalo nakladatelství Pistorius & Olšanská, Pražská 128, Příbram I, v roce 2019, strana 114 elektronické verze
Putin sám sebe vidí v roli Stalina, stojícího na konci druhé světové války nad mapou Evropy někde v Jaltě či Postupimi, jediným pohybem ruky připojujícího další a další území a utvářejícího osudy světa. Tuto archaickou iluzi uctívá i postkrymská většina ruského obyvatelstva, modlící se ke strategickým raketám Topol a Iskander, vytvářející kult „zdvořilých lidí“ (tedy příslušníků zvláštních jednotek, které v roce 2014 okupovaly Krym) a tisknoucí tvář ke spásnému pancíři tanků a obrněných transportérů. Putin v Rusku vychoval národ válečníků, kteří uzavřeli poklopy a na okolní svět se dívají tankovým průzorem.
Sergej Medveděv, Návrat ruského leviathana, vydalo nakladatelství Pistorius & Olšanská, Pražská 128, Příbram I, v roce 2019, strana 30 elektronické verze
Popularita videa o ruském okupantovi vyvěrá ze stále stejné neandrtálské sebejistoty, z mýtů o požehnání sovětské civilizace či o převaze vymyšleného „ruského světa“. Anexe Krymu a válka o Donbas jsou jen dalšími projevy stále téhož okupantského syndromu. Rusku byl od samého počátku, už od Bělověžských dohod z konce roku 1991, jež právně kodifikovaly rozpad SSSR, vlastní opovržlivý postoj k ukrajinské nezávislosti. Ukrajina pro Rusko není stát, ale jen jakási národopisná entita, kozák v šarovarech, stojící na prahu ukrajinské restaurace Taras Bulba, „nedomrlé Rusko“. Stejně jako v dobách platnosti Monroeovy doktríny byly země Latinské Ameriky pro USA „banánovými republikami“, Ukrajina je dnes pro ruského šovinistu s poukazem na proslulou národní lahůdku „špeková republika“ (stejně jako Bělorusko je pro něj zase „bramborová republika“), která nemá právo na vlastní právní a politickou subjektivitu.
Monroeovu doktrínu USA nikdy neopustily. Lze pro takové tvrzení najít nesčetná vyjádření významných politiků USA, některá doslova před několika dny. Asi ale nemá cenu podobná fakta připomínat lidem, kteří chtějí žít ve lži, možná z prospěchu, možná z hlouposti. Myslící člověk totiž sám dobře vidí, kdo po světě šíří agresi, za kým se kupí mrtví, zmrzačení a nezměrné materiální ztráty. USA jsou v tomto směru nepřekonatelnými premianty…
Je mi tak stydno, že jsem tak neinformovaný a neuvědomil jsem si, co ti Američané napáchali během své historie ve válce s Finskem, v Abcházii, v Jižní Osetii, v Čečensku, v Podněstří, na Kurilských ostrovech, v Kaliningradské oblasti, na Krymu, v Luhansku, v Donbasu, v Československu 1968, v Maďarsku 1956 a bůhví kde všude ještě.
… no myslím si, že ta „geografie“ je vcelku symptomatická v tom, že se jedná prakticky o blízké státy, resp. enklávy, které nechtěly být menšinami (mnohdy ujařmenovanými) v nových státech – a to Finsko bylo ještě k II.sv.válce. To třeba v Guatemale, Panamě, Grenadě si ani nestačili uvědomit, že se nejdříve musí zeptat „protektora“… A konec konců relativně nedávno to i v Německu „nařídil“ tehdejší velvyslanec USA Richard Grenell jak se mají „chovat“ – a tam je to podpořeno i jejich základnami, které tam jsou na podporu „demokracie“…
Že byste josefe nečetl noviny? Ani ty ruské? Ty jistě čtete. Právě ty se přece před lety pohoršovaly nad tím, že tehdy chtěly Spojené státy stáhnout své vojáky z Německa a Němci rychle nabídli, že budou pobyt amerických vojáků částečně financovat, jen aby si je tam udrželi. A v té Grenadě a Panamě Američané vypálili Rusům rybník a nejspíše to dodnes nedokázali spolknout. Přečtěte si od Vasilije Mitrochina a Christophera Andrewa Operace KGB a studená válka, Mitrochinův archiv II. V roce 2008 vydalo nakladatelství Rozmluvy. V prodeji už není, je rozebraná, ale v knihovně ji jistě seženete. V Lubjance ji v českém odboru nejspíše také budou mít.
no že by (tehdy) RSFSR -tedy Rusko mělo zájem na Grenadě, resp. Panamě, tak to mi známo dozajista není, ale nemusím vědět všechno. A ta přítomnost vojsk USA v Německu – tedy chtěná, tak to musí být jenom kvůli tomu, že tam není stále pevná demokracie a mohla by „sklouznout“ do chaosu a to tedy vojsko USA nemůže dopustit…
To, že Rusové, tehdy ještě v rámci Sovětského svazu na Grenadě zájem měli, víte nejspíše stejně dobře jako já. A pokud vám tento fakt unikl, přečtěte si josefe knihu, kterou jsem vám doporučil výše. Jistě tušíte, stejně jako já, že za nepravděpodobnou snůšku lží by Angličané Mitrochinovi nezaplatili pohádkovou odměnu a nezajistili by mu báječné živobytí až do konce života. A ty zprávy v novinách o tom, jak se Němci usilovně snažili udržet si v Německu americké vojáky, jste možná nečetl nebo možná četl, ale jelikož se vám nehodily, zasunul jste je do zapomnění. To už je však váš problém.
pro Skeptik:
nevím jaký by mohl mít tehdejší SSSR zájem na Grenadě- ale nechám se přesvědčit, že by tam chtěl mít třeba raketová sila… Na s tím Mitrochinem, tak byl to zrádce a ty ne vždy mluví pravdu (byť on samotný třeba ano) – viz Ahmad Šalabí a jeho „přemluvení“ tehdejších neocons u vlády USA, že v Iráku budou „vítáni“, ale nejdříve si musí najít důvod, aby tam mohli „mírově obranně vstoupit“ – a jsou tam ještě dodnes a na jejich základny tam rozhodně nedopadají mírové květy…
Tak na jedné straně pořipouštíte, že Vasilij Mitrochin mluví pravdu a na druhé straně popíráte, že by Sovětský svaz mohl mít zájem o Grenadu? Nevadí vám, že si protiřečíte? Sovětský svaz měl zájem i o Grenadu, i o Panamu. A jak Mitrochin uvádí, výhledově měl zájem i o další latiskoamerickéí země. Sovětský svaz komunistickým vzbouřencům v těchto zemích nacpal spoustu peněz a zbraní. Když už připouštíte, že Mitrochin mluví pravdu, přečtěte si jeho knihy.
Já se divím, pane Urbane, že se divíte. Kdo by tak asi tu vlastizradu žaloval? Strany, které samy prohlasovaly zákon, že člověk, jenž nás zavedl do područí Ruska, se zasloužil o stát?
Neurážejte Beneše, když nejste schopen či ochoten vidět dobové souvislosti.
Některé zločiny nejsou omluvitelné v žádné době.
Gottwaldovy skutky házíte na Beneše. Gottwalda a KSČ si bohužel zvolili čeští voliči v na dlouho posledních svobodných volbách v roce 1946.
O svobodnosti těch voleb by se právě dalo s úspěchem pochybovat.
Asi by se těm volbám dalo ledacos vytknout, ale v porovnání s volbami, které přišly v následujících desetiletích svobodné přece jen byly.
Ale v porovnání s volbami za první republiky i volbami po roce 1989 zcela jistě ne.
Rozhodně ale měli voliči na výběr alespoň mezi čtyřmi politickými stranami. Po únoru 1948 už jen jednu.
Tenhle komentář mi „mluví z duše“, historickým paradoxem je, že Rusko postupně přejímá chování toho, koho před necelými 80 lety porazil, tedy hitlerovské Německo …
Já vidím mezi hitlerovským Německem a Ruskem, dříve SSSR skoro rovnítko. Jen to bylo – je v MOŽNÁ menší míře a není to až tak vidět. Genocida a boj o moc. Jen si myslím, že to není postupně, RUS se začal roztahovat hned, co nebylo pohodlné – do lágrů, zlikvidovat, zabít zmasakrovat, umlčet.. 1968 …budete poslouchat čecháčkové..vytunelovali a zničili vše co šlo, dluhy jsme jim odpustili. Jen prosím přemýšlejte a zvolte si prezidenta za kterého se nebudeme muset stydět, protože Já se za toho svého stydím. Naštěstí teď k současnému stavu kolem Ukrajiny drží ústa a doufám, že mu to vydrží…
Kolikrát nás osvobodil Němci?
A oni nás Rusové osvobodili? A jak se to za těch více jak čtyřicet let poznalo?
Projevilo se to hned. Němci nás přestali vyvražďovat tempem něco přes 50 tisíc lidí ročně.
Počty obětí následující 40 leté vlády komunistů, z toho 20 let držené u moci sovětskými okupanty, odpovídají cca jednomu až dvěma týdnům německé okupace.
Aha, a spočítal byste Pergille na kolik nás přišla Rusy řízená vláda komunistů po roce 1948? Na kolik nás přišla ruská okupace od roku 1968 do roku 1991? Na kolik nás přišlo zaostávání průmyslu přeorientovaného na potřeby Sovětského svazu? Na kolik nás přišel všeobecný úpadek společnosti za Rusy řízené vlády komunistů a později za přímé ruské okupace? Uvažoval jste o tom, proč jsme se z osmého místa světového žebříčku v roce 1948 co se vyspělosti týče přesunuly někam asi na čtyřicáté místo v roce 1989? Na kolik nás přišlo všeobecné chátrání našeho bytového fondu, silnic, železnic zdravotnictví, školství? Na kolik nás přišla obrovská armáda budovaná a vydržovaná na příkaz Rusů pro plánované ruské výboje na západ? Uvažoval jste někdy o tom, proč se naše kulturní scéna za těch více jak čtyřicet let Rusy řízené vlády komunistů a později přímé ruské okupace přeměnila na poušť? Když to všechno sečteme, tak kam se hrabou Němci za okupace.
Jistěže by se i tohle dalo spočítat. Obávám se ovšem, že ekonomické následky toho, co tu dělali Němci, byly daleko horší, přestože na to měli daleko méně času. Rozbombardovaná města, zničené továrny, znehodnocená měna atd.
A jak je možné Pergille, že necelé tři roky po skončení německé okupace jsme v únoru 1948 byli ve světovém žebříčku vyspělosti na osmém místě a po skončení okupace sovětské někde až na čtyřicátém?
pro Skeptik z 28.1.:
ta vyspělost se počítá jak. Někdy v minulém roce mluvil v televizi makroekonom odborů Jaroslav Ungermann ( v tu dobu také poradce předsedy vlády A.Babiše) mj. o tom, že za socialismu jsme jako stát dokázali „vyvézt“ do zahraničí kompletní investiční celky a to „od výkresu až po finalizaci a následné spuštění výroby…“ K tomu dodal, že dnes jsme pouhými „příštipkáři“ (a už není ta základna), protože ten „final inkasuje smetanu…“. Něco podobného teď často zdůrazňuje i Radek špicar, který je v pozici místopředsedy svazu průmyslu a dopravy, že musíme mít „vlastní české finální firmy “ – to se ale vcelku moc nedaří. Čili tady já vidím rozpor v tom co se do postavení země v mezinárodní soutěži počítá… Nepředpokládám, že to budou výkony advokátů, politologů, politických geografů, apod., protože jaksi hmotný statek od nich nevznikne…
Před 2. světovou válkou a v roce 1948 a ještě i několik let poté jsme ty investiční celky dokázaly vyvážet i do zemí západní Evropy a byl o ně tehdy zájem. Tato schopnost během komunistické vlády a během sovětské okupace upadla a investiční celky jsme byli schopni dodávat pouze do některých rozvojových zemí, které neměly dost peněz na to, aby si nakoupily lepší investiční celky od západních firem.
pro Skeptik 31.1.:
…no víte já zejména po revoluci nežiji v iluzi, že vše „ze Západu bylo lepší“… Dlouholetý kamarád a odborník na vodovody a kanalizace mi řekl, že když v rámci privatizace je „kupoval“ Anglian Water“ tak ti jejich skuteční odborníci (tedy ti co tomu oboru rozuměli) se výrazně kladně podivovali nad zdejší technickou úrovní podniku, že u nich zdaleka taková úroveň nebyla… Tedy horší podnik kupoval lepší podnik… (tedy jen proto, že tehdy tržní dogmatik Tomáš Ježek na tom sveřepě trval). Ale stále nevím jak se počítala ta srovnávací základna pokroku-nepokroku ((něco jako mantra 2% na obranu (a útok) – tedy co toho všechno patří)).
Zeptejte se josefe svého kamaráda, odborníka na vodovody a kanalizace. Pokud by to nevěděl on, pak se zeptejte Pergilla u sousedního počítače. Ten ví všechno.
Rusové za Stalina, Trockého a Berji trpěli víc než jiné národy SSSR. Můžete mi laskavě paní Evo sdělit, jakých že národností byli ti utiskovatelé?!
Alexandr Solženicyn, Souostroví Gulag, vydal Jiří Brauner – Kartuziánské nakladatelství a vydavatelství Brno r. 2021, kapitola o pravověrných komunistech v Gulagu, strana 593
Takoví to byli lidé. Jelizaveta Cvetkovová dostala v roce 1938 do kazaňského vězení dopis od patnáctileté dcery: „Mami! Řekni, napiš – jsi vinna nebo ne? Raději bych, abys byla nevinna, pak do Komsomolu nevstoupím a tebe jim neodpustím. Ale jsi-li vinna – už ti víckrát nenapíšu a budu tě nenávidět.“ A matka, ve vlhké rakvi cely s matnou žárovkou, se užírá: Jak by dcera mohla žít bez Komsomolu? Jak by mohla nenávidět sovětský režim? Ať raději nenávidí mě. A píše: „Jsem vinna… Vstup do Komsomolu!“
A tak člověk platí za to, že duši Bohem danou svěřuje lidskému dogmatu.
Až na to, že naprostá většina vládnoucí třídy i utlačovatelského aparátu (či alespoň jeho špiček) nebyli etničtí Rusové.
Historicky to bylo spíš obráceně – napřed SSSR, pak Itálie a nakonec Německo. I když první komunistické entity vznikly v Německu, Rakousku, Itálii a Maďarsku hned po skončení WWI, ale byly brzy potlačeny.
naprosto trefný komentář p. Urbana! Děkuji za přesný popis situace.
Souhlasím, souhlasím a opět souhlasím. Verbeš neumětelů, která nám vládla s Babišem a nyní vládne další, včele s Filalou a stále s oním trapným a jakoby novodobým „tatíčkem przidentem Zemanem“, milovaný mými důchodcovkými a souputníky životem bez vlastního mozku, kterří zapoměli jak to bylo před rokem 1989 a rádi na tu dobu vzpomínají, když si z nás Rusko (CCCP) dělalo jenom onuci, který nás klidně prodá za pár suchých z nosu, jako již deklarovaný vlastizrádce za Vrbětice a podobné kolaborantské prezidentské excesy, by měla jí tam, kam patří – do CCCP a třeba až na Sibiř, aby byly od Českí repunliky co nejdále by to bylo možné, když se jim tak líbí a milují pana všemocného, nebezpečného a nacismem očkovaného Putina.
Mocní si navzájem neublíží. To je Česko: země kolaborantů; země která si sama neumí vládnout a historicky už to opakovaně prokázala.
Prostý lid šaškuje, stará se jenom o sebe, zavírá oči či opatrně kolaboruje. Ti „nahoře“ se mediálně „osočují“, ale aby si navzájem ublížili, to ne – co kdyby se to otočilo.
Stydím se za to být Čechem, Moravanem, Slezanem, Chodem…Výjimky existují, ale je jich málo.
Je to smutné, ale máte naprostou pravdu. A na Putina záludná moudra typu Opozičních smluv neplatí, – a tak proto zřejmě budou lezzadkové ( pod dotzorem zjevně obou posledních prezidentů vzývat ono velké ruské dubisko, – aby si s jeho podporou doma (v ČR) udrželi pozice do nichž se prostituovali.
A navíc – Mladí konzumenti všeobecného příjemna a dostatku vůbec nevědí čeho by se měli bát a nic – druhu společný prospěch, vývoj je nezajímá. Takže snad Piráti, měli by dostat šanci prokázat že si důvěru ( zatím jen na komunální úrovni) právem zasloužili…?
Naprostá pravda!
Přesně. Také se stydím za svůj národ. Je to hrozný.
Prosím pěkně, jaké že jste národnosti? Američan?
V ČR je jediný problém a to jsou bývalí přístušníci STB, v případě pana Bureše bývalé KGB. Na Slovensku si ani neškrtnou, tak se stahují k nám a škodí ve všech segmentech společnosti, byli k tomu prostě vycvičeni….
Není na místě se ptát, kdo “ vycvičil“ naše dva poslední Prezidenty ČR? Kdo ví, zda, či jak přísní byli jejich otcové? Zdá se, že jim chyběla pádná otcovská ruka a proto oba v dospělosti našli prostor pro realizaci v Prognostickém ústavu založeném v 80 letech zločincem L. Štrougalem… Možná i proto našli shodu v politickém maléru – a dokázali se Opozičně dohodnout. Patrně i na tom, jak nenávistně ostře budou vůči sobě vystupovat v médiích… Znaté jinou Evr. zemi kde se o prezidentovi ví jen to, že jeho otec byl poštovní úředník?
Zeman se dostal do Prognosťáku až po listopadu 1989! Tím se ho nechci zastávat, jen pro pořádek!
Souhlasim na 100% narod zbabelych skorumpovanych patolizalu!!!!!
Putin je připraven na válku.
Já se mu teda moc nedivím.
Pane Urbane, píšete o Vrběticích, to jsou asi na stole nové důkazy, že to tam ve Vrběticích vyhodil 2x za sebou Čuk a Gek, to to celé asi půjde brzy k soudu?
Plavčík je již v pozoru na stráži před ikonou covidového strašpytla puťky a připraven jít do války proti západnímu imperialismu.
Přesně jste to vystihl.
Nepíšete občas do Respektu?
A máš i vestu a hasící přístroj, plavčíku. Pokud ne, tak si ji pořiď. Budeš je potřebovat.
https://techsvet.cz/nejnovejsi-zpravy/ruska-korveta-postavena-pomoci-technologie-stealth-shorela-mame-zabery-z-pozaru-a-fotografie-trosek/mediatrend/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Admirále,vy by jste měl být degradován a superarbitrován.U námořnictva by jste byli dva,vy a Švejk..Rusům bylo za Jelcina v roce 1995 nabízeno přidružené členství v NATO,buhužel to obě strany nedotáhly do konce.Jestli to bylo zásluhou první čečenské války,nevím.V roce 1993 se Ukrajina zbavila v té době třetího největšího jaderného arzenálu na světě výměnou za palivo pro své jaderné reaktory a záruky nezávislosti ukrajinského území od tří mocností. Uran pro elektrárny dovezli Rusové a k ochraně národní celistvosti Ukrajiny se zavázaly Spojené státy, Velká Británie i Rusko.Tak mi soudruzi vysvětlete,co si o tom myslet?Jsou ruští náčelníci hajzlové nebo nejsou?
…a jiní (ne)užiteční idioti o tom píší.
tento clanek jen shrnuje naprosto otresna fakta..pochopitelne, prokremelskym trolluim nebo komousum a fasounum, co jsou na strane agresivniho a nepratelskeho ruska, se to nelibi, ale nenadelji s tim nic – takto ostudne to bue zapsano v historii. nechci se vubec zastavat Babise nebo Hamacka, taky selhali, ale nakonec udelali to jedine spravne, sice neradi, ale udelali – vyhostili ruske agenty po provaleni atentatu ve vrbeticich..Zeman byl a je celou dobu na strane ruska, nerika to uplne naplno, protoze to uz by byla jasna velezrada, ale je to bohuzel tak..je to naprosto ostudne a nesmi to byt nikdy zapomentu, ze jsme meli za prezidenta vlastizradce ve sluzbach nepratelske mocnosti!!
Která neotřesitelná fakta jste v článku našel?
Aby bylo jasno. Na území kam došlo americká vojska, se obnovily nebo nově vznikly zcela nezávislé demokratické státy ctící lidská práva a svobody s rozvíjející se ekonomikou a vysokou životní úrovní. Vítězné Spojené státy si nenárokovaly žádné územní zisky , naopak pro sovětské Rusko bylo vítězství příležitostí k nemalé územní expanzi. Příklad Severní a Jižní Korea. Neznám případ . kdy Rusko někam exportovalo prosperitu , demokracii a svobodu, kdy šlo o nezištnou přátelskou pomoc. Rusko ani Německo pro nás nejsou spojenci, jsou to naši okupanti. To je naše smutná kolaborantská historie. Náš vzor musí být Izrael a jeho armáda a Mosad.
Ty hlupáku, kam americká bota šlápla nic neroste, pouze chaos a disharmonie, viz Avghanistan Vietnam Sýrie a mnoho dalších, Vzpamatuj se!
Počet Afghánců se během „okupace“ zvětšil o 80%, Vietnam je prosperující země s přátelskými vztahy s USA, Sýrii okupují Rusové. Jižní Korea, kde se podařilo rusko-čínskou invazi porazit, je dnes ekonomický tygr.
Války v Koreji, Vietnamu a Afghánistánu vyvolali Rusové.
Vietnam je pořád komunistický stát, který si v ničem nezadá s tu systematicky ostouzenou Čínou. Už 14 dnů po úteku Američanů Vietkong stačil povraždit v Jižním Vietnamu víc lidí, než kolik bylo padlých na všech stranách konfliktu za celou dobu Vietnamské války. A kdo mohl, ten utekl, kdo nemohl, ten to alespoň zkusil (i kdyby přitom měl zemřít).
I tu ikonickou holčičku, co byla focena, jak utíká nahatá z bombardovaného sirotčince, nakonec novináři vystopovali jako úspěšnou emigrantku (či spíš uprchlici) z Vietnamu do USA.
Nejlepší jsou ty blbý řeči, jak je Rusko obkličováno! Podívejte se na mapu a nemelte pitomosti“ Ze severu Severní ledový oceán, na Východě „kamarádská“ Čína, dále Mongolsko a pak Kazachstány a podobné proruské státy, Turecko je sice v NATO, ale od rusáků kupuje zbraně a potom Evropa …. tam snad sem tam bude nějaká ta vojenská základna NATO!
Ta americká největší je až u Norimberka!
To je nějaké obkličování?
Jedině snad v hlavách těch užitečných idiotů!
Koterov se ozval.Tenhle člověk vítal v Plzni američany rok po válce. Narodil se v roce 1946.
Tedy, a ne že bych to bral na lehkou váhu, to riziko ruské agrese tu skutečně je (akurát že Putin je natolik vychytralej,že nikdo neví kde a kdy udeří
Ale v případě Vrbětic by to chtělo si sjednotit právě v té bezpečnosti fakta , a říct „bylo to tak a tak děláme na obranu to a to“. Jednotně.
Jsem ochutnej to jako loajální občan uznat- Ovšem, tímto názorem pro mne není jakási „zpráva výboru Senátu“ – protože a akurát tento výbor vydává podobné zprávy obviňující prezidenta Zemana ze všeho možného, prakticky pořád a furt dokola. Aniž by to mělo sebemenší efekt.
Ale co je podstatné a psalo se o tom, tak je to právě a pouze policie kdo ten útok ve Vrběticích vyšetřuje (a pouze) jako trestný čin. Jestli „na zboží“ nebo co, ani toto snad nikdy nezveřejnila.. Ono vlastně od té doby, co ten případ „převzala“ o nějakém pokroku ve vyšetřování neinformovala vůbec. A že bych tedy dodal, se svou chabou znalostí práva, ani ministr vnitra (t.č. nějakej Rakušan) nemá právo nahlížet do vyšetřovacího spisu živého případu , natož nějací Senátoři Takže odkud by své zdrcující informace?
Zpravodajské hry obvykle nevyšetřují soudy. Jen se čeká, až to upadne v zapomenutí..
Kde nejsou důkazy, není žaloba.
Závěry z vyšetřování policie soudy vyšetřovat mohou. ANo, místní lidoví rusáci by rádi, aby teroristický útok rusácka proti ČR upadl v zapoměnní.
Soudy skutečně nevyšetřují, soudy čekají až k nim státní zástupce podá žalobu i s důkazy. Takže upadnout to v zapomenutí může tak jako tak
„..Už v dubnu Pavel Zeman připustil a trvá na tom i nyní, že trestní řízení bude složité a může dojít i k odložení případu. Proč zatím stále nejsou trestně stíháni ruští agenti, nechce krajské státní zastupitelství nic říct.“ Publikováno 23. 6. 2021
Nemusíš mít obavy. To, že svědkové jsou mrtví a soudu nestačí nepřímé důkazy, takže vrah není odsouzen, opravdu ale opravdu neznamená, že fakta o vraždě nejsou známa a na vraždu je zapomenuto.
V momentě osvobození, i za „nedostatek důkazů“ byste za výroky o vraždě, mohl platit jak mourovatej. O jednom takovém případě (byť nešlo o vraždu, ale jen o zlodějinu) vím z našeho sousedství.
no dnes na toto téma byl „Podcast Vinohradská 12“, právě tam ta odbornice sdělovala, že v podstatě žádné hodnověrné důkazy zatím policie nemá… Nyní je to znovu in, protože se hledaly otisky prstů na zprávě a ona zpráva není…
Asi nikdy normální demokratickou zemi nebudeme,bohužel.Stále zde přežívají politici,kteří se snaží tento režim torpédovat a točit na východ.HNUS!!!Zeman měl dostat příslušný paragraf,bez milosti,byl by od něho pokoj!To se nestalo,škodí dál,FUJ.
Demokracie tu nikdy nebyla není a nebude, demokracie je vláda většina a ta tu ještě nebyla nikdy. A točí nás někdo na východ?? to je jen dobře, ten hnus světa který prezentuje západ není to co chci žít, já chci Českou republiku, chci svobodu a demokracii, ale ne s lidmi kteří dnes sedí ve vládě, odporní lidé určitě ne s těmi co neustále vyřvávají že patříme na západ. My nepatříme nikam, jsme přesně uprostřed Evropy a jsme svrchovaný stát, který patří všem a je tiu na spolupráci pro všechny a není nutné neustále štvát lidi proti sobě kecama o západu a východu-
Karlosi, píšete mi z duše. Rád bych, aby u nás nerozhodovaly jen cizí ambasády a lobby, ale i lidé v referendu. To je nám sice v Ústavě slíbeno, ale zlotřilými politiky skoro 30 let odpíráno.
Jsem zmaten. Patří do kategorie užitečných idiotů také Evropská komise, Evropský parlament a Německá vláda ? Ti všichni totiž dělají maximum proto, aby rozvrátili EU a udělaly z ní rukojmí Kremlu.
Opět zásah do černého pane Urbane. Děkuji.
Velezrádcům Zemanovi a Babišovi by to nemělo procházet.
Velezrada by se neměla vyplácet.
Odměnou za Velezradu by neměly být prezidentská křesla.
Měli by nést trestní odpovědnost.
Tak, aby na to přešla chuť jejich dalším případným následovníkům.
Stejně jako odpovědnost za finanční škody které Babiš způsobil státu za dobu svého úřadování.
Chybná rozhodnutí, vyluxovaná pokladna, ohromné dluhy. Normální Sabotáž.
Jak říká někdejší viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl Schillerové
připadne místo nejhoršího ministra financí.
To nestačí. Je třeba aby ministři měli trestní odpovědnost za svá chybná rozhodnutí.
Jinak každý paňác vyluxuje za 4 roky co se dá a projde mu to.
Zatím melou pouze boží mlýny. Podívej se co zbylo z toho mstivého staříka a škodiče na hradě.
Zatím melou pouze boží mlýny. Podívej se co zbylo z toho mstivého staříka a škodiče na hradě. Konec citátu. Pane Pečinko, mstiví staříci a škodiči se najdou v každé společnosti. Jenže česká společnost se od řady dalších společností liší tím, že si takové škodiče a mstivé staříky zvolí ve svobodných volbách. To je ten problém a doslova průšvih. Nepamatuji si volby v roce 1946, ale podle toho, co jsem o nich slyšel od rodičů a prarodičů soudím, že se česká společnost od té doby příliš nepoučila a je podobně povrchní a natvrdlá jako tehdy.
Položme si otázku :kdo nás nejvíce zradil – západní mocnosti(MNICHOV)
kdo nám nejvíce pomohl – rusové (okupace NĚMECKEM)
S kým se náme tedy kamarádit??????
Vaše otázka, trochu odpovím jinak – nikomu nelézt do zadní části těla, být asertivní, vyhledávat přirozené spojence – takže ne Rusko a ani Německo.
Položme si otázku: Co dělal stalin od roku 1933 do roku 1939? Snažil se vlézt hitlerovi pod sukně, a to i za benešovými zády a přes spojeneckou smlouvu s Československem. Co udělalo russovětsko od roku 1945 do 1948? Instalovalo v ČSR totalitní režim otrocky poslušný kremlu. Co udělalo russovětsko v roce 1968? Provedlo invazi do Československa. S kým se budeme kamarádit? Odpvěď je jasná. S russovětskými pohrobky určitně ne.
Před válkou jsme měli smlouvu o spolupráci JENOM s Francií a rusové nám nijak nepomohli s okupací od Německa …
Jenom ty Němce odtud vyhnali. Jenom podporovali náš odboj (v daleko větším rozsahu než západní spojenci).
Jenom ty Němce odtud vyhnali, aby se mohli nacpat na jejich místo.
kupříkladu pan Jandourek
Jsem smutná z toho, že ať se rozhlédnu po celé Evropě (i Americe) musím konstatovat, že „obecný lid“ si všeobecně volí nekompetentní zástupce, protože ani neví co od nich mají požadovat.Nechají se ukolébat vodopádem slov a slibů a vlastně je ani moc nezajímá co je to za člověka a jaký je jeho morální profil. Nemůžeme se potom divit, že se k moci (nebo jen do funkcí, kde mají nějakou moc) dostanou lidé jako je Putin a Zeman ale i Evropský parlament a bohužel musím říci i americký prezident a britský předseda vlády ap. a podle toho to také vypadá!!!
Je mi líto. Lidé si volí zcela kompetentní zástupce. Jenže ti se musí, bohužel, prakticky stoprocentně věnovat boji s protilidovými silami a chybí jim pak čas a energie na dělání něčeho užitečného. Nicméně Trump např. udělal USA z dovozce ropy a plynu vývozcem (zatímco Bidenova administrativa se zuřivě snaží o to, aby to zvrátila zpět).
Cožpak nevidíte, že v současné době není kde vyvážet zbraně, protože poslední války (Sýrie, Afganistan) skončily, a tím i skončily zisky zbrojářských firem a proto tlačí do nové krize, aby měli, kde vyvážet zbraně a našli si Ukrajinu. Ostatní jde bokem, pokud náhodou se něco semele, tak oni za to nemohou, naopak se jejich zisky jenom zvýší.
Chybí mi odpověď. Obklopují země NATO Ruskou federaci nebo je to opačně? NATO se po 89 zavázalo, že se nebude rozšiřovat na východ za Berlín. Jaká je realita?
Co s tím má nákup stíhaček F16 na Slovensku, mimochodem schváleno vládou premierem Pellegrinim a ve spojení k podpisu smlouvy o předání území dvou letišť pod správu USA (tedy ne NATO), kde budou platit ušácké zákony? To je jako srovnávat nebe a dudy, protože provozovat F16 může SR bez předání uzemí jiné mocnosti.
Nebezpečných idiotů v Bruselu se svoji green deal je daleko více, než v celé RF, co nás vedou do války, do nebezpečí, do nestability a do chudoby!
Obrázek na prezidenta Zemana nemá žádnou souvislost s článkem a nechápu tuto blamáž. Papír snese takových autorů s výmysly čím dále více!
Co se týče Bruselu – ten projekt už je mrtvý, pokud nebude chuť k federalizaci na úrovni Evropy, což mezi lidmi zřejmě není, tak už nemá EU co nabídnout. Je jasné, že kasta bruselských úředníků udělá cokoli, aby instituce přetrvala.
Počkejme si na francouzské volby, tam se to bude lámat.
Technická:
Severní ledový oceán, Čína, Mongolsko, střední východ jsou členy NATO? Podívejte se na mapu a neplácejte hlouposti o obklopování Ruska!
To nic Tondachu, on ppp píše mimo jiné také o nebezpečných idiotech v Bruselu. Že by sám sebe považoval za toho bezpečného?
Za Severním oceánem je Kanada, člen NATO a Aljaška, stát USA, člena NATO. Za Čínou je Japonsko, člen obdobného paktu jako NATO pro Tichý oceán. A základny NATO jsou i v Indickém oceánu.
… no NATO asi v Indickém oceánu není – tam by to bylo mimo geografii, kterou má NATO v „obranné“ preambuli, ale jsou tam USA buď samotné nebo v dalších „mírových“ paktech… Ale kdyby tam to NATO bylo, tak bychom jako stát tam mohli mít námořní základnu… Tam by potom mohla přiletět naše nová vládní ekipa… To by byl náš příspěvek do 2%.
Opět vynikají komentář pana Urbana.
Exdůstojníky KGB ovládaný Kreml ví, že nejúčinnější taktikou boje proti síle jednoty je – ROZDĚL A PANUJ ! Tak jako naoko soupeři, ve skutečnosti však spolupracovníci – V. Klaus a M. Zeman, kdy jeden hlásá opak toho, co druhý. Rozděleným národem se nejlépe manipuluje a vládne mu, protože ztratil sílu jednoty. Bochník chleba si nikdo do úst celý nenacpe. Ale když si jej hezky nakrájí na kousky, je po problému. Nástroje KGB, jak ovládat jiné, byly různé, ale tento patří k nejzákladnějším. Cílem je maximálně rozdělit EU, rozdělit celý Západ, rozhádat všechny se všemi, protože potom si může Vladimir Vladimirovič dovolit to, co za situace, kdy je soupeř jednotný, nikoliv. Rozhádaný, nejednotný soupeř se nedomluví na ničem. Kdosi řekl, že zlo v dějinách často zvítězilo jen proto, že dobří lidé nic neudělali. Pokud v boji proti zlu nebudeme jednotní (a začíná to u každého osobně), dříve nebo později si nás zlo vloží do úst.
Hlavní agenti Kremlu sedí v Berlíně, Bruselu a Paříži. Zeman a Klaus jim slouží jen k odvedení pozornosti.
Vždyť je to stále to samé. Hledání ideologického nepřítele. Akorát je smutné, že rádoby demokraté si možnost jiného názoru, než je ten jejich nepřipouští, A potírají ho s bolševickou důsledností.
Ukaž mi chytrolíne, kde Rusko a ty posloucháte hlas z Ukrajiny, že Ukrajinci chtějí žít bez Ruska. A poté mi sem můžeš napsat něco o té vaší bolševické demokratůře. 🙂
pane Urban staré české přísloví říká podle sebe soudím tebe
Když už se v článku zmiňují Vrbětice – kolik západních zemí podpořilo Českou republiku recipročním vyhoštěním ruských diplomatů? Nula. A důvod není Babiš nebo Zeman – prostě jsme jim jedno. Ale já to neříkám nijak zahořkle (ve Skripalove případě jsme my podpořili UK, příště se na ně doufám vykašleme), ale taková je realita.
Navazuji na příspěvek od „liberal shark“.
Richard N.Coudenhove-Kalergi v předmluvě ke své knize „PAN-EVROPA“ uvádí,že ……jediná síla, která může uskutečnit sjednocení Evropy je vůle Evropanů a jediná síla, která může sjednocenou Evropu udržet je vůle Evropanů …… .
V knize také napsal, že protivníci sjednocení a jednoty Evropy se dělí na čtyři skupiny:
– nacionální šovinisty,
-komunisty,
-militaristy,
průmyslové podniky, chráněné cly.
Takže – dle mého občanského názoru – užitečným idiotem je každý Evropan, který podrývá jednotu Evropy ve prospěch protivníka Evropy.
Abych to trošku odlehčil,dovoluji si poznamenat – Pan Werich zpívá :Čtěte bibli , tam to všechno je. Já jen říkám čtěte PA-EVROPU – tam to všechno také je.
Pokud tou „jednotou Evropy“ myslíte zničení suverénních evropských států a nastolení „jednotného“ totalitního režimu, tak přesně plníte agendu Kremlu.
Výměna obyvatel není etnická čistka. Provádí se proto, aby etnická a státní hranice sobě odpovídaly. Výsledkem je zpravidla vyšší stabilita a menší riziko konfliktu. V bývalé Jugoslávii tomuto procesu brání síly, které by nejraději nahnaly tamní obyvatele do dalšího kola vzájemného vyvražďování.
Skvěle napsáno.
Souhlasím do posledního písmene.
Německá vláda se chová pouze jako obchodník s tím, že dělá to, co je výhodné pro Německo a v tom je ten problém. Měla by se chovat tak, aby to bylo výhodné pro celou EU i se střední a východní Evropou. Jinak to skutečně připomíná situaci před 2. světovou válkou, ale v opačném gardu. Rusko není v dobré ekonomické situaci a bude na tom, čím dál hůř, protože za několik let odepíše své ložiska plynu a ropy na Sibiři, protože s oteplováním se všechny vrtné věže potopí a propadne do permafrostu a vzhledem tomu v budoucnu bude Rusko vydírat státy závislé na těchto energiích, což ostatně už začalo.
Vážený pane Urbane, velmi dobře si pamatuji dobu, kdy vládli komunisti. Ve svých projevech, v novinách, v televizi, v rádiu křičeli zášť vůči západu. Vše ze západu bylo špatné, západ neustále ohrožoval mír a náš procující lid. My všichni normální jsme ale věděli, že je to primitivní propaganda, lehce prokouknutelná. Jenže teď se to obrátilo a dá se říci o 180°. Všechno co dělá východ je špatné, východ ohrožuje mír a my normální opět víme, že je to ta samá primitivní propaganda, lehce prokouknutelná. Jestli opravdu věříte tomu co hlásáte, pak vás moc lituji, stejně tak jako jsem kdysi litoval zarputilé komunisty – nositele bludů. Čest vaší práce – dobře zaplacené
tohle je casty pseudoargument ruznych kremelskych pohunku a trollu..je samozrejme naprosto stupidni a nevalidni , byt na prvni pohled vypada, ze ma jistou logiku, tak minimalne na druhy je to naprosta hloupost…komunisti a fasisti lhali vzdycky a budou lhat dal, vylhana propaganda se na nas vali predevsim z ruznych sputniku a aeronetu, ktere financuje prave rusko, ktere se od dob SSSR k lepsimu nezmenilo, a pro nas je mnohonasobne lepsi kdyz patrime a budeme patrit k zapadu, ktery neni samozrejme dokonaly a ma sve chyby, ale v provnani s vychodni agresivni a primitivni alternativou z Ruska je pro nas nesrovnatelne lepsi byt soucasti zapadnich struktur a jeste ze tak!
Já to vnímám takhle. Pokud se na věci chce člověk podívat skutečně zdravým selským rozumem bez nějakých ideologických filtrů a vidí co se již dlouhodobě děje v takzvané demokratické západní Evropě, tak musí dojít k tomuto závěru : Putin je jediným normálním a slušným politikem na starém kontinentu !
Jako např. Zeman
Luboš napsal:
Komentář čeká na schválení.
26.1.2022 (16:35)
V USA má federální vláda dluh 24 biliónů dolarů a s federálními státy celkový dluh činí 70 bilionů dolarů.
Jak se z této prekérní situace dostat ? Přece stejně, jako to dělala Římská říše.
Válčit, dobývat, zotročovat a okrádat své vazaly, aby mocipáni mohli stavět Kolosea pro svůj plebs a jídlem s hrami drželi své ovce na uzdě .
Západní Evropa je také v totálním průseru se svým green dealem. Bude válka o vodu a energie. Za vše opět bude odpovědné Německo ( viz. roky 1914, 1939…)
Jak říká soudruh Fiala „patříme na západ“. Tak si to vyžerme.
Luboš napsal:
Komentář čeká na schválení.
26.1.2022 (16:35)
V USA má federální vláda dluh 24 biliónů dolarů a s federálními státy celkový dluh činí 70 bilionů dolarů.
Jak se z této prekérní situace dostat ? Přece stejně, jako to dělala Římská říše.
Válčit, dobývat, zotročovat a okrádat své vazaly, aby mocipáni mohli stavět Kolosea pro svůj plebs a jídlem s hrami drželi své ovce na uzdě .
Západní Evropa je také v totálním průseru se svým green dealem. Bude válka o vodu a energie. Za vše opět bude odpovědné Německo ( viz. roky 1914, 1939…)
Jak říká soudruh Fiala „patříme na západ“. Tak si to vyžerme.
Ve válce chci hájit lásku a pravdu, která zvítězí nad americkou nenažraností. Luboš
Luboši,doufám,že vám podobní v případě války s Ruskem dopadnete jak Japonci za druhé světové války v USA.
Jedni užiteční idioti slouží Rusku a druzí užiteční idioti dělají to samé pro USA a další třeba pro Brusel. Vypadá to že naše elity se můžou přetrhnout aby zalezli do tepla nějakého ř.tn.ho tvoru. Pro to nebudeme nikdy samostatní a neutrální, vždy budeme někomu patřit. Když vypadnem z ř.ti někomu, tak rychle spěcháme tam zalézt někomu jinému.
Lidi otevřete oči,nevidíte jak Amíci po Afganistánu a dalších agresorských invazích opět kují další a potřebují posílit ekonomiku vývozem zbraní a dostat e co nejblíž k Rusum a k jejich nerostnýmu bohatství! Copak jsou Rusové na Kubě?Co jim jinýho zbýv? Vždyt jsou zadlužení až po uši! 2 miliony doláču na hlavu! MYSLÍM,KDO SLEDUJE TROCHU POLITIKU A EKOMIKU AMERIKY A POSLEDNÍ JEJÍ VOJENSKÉ MISE,TAK MU TO MUSÍ BÝT JASNÉ,JSOU TO SVĚTOVÝ ZLOČINCI SCHOVÁVAJÍCÍ SE POD ROUŠKOU OCHRANY LIDSKÝCH PRÁV!!!!!!!! HNUS,KTERÝ MÁLOKDO VIDÍ.
Jen tak mimochodem, nemá Česká republika dosti svých problémů? Každý stát je svrchovaný a tak proč se pořád starat o jiné?
Když vezmete minulost, který válečný konflikt USA vyhrálo(Vietnam,Korea atd.)
Jižní Korea – jednoznačné vojenské a politické vítězství USA, Vietnam – vojenská porážka ale nakonec politické vítězství USA. Obě tyto války začal SSSR a Čína.
… no tak tady schází jen „maličkosti“a to důkazy ! Incident v Tonkinském zálivu tedy vyvolaly Rusko a Čína, že ? V Jižní Koreji stále jsou vojáci USA a ta Jižní Korea jim za to ještě platí. A v tom Vietnamu je vládnoucí Komunistická strana už od r.1975, že by tedy USA tam měly v ní také spojence proti … (asi Číně..?) ?
Povídá se, že každý agent páté kolony při ruské ambasádě má za povinnost okamžitě úplně všechno otočit proti USA!
Asi na tom něco bude!
I tady v diskuzi je to vidět!
Jsme v současnosti svědky masivního zneužívání významu slova „demokracie“ .1/debata se vede jak o mezinárodních problémech, tak o vnitřních problémech naší společnosti ze které vyplývá jako hlavní etický problém – matení smyslu a obsahu slova demokracie s činy tvoří neuvěřitelný protimluv.
Viz poslední volby u nás./ pan Rychetský by měl dostat nejvyšší“ světové oceněníˇ“ za krok který vede k neuvěřitelným problémům v naší vnitřní i zahraniční politice.Měl by nést osobní odpovědnost za naší nekompetentní vládu a nepřipravenost poslanců v PS cokoliv konat.K dnešnímu datu nemá ještě 30 poslanců ani poslaneckou kancelář, kde by mohli začít pracovat pro své voliče./
2/Pokud USA nezahájí co nejdříve válku, ekonomicky zkrachují na krachu zbrojařských koncernů a na krachu zahraniční politiky.jedná se o globální problém.
3/ místo televize si kupte mapu světa a zavěste na zeď a malujte si do ní ČR,aby byla k nalezení.jsme na tapetě,protože se to hodí v rámci bojů mocností .
Putin je výsledkem dlouhodobé „animilitaristické“ politiky progresivistů v západní Evropě. Díky působení nynější předsedkyně EK na postu ministra obrany Německa nemá Německo ani jednu funkční ponorku, má jen jednu funkční helikoptéru a čtyři (z více než 120) letuschopné stíhačky. Zato má Bundeswehr slušivé speciální uniformy pro těhotné vojákyně (přičemž jakýkoli příčetný doktor ženskou, co je tak těhotná, že se jí už vyklenuje břicho, pošle při tomto druhu práce na neschopenku, na kterou plynule naváže mateřská, alespoň tedy u nás).
Další státy z původní E12 na tom nejsou o mnoho lépe.
Důležitá je ovšem demoralizace té části obyvatel, která se snaží určovat politiku, protože pro kavárníka (jedno, za pražského, berlínského nebo bruselského [další si račte doplnit či domyslet sami]) je něco jako boj za svobodu sprosté slovo. Ten raději zvedne ruce a odpochoduje někam na Sibiř do gulagu (kde bude vzápětí „zemřen“). A Putin tohle moc dobře ví.
Při veškeré úctě, pana profesora Fialu si opravdu nedovedu představit, jak v případě, pokud by se ruská armáda hrnula přes Ukrajinu k nám, rozdá lidem zbraně a bude jim slibovat „krev, pot a slzy“. Obávám se, že jeho garnitura nám maximálně slíbí vyjednat nějakou mírnější formu otroctví, a to ještě nezávazně.
Ve stavu demoralizace USA, v důsledku Bidenova pochybného vítězství ve „volbách“, je celé NATO nefunkční, protože bez USA nestojí tato organizace ani za fajfku tabáku. USA utekly z Afghánistánu jako malí kluci, přistižení sedlákem při „pajtlu“. Ani nezvládly o svém útěku korektně informovat spojenecké jednotky.
Západní Evropa (s výjimkou Francie) je v důsledku (pro Putina díky) dlouhodobě prováděné politice soudružky Merkelové totálně závislá na ruském zemním plynu (jeho substituce z USA potažmo ze států Perského zálivu je technickou fantasmagorií, i když odhlédneme od podstatně vyšší ceny).
Aby se to změnilo, museli bychom umlčet evropské zelené (na to by snad naše ozbrojené síly ještě stačily) a začít těžbu břidličného plynu, kterého je na území EU dost (nějaký je mi u nás). Mohli bychom pak na severu Evropy těžit i těžší ropné uhlovodíky (ekvivalent těžších druhů ropy). Podle průzkumů jich tam je skoro tolik, kolik se vytěžilo a ještě zbývá ropy v Perském zálivu a jeho okolí.
U nás bychom v prostoru východně od Chebu mohli postavit i geotermální elektrárnu o výkonu +- nynějšího Temelína. Je možné, že bychom další o podobném výkonu mohli postavit i na západě naší části Slezska. Opět jsou překážkou realizace tohoto bezuhlíkového a ekologicky šetrného získávání energie především zelení.
Není divu – Biden a jeho povedený synek Hunter hrají Kremlu do karet. O to víc útočí na Trumpa a Republikány, které obviňují ze svých vlastních hříchů.
Pergille,poprvé jste mě překvapil,ale zapoměl jste na Polsko.Poláky moc nemusím,ale myslím si ,že nějaký čas by byli schopni docela rusákům odolávat,než by se probudilo Německo.Nejsem si jistý jak dlouho ale bude odolávat Ukrajina.Jestli to nedopadne jak s dodávkami zbraní do Afganistánu.Možná i Rumuni by tvrdě bojovali,kdyby dostali včas zbraně.Je asi fakt,že kdyby rusáci byli u Košic,tak by naši kolaboranti vyvěšovali bílé vlajky,vlevo bílou vpravo Ruskou a ostatní by se třásli strachy (já asi taky).My si umíme vždy odůvodnit,proč nemůžeme bojovat.
Poláci by asi bojovali, byť v podstatně méně vhodném terénu, než jaký tvoří naše pohraniční hory. Ovšem předpokládám, že by jim Němci vpadli do zad, jak to udělali Sověti na začátku druhé světové válký.
Ta nenávist, stupňovaná až do nepříčetnosti u pana autora je odporná. Porovnejte kolik dává na zbrojení Rusko, kolik země EU a kolik USA. Porovnejte počty obyvatel Ruska a zbytku Evropy. Je to tedy jen pokřik před útokem na zdánlivě slabého. Potom ať autor a jeho příznivci jdou na ty hranice do útoku. Nebo je to odvádění pozornosti od fialové drahoty a od bezmoci nad nadvládou cizích firem a nikým nevolené Evropské komise, od ztráty naší suverenity a od pocitu (na základě faktů), že jsme pouhá kolonie ve zlenivělé Evropě.
Nerozumím tomu. Proč Amerika a Kanada pomáhá vyzbrojováním Ukrajině, není to provokace, když to není jejich země a nejsou ohroženi na svém území. Proč jsou americké vojenské objekty a američtí vojáci v Evropě, tedy mimo hranic USA. Jaký je rozdíl mezi bývalou evropskou Varšavskou smlouvou a Nato s členy i mimo Evropu. Pokud dojde k napadení Ukrajiny ze strany Ruska, odnese to Ukrajina. Pokud Ukrajina vstoupí do Nato, stane se první obětí střetu Nato – Rusko. K čemu je to obkličování Ruska. Proč chce Nato mít vojsko, jistě amerického původu, u ruských hranic. Nezdá se mně, že by na Ukrajině Nato zastupovali Francouzi, Němci, Italové….Česko je členem Nato, musí poslouchat, ale zatím k jednáním k Ukrajině nebylo přizváno. Není to ponižující členství, v důsledku se rozhoduje o nás bez nás. Střelivo, které prý na Ukrajinu dodáme, není obraného charakteru, protože bude ničit a zabíjet nepřítele, ale i objekty a občany Ukrajiny. Tak to ve válce je. Když už musíme pomoci jako členové Nato nečlenské zemi, bylo by vhodnější poskytnout ukrajinským politikům rozumnou radu. Pokud proti sobě stojí dva protivníci, bývá mezi nimi hranice neutrálního území. Pokud by v Ukrajině vládl zdravý rozum, měli by její představitelé vyhlásit neutralitu a za to vyžádat ekonomickou podporu od Západu a Ruska. A vůbec vůdci západních mocností by měli dodržovat zásadu, že nebudou provokovat vyzbrojováním a zřizováním vojenských základen na územích za vlastními hranicemi. Jak dopadla válka v Koreji, Vietnamu a opuštění Afganistánu. Proč Kuba vadila Americe. Proč Gorbačov neprosadil stažení amerických vojsk z Evropy. Rusové se stáhli na své území z východního Německa, Československa, Kuby a států Varšavské smlouvy. Koho tady Amerika chrání. Komu vyzbrojování a případná válka přinese užitek, tedy na obou stranách. Zamrazilo mně, když jsem v televizi slyšel překlad slov mladého ukrajinského vojáka, že bude bojovat za svoji zem, ale ne za politiky. Chlapec, pokud nepadne, zřejmě předpokládá, že po boji přijdou lepší vládci jeho země. Přál bych mu to, ale to by nesmělo být ve volbách postupováno, že k moci se dostanou představitelé menšinových nevýznamných spolků slepených v koalici, kterým jde jen o vlastní prospěch a moc nad národem. Stačí se podívat na záběry v TV, když představitel hrstky voličů má kolem sebe shromáždění postaviček toužících po zviditelnění. Oni to jsou, kteří rozhodnou v případě bojů na Ukrajině o tom, kdo z České republiky půjde zabíjet nebo se půjde nechat zabít. Oni to nebudou i když by měli jít příkladem. Dovedou si představit, že tam bude muset jít nedobrovolně syn, manžel, přítel nebo dcera , manželka, přítelkyně.
Zatím to nevypadá dobře pro Ukrajinu ale i pro celou Evropu. Proč nás potomci bývalých Evropanů ženou do války nechápu, pokud jsou to potomci afrických otroků, bych zášť připustil. Původní obyvatelé Ameriky by se snad k Evropě chovali slušněji. Nedělám otazníky, odpovědi v diskuzi nežádám, příspěvky, které jsem četl ukazují, jak je svět opakovaně nesourodý a jak politikaření obelhává společnost.
Řada užitečných idiotů především živí bezdůvodně válečnou hysterii. Asi jde hlavně o to, aby lidé nezačli přemýšlet vlastní hlavou.
Tak už byste měl s tím přemýšlením vlastní hlavou začít, pane Petře Olšovče.
Neraďte druhým co sám potřebujete. 🙂
Vaší radou jsem se začal řídit dávno před tím, než jste ji vyslovil.
K tomu, co jsem napsal výš: Putin opravdu válku nepotřebuje. Putinovi stačí počkat, až většina obyvatel (občany se už dávno nazývat nedají) EU pochopí, že je menší zlo být gubernií ekonomicky a politicky rostoucího Ruska (nebo alespoň nějakou obdobou Finska po WW2) než součástí ekonomicky a politicky se hroutící EU, případně zemí stejně neprosperujícího Německa.
Naopak, síly, které chtějí, abychom neměli žádnou alternativu na cesta k jakž takž slušné životní úrovni, potřebují vyprovokovat Rusko k válce. Jinak tu totiž během pár let skončí.