Jan Urban: Česko na hraně, třicet let imitace demokracie a proč odvolat prezidenta
KOMENTÁŘ. V posledních dnech se konečně začíná projevovat systémová nevyvinutost české politiky a s ní poprvé i šance na skončení intelektuálně útrpné a více než třicet let protahované polistopadové naivity a hry na demokracii.
Skutečná demokracie neexistuje bez hodnotového ukotvení, ale česká „jako demokracie“ ustrnula jen na hledání aritmetické parlamentní většiny a přístupu k moci. Kdysi samozřejmé hodnoty, třeba principu lidských práv, jež byly i vstupenkou do evropské integrace či atlantického spojenectví, přestaly být důležité.
Česká imitace demokracie je vystavěna na nadřazenosti politické moci nad institucemi a zákonem, na předstírání dodržování pravidel a provinciální hrabivosti. Česká politika kvůli tomu dnes připomíná uschlý kůrovcový les, jehož jedinou nadějí obnovy je úplné vykácení a nová výsadba.
KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG
Jenomže nastupující mladá politická generace v České republice nepředstavuje automaticky nový začátek, tak jako tomu je u mladých stromků. Logicky, byť k její vlastní škodě, ji už nezajímá komunistická diktatura, stejně jako zločiny a „omyly“ devadesátých let a historie vůbec. Mladí lidé, na rozdíl od stromů, žijí dneškem.
Politická nezralost jim nedovoluje pochopit, že jsou pokračováním ne jedné, ale několika poškozených generací, přesvědčených o tom, že mlčení k nespravedlnosti a korupce jsou projevem chytrosti, a svoboda a demokracie že se dají okecat jako všechno ostatní předtím. Ještě dlouho nebudou chtít vidět, že ona zvláštní bezpaměť české politické nekulturnosti, jejíž jsou součástí i obětí, je nemocí dokonce starší než prokletí komunismu.
Jde o to, zda se česká společnost po více než třiceti letech konečně zmůže na to, aby se jí volení politici odpovídali. Aby právo platilo pro všechny stejně a instituce státu, pověřené kontrolou moci, byly konečně nezávislé.
Korupční osoby na kandidátkách
Třicet dva let po spektáklu „něžné revoluce“ má Česká republika vládu s důvěryhodností fotbalového bafuňáře, impotentní opozici. a proto za prezidenta zchátralou loutku, uváděnou do pohybu už jen ruskými trolly, a podobně nedůvěryhodné státní instituce, justici a orgány ochrany práva.
Většina sdělovacích prostředků patří oligarchům závislým na politice a veřejnoprávní média jsou pod každodenním rostoucím tlakem nacionálně socialistické vládní klaky. Nevzdělatelné a nedůstojné „politické strany“ dokáží před volbami pouze recyklovat dávno zdiskreditované „staré machry“, jako jsou sociální demokrati Jan Hamáček a jeho poradci Jiří Paroubek a Michal Hašek, povýšený dokonce na náměstka ministra vnitra.
„Obrozená“ ODS, tepající zkorumpovanost vlády ANO a ČSSD, prosadila na krásné čtvrté místo na kandidátce opoziční koalice SPOLU v Jihomoravském kraji Pavla Blažka a dokonce na třetí místo na kandidátce SPOLU v kraji Moravskoslezském Pavla Drobila. Pokud si někdo nepamatuje jejich korupční skandály, stačí otevřít Wikipedii. Vláda nebo opozice, vše jedno. Monokulturní smrkový les údajně tradiční české politiky uschl bezezbytku.
Poslední eskapádu Miloše Zemana, Jana Hamáčka a Marie Benešové spojuje už jenom otevřeně hysterická snaha zabránit vyšetření pronikání ruského vlivu do české politiky.
Už nejde jen o jednu drzou sabotáž muničního skladu. Nejde ani o třicet let prodlužovanou ostudu s nadřazeným postavením ruské ambasády a jejích místních pomahačů v české politice a ekonomice. Jde o to, zda se česká společnost po více než třiceti letech konečně zmůže na to, aby se jí volení politici odpovídali. Aby právo platilo pro všechny stejně a instituce státu, pověřené kontrolou moci, byly konečně nezávislé.
Řečeno jinak – jde o samotnou podstatu samostatného a demokratického státu. A rozhodovat se o tom bude v nejbližších týdnech, ještě dlouho před volbami. Pokud parlament co nejdříve nezahájí proceduru odvolání prezidenta, může se stát, že Českou republiku bude v polovině června na summitu hlav členských států Severoatlantické aliance v Bruselu reprezentovat Miloš Zeman, pro jehož řídící okolí jsou zájmy Ruska už navždy nadřazeny zájmům České republiky. Pro pověst a respekt České republiky mezi jejími spojenci by to mělo devastující a dlouhodobé dopady.
Odstavení Miloše Zemana by bylo nejlepším signálem, který by Česká republika mohla do Bruselu vyslat.
Zeman na straně agresora
Bylo by pošetilé spoléhat na prezidentovu fyzickou nemohoucnost a stále rychleji slábnoucí intelekt, které by mu mohly zabránit do Bruselu vůbec odjet. Parlament, jakkoli rozhádaný a nastražený před blížícími se volbami, má zodpovědnost hájit integritu a životní zájmy státu. Už jenom proto, že tento stát a jeho ústavní pořádek tady jsou a budou podstatně déle než jedno volební období.
Miloš Zeman, který se ve střetu s agresorem postavil na jeho stranu proti České republice, který ve chvíli krize odvolal ministra zahraničí, a oslabil tak vyjednávací pozici země, a který v hluboké mezinárodní krizi nebyl schopen zatelefonovat ani jednomu z vedoucích představitelů spřátelených zemí, by měl být odstaven pro neschopnost vykonávat funkci prezidenta republiky. Čím dříve, tím lépe.
Jeho odstavení by bylo nejlepším signálem, který by Česká republika mohla do Bruselu vyslat. A především by to naznačilo návrat vyprázdněného státu k hodnotám, které jediné mu dávají smysl a raison d’être.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Do vztahů USA se zeměmi Blízkého východu promluví i Trumpův rodinný byznys
Babiš se chlubil, že dal Ukrajincům „62 tisíc eur v keši“. Porušil tím zákon
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
51 komentářů
Bohužel k tomu není co dodat. Pan Urban přesně popisuje bahno ve kterém vězíme až po uši 🙁
Nepříjemně trefné 🙁
Starší a rozumní lidé zíraj jak mladým jde jen o konzum a nechají vládnout podvodníky ,parazity na všech urovních státu od vesnice po vládu .Ještě že to mám za pár dívatse na ten upadek je smutný
Je to přesně naopak 🙂 Mladí lidé ve velkém počtu nelpí tolik na kariéře s ultimátním cílem vydělat co nejvíce peněz…mladí lidé odkládají založení rodiny, především mladí lidé jsou sympatizanty ekologických hnutí a také ve značném zastoupení chodí na „eko“ brigády. Byť si o Gretě můžeme myslet cokoliv, klidně i nepěkného, je to opět mladá generace, která chce řešit stav planety, který zde bude za 50, 100 a více let. Starší a „rozumní“ lidé, jak píšete, naopak nechali během komunismu (což byla vláda gerontokracie) zdevastovat celou zemi ekologicky, ekonomicky i lidsky. NA mladé generaci bude toto neblahé dědictví napravit. Opravdu mladým lidem nejde jen o konzum, žijete v omylu.
Jenže to „řešení stavu planety“ je jen snůška nesmyslů, které mohou přinést svým nositelům jakési uspokojení, ale v reálu situaci spíš zhoršují. Viz např. podpora elektromobilů, kdy při energetickém mixu většiny států EU (Francie je snad jediná výjimka) vyprodukuje elektromobil na tunokilometr víc CO2 než auto na benzín nebo naftu (u nás víc než dvojnásobek), takže jejich podpora fakticky zvyšuje onen „skleník“, proti kterému „bojují“.
Mé oblíbené rčení je, že kdyby ekologové (respektive ti, co je řídí) skutečně věřili na antropogenní oteplování skleníkovými plyny (a hlavně CO2), tak by podporovali jadernou energii. Protože bojují proti ní, tak zjevně na škodlivost CO2 nevěří.
Naše demokracie má jednu vadu. A tou je, že ji dělají Češi.
Přesně tak! Téměř tři miliony hlupáků zvolilo Zemana podruhé prezidentem! Co čekat od takového národa,
Pro ty „tři miliony hlupáků“ tam prostě nikdo lepší nebyl.
A faktem je, že proti Zemanovi ve druhé volbě nestál nikdo, kdo by měl tak velké zásluhy o pád minulého režimu (viz jeho známý článek v Technickém magazínu, který šokoval celou společnost a asi zapracoval víc, než všechny dosavadní akce Charty77 – ta byla totiž v očích mnoha lidí disktreditována přítomností „sekyrářů“ z 50. let).
Společnost tehdy Pergille šokovalo hlavně to, že Zemanův článek napsaný pro Technický magazín cenzura vůbec pustila, zatím co podobné články od jiných autorů cenzura vždy nekompromisně stopla a pokud vyšly, tak buď v samizdatu, nebo byly odvysílány prostřednictvím Svobodné Evropy. Mně tato skutečnost vrtá hlavou dodnes a vyvolává ve mně řadu otázek a pochybností.
Myslím že president a vláda by měla vyměnit působiště a přestěhoval se na hrad mirov
Bohužel, historická analýza správná, leč navrhované řešení špatné.
Skutečně, jak se říká v reklamách, špína je v naší partajnické demokracii zažraná, odshora až dolů.
Ale že by řešením bylo pouze obětování Zemana, doslova jako Beránka Božího, to asi těžko. Což by asi západní spojence moc neuklidnilo, taky by si mohli pomyslet, že to může i potom skončit jako na Ukrajíně..:(((
Ale jestli by třeba mohlo něco uklidnit, by bylo „doslova kápnout božskou“ a pravdivě vysvětlit, a doložit, jak to bylo a je s těmi Vrběticemi. Od začátku do konce, jaké jsou všechny konkrétní indicie ( kdy se o nich dozvěděla BIS, policie, kdy to konkrétně oznámili politikům a kterým – proč se to publikovalo přesně v té době. proč mj. chtěl jet Hamáček do Moskvy, atd. Taky co je v tom vyšetřovacím spise, kolik má těch sakra verzí,..
Je toho spousta, ale pokud si chceme tu důvěru Západu získat, nezbylo by nic jiného. Ale pravdivě a úplně, ať potom , cokoli vynesou novináři, na tom už nic nezmění.. Což se ale, obávám se hned tak nestane, spíše za pár desítek let historici, ale ani ti asi nezjistí nic konkrétního, politický systém ruka ruka myje nezanechává stopy, ani ty elektronické,,,
Připojuji se k poděkování za komentář („petrph“). Na něco takového se nezmotají ani ti nejnezávislejší čeští novináři. Nikdy.
Asi netušíte, proč se tajným službám říká tajné, že?
Plácáte nesmysly. Nikdo přece nikdy netvrdil, že odstraněním hlavních škůdců nastane ráj na zemi (parafrázuji). Nicméně je to první (a také nezbytný) krok k možné obnově a záchraně země.
To co chcete vědět je přece v závěrech vyšetřování, se kterými byli seznámeni všichni lidé, kteří k tomu mají oprávnění. Vyšetřovací verze je jedna, to je přece také veřejně známo. Fakt, že ruské trollí farmy a kremelská rezidentura toho času dlící na Hradčanech chce příběh rozmlžit, postavy znevěrohodnit, fakta zpochybnit, je také zcela zjevný a byl očekáván, na což můžou skočit jen lidé mdlého rozumu. Ten příběh je poměrně snadný na pochopení, kromě snad jedné, pro veřejnost (bezpečnostní složky určitě vědí více) neznámé skutečnosti (jak proběhlo samotné odpálení) nejsou v příběhu logické lapsy ani bílá místa.
Vysvětlení Hamáčkovy cesty o Moskvy je primárně na Hamáčkovi, který ale v tomto zcela selhal a jeho příběh je maximálně nevěrohodný.
Jediný fakt, se kterým souhlasím je, že naše kroky, postoje a sdělení našim přirozeným partnerům a spojencům jsou nesrozumitelné, zmatečné, což zásadně oslabuje naši pozici, repsekt a důvěryhodnost. Čekal ale od teéto vlády chaotiků a amatérů něco jiného? Tím spíše, když k podkopání naší pozice aktivně pomáhá osazentsvo hradu?
Důvody pro zahájení „legendární“ války v Iráku v r.2003 byly ze strany USA vytroubeny zcela vědomě a pompézně do celého světa, aby „světová veřejnost“ neměla ani na chvíli pochybnost, že (budoucí) „obranná válka“ je jen a jen správná … No a my se tady stydíme uvést důkazy k „věci“ staré 6.5 roku, protože „prý je to tajné…“, ale máme věřit „našim“ tajným službám, které ale to už předtím oznámily tajným službám našich spojenců, které to také odsouhlasily a tím naše sebevědomí stouplo… Teď ještě schází dostatečně přesvědčit -někdy-hloubavý domácí lid a musí tedy k tomu nastoupit ti různí Bartoškové, Gazdíkové, Petrové Fialové, Pekarová-Adamová, Rakušania kol. …
Nedělejte ze Zemana obětního beránka Božího, protože Zeman je zloduch odjakživa a volili jej zase jenom voliči se stejným názorem na život a morálku, jakou má Zeman- navíc to byli lidé s nízkým IQ, kteří se nechají oblbnout lhářem jako je Zeman či Babiš naprosto jednoduše. Normální člověk nepochopí, jak může být prezidentem ČR člověk, který je soudem uznaný několikanásobný lhář a to se jedná jenom o ty případy, kdy se s ním poškození soudili, většina těch ostatních nad sporem se Zemanem jenom mávla rukou a neměla ani peníze a ani žaludek podstoupit nekonečné soudy se Zemanem jenom proto, aby to nakonec skončilo tak, že soud sice uznal Zemana vinnýma odsoudil jej k omluvě a úhradě pokuty 100 tisíc, ale do dneška se dotyční nedočkali ani jednoho a ani druhého. Asi tak vypadá demokracie po komunisticku, protože u nás to tak je- bývalý komunista Zeman, který je obklopen na Hradě poradci z řad samých bývalých komunistů a premiéra vlády dělá bývalý komunista a bývalý estébák Babiš- dnes multimiliardář, který šel do politiky jenom proto, aby napojil svou firmu Agrofert na státní penězovod a také na dotace z EU.
díky za perfektní komentář.
Smutná pravda, jako vždy, pane Urbane.
Možná by pomohla důsledná ostrakizace /s igelitkou/, pravidla, povinné přísahy a tresty z první – Athénské demokracie.
Ta chovala vůči všem politikům, jimž svěřila část moci, velkou nedůvěru. Prvním bezpečnostním opatřením byl počet úředníků sdružených do kolegií. Nastupovali do svých funkcí teprve po podrobném prozkoumání, jež se týkalo jak jejich mravních názorů, tak odborných znalostí. Každý politik skládal přísahu a mohl být kdykoli hlasováním řádného sněmu zbaven své funkce, ba dokonce odsouzen k smrti. Tak se stalo stratégům v roce 406 př. Kr. Po skončení funkčního období museli ze své činnosti skládat účty. A, byl-li některý politik v podezření, že se při vykonávání svého úřadu řídí ctižádostí, mohl být z rozhodnutí sněmu postižen ostrakismem, desetiletým vyhnanstvím! A to, aniž by byla proti němu vznesena průkazná žaloba. Varováním pro současné české demokraty by měl být historický fakt, že po 20 letech první světovou, demokracii po 20 letech ukončil nástup 30 tyranů…
„Možná by pomohla důsledná ostrakizace /s igelitkou/, pravidla, povinné přísahy a tresty z první – Athénské demokracie.“
Není třeba nic vymýšlet, vše už udělali ti před námi.
Heller v Hlavě XXII – Velké křižácké tažení za věrnostní přísahu. Tam je to přesně popsáno. Stačí přečíst a aplikovat.
Jediná strana na naší politické scéně, která má něco podobného v programu, je „demookratickými silami“ ostrakizovaná SPD.
Skutečně, velice trefné, snad jsme si naše děti vychovali,aby to dopadlo lépe. Habr Pavlik
Přesné. Bohužel. Jak to zastavit zvrátit a napravit je jen v náznaku,ale hlavně: tím by článek měl začít.
Pane Urbane děkuji za Váš výstižný komentář. Ano, věřím, že takto naši situaci vnímá většina nebo alespoň hodně občanů kteří nemají podlomenou morálku a kteří přemýšlí. Jsme optimisté, ale bohužel žijeme v přesvědčení, že dosažení normálního stavu bude ještě určitě během na dlouhou trať. Mnoho kvalitních a zkušených občanů a hlavně odborníků nemá šanci nebo spíše za dané situace nechce do procesu společenské, politické, hospodářské rekonstrukce vstoupit. A pak tu stále je mnoho našich spoluobčanů, kteří mají stejná práva jako všichni ostatní a kteří opět mohou dát stejně obrovské množství hlasů politickým stranám a kandidátovi na prezidenta jako v minulosti. Ano je to zřejmě otázka času, ale musíme věřit (ale nejenom věřit), že tato země určitě musí mít šanci na změnu k lepšímu.
Buďto opravdu existují už celá léta důkazy o účasti GRU a byly po celou tu dobu účelově zatajovány pro (politicky) „vhodnou chvíli“, nebo je to celé (žádné důkazy zatím zveřejněny nebyly) čistě účelová lež.
Pane Pergille, sice tvrdíte, že se s panem Maleckým míjíte, ale přesto jeho články čtete a účastníte se diskuzí pod jeho články. Ještě jednou bych vám tedy rád připomněl citát z jednoho článku pana Maleckého, neboť na vás sedí jako ušitý, přestože se tentokrát jedná o váš příspěvek pod článkem pana Urbana:
Robert Malecký: Marie zase mluvila. Jak ministryně spravedlnosti podržela prezidenta ve hře proruských trollů. Článek na Hlídacím psu 29. dubna 2021:
Jedno ze základních pravidel propagandy a dezinformací se dá shrnout takto: „Když nemůžeš věc popřít, přidej víc verzí“. Čím víc, tím líp, pravda se mezi nimi ztratí nebo rozmělní. Toho u projevu Miloše Zemana využila ruská propaganda, další munici pak dodala Marie Benešová.
A já bych pouze dodal: a toto pravidlo s oblibou používá i A. S. Pergill
Skeptiku, více verzí (i podverzí a podpodverzí) tam prostě musí být a korektní vyšetřování spočívá v tom, že jsou postupně vylučovány nebo naopak potvrzovány.
Jenže Pergile ty ostatní verze už vyloučeny byly. Už se pokud vím zjišťuje pouze to, kdo Miškinovi a Čapigovi u nás pomáhal.
Jenže příslušné důkazy neexistují, nebo alespoň nebyly presentovány. Celé je to o nepodložených prohlášeních BIS a s ní spřízněných politiků.
Nejsme, bohužel, v USA 50. let minulého století kdy opravdu stačilo prohlášení tajných služeb a Rosenbergovi skončili (a právem) na elektrickém křesle. Protože tehdy a tam byla ta tajná služba spolehlivá a věrohodná.
Ty ostatní verze vyloučila už i policie Pergille, která Vrbětice vyšetřuje. Nejen tajná služba. Kolik vám je let, Pergille, že tak dobře znáte, co se v padesátých letech dělo v USA? A jak dlouho jste tam, tehdy pobýval?
Skeptiku,
zřejmě ty verze policie nevyloučila, jinak by o nich nemluvila ministryně spravedlnosti.
Pokud se týká těch USA: Člověk má, na rozdíl od zvířat (a, obávám se, i některých aktivistů), rozvinutou druhou signální soustavu, což mu umožňuje vstřebávat informace i jinak, než jen bezprostřední zkušeností.
Navíc, ta kausa Rosenbergových se tu dost protřásala v 90. letech, takže se ví, že USA měly v Kremlu „krtka“, který Rosenbergovy prozradil, ale nemohly si dovolit ani prozradit jeho existenci, a tak soudce na základě těchto informací od tajné služby předstíral, že ho přesvědčily nepřímé důkazy, a odsoudil je.
Pikantní je, že Rosenbergovi mohli včas utéct do SSSR (přes jižní Ameriku), ale že se jim nechtělo do nedemokratického socialistického státu. Což jim ovšem nevadilo, aby ten socialismus a nedemokracii neordinovali obyvatelům zemí východního bloku (tím, že dali SSSR recept na jaderné zbraně, bez nichž by je vyrobit nedokázal a nebyl by s to udržet své satelity v područí). Takže i proto si smrt jednoznačně zasloužili.
Nevím, jaké má informace od policie ministryně spravedlnosti Benešová, já vycházím z informací ministra vnitra, který má jistě informace od policie z první ruky. A ne zřejmě, ale zcela jistě. Paní Benešová čerpá spíše z informací od Miloše Zemana a to je její chyba. Že si manželé Rosenbergovi svůj trest zasloužili, o tom sice nepochybuji, ale to není předmětem diskuze.
Osobně jsem slyšel od Prezidenta Zemana apel na vyšetření Vrbětické kauzy.
Dejte důkazy na stůl, dejte je soudu, ať rozhodne. To je demokratické, ne?
Do té doby jsou promne Čuk a Gek sprostí podezřelí a celá ta kauza se silně blíží k ovlivňování politiky ČR Bis. To nemá s demokracií nic společného a proti tomu demokrat Urban zřejmě brojí.
Jasně, pan president Zeman mluvil o nutnosti vyšetření Vrbětické kauzy – ovšem, rozumějme tomu vyšetření jako vyšetření.
Ale že by se daný případ vůbec dostal k soudu s tím bych zase tak vůbec nepočítal, Ono totiž /snad se nepletu/ v připadě Skripala se taky žádný soud nekonal, a konat bohdá nebude. Těch důvodů je spousta, a pro jistotu, i s tím předpokladem, že to ti Rusové udělali
Nerad bych zde zde citoval reverzně jisté latinské přísloví, ale to co stačí našim politikům a médiím, určitě soudcům stačit nebude.
Pokud to nestačí soudcům, tak by to nemělo stačit ani nám.
Děkuju panu Urbanovi za stejný názor jako je můj. Od mladé generace očekávám nejenom znalost českých dějin, ale též empatii a zájem o náš stát a společnost. Zatím z ní cítím jen egoismus a sobecké zájmy bez ochoty změny k lepšímu.
Před volbami jsem vždy koukal trochu po tom koho nejvíc volí pražáci protože jsem věděl že oni pod tu pokličku vidí nejvíc.A tak jsem snad i proto volil ODS.Ovšem těch průserů co si nadělali už bylo moc.A dnes to svými výroky „dodělává“ p.Klaus.Naopak p.Fiala je pro mě skvělým člověkem ovšem je to přece jen politolog.Pro udržení dekokracie je pro mě jednoznačně nejlepší ale jako premiér…?? Je prostě moc slušný a společnost naučil Babiš štvát a urážet na každém kroku.O prezidentovi je to jasné i komunisti věděli že je to potížista a vyhodili ze strany i oni.
Že se mladí moc o politiku nezajímají je logické neboť mají před sebou hypotéku na X let a práce je stále nejistá.A my stáří jsme s poloviny stále naučení jak nás stalinský režim učil,jen bohatí lidé můžou mluvit do vedení státu.Dělnická třída ať maká a nestará se do toho čemu nerozumí.Proto se budu držet toho,že tady vládnul už kde kdo,tak proč né tentokrát Piráti.Budou to mít tak strašně těžké protože dát tuto zemi dohromady nejen finančně ale hlavně jaksi uklidnit lidi,na to jsem zvědavý.Ovšem nevidím u nich jediného člověka co by mi už dopředu neseděl.
Já jsem voli ODS naposled tehdy, když měla ve volebním programu zrušení povinného členství v profesních komorách. Když se o to posléze ani nepokusili, tak nárok na můj hlas ztratili. Jejich účast na procpání církevních restitucí znamená to, že je nikdy a za žádných okolností volit nebudu.
Pan profesor Fiala je skvělý a vysoce vzdělaný člověk. Takový by ovšem měl působit někde v zákulisí jako odborný background a převod do praxe by měl provádět úplně jiný typ lidí (prostě takoví řízci a ranaři). Není, bohužel, ten ty člověka, který by ty obrovské politologické a další znalosti úspěšně realizoval v praxi. Když se necháte léčit nějakým skvěle teoreticky vzdělaným lékařem, tak to taky může dopadnout špatně.
„…, tak proč né tentokrát Piráti“?
Ad1) proto, že Piráti vyvolávají tak, jak vyvolávali komunisté, nenávist chudších, kterých bylo a je logicky víc, proti bohatším, kterých bylo a je logicky méně. Totéž se v podstatě týká i útoků na Babiše kvůli majetku, který podle zákona, co ho více méně zformulovali jeho političtí oponenti, převedl spravování svého majetku do svěřenských fondů. Přim tom Babiš nic, na rozdíl od 95% ostatních bohatých, nic nezprivatizoval, byl, do roku 1991, delegátem Petrimexu Bratislava v Maroku a do května 1995 byl zaměstnancem Petrimexu , jako ředitel Agrofertu (dceřinné pobočky Petrimexu v Praze, který založil ještě ve službách Petrimexu Bratislava).
Ad) Jak potvrdil senátor za Piráty Lukáš Wagenknecht na tv Prima (v Partii Terezie Tománkové minulou neděli) chtějí Piráti zavést novou daň z nemovitostí ve výši 1% z ceny nemovitosti (z opatrnosti neuvedli, zda z ceny v místě obvyklé, či z odhadní, nebo kupní?), což by znamenalo zvýšení všeho i nájmů bytů, přestože pan senátor nakonec, po poznámkách druhé účastnice Partie, koktal cosi o tom, že by se to týkalo jen majetků velkých společností, i byty jsou totiž mnohdy ve vlastnictví velkých společností a je jisté, že ty ostatní společnosti by si daň jistě započetli do cen všech svých produktů.
Poznámka: Opakovaně se ptám, proč převážná část dnešních novinářů vyvolává tu starou komunistickou nenávist, v čím zájmu a kdo je za to platí? To by měla být hlavní otázka pro všechny ty sociology, socioložky, politoložky, politology, ale kupodivu není. Takže, vzpomenu-li na listopad 1989, s pravdou to dnes nedopadlo nejlépe (a to všeobecně), láska se scvrkla na lásku k penězům (samozřejmě penězům pro sebe), a ta nenávist proti všem, kdo mají víc než „já“ (a také kdo nejde s námi, a jde tedy proti nám) , ta komunistická nenávist zůstala a ještě roste a roste. Ta nenávist je pečlivě opečovávána dnešními nejmocnějšími světa, kterými jsou novináři, morálně pokleslí a dále upadající a nikým nevolení.
Oprav: … zvýšení cen všeho …
Piráti jsou v pozitivním vztahu s fašistickým spolkem ANTIFA, který je jakousi analogií BLM. Druhou věcí je, že v EUroparlamentu sedí společně se zelenými a prosazují společně s nimi masovou imigraci a rušení funkčních zdrojů elektřiny (uhelných a jaderných elektráren).
Proberte se prosím a něco si o těch Pirátech zjistěte. Třeba vztah k soukromému majetku (….. jeho fetišizace, vztah k autorským právům, duševnímu vlastnictví…. ), k NATO (… nejsme pro opuštění tohoto uskupení, ale….. nelíbí se nám účast v misích NATO, Bartoš : byl jsem proti vstupu…., těsné vnitrostranické hlasování o postoji k NATO, atd……), k nepodmíněnému příjmu ( opuštění principu, že bez práce nejsou koláče….). O klimaaktivismu, genderoaktivismu ani nemluvě. Piráti jsou opravdu antisystémová strana. Zlaté ANO oproti nim. Otevřete oči. Nebo je Vám vše výše uvedené jedno a budete je volit jen proto, že nekradou? Ale oni kradou! Oni totiž kradou moji Svobodu a bezpečí !!
Omezení jednoznačně až do škodlivosti hypertrofovaných autorských práv je jediný bod pirátů, který bych podpořil. Za celou dobu své existence v parlamentu ovšem neudělali „ani ň“ pro jeho prosazení.
Pane Lumíre Bosoku, i na mě činí pan Fiala z ODS velmi dobrým dojmem. Jen se obávám, že poté, co pan Fiala vytáhl ODS z hlubokého propadu by v případě, že by se ODS dostala opět do vedení, byl pan Fiala opět odstraněn z předsednické funkce a ODS by opět vjela do starých kolejí vyježděných v devadesátých letech. Ono těch Klausových pohrobků je v této straně ještě stále příliš mnoho.
Tomio Okamura je velkým propagátorem vyhlašování referend. Přimlouval bych se, aby prvním referendem, o které by se Tomio Okamura mohl zasadit, bylo referendum o odvolání Miloše Zemana z funkce prezidenta České republiky. Takového referenda bych se zcela jistě zúčastnil.
skeptiku,
Tady jde spíš o to, že za toho Zemana, bohužel, nemáme odpovídající náhradu srovnatelné kvality.
Pergille, tu náhradu srovnatelné kvality nevidíte už pouze vy a Tomio Okamura. A dost silně tuším, proč tomu tak je.
Vám by se možná líbil nějaký progresivistický levičák, prosazující návrat před rok 1989. Mě zase ne.
Vy jste pokud vím v prezidentských volbách nekandidoval, Pergille, tak že jakého progresivistického levičáka bych měl tedy volit?
Třeba Drahoše.
Toho jsem Pergille právě volil, jen jsem netušil, že do čela České akademie věd jsou u nás vybíráni progresivističtí levičáci. Miloš Zeman jako bývalý člen KSČ a později předseda ČSSD má k levici jistě mnohonásobně blíže, než Jiří Drahoš.