
Jan Urban: Bude Amerika čekat na vystřízlivění čtyřicet let jako my?
KOMENTÁŘ. Bolševismus Donalda Trumpa je sice módní, ale přesto nedospělá představa o svatém právu vítěze voleb potírat v systému parlamentní demokracie momentálně menšinové názory, pomlouvat jejich nositele a pronásledovat kritiky. Věřící v bolševismus jsou bez rozdílu ideologie, kterou následují, vždy a absolutně přesvědčeni o jediné možné pravdě. Ve chvíli, kdy se jejich vůdce dostane k moci, budou přesvědčeni, že zažívají začátek nových dějin. Nic z minulosti pro ně už neplatí, byť by to byla ústava, právo nebo morálka.
My, kteří jsme prožili velkou část svých životů v totalitních politických poměrech komunistického režimu, můžeme jen s hrůzou sledovat destrukci demokratických institucí Spojených států, jejich zpravodajských služeb i armády, hajlování režimních našeptávačů či pošetilost výkřiků a zmatených tahů v americké zahraniční politice.
Po pouhém jednom měsíci v úřadu je však stále zjevnější, že jediným programem a cílem sebestředného starce, kterému bude příští rok osmdesát let, je pouze ponížit všechny, kdo s ním kdy nesouhlasili – a vejít za každou cenu „do dějin“.
Je jenom otázkou času, kdy se objeví racionální opozice v republikánské straně a kdy demokratická strana setřese šok z volební porážky a začne sklízet hlasy otrávených voličů, kterým Donald Trump nasliboval zvyšování životní úrovně a pokles cen.
Víra v neomylného vůdce a ideologii „národního socialismu“ se nakonec ukázala jen jako kratší cesta ke komunistické diktatuře. I tu však především mladší generace ještě dvacet let nadšeně podporovala.
Zatím dokázal jen škrtat federální programy pomoci nejchudším, jejichž velká část patřila k jeho voličům. Zatím samozřejmě ještě převládají hlasy prezidentových nekritických podporovatelů, kteří v něm vidí vojevůdce obrany konzervativního světa a ochránce křesťanství.
Těm ještě stačí pouhé řečnění bez skutků, aby v Kongresu požadovali vyhlášení prezidentových narozenin za státní svátek, změnu ústavy tak, aby dovolila třetí kandidaturu a funkční období Donalda Trumpa coby prezidenta „krále“ či dokonce vytesání jeho portrétu ve slavné skalní galerii zatím čtyř největších amerických prezidentů v Mount Rushmore (Jižní Dakota).
Naši patolízalové přece stejně devótně oslavovali Edvarda Beneše, Stalina i Gottwalda.
Nový lepší svět
Pokud nám může historie nabídnout nějaké ponaučení, pak první, které vytane na mysli, je, že zákony neuznávající vládce nevyhnutelně zkusí při prvních potížích a narůstání nesouhlasu přitvrdit. Na své straně bude mít stále dost podporovatelů, kteří ještě nějakou dobu budou přesvědčeni, že za nedostatek úspěchů mohou jen další vnitřní nepřátelé.
Americký bolševismus může, stejně jako fašismus, nacismus a komunismus před ním, spoléhat na podporu snadno mobilizovatelné skupiny nespokojených mladých mužů ve věku osmnáct až dvacet devět let, náchylných podporovat vlastně jakákoliv dramatická a radikální řešení, která potvrdí jejich kulturně sice trapnou, ale v každé generaci se opakující touhu po důkazu neschopnosti předchozích generací a rodičů především.
Amerika dnes při pohledu z Prahy ze všeho nejvíc připomíná velmocenskou verzi komunistického selhání českého společenství po druhé světové válce.
I u nás nepravdivé a laciné přísliby vyhrály tehdejšímu českému bolševismu a komunistické straně velkou většinou podporované a uznávané volby v roce 1946. Naděje na příchod nového lepšího světa zaslepila kritické uvažování o zodpovědnosti za stát a jeho právní systém.
Víra v neomylného vůdce a ideologii „národního socialismu“ se nakonec ukázala jen jako kratší cesta ke komunistické diktatuře. I tu však především mladší generace ještě dvacet let nadšeně podporovala. Snad bude mít Amerika více štěstí a nebude muset na vystřízlivění čekat čtyřicet let.
Kafkovský konzervatismus
Je samozřejmě mnoho věcí, které jsou pro nás v takové situaci až důvěrně známé. Podle Washington Post nově ustavený federální prokurátor Ed Martin ohlásil zahájení „Operace Bouře“ (Operation Whirlwind), která bude prostředky trestního práva vyšetřovat a trestat zjištěné výhrůžky a hrozby proti veřejným činitelům.
Prvním úderem bylo rozeslání dopisů představitelům Demokratické strany v Kongresu, včetně jejich předsedy Charlese Schumera, aby vysvětlili svoje kritické poznámky na adresu Elona Muska, „které byly pochopeny jako výhrůžka“.
Kongresman Robert Garcia má například vysvětlit, jak mohl v živém rozhovoru na CNN dne dvanáctého února 2025 nazvat poradce prezidenta Trumpa Elona Muska „kokotem“. To vše zatím k pobavení dotčených zákonodárců, ale na oficiálním hlavičkovém papíře a s plnou podporou prezidenta.
Mezitím viceprezident Vance za frenetického potlesku setkání ultrapravicových představitelů z celého světa konference CPAC Evropě povýšeně sdělil, že americké spojenectví s kýmkoliv je možné jen při „sdílení hodnot“. Více než jasně dal najevo, že má na mysli pouze hodnoty uznávané americkým bolševismem.
Podle něj třeba nesmí existovat sebemenší omezení svobody projevu. „Myslíte si, že americký daňový poplatník bude dál dotovat vaši bezpečnost, když v Německu skončíte ve vězení jen za to, že zveřejníte kritický tweet? Samozřejmě, že ne.“
Bylo by asi troufalé požadovat po představiteli radikálního bolševismu znalost německé ústavy a zákonů, zakazujících po mnohá desetiletí těsné spolupráce se Spojenými státy existenci extrémních komunistických a neonacistických skupin.
Vance se opřel i do Rumunska, jehož ústavní soud v prosinci zrušil výsledky prvního kola prezidentských voleb poté, kdy rumunská kontrarozvědka předložila důkazy o tajné a rozsáhlé propagandistické kampani na sociálních sítích na podporu promoskevského a do té doby téměř neznámého nacionalistického kandidáta.
Z pohledu viceprezidenta Vance je tedy ilegální ovlivňování voleb v zahraničí ruskou diktaturou v pořádku a obrana ústavních práv a suverenity země rumunským ústavním soudem je porušováním „sdílených hodnot“.
Poněkud kafkovské pojetí zcela nové revoluční verze „konzervatismu“ pak rámovalo hajlování provokatéra Steva Bannona, skvěle doplněné podlézavou trapností bývalého komunisty se strašnou anglickou výslovností, slovenského premiéra Roberta Fica.
Neměli mu to dovolit
Stále méně předvídatelná a chaotická jsou Trumpova prohlášení k zahraničním vztahům a především k ruské agresi na Ukrajině. Zatímco minulé úterý šokoval tvrzením, že Ukrajina před třemi lety „nikdy neměla válku začínat“, v pátek v rozhlasovém interview na své přítulné stanici Fox News přiznal, že Rusko zaútočilo na Ukrajinu na rozkaz Vladimira Putina.
Podle jeho slov ale prezident Volodymyr Zelenskyj a tehdejší americký prezident Joe Biden „mu nikdy neměli dovolit zaútočit“.
Ve stejné logice v roce 1939 Polsko nemělo dovolit Adolfu Hitlerovi, aby na ně zaútočil a zahájit tak druhou světovou válku, Finsko a pobaltské země ve stejné chvíli měly zabránit sovětské agresi a v roce 1968 Československo nemělo dovolit Varšavské smlouvě vojensky okupovat naše území.
A tak je potřeba sledovat první známky narůstajícího odporu proti rozkládání amerického státu a jeho ústavního pořádku. Je jenom dobře, že začínají přicházet ze samotné Republikánské strany a že volají po vytvoření co nejširší protitotalitní koalice bez ohledu na stranickou příslušnost. Za všech okolností to bude dlouhá a trnitá cesta.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též

Jak Česko zabezpečit pro demokracii: zabránit novému obratu na Východ

Podpora Rádia Svobodná Evropa, vzkaz Putinovi, že to se svobodou myslíme vážně
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
46 komentářů
A to si autor myslí,že my jsme na tom líp ??? S gryndýlem a Lejnovou, s nevoleným Bruselem který nám diktuje zvrácené nesmysly ? Pane,Amerika nás z toho mohla vytáhnout a místo toho sama upadla. Takže jsme v pěkné bryndě,celý Západ a Rusko nás má na talíři !
(a bolševizmus je už dávno v p…tak ho tam nechte)
Říkat, že žijeme v demokracii a právním státě je lež hodná progresivních neomarxistů. Ti mají před sebou světlé zítřky ale prozatím zatáhli EU do chudoby, zničili průmysl, zničili normální pohled na svět, prosazují devianty, ničí rodiny. Všude zavedli regulace, cenzuru, svým úsilím vyvolali válku v Evropě, protože jejich cílem je zničit Rusko za každou cenu. Tuto válku prohráli a proto musí zbrojit a chystat další válku proti Rusku. Díky Trumpovi nastane nový světový řád a bude svět trochu normálnější.
„Mír je nebezpečnější než válka“: prohlášení lídrů EU v Kyjevě
Pan Urban píše o Kafkovi, EU směřuje k Orwelovi.
Doufám, že z toho Evropa vystřízliví a že jí to nebude trvat 40 let. Trump nám v tom pomáhej.
Tedy obávám se, že toto je dost velký omyl, a ta chyba je někde úplně jinde.
Totiž, to co pan Urban označuje jako bolševismus Donalda Trumpa, je jeho pravý opak.
Totiž kapitalistický demokratický a právní systém a pravomoci amerického prezidenta, které v něm má.
Protože, my jsme sice prožili 40 let totality bolševismu , jenomže USA, právě tento svůj systém používají už přes 200 let. A neměli ani během té dlouhé doby důvod ho nějak revolučně měnit. Dokonce, tedy včetně toho, že pokud nějaký americký prezident překročil určité meze? , ten systém má prostředky, jak se s tím vypořádat, pokud to uzná za vhodné. Trump v tom není první ani poslední.
Ovšem, ta tragická chyba je někde jinde. Totiž – v posouzení role NATO. Protože NATO existuje přes 70 let, před ca 3 dekádami kooptoval středoevropské státy – a po celou dobu byl prezentován jako garance ochrany Západu.
Ale to se přece vědělo že jeho hlavní vojenskou sílu tvoří právě USA. A všichni s tím počítali, že pokud k něčemu dojde, budou to právě USA, kdo tu obranu napadeného státu hlavně svými silami zajistí.
Což je ale právě to, co se nyní mění. A bylo by spíše na zajímavou diskuzi, jestli toto je pouhý „vrtoch Trumpa“ – protože pak by stačilo počkat až Trump skončí, nebo už si tuto změnu strategie „America first“ převezmou i další prezidenti.
A až s tímto vědomím, si musí udělat EU pořádek v tom, jak se sama, bez pomoci USA bránit Rusku. A jak se říkalo ve starém Řecku,
Hīc Rhodos, hīc saltā!
Výstižné a smutné. Ale hlasy nesouhlasu v USA už znějí. Zaryté podporovatele možná trochu probudí další dění, prozatím jsem v diskusích s nimi označována za „Evropanku, kterou dezinformují novináři“, je mi doporučováno čerpat pouze z Fox News. A máme „nechat Trumpa pracovat“. Už je to tu zase – „klid na práci“. A neumím si prý představit, jak Demokraté za své vlády „ostrakizovali katolíky“. No, neumím – nedostala jsem totiž žádnou konkrétní informaci, jak by se to mělo dít. Dotyčná osoba za celých 25 letech, kdy už ve Státech žije, svobodně praktikuje víru, svobodně vyjadřuje své názory a úspěšně podniká v několika oborech.
Vzhledem k tomu, že Demokraté mají vazby spíš na protestanty k něčemu podobnému docházet mohlo. A není to tak dávno, kdy byla právě katolická církev pod palbou obětí pohlavního zneužívání (za což si do značné míry může sama, kvůli celibátů jdou na její kněze prakticky jen sexuálně nestandardní jedinci). Prošlo to i naším mediálním mainstreamem. Dokonce byly ventilovány i spekulace, že to skončí ekonomickým krachem ŘKC v USA.
Sorry, pane Urbane, nepřeháníte trošku?
Jo jo, vážený pane Urbane! Jednat, jednat, jednat, podrobit se silnějšímu i za cenu „ponížení“. Je zachování lidského života víc než propagace ideje? Toť stále otázka. Ohroženému lidu by se mělo o ní dát hlasovat.
Takový komentář by měli číst reprezentantni USA v naší zemi. Mělo by se vědět, jak se lidé s mezinárodním rozhledem na současnou situaci ve Státech dívají. Urbanova zkušenost je k nezaplacení. Čím dříve se začneme bránit tady nebo v USA, tím lépe.
Je mi líto, to, co dělá Trump, aproximuje k demokracii a trhu bez přívlastků. A dosáhl už toho, že se začínají US firmy vracet zpět do USA, což povede ke snižování nezaměstnanosti, tedy toho, proč byl pracujícími masívně volen. A vyhození parazitů, inkludovaných do firem kvůli naplnění povinných „genderových“ kvót už také funguje a jeho výsledkem bude pokles cen některých typů zboží a služeb.
Tak jednoznačně USA neměli dovolit Putinovi zaútočit na Ukrajinu. Ukrajina se vzdala jaderných zbraní výměnou za bezpečnostní garance poskytnuté mimo jiné spojenými státy. Dnes se tváří, že o ničem neví a za svojí mizernou pomoc si nechají zaplatit ukrajinskou budoucností.
Přesně. USA a Británie daly Ukrajině záruky míru a územní celistvosti. Okamžitě po okupaci Krymu měli proti zločinnému Rusku, které ty záruky dalo Ukrajině také, vojensky tvrdě zasáhnout.
…. záruky platily až do převratu – pak už Ukrajina byla „jiný“ stát, protože tím se tak politická kontinuita vládní moci „zpřetrhala“… USA takto mnoho „popřevratových“ států také neuznávají – tedy pokud se ony přímo nepodílely na tom převratu (jako tady na Ukrajině v únoru 2014)… Tedy nic nového , že by ta Ukrajina byla vyjímka…
Rusácký převrat na východě Ukrajiny byl sám o sobě porušením rusáckých závazků vůči Ukrajiné, milovníku ocelových ptáků.
…. Rusko žádné závazky vůči postpučové Ukrajině nemělo, protože po převratu už Ukrajina byla jiným státem – než ta, která byla u memorandav r. 1994… Ukrajina si „vybrala“ převrat a dopadla tak, jak dopadla… Každý převrat má nějaké „dozvuky“ vnitřní a i vnější… Vnitřní byl ten, že „zmizel“ Krym, který předtím byl 23 let součástí (byť nechtěnou, ale trpěnou) Ukrajiny . A ty vnější byly ty, že Rusko přestalo respektovat minulá ujednání s Ukrajinou… Tedy Pavlušo Š., že obecně nic nového pod sluncem…
Jenže Krym se legálně, podle tehdy platné ukrajinské ústavy, etabloval na samostatný stát a ten (když už do toho neměla Ukrajina co mluvit) vstoupil do svazu Ruské federace. Obojí proběhlo na základě referenda, u obou byli i západní pozorovatelé a nenašli nic, co by vedlo k jejich zneplatnění.
MMCH, stejným postupem se dostal do USA Texas. Nejprve se osamostatnil, což ovšem bylo spojeno s bojem s centrem španělských kolonií, a poté vstoupil do USA. Takže spíš byste musel zpochybnit členství Texasu v USA, protože odtržení od španělského koloniálního panství legální podle španělské legislativy nebylo.
…tak to je pololež s tím vzdáním se jaderných zbraní (JZ) Ukrajiny, protože ty samé JZ měly i Bělorusko a Kazachstán, aby ty neprotestovaly, že ? Jak už asi dvakrát uvedla zavilá ukrajinistka Lenka Víchová, že Ukrajina to vyčítá Spojeným státům, které odevzdání JZ z Ukrajiny měly jako podmínku uznání Ukrajiny už od doby jejího vzniku v r. 1991 – té Ukrajině to pak ale nevadilo až do převratu, resp. až do války… USA v době rozpadu SSSR chtěly, aby bývalé svazové republiky, které na svém území měly dislokovány JZ, aby je předaly Rusku, které se stalo nástupnickým státem po SSSR (tedy i pro ty JZ).. A navíc ty JZ nikdy té Ukrajině nepatřily, byly tam pouze uložené, ale právo k jejich použití mělo vždy Rusko (to jako podobně JZ USA umístěné v Itálii, Belgii, Holandsku, Dánsku – ale právo k jejich použití mají jen USA… Ty státy se na JZ mohou maximálně jen dívat…).
Ano bělorusko by mohlo protestovat, vzhledem k tomu že rusácko porušuje bělorusko suverenitu.
…no Pavlušo Š., – to bělorusko to tak může udělat, to se nevylučuje…
Tak to má Bělorusko štěstí, že mu milovník ocelových ptáků, nebrání se samostatně rozhodnout … na rozdíl od Ukrajiny.
Madeleine Albrightová, Peklo a jiné destinace, vydalo Argo, Milíčova 13, Praha 3, v roce 2020, kapitola 29, strana 305:
Před více než šesti desetiletími napsal americký filosof Eric Hoffer, že hrubost je způsob, kterým slaboch napodobuje sílu. Tento postřeh platí dodnes.
Madeleine Albrightová, Peklo a jiné destinace, vydalo Argo, Milíčova 13, Praha 3, v roce 2020, kapitola 29, strana 300:
Ti, kdo připravovali republiky o svobody, většinou zahájili své kariéry tím, že podkuřovali lidu; začali jako demagogové a skončili jako tyrani.
Rubio zrušil schůzku s Kallasovou. Ta už je přitom v USA
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-rubio-zrusil-schuzku-s-kallasovou-sefka-evropske-diplomacie-uz-je-pritom-v-usa-40510815#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest268_redesign_mobil_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Zrušil schůzku a před Rubiovou kanceláří stál Švejk a vykázal Kallasovou slovy:
„Pán vám NIC nedá!“
Timothy Snyder, Tyranie, kapitola 11 Hledej, pátrej, analyzuj, strana 34 elektronické verze knihy:
Potřebujeme tradiční tisk, jehož novináři své úvahy rozvinou na stránce i v naší vlastní mysli. Co to vlastně znamená, když prezident prohlásí, že ženy patří „domů“, těhotenství je „nepříjemnost“, matky v práci nepodávají „stoprocentní“ výkon, potraty by se měly trestat, ženské jsou „flákači“, „prasata“ a „feny“ a sexuální napadení je běžná věc? Co vlastně znamená, že šest prezidentových firem zbankrotovalo, a přitom jeho projekty získaly financování ze záhadných zdrojů z Ruska a Kazachstánu? Odpověď se můžeme dozvědět z nejrůznějších médií. Když se ji ale dozvíme z obrazovky, zpravidla se necháme pohltit logikou spektáklu: jakmile se dozvíme o jednom skandálu, probouzí to v nás chuť na další; jakmile jednou naše podvědomí přijme jako dané, že namísto přemýšlení o skutečných událostech jen sledujeme reality show, nemůže žádný obrazový výjev prezidentovi politicky ublížit. V „reality TV“ platí pravidlo, že každá epizoda musí být dramatičtější než ta předchozí. Kdybychom náhodou objevili video, na kterém prezident Trump před tleskajícím Vladimirem Putinem tančí kozáčka, nejspíš bychom požadovali, aby se zopakovalo totéž, ale prezident přitom byl převlečený za medvěda a mezi zuby žmoulal rublové bankovky.
Rozhovor s Tomášem Halíkem Naděje v nemocném světě (březen 2020), http://www.halik.cz/cs/tvorba/rozhovory/text/:
Jak jste vnímal ve Spojených státech debatu a opatření vůči koronaviru? Jak se krizi přizpůsobili tamní studenti a pedagogové?
Na Boston College a jiných univerzitách rovněž přerušili přednášky, ale okamžitě přešli na e-learning, přednášky pomocí internetu a semináře jako videokonference. Prezident Trump reagoval na krizi jako vždy pozérsky, trapně a zmateně jako všichni populisté, kteří myslí především na to, aby z tragické situace vyzískali politické body pro sebe. Jedním z pozitivních důsledků hospodářských obtíží, které nastanou, může být to, že tento lidsky nezralý psychopat v nastávajících volbách snad prohraje a konečně zmizí ze scény. Američané jsou však ve své většině sportovní, ukázněný a tvořivý národ a jsou také na obtížné situace většinou dobře technicky vybavení. Konec ukázky z rozhovoru Tomáše Halíka. Trump sice tehdy volby skutečně prohrál, ale po čtyřech letech ze scény nezmizel, vrátil se zpět. Tomáš Halík tehdy Američany bohužel těžce přecenil. Přecenil i Slováky před parlamentními volbami v roce 2023. Obávám se, aby nepřecenil i Čechy před volbami letošními.
Skeptiku, uvidíme, jak skončí vyšetřování podvodů u předchozích voleb a jak je to tedy s tím „nevyhráním“. Zatím Trump dělá v podstatě to, co by se dělo, kdyby někdy v polovině 50. let u nás proběhl úspěšný protikomunistický puč. Protože DS USA je v podstatě bolševická a její vedení se od vedení KSČ v 50 letech zase až tak moc neliší. Včetně politizace soudů a policie, včetně budování jakýchsi „lidových milicí“ (co jiného jsou BLM?) apod.
.
Trochu OT, ale tamní diskuse je už uzavřena: Předložil jsem před pár týdny předpoklad, že Škodovka půjde do kélu a vy jste mi oponoval. Na konci tohoto týdne bylo oznámeno zrušení téměř 6000 pracovních míst v Mladé Boleslavi. VW propouští 35 000 lidí v Německu a zavřel továrnu Audi v Bruselu (údajně tamní největší zaměstnavatel).
Takže pravdu mám já a bude hůř, pokud se něco velice rychlého a drsného nestane s Green Dealem. Ideální by byl nějaký „evropský Trump“, který by si počínal stejně, jako jeho US předloha.
O tom, zda Trump volby v roce 2020 vyhrál nebo nevyhrál už rozhodly soudy v jednotlivých státech USA. Ostatně o nějakém vyšetřování je v současné době nějak ticho po pěšině. A co se týče Škodovky: Vysílání Český rozhlas plus včera 6. 3. 2025 v 17:25 v pořadu Dvacet minut, pozvaný místopředseda sdružení průmyslu a obchodu Radek Spicar: Škodovka je zdravá a bez větších problémů. Je třeba sledovat dění ve Volkswagenu, ale není třeba se kvůli němu děsit. A dále Mladoboleslavský deník: kmenové zaměstnance Škodovka nepropouští a propouštět neplánuje. Propouští agenturní pracovníky. Předpokládá se rozšíření výroby ve Škodovce. Tak se tedy děste Pergille/Šimůnku jestliže vás to tolik baví. Asi chodíte rád do kina na horory.
Právě, že se žádné soudy nekonaly. Aktivističtí soudci v žoldu Demokratické strany odmítali podané žaloby.
Odmítnutím žalob ale soudy konaly. A o nějakém novém vyšetřování nebo opětovném podávání žalob ohledně výsledků voleb v roce 2016 je jakési úplné ticho po pěšince. O něčem takovém blábolí pouze Pergill/Šimůnek. Dokonce i Parlamentní listy jsou na toto téma nějak ticho.
Skeptiku, odmítnutí žaloby není ekvivalentní rozsudku. A že se touto problematikou asi někdo z Trumpova týmu zabývat bude, je docela očekávatelné.
Tak ve svém 2. 3. 2025 (10:40) píšete, že jste zvědav, jak dopadne vyšetřování, jako kdyby vyšetřování už probíhalo a nyní pro změnu píšete, že očekáváte, že nějaké vyšetřování bude. Já očekávám, že snad jednou přestanete plkat pitomosti, ale asi se také nedočkám stejně jako vy s tím vyšetřováním. Odmítnutí žalob je konání soudů. O nějakém rozsudku jste nikde nic nepsal.
Je vysoce pravděpodobné,, že vyšetřování začne, pokud už nezačalo a jen se to neventiluje.
Je vysoce pravděpodobné, že toho o onom údajném vyšetřování víte více jak samotný Trump. Jenže na rozdíl od Trumpa své plky rád ventilujete.
Skeptiku, mimo jiné je prokázáno, že Bidena „volili“ i voliči starší 120 let, pochopitelně dávno mrtví.
Musk na to teď nastoupil přes vyplácené sociální dávky. Takže jak se udělá pořádek v seznamech voličů, bude v ledasčems jasno.
MMCH, ve státech New York a Kalifornie si soudruzi Demokraté vyrobili zákony, podle nichž volič nesmí, ani kdyby chtěl, volební komisi prokazovat svou identitu
Pokud se Trumpovi podaří prosadit federální zákon, která by podobné prasečiny zakázal, tak mají Demokraté na mnoho let zajištěna pěkná místa v opozici.
A, pochopitelně, „korespondenční volby“, co nachystali soudruzi Fiala a spol. mají fungovat stejně.
Aha, tak že A. S. Pergillové (1., 2. a možná 3.) dali hlavy dohromady a vymysleli, že Bidena volili voliči staří 120 let. Kam se na vás hrabou Parlamentní listy. Takovou zhovadilost jsem nezaznamenal ani tam. Pokud by se něco takového prokázalo, nejen že by toho byly plné Parlamentní listy, ale měl by toho plnou hubu i Donald Trump. O tom zbytku vašich výplodů A. S. Pergillové (1., 2. nebo 3.) už ani nehovořím.
Skeptiku, jistěže se o tom psalo i na těch Parlamentních listech, ale i např. na síti X.
Obávám se, že to autor trochu popletl.
Amerika se volbou Republikánů naopak zbavila zmíněného „bolševismu“, který zachvátil USA během vlády „Demokratů“, kdy aktivistické tlupy chtěly měnit historii a vnucovat svoji jedinou progresivistickou pravdu.
Ačkoliv si pana Urbana vážím, tento článek evidentně „nedomyslel“… Nemám „rád“ Trumpa, ale mnoho jeho kroků mi dává smysl. A Ukrajina? Starat se měla hlavně Evropa, ale ta je zaneprázdněná zelenou magořinou a přeměnou v chalífát.
Karmu nelze nikdy podvést, vzpomeňte na 9/11. Už tehdy tato civilizace de facto stáhla rolety (ať už byl za ono „pochybení“ Pentagonu zodpovědný kdokoliv). Ale nikdy to nebylo řádně prošetřeno. A od toho se nám odvíjí mnoho další geostrategie.
Autorovo, přirovnání kulhá v samotných základech: Bez SSSR za zadkem a bez rozdělení Evropy, v jehož rámci jsme skončili ve sféře vlivu SSSR, by komunisté dopadli jako v Řecku. Bez intervence v roce 1968 by se režim rozpadl alespoň na úroveň jakési demokracie s více politickými stranami a smíšenou ekonomikou (jak to bylo v Jugoslávii).
USA jsou ve sféře vlivu USA a těžko tamním komunistům přijde nějaká „bratrská pomoc“. Byť by o ni soudruzi z Demokratické strany zcela jistě velice stáli.
Po roce 1945 byly Američané okouzleni Stalinem, a jen proto, že američtí komunisté se zkompromitovali organizováním stávek, nevyhráli tamní volby. V té době v USA byl tolerovaný rasizmus. Paradoxem je, že dnes Afroameričané podporují Trumpa jako bijce imigrantů a obhájce Putinovy agrese.
My jsme na tom už skoro jako Jih před občanskou válkou v USA, pouze nikoli proto, že jsme nic nevybudovali a soustředili se jen na zemědělství, ale proto, že jsme svou vlastní blbostí fabriky pozavírali (nebo alespoň drasticky omezili výrobu a některé dokonce vyhnali z EU.
.
Tuhle promluvu by někdo příčetný mohl mít i k současným optimistožvanilům, byť je stará skoro jedenapůl století:
„Pánové,“ promluvil Rhett Butler a protahoval slova tak, že každý musel okamžitě poznat, že se narodil v Charlestonu. Nepohnul se od stromu, o který se opíral, nevyndal ruce z kapes a požádal o slovo: „Můžu něco říct?“
Z vystupování i očí mu sršelo pohrdání, pohrdání chabě zakryté předstíranou zdvořilostí, které parodovalo chování přítomných mužů.
Celá skupina se obrátila k němu a věnovala mu zdvořilý zájem, na nějž má cizí člověk vždycky nárok.
„Uvědomil si někdy některý z přítomných pánů, že na jih od Masonovy a Dixonovy linie neexistuje jediná slévárna děl? Nebo jak málo železáren máme na celém Jihu? Textilních továren na zpracování vlny a bavlny anebo koželužen? Napadlo vás, že nebudeme mít jedinou válečnou loď, kdežto Yankeeové nám mohou do týdne zablokovat všechny přístavy, abychom nemohli prodávat bavlnu do ciziny? Ale vy jste o tom, pánové, přece určitě přemýšleli!“ (ten román snad většina čtenářů zná a proslov Rhetta Butlera bývá citován i v některých dějepisných knihách; a kdo nezná, ať si dá to jméno do pana Googla)
.
Teď když ještě naše zcela jistě „přemýšlející“ věrchuška EU nakrkla Trumpa svými zásahy proti demokracii, především svobodě slova, tak silně, že prohlásil, že EU v případě konfliktu s Ruskem nepřijde na pomoc, jsou tu tací, co chřestí špuntovkami.
Je mi líto, pokud by teď došlo ke konfliktu s Ruskem, dopadli bychom hůř než Ukrajina a trvalo by to podstatně kratší dobu.
Pokud chceme Ukrajině i sobě pomoci, musíme okamžitě totálně zrušit Green Deal a další progresivistické pitomosti a o život (tedy, nikoli „jako o život“) vyrábět zbraně a další propriety, které potřebuje armáda. A obnovit základní vojenskou službu (a zavést ji i pro ženy) a obnovit civilní obranu, aby lidi věděli, kam utíkat při vyhlášení poplachu a měli k tomu kryty s dostatečnou odolností.
Ano, bude to vše stát peníze (asi i ta 3 % HDP budou málo), ale nebude to sypání daleko větších peněz do černých děr v peněženkách bezcenných sociálních parazitů, kteří na Green Dealu naprosto nehorázně vydělávají, aniž by společnosti přinášeli cokoli pozitivního. A je třeba konstatovat, že každý, kdo bojuje za Green Deal, bojuje za Putina.
MMCH v roce 1938 jsme měli mobilizováno 1 250 000 mužů (+ stálou armádu). Kolik bychom byli s to zmobilizovat seniorů, kteří ještě absolvovali základní vojenskou službu? Byli bychom s to pokrýt alespoň hranici se Slovenskem? Velice se bojím, že ne.
A na co to bylo,těch 1250 tisíc mužů ? Za naše právo na vlastní stát pak bojovali civilisti v odboji.Totéž se bude opakovat,takže každý kdo bojovat za Česko chce,tomu musí být dány informace a tech.podpora.Jelikož toto přání stát samozřejmě nesplní,je teď na každém ať už důchodci či ne aby si potřebné opatřil ber kde ber a pustil se do přípravy na obranu (ne už státu ale národa) sám na vlastní pěst.
Pochopitelně, tihle lidé, a řada dalších byli vycvičeni a proto mohli fungovat i v tom odboji.
Druhá věc je, že kdyby se nebyli krávožrouti a žabožrouti před Hitlerem nepodělali, tak mohl Hitler dostat na kokos takovým způsobem, že vůbec nemusela nastat druhá světová válka.
.
Jistěže i teď, pokud bychom se opravdu bránili před ruským záborem, bychom mohli očekávat vpadnutí Bruselu a spol. do našich zad.
Tak se situace okolo ukončení“ specialní operace“ na Ukrajině mírem, stává prubiřským kamenem na nejvyšších postech evropské a americké politiky.Prezident Trump byl uražen,prezident Ukrajiny Zelenský po vyhození z Bílého domu, hledal podporu v Londýně.Dostal ji , následovalo zastavení vojenské pomoci ze strany USA Ukrajině.Acta est fabula,říkají latiníci.Co z toho plyne pro ČR.Premier Fiala by měl zvážit a rozhodnout se a požádat prezidenta Pavla o vypsání trochu předčasných voleb do PS PČR. Situace je mimořádná ,čekat do podzimu s volbami je zpozdilé. Výsledek mladé víno do do starých měchů, není také potěšující ,ale snad něco vyřeší,lépe dřív jak pozdě..