Jak vydělat na ekonomice pravdy, porazit shitstorm a žít s umělou inteligencí
Spojujícím motivem letošní konference Forum Media je fenomén umělé inteligence se všemi jejími dobrými i špatnými stránkami: jak se zapojuje do tvorby strategií, jak pomáhá shromáždit a analyzovat rozsáhlá data, jak může tvořit mediální obsah – včetně televizního a novinového zpravodajství.
O umělé inteligenci (AI) budou na aktuálním ročníku konference Forum Media mluvit zástupci mediálních domů, agentur a poradenských společností, které se na výzkum a aplikaci nástrojů umělé inteligence specializují.
Tématem ale bude i etická stránka používání AI v komunikaci a marketingu a rizika, která jsou s bezbřehým nahrazováním lidského prvku jeho umělou alternativou spojena.
Bílá kniha umělé inteligence
Zaměří se na to mezi jinými Alastair McCapra, šéf britského Chartered Institute of Public Relations, anebo Christina Forsgårdová, autorka etických principů pro práci s digitálními nástroji v komunikaci.
Perličkou v programu bude přednáška s následnou diskusí o shitstormu jakožto společensko-mediálním fenoménu.
Do čerstvě dokončené bílé knihy používání AI v komunikaci dají nahlédnout její spoluautoři Nathan Kemp z britské pobočky agentury Grayling a Arne Mosselman z amsterdamské poradenské společnosti Ainigma.
O úvod se postará Antonis Kocheilas, donedávna globální CEO Ogilvy Advertising a od letoška globální Chief Transformation Officer celého Ogilvy. Ve svém příspěvku ukáže, jak může umělá inteligence pomoci transformovat společnost z informační ekonomiky na tzv. ekonomiku inspirace.
Na něj naváže britský experimentální psycholog Charles Spence, který na univerzitě v Oxfordu vede specializovanou laboratoř, která se zabývá tím, jak různé smysly ovlivňují naše vnímání způsobem, který bychom vůbec nečekali.
Jeho výzkumy pomáhají mezinárodním značkám měnit obchodní a marketingové strategie, ale dávají například lékařům k dispozici nové nástroje při léčbě těžce nemocných pacientů.
Forum Media
67 řečníků
26 hodin odborného programu na pěti tematických scénách
800 účastníků z agentur, od zadavatelů a z mediálních domů
Zúčastněte se i vy. HlídacíPes.org je jedním z mediálních partnerů akce.
Ekonomika pravdy, ekonomika lži
Zcela poprvé letos pořadatelé zařadili workshopy se zahraničními lektory. Hned první workshop uvede účastníky do světa dezinformací a těch, kdo z nich mají prospěch.
Hlavní lektor, Štefan Sarvaš z mezinárodního ústředí společnosti značky Mars Wrigley v americkém Chicagu, se zamyslí nad tím, kdo by měl financovat boj s dezinformacemi a jak by na něj měli přispívat sami dezinformátoři.
Na něj naváže Josef Holý, odborník na AI známý především díky jeho podcastu Kanárci v síti, s debatou o tom, jak můžeme do potírání dezinformací zapojit umělou inteligenci, kterou se tak dobře naučili používat právě dezinformátoři.
Jak říká Holý, eliminace „ekonomiky lži“ je především příležitostí pro technologické startupy, které mohou z Čecha učinit lídra v budování „ekonomiky pravdy“. Co to znamená pro zadavatele, kteří chtějí ochránit svou značku od toxických konotací?
Podle Michaely Benedigové, zkušené konzultantky v oboru strategické komunikace, nesou velké značky svůj díl odpovědnosti nejen za ochranu své brand safety, ale i za eliminaci dezinformací, které se i díky jejich reklamním výdajům mohou svobodně šířit.
Pokud jde o umělou inteligenci, Steven Mehringer, jehož přednáška o AI patřila vloni k nejlépe hodnoceným, poví, jak od minulého roku pokročil v diskusi s umělou inteligencí o tom, co umí a co ne, jak moc si vymýšlí a proč to dělá. Jeho workshop povedou bez nadsázky on s AI společně.
Přístup mediálních domů k využívání AI se diametrálně liší: od úplného odmítání až po používání i tam, kde to zatím čeká málokdo. Sascha Devigne ze Studia47 v německém Duisburgu na Foru Media předvede, jak s pomocí AI vznikají nejen kompletní regionální zprávy, ale jak je naživo odmoderuje i digitální avatar.
Perličkou v programu bude přednáška s následnou diskusí o shitstormu jakožto společensko-mediálním fenoménu. Postará se o ni filosofka a publicistka Tereza Matějčková spolu s renomovaným architektem Jaroslavem Wertigem a televizním režisérem Michaelem Čechem.
Kdo tu byl novej
Již tradiční součástí konference Forum Media jsou příklady toho nejlepšího, co v posledním roce vzniklo v marketingu a komunikaci. Třicet pět let po pádu komunismu, který mladoboleslavské škodovce otevřel dveře na mezinárodní trhy, se současná globální šéfka marketingu této automobilové značky Meredith Kelly ohlédne za tím, jak velkou cestu Škoda Auto ve své stotřicetileté historii urazila a kam má do budoucna ve svém marketingu namířeno.
Majitel značky Mattoni 1873, padovský rodák Alessandro Pasquale zase ukáže, jak takřka proti všem u nás prosazoval systém zálohování plastových láhví. Výjimečný úspěch sklářské značky Lasvit na milánském Design Weeku představí její marketingová šéfka Klára Poliakov.
A nesnadnou cestu za mezinárodním uznáním pro oděvní kolekci českých olympioniků v Paříži popíše Tomáš Houska z Českého olympijského výboru.
Zvláštním hostem konference Forum Media bude letos Matt Field, velvyslanec Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice. Jeho komunikační styl s dnes už okřídlenou větou „Jsem tady novej“ mu vynesl nejen mimořádnou pozornost české veřejnosti, ale i profesní uznání poroty soutěže Mluvčí roku. Jeho vystoupení bude tečkou odborného programu.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
4 komentáře
Zásadním problémem je rozhodnout, co je a co není pravda. U toho citýrovaného covidu budou velice důležité podrobnosti z vyjednávání soudružky Leyenové s producenty „vakcín“ a další a další analýzy rozdílů zdravotního, stavu „očkovaných“ a neočkovaných. Rozhodně není možné prohlašovat, že pravda je to, co hlásají propagátoři „vakcinace“, a to i tehdy, když je to v rozporu s tím, co leze ze samotných výrobců.
Od tohoto faktu se odvíjí skutečnost, že tato konference byla jen přehlídkou bezcenného blábolení.
.
A, MMCH, to, co je prohlašováno za AI, ve skutečnosti nic takového není. Je to jen vylepšený program „Elisa“, jaký existoval už na Didaktikovi, akorát má ke sbírání frází k odpovědím daleko větší databázi (a umí pracovat i s obrázky a videi obdobným způsobem).
Opakovaně bylo také prokázáno, že „AI“ produkuje nesmysly. Vědci jí zadali nesmyslné téma (jak staří Římané používali technologii, která v jejich době neexistovala, co přesně už nevím) a „AI“ jim vygenerovala věrohodně sepsané pojednání, dokonce s citacemi neexistujících vědeckých prací.
AI, aby byla skutečnou AI, by si musela uvědomovat sama sebe, a to si raději nepřejme, to by mohlo dopadnout jako divadelní hra Karla Čapka R.U.R.
Pravda je taková.
1/ Kdo se nechtěl nechat naočkovat, tak ho k tomu nikdo nenutil, což považuji za vrchol svobody.
2/ Přednost v nemocnicích měli dostat ti, kteří se na doporučení lékařů nechali očkovat, stejně, jako třeba kuřáci, kteří přestanou na doporučení lékařů úplně kouřit… Jdou oficiálnímu doporučení naproti…
3/ Úplně nejzajímavější na celé otázce je skutečnost, že největšími odpůrci očkování, dodnes „to řešící“, jsou v drtivé většině příznivci a sympatizanti ruského chudobince a hlupákova. Evidentně to nějak souvisí.😂
4/ Nedovedu si vůbec představit, že bych po zpackané privatizaci, nebo amnestii ekonomických zlodějů, například poslouchal názory nějakého Klause…. Ten člověk je nula a dno ČR… Když ho na Západě brzy prokoukli jako neschopného kecálka a přestali ho zvát na sumity i besedy, začal docházet ve státní svátky na dvůr ruské ambasády, kde souhlasně hýkal, žmoulajíc při tom čepici v rozkroku…
1. Lžete. Já bych dostal vyhazov z práce, pokud bych se nenechal „naočkovat“. Bez potvrzení o „naočkování“ jste nebyl vpuštěn do restaurací i některých obchodů. Takže se s neočkovanými zacházelo principiálně podobně, jako se Židy v hitlerovském Německu.
2. Kdyby to celé nebyl podvod, tak by žádní „naočkovaní“ v nemocnicích s covidem nebyli.
3. To je lež, kterou šíří nájemní pisálci, placení farmaceutickými firmami. Nebo jsou „ruskými agenty“ všichni studenti lékařských fakult, kteří se vzbouřili a odmítli se dát nuceně očkovat? Tam šlo spíš o to, že se dostali k databázím USA (volně na netu, ale musíte se připojit z lékařské fakulty, a vědět jak), podle nichž očkování nepomáhá, ale spíš škodí zdraví. Ostatně, „očkováním“ vyvolanou neplodnost řešila před pár dny interpelace v našem parlamentu.
4. Zpackaná privatizace? Udělali jsme to relativně nejlépe ze všech postkomunistických států. Líp se to tehdy asi udělat ani nedalo. Primárním problémem bylo předchozí socialistické rozvrtání ekonomiky, a za to privatizace nemohla.
Podle aktuálních průzkumů v USA (zmínka je i na idnes(u)) byla jedním z motivů voličů Trumpa nespokojenost se systematickým lhaním a cenzurováním pravdivých informací Demokratickou stranou a jejími pimprlaty. Tedy přesně to, co se snaží zavést v článku popisovaná konference.
A je docela pravděpodobné, že bruselští prolhanci a cenzoři pravdivých informací budou mít, vzhledem ke vztahu Trumpa k Muskovi, podstatně horší postavení, než kdyby zvítězila jejich spolulhářka Kamala.