Dlouhá řada služeb a protislužeb na ose Fico – Babiš. Ve hře je byznys i svazky StB
ANALÝZA. Andrej Babiš má u Roberta Fica čerstvé, zdaleka nikoli bezvýznamné plus za nedávnou podporu před volbami. Vedle spekulací o tom, že by Babišovi podpora Fica mohla pomoci ve sporu o zápis v seznamu agentů StB, se však nabízí i mnohem jednodušší možná „odměna“. Dobré vztahy s Ficem jsou pro Babiše zásadní vzhledem k jeho rozvětvenému slovenskému byznysu.
Když Babiš jako premiér začátkem roku 2018 dorazil poprvé oficiálně na Slovensko, uvedl ho jeho tehdejší protějšek Fico slovy „Vítej doma“. Dobře tím vystihl jejich vzájemný vztah, který časově zřejmě dalece přesahuje Babišovu politickou kariéru.
V posledních týdnech často skloňovaná Babišova podpora Ficovi v době volebního moratoria na Slovensku je však jen pokračováním dlouhé řady vzájemných služeb a protislužeb. Poté, co Babiše letos v lednu soud nepravomocně soud osvobodil v kauze Čapí hnízdo, byl to právě Fico, kdo ze Slovenska přispěchal s gratulací:
„Andreji, blahopřeju. Tebe aspoň nechtěli zavřít do vazby jako mě (…) Takhle musí skončit každý pokus zneužití trestního práva k likvidaci politického oponenta,“ řekl Fico a popřál Babišovi štěstí v tehdy nadcházejících prezidentských volbách. Dodal, že si snad Češi „nevyberou Sorosovo dítě jako my A. Kisku nebo Sorosovu služku Z. Čaputovou“. O pár měsíců později to Babiš Ficovi oplatil zmíněným podpůrným vzkazem před volbami na Slovensku.
Jak vymazat záznam StB
I kvůli tomuto řetězci vzájemné podpory se dá jen těžko usuzovat, že by Babiš právě tu nejčerstvější podporu Ficovi chtěl vyměnit za jedinou konkrétní protislužbu – třeba za „vyřešení“ problému se svým zápisem v seznamu agentů StB.
Taková hypotéza nedávno padla v podcastu Bruselský diktát s odvoláním na někdejšího Babišova marketéra Marka Hanče. Ten se před volbami na Slovensku podílel na kampani strany Hlas Petra Pellegriniho.
Související články
Jednosměrka nenávisti. Fico po ní už jede naplno, Babiš zatím přešlapuje na rozcestí
„Vitaj doma, pán premiér.“ Slovenská větev byznysu Andreje Babiše
Připomeňme, že Babiš se o zápis v seznamu agentů soudí již přes deset let. Žaloval kvůli tomu slovenský Ústav paměti národa a navzdory svým tvrzením typu „všechny soudy jsem vyhrál“, letos definitivně pohořel. Tedy přesněji, Nejvyšší soud na Slovensku konstatoval, že Babiš žaloval ve věci svého zápisu v archivech StB nesprávnou protistranu.
Právě proto se Babišovi právníci obrátili kvůli soudním průtahům k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku a také zažalovali Slovenskou republiku zastoupenou ministerstvem vnitra. Zde přichází ke slovu zmíněná hypotéza Babišova ex-marketéra Hanče, že by Babiš předvolební podporu Ficovi zobchodoval za to, že mu ministerstvo vnitra v tomto sporu půjde na ruku.
Penam se proti vysoké pokutě odvolal, spor se však zřejmě potáhne roky – během nichž bude zřejmě vládnout Robert Fico.
Zcela vyloučit to samozřejmě nelze, ministerstvo vnitra – které v nové slovenské vládě mimochodem nepřipadne Ficovu Smeru, ale Pellegriniho Hlasu – by ale těžko vysvětlovalo otočku, že najednou nevěří závěrům Ústavu paměti národa, který přes deset let u soudů úspěšně shromažďoval další a další dokumenty týkající se „agenta Bureše“, jak je Babiš v záznamech veden.
Ministerstvo vnitra navíc v minulých týdnech, ještě před volbami a pod vedením úřednické vlády, požádalo Ústav paměti národa o spolupráci právě v obraně proti Babišově žalobě. Slovenský Denník N citoval předsedu správní rady ústavu Jerguše Sivoše, podle kterého ÚPN poskytne ministerstvu všechny dobové dokumenty, analýzy a informace.
Klid na byznys
Co by tedy Babiš ještě kromě výmazu ze svazků StB mohl od Roberta Fica potřebovat? Jednoduchá odpověď zní: klid na práci, či přesněji – na byznys. Babiš má díky holdingu Agrofert na Slovensku řadu zájmů, od chemického průmyslu přes zemědělství až po pekárenství či masný průmysl.
Babiš může celkem oprávněné čekat, že jako klíčový zaměstnavatel by se Duslo za Ficovy vlády ocitlo na předních místech příjemců státní pomoci, kompenzací či zastropování cen zejména plynu.
Slovenský registr eviduje Babiše stále jako jednoho z uživatelů konečných výhod holdingu Agrofert. Minulých deset let ukázalo, že dobré vztahy se státem jsou pro Babišovo podnikání (nejen na Slovensku) klíčové.
Nejčastěji citovaným příkladem je daňová úleva pro Babišovu chemičku Duslo Šaľa. Daňový stimul ve výši 58,56 milionu eur (půldruhé miliardy Kč) schválil kabinet Roberta Fica v roce 2014. „Do konce roku 2021 bylo vyčerpáno pouze 1,3 milionu eur,“ upřesnil letos na dotaz HlídacíPes.org mluvčí Agrofertu Pavel Heřmanský.
Zároveň ale dodal, že Agrofert má ještě spoustu času tuto pobídku využít: „Čerpání daňového stimulu bylo stanoveno na deset let možného čerpání (2017-2026), bude-li tvořen dostatečně vysoký hospodářský výsledek. Novelizací zákona o investiční pomoci byla prodloužena lhůta možného čerpání o tři roky, tedy do roku 2029 z důvodu pandemie covid 19.“
Slovenští známí z Petrimexu a spol.
Za zmínku nepochybně stojí, že u schvalování daňových podmínek vstřícných k Agrofertu byli za druhé Ficovy vlády i lidé, s nimiž tehdejší český ministr financí Babiš dříve podnikal či pracoval.
První z nich byl poslanec SMERu Maroš Kondrót, který zná Babiše z doby, kdy oba pracovali ve firmě Petrimex. Kondrót prosadil v parlamentu změnu zákona, díky které daňové úlevy pro investice nad 200 milionů eur (což byl i případ Dusla) nemusela schvalovat celá vláda, ale stačil na to jen podpis ministra.
Související články
Pomozte Agrofertu, tlačí na kancléře politici. Babišova chemička naznačila odchod z Německa
V té době byl státním tajemníkem ministerstva hospodářství další Babišův známý Pavol Pavlis. S ním Babiš v 90. letech podnikal ve společnosti Port Service Bratislava. Pavlis se stal následně ministrem poté, co z úřadu odešel Tomáš Malatinský, který zmíněnou daňovou úlevu pro Duslo podepsal.
Malatinský byl také začátkem roku 2018 poradcem tehdejšího českého ministra průmyslu za hnutí ANO v Babišově první vládě Tomáše Hünera.
Stabilní podmínky pro fungování klíčové chemičky Duslo jsou pro Agrofert důležité i proto, že – zatím teoreticky – uvažuje o přesunu části výroby hnojiv ze svého německého závodu SKW Piesteritz do Rakouska a právě na Slovensko, a to kvůli vysokým cenám energií.
Pro Roberta Fica je během jeho politické kariéry cena energií jedním z hlavních témat a Babiš může celkem oprávněně čekat, že jako klíčový zaměstnavatel by se Duslo za Ficovy vlády ocitlo na předních místech příjemců státní pomoci, kompenzací či zastropování cen zejména plynu, na kterém je výroba hnojiv závislá.
Babišovy peníze pro Smer?
Zároveň však neplatí, že by Babišovým firmám na Slovensku vůči státu automaticky všechno prošlo. Ukázala to v přepočtu půlmiliardová pokuta, kterou letos slovenský antimonopolní úřad udělil pekárenské skupině Penam z Agrofertu. Po několika letech tak uzavřel vyšetřování podezřelého převzetí dvou pekáren v Bratislavě a Žilině.
I když slovenský antimonopolní úřad Babišovi nákup v roce 2012 zakázal, Agrofert, tehdy ještě vedený oficiálně právě Babišem, respektive jeho pekárenská firma Penam, získal v příštích letech obě pekárny oklikou, aniž by to úřadu oznámil. Bratislavskou pekárnu koupila malá firma založená právníky, kteří měli k Babišovi blízko. A obdobně to dopadlo i s podnikem v Žilině.
Penam se letos proti vysoké pokutě odvolal, spor se však zřejmě potáhne roky – během nichž bude vládnout Robert Fico.
Už více než deset let se také mluví o tom, že Andrej Babiš měl v dobách Ficova politického vzestupu poslat straně Smer utajený finanční dar ve výši několika desítek milionů korun. Babiš to popírá, jeho údajný dar ale znovu připomněly nahrávky odposlechů z takzvané kauzy Gorila, které se do slovenských médií dostaly v roce 2019.
Jak je tedy vidět, Andrej Babiš má na Slovensku mnohem širší zájmy než jen – byť pro jeho reputaci velmi nepříjemný – zápis ve svazcích StB. A dobré vztahy s Robertem Ficem, respektive jeho hlavním koaličním partnerem Petrem Pellegrinim, mu v obhajobě těchto zájmů můžou výrazně pomoct.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.
Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 KčPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz
Recommended (5901)
Čtěte též
Když výbušný prostor nezaplní Evropa, udělá to Rusko. Frustrace na Balkáně roste
Ústecký kraj zakázal Lesům ČR kácet staré krušnohorské lesy
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
36 komentářů
Je dobré, že oba politici z hluboce spřátelených států mají dobré vztahy. Zvláště, když je dost pravděpodobné, že oba jejich politické uskupení budou vládnoucí.
Spekulace pana Bergrera o motivech vzájemné podpory je celkem normální škopíček špíny na politické oponenty.
Odstaveček o spekulacích dobrý. Ale nějak vám vypadl ten o faktech. 🙂
Naprosto s vámi souhlasím pane Admirále. Hlídací pes dávno nehlídá demokracii v naší zemi, ale hlídá jen jeden politický názor, který se teď v EU nosí. Andreje Babiše příliš nemiluji, ale je evidentní, že když je potřeba zatlačí se na čapí hnízdo a je kriminalizován.
Robert Fico ani nedosedl na premiérský stolec a už se na něj vytahuje kde jaká špína. Dopředu se předjímá co a jak bude špatně.
Ano, zlodějiny podvody a mafie á la bureš a fico se v EU nenosí. To se nenosí nikde. Mimochodem špína se vytahuje protože existuje. Když se nebudou dopouštět špinavých praktik, nebude co vytahovat.
Raději Fica nebo Babiše, než vládu Zelených Khmerů z Bruselu.
Souhlasím, vláda zeleného khmera bureše, který v předklonu podepsal green deal, by byla totální katastrofou.
Pavle, on v podstatě nic nepodepsal. To rozhodující podepsal a podepisuje Fiala a spol.
Milý Pavle, celá ekonomika EU je postavena na zlodějinách (dotace ekonomicky impotentních aktivit nejsou nic jiného) a celá její ideologie je založena lhaní a potlačování pravdivých informací.
Takže štěkáte na nesprávný strom.
Skutečně podle mne jde o páté přes deváté, kde to nakonec vypadá, že jde o to bez ohledu na logiku se pokusit plakat ve stylu „Ten zlý Babiš, ten zlý Babiš, ten zlý Babiš“. A začínat komedií ala svazky StB to jen podtrhuje. Plakat, že je tu dotační kapitalismus a že zlé, protože Babišovy, podniky chtějí také, světe div se, dotace, je dost k smíchu. A korunovat to deset let starou spekulací o nějakých údajných předvolebních darech Ficovi? Chtělo by to trochu solidnosti. Nesporní byli Lajos Bacs a Radžív Sinha z přehledu dárců a sponzorů ODS, ale plky co by kdyby bez jakéhokoli konkrétního faktu, to je pohádka o Budulínkovi.
Ano, je to páte přes deváte, radomíre. Ovšem marná snaha, svého mafiánského gurua bureše v mletí nesmyslů už nedoženeš. To je rekordman. Numero uno. Kdyby na olympiádě bylo disciplínou blábolení, tak máme díky burešovi zlatou jistou, o velkých šancích na zlato za zlodějiny a podvody, lži, vydírání, totální nekompetenci co by vládního činitele nemluvě. Ve srovnání s ním by ses ty v těchto disciplínách nedokázal nominovat ani na paralympiádu.
Akorát nikdo z pavlů nedokázal nikdy uvést, co ten Babiš vlastně ukradl, zatímco ta ODS je v podstatě provařená a je to jasně vyšetřeno a doloženo.
Na Slovensku mají funkci z dob komunismu „generální prokurátor“ který může vetovat jakoukoliv kauzu,bez udání důvodů. Je jmenován premiérem. A ,že vetoval a zastavoval za Fica neurekom. Tenhle systém je hodně špatný.
Plný souhlas. Jednoznačná pravda.
Kéž by to bylo tak jednoduché jak píšete. Protože, generálního prokurátora na Slovensku nejmenuje premiér – ale prezident. Toho dosavadního Žilinku, už si jmenovala prezidentka Čaputová, dva roky po odchodu premiéra Fica z funkce, právě proto, aby udělal pořádek, aby zajistil že ty zločiny vyšetřeny budou..
Jenže a jak se i dá dočíst v médiích, právě Žilinka od svého jmenování doby zneužíval ten popisovaný paragraf 363 tr.p(oriadku) aby tím vyšetřování organizovaného zločinu (aj ve spojení s politiky) zamezoval. (btw, není to veto, ale úřední rozhodnutí, které vždy nějak zdůvodnit musí).
Což, jak chápete politicky nedává smysl. A dost dlouho mi trvalo, pochopit, proč tak činil v době, když byl Fico politicky přímo „na odstřel“..
Nebudu uvádět podrobnosti, ty jsou sice klíčové, ale resumé je takové, že slovenská justice je na tom už tak špatně, že na tom zda premiéra dělá doslova, Petr nebo Pavel už vlastně nezáleží. A není vyloučeno že i u nás je to podobné…
Pak si tedy připomeňme
široké kritice pro zneužívání toho, o čem píšete – není to žádné veto, ale rozhodnutí dle par. 363 Trestného poriadku – čili to vždycky nějak zdůvodnit musí.
Ale skutečně je takto v médiích kritizován, že takto maří vyšetřování organizovaného zločinu i v politických kruzích kolem Fica..To ano.
Akurát tedy že Žilinka byl jmenován generálným prokurátorem až v roce dávno, skutečně dávno po pádu Ficovo vlády
Že bych tedy připomenul, pro naší republiku Babiš ten výmaz ze seznamu agentů StB nepotřebuje. Antož dle našich platných zákonů pro členy vlády už toto omezení pro členy vlády neplatí. (což by se jistě hodilo i jiným našim vládním politikům, kdyby na ně něco prasklo).
Pan Babiš se soudí přes deset let težko před deseti lety tušil že nyni bude Fico premierem ….. vy ste tedy komici :-)))
Svazky StB na kontráše Pávka někdo skartoval ? Nebýt převrat89, tak dnes PP takovým stovkám babišům poroučí- řídí, šmíruje …
Takovou špínu jsem již delší dobu nečetl. Ti chudí duchem političtí komentátoři se pořád drží hesla ,, za vše špatné může Babiš ,,. Já jen doufám, že konečně někdy nastane ta doba, kdy ti neskuteční lháři co bezdůvodně špiní slušné občany půjdou tam kde patří.Doposud se tak neděje.
Tak, tak, je to špína. Špinavá fakta o burešovi.
Vrána k vráně sedá…No nic, byznys a dotace pofrčí kosmickou rychlostí, trh, férová soutěž a daňoví poplatníci buou plakat. Samozřejmě kromě těch natvrdlých, kteří budou oběma mafiánům ještě tleskat.
Férovou soutěž a jakžtakž tržní ekonomiku jsme tu měli někdy v první polovině devadesátek. Od té doby se dělalo vše možné, aby se podobným věcem zabránilo. A se vstupem do zkorumpované žumpy jménem EU, kde ten, kdo nedosáhne na dotace nemůže uspět, se situace ještě zhoršila a horší dál.
Tak, tak, burešovo zaklekávání a přihrávání zakázek sám sobě o mnohamiliadových dotacích nemluvě, svobodný trh efektivně likvidovalo.
Svobodný trh byl zlikvidován dávno před Babišem.
Je pozoruhodné, že pod dobrým článkem převažují jedovaté příspěvky babišistických dezolátů. Já jsem si myslel, že Hlídacího psa čtou převážně inteligenti, a ne bezmozci, co podporují takové odporné slovenské kreatury jako je Fico a Bábiš. Důležité sdělení z článku – po uchopení na Slovensku Ficovými populisty a neofašisty musíme všemi prostředky bránit slovenskému zlodějskému estébákovi v opětovném uchopení moci v Česku! A od Slovenska se musíme držet co nejdál, protože zaostalé Slovensko nepatří do civilizované Evropy.
Takoví politici jako Babiš nejsou výjimkou, pětikolka s podržtaškami je jich plná. Proto jsme tam kde jsme. Babiš alespoň něco žádaného produkuje, platí daně a co ti ostatní? Většinou nic, jen sosají a mrhají státními finančními prostředky. A ten kdo není to schopen pochopit je hodně zaostalý.
Jaroslav Kmenta, Babišovo Palermo 1, vydalo nakladatelství JKM v roce 2021, strana 245 elektronické verze knihy: Celý problém Andreje Babiše viděl novinář Štický (ekonomický expert časopisu Reportér) v tom, že Babiš vládl stylem: po mně potopa. „Až ekonomika zpomalí, tak to zabalí. Hrnec medu mezitím vyžere a žádný med tady nezbude na generaci dopředu,“ řekl Jiří Štický.
Příznačný je podle něj častý Babišův výrok: Nikdy neodejdu. „V tom je všechno. To je podle mého názoru vydestilovaný Babiš, esence babišismu,“ řekl Štický. Konec citátu. Kniha je stále k dostání. A ještě jeden citát – perlička z elektronické verze téže knihy strana 216: Alena Schillerová prohlásila, že je velkou obdivovatelkou Lorny Byrne, mystičky irského původu, která tvrdí, že od svého nejútlejšího dětství viděla anděly a komunikuje s nimi. ……. Alena Schillerová pak novináře pustila do své kanceláře a také do své odpočinkové místnosti na ministerstvu. Všude byli andílci. Andílek na stole, andílek na poličce, andílek ve vitríně. Lze se na to dívat pragmaticky a mávnout nad tím rukou: každý má své záliby. Jenže když si k tomu přičtu ještě Andreje Babiše, který se přiznal, že má své kartářky a i ezoteričku, s nimiž konzultuje život i práci, začalo mě to zneklidňovat. Vzpomněl jsem si na kartářku Jolandu a její slavný výrok: „Tady vidím velký špatný.“ Konec citátu z knihy Jaroslava Kmenty.
Pan Kmenta poněkud kecá, dtto pan Štický.
Babiš je závislý na prosperitě tohoto státu a na životní úrovni jeho obyvatel. Pokud tento stát klekne, bude to pro něj osobně znamenat značné ztráty.
Pětikoaliční politici takovýto vztah k ekonomice našeho státu nemají, a proto naši ekonomiku vedli od desíti k pěti (a nyní ji vedou od pěti k nule).
Ostatně, proto je Babiš tak pomlouván a nenáviděn, protože je proti likvidaci životní úrovně místních obyvatel a cílenému chudnutí celé společnosti pod praporem fiktivního boje za klima (mimo jiné ideologické nesmysly).
Vláda prosazuje pravý opak – ono by bylo docela dobré nějak zjistit, například kolik lidí zemřelo v důsledku uměle vyvolaného nedostatku léků, na němž se jak vládní činitelé tak i jejich bruselští a američtí loutkovodiči podíleli. A kolik máme v důsledku toho lidí s dlouhodobě či trvale podlomeným zdravím, a kolik nás tato jejich akce bude stát.
A, pochopitelně, není to jen nedostatek léků, je to mnoho a mnoho dalších akcí pětikoalice s negativním dopadem na populaci tohoto státu.
Kdyby pánové Kmenta a Štický kecali jak tvrdíte, měli by na krku už dávno žalobu od Andreje Babiše. Andrej Babiš žaluje rád. Na Slovensku se jistý autor ve své knize vydané ještě před vstupem Babiše do politiky o Babišovi zmínil a dopustil se nějaké nepřesnosti. Zdůrazňuji, že ne lži, ale nepřesnosti. Babiš jej zažaloval, autor musel zaplatit dost vysokou sumu Babišovi a ještě pokutu. Babiš jej tím finančně zničil. Tento případ popisuje ve své knize Tomáš Lemešani Z Bureše Babišem. Kdyby Jaroslav Kmenta a pan Štický kecali, můžete si být jist, že by dopadli podobně. A pan Lemešani také.
Skeptiku, asi si na tom Slovensku nedávali pozor a byli chyceni na nějakém prokazatelném faktu. Teď už produkují jen nekonkrétní bláboly, na které se „chytit“ nedají.
Babiše nemusím, ale na naší politické scéně je spíš pozitivní jev (ovšem na základě onoho přísloví o jednookém mezi slepými). A v porovnání s pětidemoličními trpajzlíky je Titán.
Pánové Kmenta a Štický jsou konkrétní až až. Až je vám to Pergille/Šimůnku nemilé.
Skeptiku, patrně ne natolik, aby se na jejich nepravdy dala pasovat žaloba.
V knize Jaroslava Kmenty Babišovo Palermo je tolik konkrétností, že kdyby nebyly pravdivé, mohl by je Andrej Babiš žalovat do sytosti. Velmi dobře však ví, že by s takovou žalobou trpce pohořel a ještě by si uřízl pořádnou ostudu. Andrej Babiš má dost právníků na to, aby jej na tuto skutečnost upozornili. Vy Pergille/Šimůnku zcela jistě tolik právníků nemáte.
Když už tedy mluvíte o inteligentech, doufám že jste četl jednu z událostí posledních dnů. Že totiž „..Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová odmítla ministrem životního prostředí kandidáta nacionalistické Slovenské národní strany Rudolfa Huliaka. Kromě jiného to zdůvodnila tím, že Huliak neuznává existenci klimatické krize.“..
A jestli tedy máte trochu rozumu v hlavě, tak snad chápete, že určitě není ta správná linie mezi „dobrými a špatnými“..
Čili že i ti rozumní lidé by se měli rozhodovat na základě faktů a jejich racionálních zhodnocení a nikoliv vzájemných politických nadávek a strašení přes média (pokud i ta se k tomu sníží).
A že tedy už o tom mluvíme , Babiš byl ve vládě osm let, a ono se během té doby (krom covidové krize) nic mimořádného nestalo, žádný totalitní režim tady nezavedl…
Soudružka právnička Čaputová je holt odborník na ekologii. Takže má problémy s tím, že EU může ovlivnit cca 5 molekul ve vzduchu z milionu. Pokud by tedy spáchala hromadnou sebevraždu. Reálně její opatření mohou ovlivnit cca 1 molekulu ve dvou milionech.
Označovat tento výsledek za „klimatickou krizi“ chce buď hlubokou nevzdělanost nebo psychiatrickou diagnózu. Nebo lháře.
Ta „soudružka“ právnička Čaputová nikdy během svého života, na rozdíl od soudruha Pergilla/Šimůnka, nikdy soudružkou a členkou KSČ nebyla a už vůbec nikdy nestudovala a neabsolvovala VUML. Také na rozdíl od soudruha Pergilla/Šimůnka. On tu zloděj křičí chyťte zloděje!
Na základě vašeho příspěvku si musíme položit otázku, co je to „civilizovaná Evropa“.
Pokud je to EU, zejména její západní část, která hysterčí kolem neexistující antropogenní klimatické změny (a pokud existující, tak jen z důvodu „klimatických“ opatření), naváží sem civilizačně nekompatibilní a v ekonomice civilizovaného státu nepoužitelné imigranty, prosazuje 666 „genderů“ a podporuje kastrační průmysl (a mnoho dalšího zla), tak do něčeho takového opravdu není důvod patřit. To je asi lepší postkomunistická část EU, která, pokud by byla ponechána sama sobě, by šla směrem k prosperitě (byť s různými dětskými nemocemi) a zajistila by nám pozitivní budoucnost bez podpory teroristů, bez planoucích aut na ulicích, bez teroristických útoků i bez ekonesmyslů, jen vykrmujících naprosto bezcenné příživníky.