Desperáti na šlapadlech a člunech, strážníci jako andělé dobra a kádrové oddělení Jiřího Ovčáčka
PSÍ UŠI. Dnes přejdeme rovnou k letním tématům. Ne že by se v politice nic nedělo; stále ještě sporadicky zasedá sněmovna, sem tam i nějaká ta krajská či obecní zastupitelstva. Jenže ta budou po volbách rozhodnutím státní strany Agrofert stejně zrušena a nahrazena manažery zemědělského zásobování a nákupu. Čili pojďme raději k vodě.
- Česká policie už úspěšně vyřešila všechny velké případy, jako jsou masivní daňové úniky prostřednictvím korunových dluhopisů, korupce politických stran skrz černé fondy z polostátních podniků a rozkrádání evropských dotací, a tak mohl nejvyšší státní zástupce stanovit nový terč bezpečnostní politiky státu na léta 2017–2035. Jsou jím rekreanti u vody.
„Překvapený z kontroly byl Robert Landa. S rodinou se projížděl na šlapadle jen kousek od břehu, když k němu přijel policejní člun. Vzápětí šlapadlo zajistil Michal Kudláček ze Státní plavební správy tak, aby nemohlo odplout.“
(z reportáže iDnes.cz z přehrady Hracholusky, 6. července)
On takový otec od rodiny, co si dá u stánku pivko a pak vyrazí na šlapadlo, je samozřejmě potenciálně nebezpečný sobě, okolí i systému, to chápeme. Chápeme to ale i v širším kontextu. My, co pamatujeme dennodenní buzeraci komunistických fízlů, té akci rozumíme velice dobře. Nasazení rychlého člunu, zajištění šlapadla, aby nemohlo odplout, nástup fízlů na nebohého chlapa v plavkách – není to nic jiného než demonstrace síly. Akt na hraně policejní zvůle.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- I strážníci (Pamatujete? To je ta složka, co jsme si ji v 90. letech zakládali proto, aby chodila po ulicích a každý občan znal toho svého) už vyřešili všechny drobné krádeže, v ulicích je klid a pořádek, a tak si hledají novou náplň práce. A když není zločinnost, začnou prý vyhledávat dobré skutky a zapisovat je do jakési internetové knihovničky inspirované skautem Foglarem.
„Hlídky městské policie se běžně setkávají s tím, že lidé nezištně pomáhají slabším, poskytují první pomoc, vracejí cenné nálezy nebo aktivně přispívají k dopadení pachatelů protiprávních činů.“
(mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem, 6. července)
To je tak strašně milé, až se nám chce plakat. Vzteky. Takže až vám postopadesátéšesté vykradou auto, protože se do vaší lokality strážníci nevydávají, a když tak jednou denně autem, až tuto krádež postopadesátétřetí neohlásíte, protože třikrát na vás koukali jak na blázna, přečtěte si na internetu o nějakém tom dobrém skutku, co pro vás strážníci zaznamenali.
- My už jsme tak dlouho neslyšeli o Jiřím Ovčáčkovi, že jsme skoro propadli dojmu, že ho při nevinné hře ve Vladislavském sále sežrala panda nebo medvěd. Ale ne, pan Jiří žije, takto v týdnu komentoval zprávu, že páter Halík tepal v kázání trolla, co ke svatému přijímání přišel s plackou Konvičkova hnutí.
„Opět zazvonil telefon z pekla a T. Halík proměnil stůl Páně v kádrové oddělení.“
(Jiří Ovčáček na Twitteru, 8. července)
Ví někdo, co to znamená? Na Hradě někdo zdá se stále pracuje s variantou, že by se Tomáš Halík nakonec postavil do prezidentské volby. To je jedna varianta. Ta druhá je ryze lékařská, řekněme psychiatrická.
- My jsme zde opakovaně psali, že letošní volební kampaň bude náročná. Myšleno pro nás voliče. Bylo to špatné už v době, kdy politici začali v rámci lidové tvořivosti používat selfie fotografie. Teď, kdy má kdejaký hejhula k dispozici video v telefonu, je to k nesnesení. Jako malá ukázka zpívaný volební program jakéhosi hnutí, které proti čemusi bojuje a je v něm Jana Volfová.
https://www.facebook.com/politbizar/videos/672125962975928/
Tak klidnou mysl, snad to přežijeme (ale asi ne).
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Investor Brůna: Realitní perly na dálniční sňůře na jih. Hluboká, Písek, Budějovice
Agáta Pilátová: Prezidentka ve vichru doby a nelichotivý obraz Slovenska
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
7 komentářů
„On takový otec od rodiny, co si dá u stánku pivko a pak vyrazí na šlapadlo, je samozřejmě potenciálně nebezpečný sobě, okolí i systému, to chápeme. Chápeme to ale i v širším kontextu. My, co pamatujeme dennodenní buzeraci komunistických fízlů, té akci rozumíme velice dobře. Nasazení rychlého člunu, zajištění šlapadla, aby nemohlo odplout, nástup fízlů na nebohého chlapa v plavkách – není to nic jiného než demonstrace síly. Akt na hraně policejní zvůle.“
Pane Malecký, až Vás jednou bodrý otec od rodiny, co si po pivku vyjede se šlapadlem vystřízlivět na hladinu nádrže poblíž břehu, kde plave plno lidí včetně dětí, vezme po hlavě právě tím šlapadlem, příjdete na to, že je skutečně takový jedinec nebezpečný pro své okolí a změníte názor na to, co je to demonstrace síly, nástup fízlů a kde je hrana policejní zvůle.
Zdravím.
Já samozřejmě rozumím té potřebě na všem zkusit něco najít, to je koneckonců smysl těchto fór.
Řeknu Vám, v čem se pletete: Každá taková půjčovna plavidel má nějaký nástupní bod, tam chlap za chvilku dopluje, dá se mu dýchnout a hotovo. Jenže v tom není ten efekt, že?
Tvrdím, že honění šlapadel po vodě, jejich zajištění proti odplutí apod. je demonstrace policejní síly.
A v čem je to na hraně zvůle? Právě v tom, že existuje jiný, méně invazivní způsob, jak dosáhnout tohotéž. Ten totiž policie použít musí.
Hezký den u vody přeju.
RM
To s tím „dýchnout a hotovo“ myslíte vážně? Už jste si někdy, pane doktore Malecký, půjčoval šlapadlo?
Nejsem doktor. A Vy jen odvádíte pozornost.
Hezký večer.
RM
Asi ano, když to říkáte Vy.
jednoho by napadlo, že by to šlo vyřešit nějaký podělením se o prostor. Třeba takové bóje tam, kde je to rodičů, dětí a plovoucích osob a kde nemá šlapadlo co pohledávat a pak bóje tam, kde se může ožralí šlapadlovci třeba umlátit k smrti.
Nicméně chápu, že v zemi ,kde se lidé nejsou schopni podělit ani o tisíce hospod tak, aby jedny používali kuřáci a jiné nekuřáci je rozdělení rybníka či jezera neřešitelný problém a vždy tu bude jedna či druhá skupina, která to tý druhý s pocitem slastného vítězství zakáže. Tady je to naše a né Krakonošovo!
Já jsem ochoten schválit „dovolování“ si represivních orgánů potírat všechny pádlaře a šlapadlaře i za titěrný „zbytkáč“, neboť to ukazuje odvahu těchto složek i po odchodu R. Šlachty vyžadovat dodržování zákonů i na vodě. Právě tam dochází k největším škodám na zdraví a životech občanů. Je to pro společnost nadějí, že po umravnění opilců na vodních plochách vyrazí orgány také do institucí široko kolem, včetně Parlamentu, Senátu a Hradu spolu s politology a tito odborně vysvětlí, jak popíjení v pracovní době a nástup se zbytkáčem do institucí a úřadů negativně ovlivnuje životy občanů. Nejen ekonomicky, nepochybuji, že někteří občané v beznaději si hodí „mašli“. Jen je to tabu.