„Chci Nerudovou za účetní“ aneb Pavlova fráze, která nezazněla

Napsal/a Jan Žabka 9. ledna 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

NEPRAVDA: Ekonomka a kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová na sociálních sítích osočila svého soupeře generála Petra Pavla z ponižování. Pavel podle ní měl říct, že by si ji „na Hrad vzal jako účetní“. „Na podobné ponižování od mužů jsou u nás ženy bohužel zvyklé,“ dodala Nerudová v tweetu.

OVĚŘENÍ: Ve skutečnosti jde o misinterpretaci Pavlových výroků na toto témat. Ten se k tomu vyjádřil například v rozhovoru pro Hospodářské noviny s titulkem: „Babiš umí jen kňučet a strašit. A Nerudovou bych vzal na Hrad jako expertku na účetnictví, říká Petr Pavel.“ O pozici účetní nemluví ani přímo v textu. „Paní profesorka je expertkou na účetnictví, takže pokud jde o radu ohledně účetnictví, rád bych její expertízu využil,“ odpověděl na dotaz, zda by v případě vítězství vzal Nerudovou na Hrad jako poradkyni.

Na podobnou otázku se vyjadřoval i v rozhovoru pro novináře Radka Bartoníčka z webu Aktuálně.cz. „Neměl bych problém ji to nabídnout. Záleží jenom na ní, jak by se k tomu postavila. Nabídl bych ji tu účast (v odborném týmu),“ řekl.


Text vznikl ve spolupráci s European Media Information Fund (EMIF) a jeho partnery Calouste Gulbenkian Foundation a European University Institute. Výhradní odpovědnost za jakýkoli obsah podporovaný EMIF náleží autorům a nemusí nutně odrážet pozice EMIF a jejich partnerů, Calouste Gulbenkian Foundation a European University Institute.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)