Čech Petr Bystroň propojuje krajní pravici od Trumpa po Moskvu. Hlásí se i ke Klausovi
Setkal se s rasisty v Jihoafrické republice, sympatizoval i s krajně pravicovým hnutím identitářů. Český rodák a dnes poslanec Bundestagu za populistickou Alternativu pro Německo Petr Bystroň má bohaté zkušenosti s extremisty. Jeho AfD teď v Německu čelí přezkoumávání civilní kontrarozvědkou a Bystroň patří ke krajně pravicovému křídlu strany. Mimo jiné tvrdí, že jeho idolem je Václav Klaus.
„Počkejte, až budeme ve vládě. Všechny vás poženeme k odpovědnosti,“ hrozil Petr Bystroň politickým oponentům na stranickém mítinku v červenci 2016 ve Würzburgu.
Takto se zase obrátil k demonstrantům z Antifa, kteří protestovali proti AfD: „Až se dostaneme k moci, tak levicové extremisty jako jste vy ‚uklidíme‘. A bude konec s levicovým extremismem, to vám garantuji,“ tvrdil loni před volbami do bavorského zemského sněmu.
Související články
Čeští diplomaté asistují exprezidentu Klausovi při cestách do ciziny. Povinně i za krajní pravicí
Vedle „nácka“ sedět nebudu. Němečtí poslanci řeší, co s novými kolegy z AfD
Dodal, že jedním z prvních kroků AfD u moci bude razie v německých tajných službách, podobná té, kterou loni krátce po nástupu do vlády provedla v Rakousku tamní strana Svobodných.
Právě německá civilní kontrarozvědka si teď ale na Bystroňovu stranu naopak došlápla. V obsáhlé analýze ji celostátně prohlásila „případem k přezkoumání“, což je jeden z předstupňů případného sledování AfD zpravodajskými prostředky včetně odposlechů a informátorů.
O pozornost si říkají především dvě krajně pravicové organizace uvnitř AfD, které kontrarozvědka označila za „podezřelé případy”. Týká se to mládežnické organizace strany Junge Alternative a dále stranického křídla „Flügel“ pod vedením durynského bosse AfD Björna Höckeho.
Pochodovat zvlášť, udeřit společně
Kompletní, zhruba 500stránkový materiál tajné služby unikl na internet. Přímo Petru Bystroňovi se věnuje na několika místech a zmiňuje zejména jeho výroky z posledních let, které se týkají extremistického hnutí identitářů.
Související články
Ikona populistů Haider je deset let po smrti. Z dnešních názorů Miloše Zemana by měl radost
Klausovy příručky o migraci. Vydává je Orbánův think tank, populisté i krajní pravice
Bystroň v uplynulých třech letech mimo jiné řekl, že „AfD musí být ochranným štítem pro lidi, kteří se angažují u identitářů či u Pegidy (protiislámské hnutí, pozn. red.)“ a že „identitáři jsou dnes pro AfD tím, čím kdysi byli Greenpeace pro stranu Zelených“.
Jak blízko by se přitom měla strana samotná k identitářům přiblížit, aby to jí samotné nepřineslo problémy, vyjádřil slovy „pochodovat zvlášť, udeřit společně“.
Kvůli těmto vyjádřením ho také několik měsíců během roku 2017 sledovala bavorská kontrarozvědka.
Loňská analýza Nadace Heinricha Bölla hodnotí bavorskou AfD ve srovnání s ostatními zemskými organizacemi strany jako „krajně napravo“. Tímhle směrem se podle dokumentu posunula právě v éře předsednictví Petra Bystroně v letech 2015 – 2017.
Bavorská AfD „se řídí islamofobním a maximálně restriktivním přístupem k azylu“ a je v ní řada „personálních propojení s krajní pravicí, která jsou ovšem popíraná nebo jen napůl přiznávaná,“ popisuje dokument stranu, kterou Bystroň pomáhal formovat.
„Řešením by byl apartheid“
Identitáři se v posledních několika letech soustředili na téma migrace, v souvislosti s ní mluví často o „výměně obyvatelstva“ v Evropě, „přílišném odcizení“, „islamizaci“ a podobně. Stejnou rétoriku používal v uplynulých letech i Petr Bystroň.
O „výměně obyvatelstva“ mluvil třeba tehdy, když komentoval Globální pakt OSN o migraci.
I když se identitáři prezentují jako progresivní hnutí mladých a vzdělaných lidí, nemají daleko k rasistickým myšlenkám, jak ukazuje třeba i tato reportáž stanice Deutsche Welle z festivalu identitářů v Drážďanech.
„Řešením by byl apartheid (muslimů a křesťanů v Německu),“ komentuje třeba jeden z účastníků situaci kolem migrace. Reportér tmavé barvy pleti pak čelí rasistickým poznámkám.
Slovo apartheid se v souvislosti s Bystroněm skloňovalo i nedávno po jeho návštěvě Jihoafrické republiky. Setkal se tam se skupinou bílých farmářů Suidlanders spojovanou s rasistickými postoji a společně si zastříleli.
MAPA ČESKÉ JUSTICE od HlídacíPes.org
ZEMAN útočí na nezávislost soudů. Je justice připravená na podobné ataky?
Kromě toho, že Bystroň podle kontrarozvědky opakovaně sdílel příspěvky identitárního hnutí na svém Facebooku a Twitteru, patří lidé z prostředí identitářů i mezi jeho okruh stranických kolegů.
Týká se to třeba mládežnické organizace AfD – Junge Alternative, kterou týdeník Die Zeit označil za „nenapravitelně kontaminovanou“ právě hnutím identitářů a dalšími extremistickými proudy.
Ukazuje to příklad bývalého předsedy stranického dorostu AfD Markuse Frohnmaiera. Ten je sice o dvacet let mladší než Bystroň, oba spolu ale dříve působili v organizaci Forum Carolus, Bystroň údajně jako prezident, Frohnmeier jako viceprezident. Předloni se oba stali poslanci Bundestagu.
Málo členů, velký vliv
Jak už dříve upozornila německá média, Forum Carolus má sídlit ve Štrasburku, na webu ale nemá nic o funkcionářích z AfD a stránky sdružení momentálně nefungují. Na facebookovém profilu se ale dají dohledat společné fotografie Bystroně a Frohnmaiera z roku 2015. V té době už AfD dva roky existovala.
Frohnmeier také dlouhodobě (podobně jako Bystroň) sympatizuje se stranou Svobodných v Rakousku, kde má krajní pravice také velký vliv, zejména prostřednictvím radikálních členů tzv. buršáckých spolků, o kterých HlídacíPes.org opakovaně informuje.
Že se Frohnmaier identitářů nestraní, ukázala jeho předloňská schůzka s neformálním lídrem identitárního hnutí v Německu a Rakousku Martinem Sellnerem. Britská BBC loni označila Sellnera za „novou tvář krajní pravice v Evropě“.
Stejně jako mají buršáci vzhledem ke své velikosti nadproporční vliv na celostátní stranu Svobodných v Rakousku, má i Mladá Alternativa a v ní sympatizanti identitářů větší dopad na celostátní fungování AfD v Německu, než by odpovídalo jejím zhruba 1800 členům.
Právě kvůli nim a jejich extrémním názorům a vazbám je teď ale celá strana objektem zájmu německých tajných služeb.
Mentor Václav Klaus
Deník Die Tageszeitung zmapoval síť spolupracovníků všech poslanců AfD v Bundestagu a jejich vazby na krajní pravici, včetně dřívějšího členství v krajně pravicových sdruženích nebo činnosti v extremistických médiích. V týmu Petra Bystroně se takových spojení objevilo několik, vedou mimo jiné ke krajně pravicovým blogům či časopisům.
Petr Bystroň ale nemá kontakty jen na krajní pravici v německy mluvících zemích. Loni v září dostal v USA cenu nadace Phyllis Schlaflyové blízké americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. O rok dříve dostal totéž ocenění exporadce Donalda Trumpa Steve Bannon.
Nadace kromě Bystroně ocenila třeba i kongresmana Steva Kinga, kterého letos v lednu Kongres zbavil všech jeho funkcí v parlamentních výborech kvůli dlouhodobým rasistickým postojům.
Bystroň v projevu při udílení ceny v USA mimo jiné také chválil českého exprezidenta Václava Klause, označil ho za svůj „politický idol a osobního mentora“.
Klaus před volbami v roce 2017 aktivně AfD podporoval a jezdil do Německa jako host na její mítinky. Bystroň byl naopak hostem na Klausově oslavě 75. narozenin.
Hlavním vchodem do Lán
V Česku se kromě mainstreamových médií vyjádření Petra Bystroně objevují často i na alternativních webech jako je například PI-NEWS, který se hlásí k inspiraci americkým krajně pravicovým serverem Breitbart.
Nadstandardní kontakty má s Bystroněm i internetová RAPTOR-TV, za kterou stojí proruský aktivista Žarko Jovanovič.
Související články
Krajní pravice z Německa a Rakouska si víkend v Praze užila. Památky, pivo i spílání Benešovi
Nacistický zpěvníček a „nevinní“ buršáci. Rakousko znovu čelí nástupu krajní pravice
Kontakty hledal Petr Bystroň dlouhodobě i směrem k Miloši Zemanovi. V roce 2016 Bystroně přijal ještě jen prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, o dva roky později, v září 2018, už ale Bystroně vítal sám Zeman, na zámku v Lánech. Poslanec AfD tehdy na schůzku s prezidentem doprovázel zmiňovaného Trumpova exporadce Steva Bannona.
Díky těmto vazbám na sympatizanty amerického prezidenta je Bystroň také jedním z evropských oblíbenců alternativních médií blízkých Trumpovi, která jeho názory šíří mimo Německo v angličtině.
Exkluzivně jeho vyjádření týkající se kriminality migrantů v Německu citoval například server thegatewaypundit.com, který si v USA vysloužil opakovaně kritiku mainstreamových médií za nepřesné informace nebo přímo šíření konspiračních teorií.
Perestrojka pro EU
Stejně jako o další politiky evropských pravicově populistických stran se o Bystroně zajímá také Rusko – a on o něj. Obhajuje zrušení protiruských ekonomických sankcí a odmítl například, že by loňské prezidentské volby v Rusku poznamenaly jakékoli manipulace, jak tvrdili volební pozorovatelé z OBSE.
V lednu v rozhovoru pro list Komsomolskaja pravda Bystroň na otázku o evropské budoucnosti odpověděl, že Evropská unie potřebuje „perestrojku“, že je Rusko neoddělitelnou částí Evropy a že AfD by Moskvu pozvala do „nové Evropské unie“ v budoucnu raději než třeba Turecko.
Bystroň také bývá pravidelným respondentem Kremlem financované televize Russia Today. V jednom z jejích lednových článků se politik AfD například ocitl ve stejném odstavci s Milošem Zemanem, když oba kritizovali způsob, jakým si Ukrajina připomíná kontroverzní bojovníky z řad tzv. banderovců.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
SPD a kontakty s extremisty z AfD: Strana mlčí, vlivný člen hrozí „zúčtováním“
Hustý jogurt, sekaná s masem a čisté svědomí vězně jáchymovského pekla
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
16 komentářů
„V jednom z jejích lednových článků se politik AfD například ocitl ve stejném odstavci s Milošem Zemanem, když oba kritizovali způsob, jakým si Ukrajina připomíná kontroverzní bojovníky z řad tzv. banderovců.“
Čtu dobře? Tzv. banderovců?!!!!!!!
Prosím o bližší vysvětlení tohoto podivného termínu.
Kontroverzní bojovníci -tzv. banderovci. Vyznělo mi to totiž úplně stejně hloupě, jako když se uvádí „bojovníci islámského státu“. A přitom jde o islámské teroristy, nic víc, nic méně.
A co například jednotky SS? Také to jsou kontroverzní bojovníci tzv. nacistického Německa?
Já s vaší terminologií hluboce nesouhlasím a vyjadřuji tímto silné znepokojení. Žádám o opravu nevhodného termínu ve vašem článku.
Nechápu, co a proč zrovna vy máte proti panu Bystroňovi a AfD?! A kdy také zveřejníte alespoň nejdůležitější body z programu AfD, aby bylo zcela jasno, co tato alternativa pro Německo chce dosáhnout. Zatím toto hnutí pouze nálepkujete a urážíte. To není fér!
Jen bych dodal, protože to sám také často používám, že to „tzv.“ může být jen obyčejné, ale úplně neutrální slovíčkaření. Tak oni oficiálně byli Ukrajinská povstalecká armáda. Banderovci se jim říkalo (nejsem si jist, do jaké míry si tak říkali oni sami) podle jejich šéfa Stepana Bandery – který má tedy každopádně na západní Ukrajině opravdu velký kult, třeba monumentální Banderova socha a všude prapory UPA ve Lvově…
To „tzv.“ se dá často použít třeba pro něco, co úplně nemusí vystihovat realitu, atd. atd., ale třeba, když se mluví o něčem, co nemusí být obecně tak známá věc, apod. – prostě normální jazykový problém, jak jsem už napsal, slovíčkaření…
Ale jinak ano, s tím Bystroněm a AfD, a nějakým nálepkováním, to může být na jinou otázku…
Zdravím Frenki, Ukrajinskou povstaleckou armádu známou jako „banderovci“ vám tu už vysvětlili jiní, takže k té AfD: Právě proto, abychom nenálepkovali, je text (i související články HP.org, na které jsou v textu odkazy, i původní německé a anglické zdroje, které je možné přímo v textu rozkliknout) plný řady konkrétních příkladů, jak členové AfD sympatizují s krajní pravicí (tedy s lidmi, kteří například příležitostně hajlují nebo přejí smrt či fyzickou i jinou újmu Židům, muslimům a dalším entitám, aby bylo jasné, o čem je řeč). Kde pro vás končí nálepka a začíná „důkaz“? Co ještě chcete vědět? Napište, vsadím se, že leccos najdeme. Otázka je, jestli tomu budete věřit…
A k tomu programu AfD – ten článek není o programu strany, ale o tom, že jedna z jejích známých tváří má blízko k rasistům a spol. Ale vaši logiku nechápu – i kdyby měla nějaká strana sebelepší program (ten napsaný na papíře, ne ten, co reálně prosazuje), ale chtěla ho uskutečnit parta neonacistů, to by pro vás bylo ok? pro mě ne.
Opakuji váš výraz:
„Kontroverzní bojovníci z řad tzv. banderovců.“
UPA mají na svědomí množství zločinů, mezi nimi vyvraždění víc než 100 000 Poláků, Čechů a Židů v západní Volyni“!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ukrajinská osvobozenecká armáda (Ukrainske Vyzvol’ne Vijsko – UVV) byla zformována v roce 1941 z Hilsfwillige (Hiwi), zajatých sovětských vojáků, členů UPA (Ukrajinská povstalecká armáda) a dobrovolníků z východní Ukrajiny. Hlavním důvodem bylo vytvořit protiváhu ROA (Ruská osvobozenecká armáda) generála Vlasova, protože většina Ukrajinců, kteří vstoupili do Vlasovovy armády chtělo být ve vlastní ukrajinské formaci. Proto z Vlasovovy důstojnické školy v Saubersdorfu odešli všichni ukrajinští důstojníci, 200 mužů (65% kádrů), do UVV, navzdory všem jeho pokusům tomu předejít. Podporována generálem Kestringem, který byl zodpovědný za formování Východních legionů, měla UVV v roce 1942 již 50.000 mužů. Do konce války jich měla UVV 80.000. UVV byla součástí Wehrmachtu a byla v ní řada německých důstojníků. Armádě velel generál Omelian-Pavlenko. Náčelníkem štábu byl plukovník Petro Kryžanivsky a jeho zástupcem M. Kapustiansky. Odznakem armády byl modro-žlutý štít s bílým trojzubcem Sv. Vladimíra a cyrilickými písmeny UBB. Podobný štít byl nošen na helmách. S formováním Ukrajinské národní armády (UNA) v roce 1945, vstoupil první prapor UVV do 2. divize UNA a další muži do 1. divize UNA (původně 14. Grenadier Division SS Galicia). Zbytek UVV pokračoval jako samostatná formace. V roce 1945 byla část přesunuta z jižní Francie k 2. divizi UNA v Praze a většina z nich bojovala s bolševiky.
Současná Ukrajinská speciální para brigáda byla nasazena na Donbase na začátku roku 2019. Někteří její příslušníci měli na uniformách totožné označení jako příslušníci divize SS Gallicie. President Poročenko se s nimi osobně rozloučil na letišti před jejich odletem. Je to tom natočeno ukrajinské video!!! To není kontroverzní, to je zločin, propagace nacismu! Jako utěšující fakt ale je, že polovina této para brigády byla v prvním nasazení na Donbase zlikvidována.
Často poslouchám projevy poslanců AfD a nikde jsem je neviděl hajlovat. Nálepkovat je z rasismu? Ve spojitosti s tím, co jste uvedl? Tedy konkrétně s Židy, muslimy…tito mimochodem nejsou příslušníci rasy, ale náboženství. Migrace a islamizace jsou spojené nádoby. Ale židé do Německa nepřijíždí, právě naopak. A ne přičiněním AfD, ale právě muslimů.
Masová islámská migrace, o které se bavíme, je zlo. Je to zkáza Evropy. Vaší, ne mé EU. A nechápu ten nedostatek reality a soudnosti každého, kdo si hraje ne EUropana a současně není proti masové islámské migraci. Pokud AfD vystupuje proti migraci a proti muslimům, koná správně a měla by být v tomto vyzdvihována, že aspoň ona má tolik odvahy, která ostatním chybí. Podporuji Afd, byť ne se vším, co z její stran vyznívá, souhlasím. Ale není ideálních stran, nikde. Strany jsou lidé a lidé jsou různí. To je ale přirozené. Méně těch falešných nálepek, vyznívá to totiž strašně zaujatě, jako zadání a za prachy, jak jinak. Náš společný nepřítel není AfD, ale islám, jeho ideologie a politika. A ten jste si onálepkovat netroufl.
Souhlasím a akceptuji Vaše argumenty. I já jako bytostný euroskeptik , odpůrce EU a sympatizant s AfD, mám s Vámi uvedenými skutečnostmi problém. Na druhou stranu to o co se dnes hraje, je zachování existence suverénních národních států . Proti vládnoucí garnituře EU v Bruselu a hlavních členských státech, zejména v DE, která potlačuje jejich existenci. Myslím si, že konstrukce dnešní EU a tlak na „více Evropy“ proti přání velké části obyvatel, je nesmírným nebezpečím do budoucna. Jen se podívejte, jak jsou obyvatelé v jednotlivých zemích už dnes rozdělení a nadále se přikládá pod kotel. To je neskutečně zhoubné a rizikové. Bohužel na stranu obhájců národního státu se pak staví i lidé o nichž píšete. Nemám z toho radost a potvrzuje to co jsem uvedl výše. Ale je to boj dvou politických ideí . Bylo by fér se podívat i na druhou stranu barikády . Kolik členů dnes tak v DE populárních Zelených má kořeny v organizacích komunistické mládeže Německa ( ze západní části Německa ! ). Určitě by se našel materiál na podobný článek, kdyby byl zájem jej napsat. A to se nezmiňuji o komunistické minulosti nebo sympatiích s idejemi komunismu mnohých exponentů EU. Výmluvným je třeba fakt, že dle vyjádření mnohých našich politiků, by vláda v ČR s KSČM Bruselu nevadila, ale s SPD ano….
Řekl bych že program nevypovídá vůbec o ničem, právě ty názorové tendence, výroky a propojení teprve odhalují pravou podstatu AFD. Nemyslím si že odpůrci Merkelové bude stačit když mu napíšu něco jako „a ty v programu CSU vidíš nějaké věci o islamizaci Evropy“? Spíš bude dělat hysterické závěry z toho že „pozvala miliony migrantů“.
Prvním předsedou Evropské komise byl Walter Hallstein. Němec. Byl členem ve čtyřech národně socialistických organizacich. Nácek!
Sloužil jako důstojník dělostřelectva ve Wehrmachtu 1942-44, než byl zajat.
Takový nacistický kádr to byl! První předseda EK!
Co chcete tím trapným nálepkováním pana Bystroně ukázat?
Přes brvno v oku svém lesa nevidíte!
Služba ve wehrmachtu není žádný hřích, ta byla jaksi nedobrovolná. Walter Hallstein nikdy NEBYL členem nacistické strany, ty čtyři organizace které uvádíš byly: Národně socialistická liga učitelů, Národně socialisticka asociace právníků, Národně socialisticka organizace pro blaho lidu a Národně socialistická liga německých vysokoškolských pedagogů. Detailní info nemám, ale je dost možné že ve 30. letech byly v Německu jakékoliv smyslupné organizace „národněsocialistické“.
Nacisté (spojení/zkratka slov nacionální a socialisté).
„Nacionální socialismus, národní socialismus, nacismus jsou tři názvy pro jednu stejnou ideologii. Nacionální (národní) socialismus je jistým typem či formou fašismu, která byla státní ideologií v Hitlerově Německu v letech 1933 – 1945“
http://www.zlocinynacismu.estr anky.cz/
Po zglajchšaltování státních a veřejných struktur hitlerovského Německa v letech 1933–1937 se stal členem čtyř nacionálně-socialistických organizací, nicméně, později popíral, že by si s nacisty nějak výrazněji zadal. (Wiki)
V překladu, Lepšočlověk, by NSDAP – Nationalsocialistische Deutsche Arbeiterpartai, také není žádná německá nacistická strana, ale Národně socialistická německá dělnická strana, stejně tak jak uvádíte ty čtyři Národně socialistické organizace. Z toho nelze nic omluvného pro jmenovaného Waltera Hallsteina vyvozovat. Ve skutečnosti nejspíš šlo o něco podobného jako byly oborové svazy ROH (Svaz pracovníků ve školství a pod.), které byly KSČ přímo řízeny.
Jen poznámka : Generální tajemník OSN Kurt Waldheim, (Rakousko, 1972 – 1981), jak se ukázalo – „Krátce po anšlusu Rakouska vstoupil do Národně-socialistické německé unie studentů a stal se registrovaným členem SA (Sturmabteilung). Začátkem roku 1941 byl povolán do wehrmachtu a byl poslán na východní frontu. Podle své autobiografie byl ve stejném roce zraněn, uvolněn z vojenské služby a vrátil se do Vídně, kde údajně strávil zbytek války. V roce 1945 se vzdal britským jednotkám v Korutanech.
V roce 1986 byly zveřejněny dokumenty, že Waldheim ve skutečnosti v armádě zůstal a že v roce 1943 byl nasazen v řecké Soluni, kde byl členem speciální jednotky likvidující tamní partyzánské jednotky. Také byl údajně členem štábu, který organizoval deportace 40.000 řeckých Židů do nacistických vyhlazovacích táborů. Waldheim následně prohlásil, že byl jen tlumočníkem a úředníkem a nevěděl o represáliích proti civilnímu obyvatelstvu“. „Sturmabteilung (SA) (v překladu úderné či útočné oddíly) byla paramilitární organizace založená na počátku 20. let 20. století v Německu, která přináležela k nacistické straně (NSDAP). Lidově se jim také říkalo „hnědé košile“ podle typických uniforem. U zrodu této organizace stáli Ernst Röhm a Hermann Göring“. Ač jsem byl v době protektorátu dítkem školou povinným, dobře si pamatuji že skoro všichni Němci v Protektorátu Čechy a Morava, kteří nebyli odvedeni do Wehrmachtu, nebo nebyli členy německé policie (Gestapo), byli v SA.
Zdroj : wikipedie
Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, NSDAP), též označovaná jako nacistická strana (zdroj wikipedie). Každopádně moc nerozumím co chcete příspěvkem říct, ja nepsal že ty organizace neměly nic společného s nacismem. Evidentně to ale byly oborové a zájmové organizace a Walter Hallstein člen strany nebyl. Jestli byl nacista je opravdu jenom spekulace.
Pokud řešíme Hallsteina, tak Váš příklad s Waldheimeme o něm nevypovídá vůbec nic. Stále platí to, že služba ve wehrmachtu byla nedobrovlná a neprokazuje žádný pozitivní vztah k nacismu.
Je to lež .Myslíte ty bílé rasisty farmáře co je černí vyvraždují.Jste banda lhářů.
Zde jsou fakta, ne domněnky, nebo pomluvy. Reportáž o AfD v Izraelské TV.
https://www.youtube.com/watch?v=_uGgxVX81XQ
Frenki Huntere, zbytečně se namaháte. Takový nezávislý novinář Vojtěch Berger, žádnému https://www.youtube.com/watch?v=_uGgxVX81XQ ani mnha podobným odkazům z medií nevěří. On má své instrukce a v jejich dodržování a plnění příslušných úkolů, je neoblomný; snad jen ubodání jeho babičky při návštěvě Londýna, nebo její přejetí kamionem na vánočním trhu v Berlíně (Dne 19. prosince 2016 došlo k útoku kamionem na vánoční trhy v Berlíně), by ho mohlo přesvědčit, že islamisté v Evropě skutečně jsou a občas si nějakého náhodně se vyskytnuvšiho Evropana – Evropanku na špatném místě v nesprávný čas, prostě zabijí a proto jsou skutečným nebezpečím tam, kde už jsou a budou dříve či později nebezpečím i tam, kde zatím ještě nejsou..
Jen doufám, že ty instrukce nemá onen nezávislý novinář Vojtěch Berger od HlídacíPes. org – žurnalistika ve veřejném zájmu, Ústav Nezávislé Žurnalistiky.
Jen naprostý hlupák nebo vědomý lhář může klasifikovat německý nacionální socialismus jako pravicové hnutí. To už by tam musel zařadit i ruský komunismus nebo čínský maoismus.