Autory negativních článků není třeba komentovat. Hejtman si sám vybere, kdo ho může hejtovat
Kampaň hejtmana Ladislava Oklešťka oceněná prestižní cenou zavání kontroverzí. Místo otevřenosti se vážnější nedostatky v úřadování či pochybnosti spojené s osobou hejtmana snaží spíše zakrýt. Navíc tato „soukromá aktivita“ koliduje s vykonáváním funkce úřední osoby.
HlídacíPes.org zmonitoroval dosavadní průběh kampaně olomouckého hejtmana, která odstartovala během letošního dubna. Redakce se rovněž zaměřila na to, jak se hejtmanovi daří plnit deklarované cíle v rámci kampaně.
Související články
Kdo obstarává propagaci Olomouckého kraje? Hejtmanův pomocník a společnost spojená s tenisovými kurty Agrofertu
Hejtuj hejtmana, vyzývá kampaň. Ale tajně, ať to nikdo nevidí
Na jedné z veřejných diskuzí byl Okleštěk dotazován, co považuje za svůj největší politický přehmat. „Já přehmaty nedělám,“ odvětil hejtman. A zdá se, že toto tvrzení je na rozdíl od předešlé citace z oficiálních zdrojů hlavním mottem kampaně.
Soukromá aktivita
„Já jsem chtěl, aby komunikace mezi krajem a mezi hejtmanstvím jako takovým byla trošku jiná, než byla doposud, a hledal jsem cestu. Kamarádi mi poradili cestu tuto,“ hovoří na setkání se studenty v Šumperku.
„Kamarádem“, o němž Okleštěk mluví, je Ondřej Polák, o kterém jsme psali už v předchozích článcích. Vlastník domén spojených s hejtmanem, iniciátor kampaně, rádce v oblasti sociálních sítí a PR poradce kraje.
Stejný problém nastává i v případě jeho oficiálních stránek či profilů na sociálních sítích, které nejsou nijak odděleny.
Je tedy zjevné, že jeho „soukromá aktivita“ se s jeho práci pro kraj zásadním způsobem překrývá.
Výdaje spjaté s kampaní mají být údajně placeny z vlastních peněz hejtmana, nikoliv z veřejných prostředků.
Snídaně s arcibiskupem během pracovní doby
V rámci iniciativy Hejtuj hejtmana se Okleštěk také vydal na besedu se studenty. Debaty na školách se doposud odehrávaly v dopoledních hodinách. Proto se také objevila kritika, že provozuje svoji soukromou aktivitu v pracovní době.
Konkrétní vymezení pracovní doby však hejtman neobjasnil. „Pracovní doba hejtmana je 24 hodin denně, 365 dní v roce,“ vyjádřil se.
Během svého setkání se studenty na Gymnáziu Jakuba Škody v Přerově zase řekl: „Včera jsem snídal s arcibiskupem, protože nám doma došlo máslo a pečivo, tak jsem zavolal panu arcibiskupovi, jestli bych s ním nemohl posnídat.“
Dále dle svých slov pokračoval na krajském zastupitelstvu mládeže a po něm už následovala beseda se studenty v Přerově.
Jak správně hejtovat
Živý záznam ze zmiňovaných diskuzí byl rovněž ke zhlédnutí na facebookové stránce Ladislava Oklešťka. Kromě dotazů přítomných hejtman diskuzi proložil několika vybranými „hejty“, které si sám vybral.
Kritické vzkazy hejtmanovi jako celek nikde k nahlédnutí nejsou. „Pan hejtman ‚nejostřejší hejty‘ zveřejňuje. Část korespondence s občany hejtman zveřejňovat nebude, neboť se nejedná o hejty v pravém slova smyslu, ale o soukromé problémy, prosby, stesky jednotlivých občanů či zástupců samospráv, kteří se na pana hejtmana obracejí,“ upřesnila tisková mluvčí.
„Nejostřejší“ hejty, které Okleštěk na besedách zmínil, se týkaly například dopravních kolon, špatných vlakových spojů, hejtmanova „nedůstojného fousku na bradě“ nebo kumulace funkcí (hejtman, poslanec).
„Pan hejtman odpověděl na všechny hejty – maily (připomínky, vzkazy, žádosti, stížnosti), které mu do dnešního dne přišly na mail k tomu určený [email protected]. Celkem přes 300. To, že jeden člověk (autor několika negativních článků o panu hejtmanovi) píše na sociálních sítích nějaké věci, není třeba komentovat,“ tvrdí mluvčí.
Není hejt jako hejt
Kritika na adresu hejtmana za nezodpovídání dotazů nepocházela pouze od jedné osoby. Kromě prostějovského aktivisty Jakuba Čecha, kterého má hejtman v předchozí odpovědi zřejmě na mysli, se ke stejnému problému vyjádřil i Petr Ošťádal.
Nezodpovězené dotazy se týkaly právě spolupráce s poradcem Ondřejem Polákem a pronájmu kancelářských prostor pro krajské úředníky v Regionálním centru – spoluvlastněném bratrem bývalého hejtmana.
V obou případech šlo o neobjasněné a kontroverzní záležitosti.
Hejtmanova odpověď v předešlém odstavci navíc vyznívá tak, že s lidmi, kteří se vyjadřují negativně k jeho osobě, se prostě nemluví.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
ANO poprvé ve vedení Plzeňského kraje. Lidovci se vrací s pomocí kontroverzního podnikatele
Zemanův Hlas samospráv? V regionech se bouří proti odcizení názvu
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
1 komentář
To, že není žadný komentář už o něčem svědčí. To už tady kdysi bylo. To negativní se prostě ignoruje.