A jsou tu zas. Hitparáda předvolebních plakátů, které jste nechtěli vidět
Přesně v tu chvíli, kdy si zdejší politici všimli, že součástí standardního balení Windows je i program Malování (Paintbrush), začala zkáza disciplíny zvané předvolební plakát. Ty nejlepší kousky schraňuje pro budoucí generace facebooková galerie, kterou najdete zde. HlídacíPes.org připravil malou komentovanou prohlídku tohoto pouličního umění, jak ho nabízí kampaň před podzimními krajskými a senátními volbami.
Kdo někdy stál před kamerou nebo objektivem profesionálního fotografa, zná to dobře: největší problém je s rukama. A tak vznikla řada víceméně neutrálních poloh, které to politikům usnadňují (modlím se za vás, nabízím vám vesmír, zaháním zlé duchy á la biotronik Pfeiffer, speciální sepnutí rukou odborně zvané pí*a). Jakékoli výjimky se důrazně nedoporučují, jak krystalicky ukazuje Ing. Lidie Vajnerová, MBA (Budoucnost pro Liberecký kraj), která se uchází jak o znovuzvolení do krajského zastupitelstva, tak o senátorský post. Model „zvednu ten meloun a támhle na radnici s nim mrsknu“ je každopádně jedním z nejoriginálnějších příspěvků na téma Tudy ne.
Jsou dva druhy politiků. Ti, kterým se o jejich facebook starají více či méně schopní profesionálové, a ti druzí. Zde vidíme typickou ukázku druhé možnosti v kombinaci se starou známou pravdou, že podlehnout první myšlence je zaručená cesta do pekel. „Před chvílí jsem tankoval plnou. Docela dobrý ročník. Jen ten chuťový ocas,“ zapsal si do deníčku místopředseda ODS Martin Kupka krátce poté, co se u pumpy udeřil do hlavy nápadem. Nám v paměti navěky zůstane chuťový ocas Martina Kupky jako politika s hadicí ležérně zasutou v koutku úst (v lepším případě).
Často si představujeme, jak vzniká takový ohňostroj nápadů, jaký vidíme u MUDr. Zbyňka Habrnala, který se za SPD, ať už je to cokoli, uchází o post v zastupitelstvu Olomouckého kraje.
„Pane doktore, co můžete nabídnout? Máte něco, co jiní nemají?“ ptá se fotograf.
„Co třeba stolní počítač? Myslel jsem, že bych u něj jako seděl,“ praví lékař
„Vynikající nápad! Jen to trochu natočte, ať vidím na ten monitor.“
A grafici a vizážisti nebudou mít brzo co žrát.
Když jsme u grafiků: nezávislý kandidát za SPR-RSČ Pavel Matějka je v oboru mistrem, jehož dílo vyučuje, kudy visí. Čili:
Barvičky. Použijte co nejvíc barviček, je to hezčí.
Mapičky. Dejte tam nějakou mapu, jedno jakou. Důležité je napíchat do ní co nejvíc různých odznáčků.
Čím víc textu, tím líp. Volič ocení, kolik informací nabízíte. Voličům SPR-RSČ bude navíc imponovat, že umíte číst a psát.
Státní znak samozřejmě do každého rohu, dělá to z vás vyváženého kandidáta.
Nikdy nezapomeňte na datum narození! Bez něj není plakát plakátem.
Pokud máte světlé pozadí, zásadně používejte bílé písmo – je poučka spojená se soutěží. Kdo v obrázku objeví nápis „předseda hnutí Řád národa“ a jako první odpoví na mailovou adresu uvedenou dole (ano, je tam), získá obnošené kanady pana předsedy Zicklera (ano, má je).
Oceňujeme ovšem, že se pan předseda neschovává za nějaké okoukané citáty jiných velikánů, ale cituje rovnou sám sebe. I když – citát Věrnost není jenom slovo nabízí internetový vyhledávač jako knihu z edice Knihovnička večerů pod lampou.
S chlapci z Řádu národa je ovšem možné užít spoustu legrace, stačí se k nim přidat. Sraz je v nejbližší zrušené tovární hale, podmínkou jsou ostře řezané rysy.
Čím menší máte reálný vliv, tím velkohubější potřebujete kampaň. Senátor Veleba je z Vysočiny a umí bojovat. Tahle země je jeho, na důkaz čehož zakoupil makové pole. Když je pole zelené, flákněte tam červenou a je vymalováno.
Vydařené grafické zpracování splňující všechny zmíněné poučky samo o sobě nestačí. Důležitý je rovněž obsah sdělení. Jak správně pochopili v Národní demokracii, pro krajské volby se nejlépe hodí témata jako podložení koruny zlatem, korporátní daně nebo vystoupení z EU a NATO. To dá přece rozum.
Inkluze je jednoznačně hitem krajských voleb, jen by měl někdo do centrály KSČM doručit informaci, že se netýká sadomasochistických salónů, nýbrž škol.
Názornost.
Krok I: Rozpoutejte hoaxovou kampaň na téma zneužívání věcné podpory v nezaměstnanosti á la Romové dostávají zadarmo pračky.
Krok II: Sedněte si na pračku.
Zvolení vás nemine.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Ivan Pilip: Oklepat se z neúspěchu, smát se s Patrikem Hartlem a doufat v lepší Česko
Jak Národní muzeum neuctilo Karla Kryla a ten pak skončil ve sklepení
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
4 komentáře
Supr!! Pobavilo 😀
Co je ale proboha ten první obrázek?! I když to asi komentář fakt nepotřebuje – možná by jen bylo dobré vědět, jestli první pořádná česká střílečka sapíkem odehraje lokálně na Divokém Severu nebo v Senátu ….
Aha, už jsem to zjistil, i jak to bylo s tou pračkou:
http://faktus.info/analyzy/katerina-copjakova-romove-dostavaji-zadarmo-pracky-nebo-ne/
Ta první fotografie je strašná.Je mi padesát,znám nepřeberně mínusových,či záporných přirovnání a pojmenování , i sprostých,ale v tomto případě nevím pro které sáhnout.Nejspíš ho nemám.Fakt ne.