Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Zeman zdraví Trumpa. A těší se na vysněné přijetí v Bílém domě

 -   - 

14235998650_6b4334b252_k Zdroj Autor: Michael Vadon via Foter.com / CC BY-SA

GLOSA Nebylo v Evropě mnoho politiků, kteří by v klání o post amerického prezidenta tak otevřeně fandili vítězství Donalda Trumpa, tak jako český prezident Miloš Zeman.

Naopak na adresu Hillary Clintonové se Zeman vyjádřil opakovaně mimořádně nevkusně. Neměl tím ovšem co ztratit. Pokud by byla v Bílém domě ona, Zemana by tak jako tak nikdy nepřijala. Mimo jiné i kvůli zřetelné zahraničně-politické orientaci Miloše Zemana na Rusko a Čínu.

Zemanova sázka na Trumpa byla zcela logická. Však se již ozval Jiří Ovčáček: „Lež a nenávist lze porazit. Normální Američané nám ukázali, že lze porazit mocenský konglomerát prolhaných médií a nabubřelé pseudoelity. Dokažme i my v roce 2018, že dokážeme porazit souručenství médií a tzv. elit.“

Kromě toho, že Zemana s Trumpem spojuje prostořekost a důraz na podobný elektorát, nově zvolený americký prezident je navíc jediná Zemanova šance, jak se – snad, možná – ještě ve funkci českého prezidenta dočkat oficiálního přijetí v Bílém domě.

Protože, jak už jsme zde jednou psali – i když se to obdivovatelům Kremlu či Pekingu bude zdát vysoce podezřelé, v diplomacii není vyšší mety než je právě oficiální přijetí americkým prezidentem v Bílém domě.

Posledním českým prezidentem, který se toho dočkal, byl Václav Havel. Václav Klaus čekal marně celých deset let. Miloš Zeman v roli prezidenta zatím též.

A to přesto, že Hrad se již od jeho nástupu do prezidentské funkce netajil tím, že na oficiálním přijetí „intenzivně pracuje“.

Nástup Trumpa se se bude shodovat i se střídáním na postu českého velvyslance ve Washingtonu. Novým ambasadorem, jak Zeman již zcela nediplomaticky veřejně vyhlásil, bude současný šéf prezidentova zahraničního odboru Hynek Kmoníček.

Přijede v době, kdy se bude kompletně měnit americká administrativa a to bude ideální čas přihlásit se o zásluhy českého hradního pána.


O autorovi

Autorem článku je Robert Břešťan

Komentáře

Komentářů (28)
 1. M.Hrubý napsal - dne 9.11.2016

  Pražská kavárna se teď aktuálně určitě těší, až jí pan prezident Zeman přijde požádat o doporučení / referenci k přijetí v Bílém domě.

  • Misomus napsal - dne 9.11.2016

   Snad jediná škoda, že se toho chudák chcíplá nedožije.

 2. Marie napsal - dne 9.11.2016

  Zemanskoovčácké představy o myšlenkových pochodech mentálně zdravých lidí je mohou svádět k představám,že Trump povyhazuje a poplivá všechny úředníky pracující pro Bílý dům a pozve tuto vypečenou dvojku na návštěvu. Zeman neurazil pány Shapira a Obamu,urazil američany.Proto mu ani po předčasných poklonách nedávám moc nadějí.Blízké vazby Trumpa na Česko mu dávno umožnily zjistit co to vlastně za sebranku u nás na Hradě sedí.Jeho nejstarší syn mluví česky, ale pozvání na návštěvu od českého kancléře nemá za velkou louží moc dobrý zvuk.

  • Miroslav Sendler napsal - dne 9.11.2016

   Marie-to že Shapiro je jaksi odepsaný je dáno i jeho sponzorskými dary Obamovi – za které dostal místo Na tržišti- u nás se tomu říká korupce – takže si myslím ,že Zemanovy výroky k Shapírovi budou spíše pozitivem a jeho přijetí čínského prezidenta jako rovný rovného na Hradčanech ve šňůře s Obamou a britskou královnou mluví v jeho prospěch . Rovněž styky s prezidentem Putinem -říkají ,že prezident Zeman jedná s významnými politiky.Jinak Vás chci ubezpečit , že je dobrým zvykem prezidentů USA vymést Bílý dům včetně všech úředníků .

 3. Milouš napsal - dne 9.11.2016

  V Bílém domě se virotika a ovečky už nemůžou dočkat! Kecal s kecalem se možná sejdou a vševěd poučí trumpetu co a jak má dělat, aby Putincar byl spokojený!

  • eva napsal - dne 9.11.2016

   jak Vy víte, o čem prezident sní….
   podle žlučovitého článku Vás výhra pána T. asi hodně bolí..

   s potěšením si počkám na výhru pána Zemana v prezidentském klání a na Váš další záštiplný článek…

   • Robert Břešťan napsal - dne 9.11.2016

    Budete se divit, ale vycházím z rozhovoru s Hynkem Kmoníčkem, jestli vám to jméno něco říká. Z čeho vycházíte vy?

    • eva napsal - dne 10.11.2016

     říká a vycházím z Vašeho článku..

 4. nováček napsal - dne 9.11.2016

  Normálně uvažující člověk, nechá další Trumpovo počínání na Trumpovi, protože ví, že myší pištění se rozléhá tak nanejvýše po malém sklípku, za dveřmi už ho není slyšet. To samé platí i pro rady Zemanovi.

 5. zdenek napsal - dne 9.11.2016

  Havel byl přijat v USA prezidentem 2 X kde byl zaúkolován jak zruinovat ČR a po splnění požadavků se na Havla vy s…y.

  • Robert Břešťan napsal - dne 9.11.2016

   Přijde vám ČR zruinovaná? Můžete prosím doložit čísly?

   • František Kroupa napsal - dne 10.11.2016

    Pane Břešťane, vy jste fakt boží člověk…… Hodiny bych tady mohl vypisovat seznamy fabrik, které vyvážely do poloviny světa a kterým byly určeni strategičtí partneři, ty závody následně byly vytunelovány, tedy vykradeny, za pakatel. Víte co? Pište vaše hloupé články a nesnažte se diskutovat, hloupost z vás jen čiší….

    • Robert Břešťan napsal - dne 10.11.2016

     Pusťte se do toho, rád si ten seznam přečtu a nechám se osvítit vaší jiskřivou inteligencí. Jen si před tím trochu prosvištěte shodu podmětu s přísudkem.

 6. petrph napsal - dne 9.11.2016

  Jak vido, Zemanovi protivníci se smějí poslednímu svému vtipu. Ono je totiž skutečně možné že Trump přijme Zemana (nebo jiného našeho politika) v Bílém domě. Ovšem asi tak ve stejném stylu jako u nás Herman přijal Dalajlámu. Pozdravit pokecat , vyfotit, poslechnout problémy. Tak vy tam máte problémy s Rusama? Nebo s Čínanama? Tak to máte naší morální podporu. Co takhle vyvěsit ještě pár vlaječek. Ale politicky ani vojensky vám nepomůžeme..´Tak nazdar, a zase někdy přijedte pokecat. Tedy jestlli vás sem ti Rusové pustí…”

  • Karel Novotný napsal - dne 10.11.2016

   Vůbec nerozumím první větě … V Bílém domě byli samozřejmě přijati oba naši předchozí prezidenti, Havel i Klaus. Třeba Klaus (březen 2005) si podle všeho s Bushem docela rozuměl … Pokud Zemana přijme Trump jen jako šaška, tak to bude jen Zemanův problém.

   • Robert Břešťan napsal - dne 10.11.2016

    kouzlo je v přídávném jménu “oficiální” přijetí – což má v diplomacii svá specifika

 7. ČERT napsal - dne 9.11.2016

  Mimochodem (přejato právě odjinud), Trump prý už dokonce jednoho státníka do Bílého domu stihl pozvat – izraelského premiéra Netanjahua. A pokud jde o tu perspektivu Zemanovy návštěvy… Podle premiéra Sobotky, prý “Trump, na rozdíl od některých svých předchůdců, alespoň ví, kde leží Česká republika”.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal - dne 10.11.2016

   Nevím, jestli Trump ví, kde leží Česká republika, teď zvaná také Česko. Ale jistě ví, že Zlín leží na Moravě.

  • nováček napsal - dne 10.11.2016

   Nevím, jestli Trump ví, kde leží Česká republika, teď zvaná také Česko. Ale jistě ví, že Zlín leží na Moravě.

   • ČERT napsal - dne 10.11.2016

    On pan premiér Sobotka nejpravděpodobněji vycházel už z těch Trumpových osobních vazeb, včetně faktu, že Trumpova první manželka právě z toho Zlína (nebo Gottwaldova) pocházela. Ale když už jsme u té Moravy a České republiky/Česka, k čemuž ještě musíme přidat Československo, tak ony všechny tyhle termíny, v různých překladech, mohou řadu lidí v zahraničí a obvzlášť v zámoří poněkud mást (netvrdím ale, že je to Trumpův případ).

 8. Karel Novotný napsal - dne 10.11.2016

  Jen jeden další politik v EU otevřeně podporoval Trumpa: Orbán …

  • Robert Břešťan napsal - dne 10.11.2016

   Ano, však nepíšu, že byl jediný 🙂

 9. Tom napsal - dne 10.11.2016

  Mluvčáček a jeho náměstek Zeman jen kopírují výběr Kremlu, žádný jiný politický záměr v tom není. Kdyby vybrali v Kremlu Kačera Donalda, preferoval by ho náměstek Zeman taky

 10. Alexandr Rovný napsal - dne 10.11.2016

  Věřím, že brzy napíšu druhý děkovný dopis americkému prezidentovi, aby na červený koberec nešlápl prezident Zeman. Zatím neexistuje technologie, která by jeho špínu na koberci vyčistila. V prvním děkovném dopise jsem poděkoval, že po červeném koberci nešlapal tehdejší prezident Klaus /redakce si může u americké strany ověřit/.

 11. Alexandr Rovný napsal - dne 10.11.2016

  Jdu si vsadit desetinásobek svého důchodu, že prezident Zeman nepůjde do Bílého domu po červeném koberci.

 12. Alexandr Rovný napsal - dne 10.11.2016

  Pane Břešťane, omlouvám se Vám, když jsem Vás v jednom příspěvku nazval mazalem a cenzorem. Jste především zodpovědný rodič,což stavíte nad veřejný zájem. Peníze přece nesmrdí, jak nás kdysi poučil prezident Jidáš. Ale i tak děkuji, že nemažete všechny moje příspěvky.

  • Robert Břešťan napsal - dne 10.11.2016

   Pane Rovný, obávám se, že vám nerozumím.

 13. Petys napsal - dne 10.11.2016

  Jen aby byl pan Zeman v pořádku zdravotně. Pozor na virózu a tak. Hlavně ne rovnou z ruské ambasády.