Facebook ANO,

50 tisíc za „parchanta“. Soud znovu řekl, že má Babiš zaplatit vydavateli Šafrovi za urážku

Napsal/a Robert Malecký 2. listopadu 2016

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš má vydavateli Svobodného fóra Pavlu Šafrovi zaplatit 50 tisíc korun za to, že ho označil jako parchanta. Okresní soud Praha-západ dnes znovu vynesl stejný verdikt, který následně zrušil odvolací středočeský krajský soud. Rozsudek tedy není pravomocný.

Podle soudu Babiš zasáhl do Šafrovy cti a důstojnosti. Jako finanční satisfakci je Babiš povinen zaplatit za svá dehonestující tvrzení částku 50 tisíc korun. Redakci výsledek soudu potvrdil Šafrův právní zástupce Aleš Rozehnal.

Okresní soud v podstatě zopakoval svůj verdikt z jara letošního roku. Tehdy zároveň s přiznáním satisfakce v jedné části zamítl požadavek na omluvu a žádost o satisfakci ve věci hodnotícího soudu, že Pavel Šafr je psychopat.

Šafr ministra Babiše zažaloval loni na jaře kvůli výrokům, v nichž byl označen za psychopata a parchanta. Své důvody shrnul v textu, který publikoval na svém serveru svobodneforum.cz.

“Nedomáhám se ochrany své cti proto, že by mě Andrej Babiš mohl svým chováním nějak rozhodit a já jeho urážkami nesmírně vnitřně trpěl. Naopak jsem začal každého dalšího „psychopata Šafra“ a „parchanta Šafra“ chápat jako jisté vyznamenání. Dokonce jsem uvažoval i o tom, že moje překvalifikování z „psychopata“, kterým jsem byl jmenován ústy pana ministra ještě na dubnové schůzi Poslanecké sněmovny, do „parchanta“, k němuž došlo na videokameru v rozhovoru pro server Aktuálně, je vlastně možné chápat jako můj nový kariérní postup. Je to svým způsobem ocenění mé práce,” napsal Šafr.

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno