Zavoralův známý Rezník skončil v Českém rozhlase

Napsal/a Vojtěch Berger 17. května 2023

Kontroverzní blízký spoupracovník a dlouholetý známý ředitele Českého rozhlasu Jaroslav Rezník skončil v Českém rozhlase. V rozhovoru pro deník Právo to řekl šéf ČRo René Zavoral: „Pan Rezník podal výpověď k 30. dubnu. Už nepracuje v Českém rozhlase.“

Jaroslav Rezník působil od loňského září jako odborný pracovník v sekretariátu ředitele Zavorala. Svou práci pro ČRo podle smlouvy vykonával z Bratislavy. Zavoral za Rezníkovo angažmá čelil kritice kvůli jeho reputaci na Slovensku. Ještě jako šéf veřejnoprávního telerozhlasu RTVS čelil Rezník sporům s podřízenými a hromadnému odchodu reportérů. Ještě předtím, v čele agentury TASR, podepsal smlouvu s kremelskou zpravodajskou agenturou Sputnik, od které po kritice odstoupil.

Nejnověji letos vyšlo najevo, že slovenská policie i generální prokuratura prověřují Rezníkovy transakce související s náklady na studium jeho dcer na zahraničních univerzitách. Sumy totiž Rezník neplatil ze svého účtu, ale peníze za něj posílal podnikatel Peter Kuba obžalovaný aktuálně z praní špinavých peněz. Rezník mu prý peníze vracel zpětně v hotovosti. Celkem šlo v přepočtu o milionové částky, nestandardní transakce se odehrávaly v letech 2015-2020.

Ještě před měsícem rozhlas tvrdil, že se ho Rezníkovy slovenské trable netýkají: „K informacím, které uvádíte, můžu jen napsat, že se nijak netýkají Českého rozhlasu, a proto je komentovat nebudeme,“ citoval v dubnu slovenský Denník N mluvčího Českého rozhlasu Jiřího Hošnu.

„Co mě mrzí, jsou věci, které se o jeho osobě objevovaly a které jsem neznal. Ale pevně věřím, že se mu je podaří vysvětlit,“ dodal k odchodu Rezníka ředitel ČRo v rozhovoru pro Právo.

300znaku.czVše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org