Jaroslav Rezník a René Zavoral. Foto: se souhlasem RTVS

Zavoralův známý Rezník skončil v Českém rozhlase

Napsal/a Vojtěch Berger 17. května 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

Kontroverzní blízký spoupracovník a dlouholetý známý ředitele Českého rozhlasu Jaroslav Rezník skončil v Českém rozhlase. V rozhovoru pro deník Právo to řekl šéf ČRo René Zavoral: „Pan Rezník podal výpověď k 30. dubnu. Už nepracuje v Českém rozhlase.“

Jaroslav Rezník působil od loňského září jako odborný pracovník v sekretariátu ředitele Zavorala. Svou práci pro ČRo podle smlouvy vykonával z Bratislavy. Zavoral za Rezníkovo angažmá čelil kritice kvůli jeho reputaci na Slovensku. Ještě jako šéf veřejnoprávního telerozhlasu RTVS čelil Rezník sporům s podřízenými a hromadnému odchodu reportérů. Ještě předtím, v čele agentury TASR, podepsal smlouvu s kremelskou zpravodajskou agenturou Sputnik, od které po kritice odstoupil.

Nejnověji letos vyšlo najevo, že slovenská policie i generální prokuratura prověřují Rezníkovy transakce související s náklady na studium jeho dcer na zahraničních univerzitách. Sumy totiž Rezník neplatil ze svého účtu, ale peníze za něj posílal podnikatel Peter Kuba obžalovaný aktuálně z praní špinavých peněz. Rezník mu prý peníze vracel zpětně v hotovosti. Celkem šlo v přepočtu o milionové částky, nestandardní transakce se odehrávaly v letech 2015-2020.

Ještě před měsícem rozhlas tvrdil, že se ho Rezníkovy slovenské trable netýkají: „K informacím, které uvádíte, můžu jen napsat, že se nijak netýkají Českého rozhlasu, a proto je komentovat nebudeme,“ citoval v dubnu slovenský Denník N mluvčího Českého rozhlasu Jiřího Hošnu.

„Co mě mrzí, jsou věci, které se o jeho osobě objevovaly a které jsem neznal. Ale pevně věřím, že se mu je podaří vysvětlit,“ dodal k odchodu Rezníka ředitel ČRo v rozhovoru pro Právo.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)