Prague Pride a dvojí metr USA při podpoře homosexuálů
KOMENTÁŘ. Tak krutě jako se chovají někteří spojenci USA vůči homosexuálům, se nechovala v 70. a 80. letech ke svým občanům ani samotná říše zla – Sovětský svaz. Bylo by zřejmě užitečnější, aby američtí představitelé nepodporovali ani tak akce typu Prague Pride v zemi, kde jsou práva homosexuálů respektována, ale spíše se svoji vahou snažili o zamezení jejich perzekuce v zemích svých strategických partnerů.
Omar Mateen, který se prohlásil za islámského vojáka a přihlásil se k Islámskému státu zabil v gay klubu v americkém Orlandu 49 lidí a 53 lidí zranil. Ačkoli Islámský stát tento útok spíše pouze inspiroval a nikoli organizoval, považuje Islámský stát Omara Mateen za hrdinu, protože podnikl nejúspěšnější islamistický teroristický útok od 9/11.
Zatímco co Mateena většina Západoevropanů a Severoameričanů lidí vidí jako šíleného masového vraha, který měl potíže se svojí vlastní sexualitou, v muslimského světě ho někteří obdivují, jako bojovníka za islám a muslimského mučedníka, který svým činem získal vstup do ráje. On sám měl zřejmě o sobě totéž mínění.
Už jen islám…
Americký prezident nazval jeho čin “aktem nenávisti”, ale neurčil, kde je zdroj této nenávisti nebo motiv takového masakru. Kde se Omar Mateen naučil nejen nenávidět homosexualitu, ale i samotné homosexuály? Kde získal přesvědčení, že si zaslouží zemřít a že má právo je zabít?
Korán i hadísy homosexualitu odsuzují a jako trest stanoví trest smrti. Na tom není nic neobvyklého. Starý zákon říká o homosexualitě něco podobného: „kdyby muž spal s mužem jako s ženou, oba se dopustili ohavnosti; musejí zemřít, jejich krev padni na ně.“
V současné době však homosexualitu neodsuzuje ani většinový směr judaismu, ani křesťanství. Pouze ortodoxní judaismus vnímá homosexualitu jako hříšnou a opovrženíhodnou praktiku, ale jedinou sankcí za ni je to, že se homosexuál nemůže stát ortodoxním rabínem.
Islám se však homosexualitě staví nepřátelsky dodnes. Jeho jednotlivé směry se pouze liší v přísnosti sankce za homosexualitu.
Kdo trestá smrtí
Nejen Talibán nebo ISIS házejí homosexuály ze střech budov nebo je kamenují. V současné sobě existuje několik zemí (např. Mauritánie, Nigérie, Súdán, Saudská Arábie, Spojené arabské emiráty, Jemen nebo Írán), kde může být za homosexuální styk uložen trest smrti.
Jen v Íránu bylo od islámské revoluce popraveno přes 4000 homosexuálů, někteří veřejně. Je ale pravdou, že v mnoha z těchto zemí je trest smrti nahrazován alternativním trestem veřejného bičování.
Omar Mateen tak udělal vlastně jen to, co by udělala státní moc v Saudské Arábii, která je partnerem Spojených států.
Odsuzování Omara Mateena za jeho masovou vraždu americkým prezidentem je tak vlastně trochu pokrytecké, protože to samé co Omar Mateen, dělají partneři Spojených států, se kterými prezident USA jedná s úctou a respektem.
Lidská práva, polní tráva?
Bylo by zřejmě užitečnější, aby američtí představitelé nepodporovali ani tak akce typu Prague Pride v zemi, kde jsou práva homosexuálů respektována, ale spíše se svoji vahou snažili o zamezení jejich perzekuce v zemích svých partnerů. Tak krutě jako se chovají někteří spojenci USA vůči svým občanům, se nechovala v 70. a 80. letech ke svým občanům ani samotná říše zla – Sovětský svaz.
Pokud totiž budou existovat země, kde může být homosexualita trestána smrtí, a nebude se jednat pouze o entity typu ISIS, bude to inspirovat duševně nemocné jedince, jako byl Mateen.
Část české veřejnosti zcela oprávněně nese nelibě náklonnost českého prezidenta k čínskému režimu, který je na štíru s lidskými právy.
USA – jeden z našich největších spojenců – by neměly projevovat náklonnost ke zločineckým režimům, ať mají jejich země sebevíce ropy nebo od amerických výrobců nakoupí sebevíce zbraní.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Investor Brůna: Realitní perly na dálniční sňůře na jih. Hluboká, Písek, Budějovice
Agáta Pilátová: Prezidentka ve vichru doby a nelichotivý obraz Slovenska
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
4 komentáře
K velké nelibosti Saudské Arábie uzavřely USA dohodlu s Iránem, regionálním rivalem Saudů V USA se k velké nelibosti Saudů připravuje soudní žaloba proti Saudské Arábii za její podíl na útoky 9/11. Jakou náklonnost k Saudské Arábii má tedy Rozehnal na mysli? Svět není černobílý a USA coby globální mocnost musí jednat tak či onak s každým. Přes veliký odpor tamních islamistů umožnila SA na svém území operace na osvobození Kuwaitu a nyní i operacíce proti Daesh. Saudská Arábie je spojenec Ameriky proti mnohem větším neřádům ve světě. Kdoví, jestli nízkými cenami ropy nedrží pod krkem i Putina. A to už opravdu stojí za to.
Pan Rozehnal má sice pravdu. Ale dnešní USA nám hraje volební grotesku a v zahraniční politice tragédii. Dostává od Ruska jeden políček za druhým jako by neměli tajné služby, takže homosexuálové nejsou na pořadu dne. Také co se týká spojenců, tak zrovna Česká republika s našim prezidentem a politiky jako Foldyna nepůsobí jako spojenci. Bohužel, dnes lidé volají po diktátorech a lidská práva jiných je nezajímají a nemusí to být zrovna gayové.
No ano, tady se dostáváme k tomu co mnozí eurohujeři a antizemanovci v rámci svého verbálního boje spíše nechtějí než nedovedou pochopit. Že totiž možnosti jak působit na interní záležitosti cizího suverénního státu jsou velice omezené. A je jedním ze znaků skutečné státní suverenity že si do toho ten který stát kecat ze zahraničí nenechá. Já rozumím že zrovna pro naše politiky a aktivisty je zcela samozřejmé že jako jsme poslouchali staletí Víden, pak Berlín, pak Moskvu, tak nyní posloucháme Brusel o tom co je správné a co ne. Ale navíc předpokládají že podobně servilně se budou chovat i jiné státy, když je jim něco vytýkáno. Leč není tomu tak..
Tudíž, pak je pro ně třeba překvapením, že právě USA které vyrostly na svobodě (alespoň názoru), mohou vést reálnou zahraniční politiku v tom že mají dobré diplomatické i ekonomické vztahy se státy, které některá práva a svobody neuznávají…Leč je tomu tak…
„Bylo by zřejmě užitečnější, aby američtí představitelé nepodporovali ani tak …, ale spíše…“
Amerických představitelů je ovšem dost (zastoupení mají prakticky v každém státě), takže to mohou nepochybně zvládnout paralelně. Představa, že by se velvyslanec v Praze mohl v ušetřeném čase věnovat situaci v Saudské Arábii, je poněkud ujetá.
Spíš jde o to, že veřejné manifestace (s výjimkou těch organizovaných z Osvětiman) pořád některým lidem vadí. Kikina, Zeman, Rozehnal…