Tvrdá data o uprchlících a imigrantech: kdo, odkud, kam a kolik
Na svém vrcholu byl počet žadatelů o azyl v Evropě v roce 1992 a následně i v roce 2001. V dalších letech se poté počet nově příchozích žadatelů ustálil kolem 200 tisíc. To se změnilo opět s rokem 2013…
Ukazují to statistiky, jež z dostupných světových statistik shromáždila společnost Helgi Library (viz grafy níže).
V roce 2014 počet žadatelů o azyl vzrostl na 626 tisíc. Za uplynulých jedenáct měsíců letošního roku padla hranice miliónu lidí usilujících o získání azylu v některé ze zemí Evropské unie, nejčastěji v Německu. Následuje Švédsko, Itálie, Rakousko a Francie.
Žádost o azyl ale nutně neznamená její kladné vyřízení a povolení k pobytu… Z dat Eurostatu plyne, že statisticky vzato největší šanci mají uprchlíci ze Sýrie, Eritrei a Iráku při žádostech v Dánsku a kupodivu na Maltě (kde o azyl požádalo nejméně lidí) a v Bulharsku.
Největší skupinou mezi žadateli o azyl jsou podle dostupných statistik Syřané (zhruba 20 %). V součtu více než polovina žadatelů pochází z této pětice zemí: Sýrie, Kosovo, Afghánistán, Albánie a Irák.
Drtivá většina z celkového počtu příchozích (72 %) jsou osoby mužského pohlaví, více než polovina (54 %) jsou lidé ve věku 18 – 34 let. Mužů je v této věkové skupině 43 %.
Prohlédněte si galerii grafů:
1. Meziroční změny žadatelů o azyl v EU 2. Původ zemí, z nichž přicházejí 3. Do jakých zemí míří (kde požádali o azyl) 4. Detailnější pohled na počet žadatelů/ zemi žádosti o azyl 5. Počet žadatelů o azyl měsíc po měsíci
Datové podklady poskytla společnost Helgi Library, jeden z největších otevřených statistických portálů na světě.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
7 komentářů
Napíšete-li, že „drtivá většina příchozích jsou muži“, tak je to přinejmenším nepřesné, ve skutečnosti ve vyznění a dnešním kontextu informační masírky lživé. Musel byste napsat „osoby mužského pohlaví“, pak by to bylo korektní. Co byste říkal tomuto pohledu:
BĚŽENCI A MIGRANTI V NĚMECKU A ŠVÉDSKU, SITUAČNÍ ZPRÁVA ZA LEDEN AŽ LISTOPAD
V listopadu požádalo o azyl v Německu 57 816 lidí https://www.bamf.de/…/statistik-anlage-teil-4-aktuelle-zahl…. Počet žadatelů o azyl dosáhl za tento rok 425 035. V roce 1992 to bylo za celý rok 438 191, takže k nevýznamnému navýšení letos nepochybně dojde, ale v nijak apokalyptických rozměrech, o kterých denně čtete nebo kterými vás denně masírují české sdělovací stoky, teď poté, co odpadlo Echo, snad jen s výjimkou Respektu a některých okrajových webů.
31% tvoří děti a mladiství, 40% jsou lidé mezi 18 – 30 lety. 34% všech žadatelů tvoří Syřané, Afghánci 7%, Iráčané 6%, Eritrejci 3%. Ostatní, najmě žadatelé z Balkánu (28%) mají šanci na azyl jen v individuálních případech.
Ve Švédsku jako druhém nejkýženějším cíli běženců či migrantů je to ještě mnohem markantnější http://www.migrationsverket.se/…/Inkomna+ans%C3%B6kningar+o… : z 149 028 žádostí o azyl podaných letos do konce listopadu 63 568 tvořily děti (do osmnácti let), což je 43%. Co je ještě šílenější, je, že 32 180 z nich byly děti bez doprovodu dospělého.
Každému, kdo má mozek v hlavě, je jasný model: rodiny, či spíše rody se skládají na to, aby alespoň jejich dítě nebo děti měly šance na lepší život nebo na holé přežití. Seženou-li více peněz, pošlou s nimi staršího sourozence.
Nebylo by od věci, kdyby tato čísla znal Zeman. Dělám si prdel, on je nepochybně zná, a je mu to šumák. Hrad je Hrad, a bude plácat lži, které ulice chce slyšet. Vzdorný Masaryk? Pche! Takový amatér! Takhle se to dělá!
Že by byl cmrnda adekvátnější?
Máte pravdu, „osoby mužského pohlaví“ je přesnější, opravil jsem.
„Odpadlo Echo“? To přece od začátku jedno z nejvíce protiimigrantských médií u nás …
Pardon, ale jak to že „.., SITUAČNÍ ZPRÁVA ZA LEDEN AŽ LISTOPAD “ uvádí že Počet žadatelů o azyl dosáhl za tento rok 425 035″ , když jiná, oficiálně publikovaná zpráva říká že „Tři týdny před koncem roku dosáhl počet uprchlíků, kteří letos přišli do Německa, oficiálně hranice jednoho milionu. Tolik žadatelů o azyl bylo k dnešnímu dni zaevidováno systémem první registrace EASY a poté přiděleno jednotlivým spolkovým zemím “
Jak je tedy možné hovořit a argumentovat takzvaně „tvrdými daty“, když se uváděné údaje z různých zdrojů liší o 100 procent???
Nebylo by korektnější psát o těch, kdož zatím nepodstoupili azylové řízení jako o “ žadatelích o azyl“(popř. jako o „migrantech“) …a ne jako o urchlících ? Nevíte přeci dopředu zda osobá má nárok získat statut uprchlíka !
Také se mi nezdá korektní jmenovat např. “ Syřany “ …nebylo by korektnější psát o “ osobách se syrskými pasy“ či o “ osobách vydávající se za Syřany ( a Syřanky)“ ? Na území Syrie totiž žijí převážně Arabové, mohlo by se jich to dotknout. Anebo Romové, těch by se to také mohlo dotknout.
Obdobně např. v případě Paštunů.(uznejte aspoň to , že například název “ Kosované“ by v této souvislosti působil pak již velmi podivně /motivace k útěku z Kosova asi mohou mít místní Romové či Srbové…ale místní Albánci ??/ )
Pan Ivo Železný
Je zvláštní, že ono “ nevýznamné navýšení“ ( jak je nazýváte Vy ) se stalo velmi významným tématem mnoha vlád a jejich agend, včetně vlády německé či švédské.
Jak si to Vy sám vysvětlujete ?
Že by tam sice také znali tato čísla…ale přesto jim je to šumák ?
Já si to vysvětluji jako důsledek ruské propagandy, které se hodí rozvracet Evropskou unii všemi způsoby. Minulý rok měla plné ruce a huby dezinformací o Majdanu a Ukrajině. Letos se soustředila na
Sýrii a snaží se ze všech sil, abychom na Ukrajinskou válku úplně zapomněli.
Zajímavý názor. Neotřelý.
Tedy Kreml řídí kroky např. Merkelové či Junckera. A stačí mu na to propagandistická kampaň. Je tedy Kreml zdatnějším než např. Wall Street, ten musí svůj vliv šířit skrz finance, Kremlu na to stačí pouhá propaganda.
Úžasné zjištění. Stačí tedy potřít kremelskou propagandu a vlády zemí EU mohou hodit problém s uprchlickou vlnou za hlavu.
Někdo by na toto měl upozornit Brusel, ať to na nejbližším summitu dotyčným vládám sdělí. Ušetří se tak mnoho výdajů, státy se méně zadluží a tak se zmenší i vliv Wall Street – prostě synergie jakou nevymyslíš jen tak , na to musí mít jeden velký fištrón !!!
Díky, pane Homoláč, za všechen eurounijní lid moc děkuji.