Jaroslav Rezník a René Zavoral. Foto: se souhlasem RTVS

Rezníkovu kauzu na Slovensku rozhlas neřeší. Prý se ho „netýká“

Napsal/a Vojtěch Berger 15. dubna 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

Český rozhlas nebude reagovat na aktuální kauzu Jaroslava Rezníka, jednoho z nejbližších spolupracovníků generálního ředitele ČRo a bývalého šéfa slovenských veřejnoprávních médií.

Slovenský Denník N upozornil, že náklady na studium svých dcer na zahraničních univerzitách Rezník neplatil ze svého účtu, ale peníze posílal podnikatel Peter Kuba obžalovaný aktuálně z praní špinavých peněz. Rezník mu prý peníze vracel zpětně v hotovosti. Celkem šlo v přepočtu o milionové sumy, nestandardní transakce se odehrávaly v letech 2015-2020.

Rezník poskytl novinářům bizarní vysvětlení, podle kterého prý první taková transakce proběhla de facto náhodou, proto, že udělal chybu v zadávání čísla účtu, a následujících pět let v tom pokračoval, protože „to bylo pohodlné“. Kauza však vzbudila podezření z přijímání úplatků, protože firma podnikatele Kuby získávala dlouhodobě zakázky od veřejnoprávních médií, která Rezník jako ředitel vedl.

I když celou věc už prověřuje slovenská policie i speciální prokuratura, pro rozhlas to není téma: „K informacím, které uvádíte, můžu jen napsat, že se nijak netýkají Českého rozhlasu, a proto je komentovat nebudeme,“ citoval Denník N mluvčího Českého rozhlasu Jiřího Hošnu.

Jaroslav Rezník pracuje od loňského září jako odborný pracovník v sekretariátu ředitele Reného Zavorala. Svou práci pro ČRo podle smlouvy vykonává z Bratislavy.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)