Rezníkovu kauzu na Slovensku rozhlas neřeší. Prý se ho „netýká“

Napsal/a Vojtěch Berger 15. dubna 2023

Český rozhlas nebude reagovat na aktuální kauzu Jaroslava Rezníka, jednoho z nejbližších spolupracovníků generálního ředitele ČRo a bývalého šéfa slovenských veřejnoprávních médií.

Slovenský Denník N upozornil, že náklady na studium svých dcer na zahraničních univerzitách Rezník neplatil ze svého účtu, ale peníze posílal podnikatel Peter Kuba obžalovaný aktuálně z praní špinavých peněz. Rezník mu prý peníze vracel zpětně v hotovosti. Celkem šlo v přepočtu o milionové sumy, nestandardní transakce se odehrávaly v letech 2015-2020.

Rezník poskytl novinářům bizarní vysvětlení, podle kterého prý první taková transakce proběhla de facto náhodou, proto, že udělal chybu v zadávání čísla účtu, a následujících pět let v tom pokračoval, protože „to bylo pohodlné“. Kauza však vzbudila podezření z přijímání úplatků, protože firma podnikatele Kuby získávala dlouhodobě zakázky od veřejnoprávních médií, která Rezník jako ředitel vedl.

I když celou věc už prověřuje slovenská policie i speciální prokuratura, pro rozhlas to není téma: „K informacím, které uvádíte, můžu jen napsat, že se nijak netýkají Českého rozhlasu, a proto je komentovat nebudeme,“ citoval Denník N mluvčího Českého rozhlasu Jiřího Hošnu.

Jaroslav Rezník pracuje od loňského září jako odborný pracovník v sekretariátu ředitele Reného Zavorala. Svou práci pro ČRo podle smlouvy vykonává z Bratislavy.

300znaku.czVše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org