Podcast Podhradí se po prvním dílu na čtvrt roku odmlčel. Prý ale nekončí
První a zatím i poslední díl podcastu Podhradí – rozhovory s prezidentem vyšel 22. března. Půlhodinový pořad byl natočený v Hrzánském paláci, sice již po prezidentské inauguraci, ale ještě před stěhováním na Pražský hrad. Od té doby další nepřibyl. Je prý ale v plánu.
Ticho v hradním, respektive podhradním, „podcastovém éteru“ je v kontrastu s rozruchem, jaký způsobilo samo oznámení, že prezidentský podcast bude moderovat Michal Půr.
To, že má být pravidelným moderátorem právě on, kritizovala mimo jiné část tuzemské mediální scény. Vyčítala mu, coby tehdejšímu šéfredaktorovi Info.cz, například provázanost s mediálním domem Daniela Křetínského i některého jeho světonázory.
Hrad ujišťuje, že v tříměsíční natáčecí pauze tato veřejná kritika žádnou roli nehraje.
Nebyla časová kapacita
„Volba moderátora vycházela z jeho zkušeností s tvorbou podcastů, které dlouhodobě patří k nejlépe hodnoceným na českém trhu,“ říká mluvčí prezidenta Markéta Řeháková.
Zdůrazňuje, že s pravidelnými vydáními například každý měsíc se od počátku nepočítalo: „Tým prezidenta Pavla od začátku komunikoval, že podcast nebude pravidelný.“
Na druhé straně o plánované měsíční periodicitě mluvil na počátku moderátor pořadu Michal Půr: „V podcastu Podhradí si jednou za měsíc budeme povídat s prezidentem,“ sdělil pro pořad Newsroom.
Nyní již čtvrt roku trvající pauzu od natočení prvního vydání Hrad vysvětluje časovou zaneprázdněností prezidenta.
„Na natáčení podcastu jsme neměli časovou kapacitu z důvodu plnění a náročnosti agendy naplánované na prvních 100 dní v úřadu. Soustředili jsme se především na plnění závazků naplánovaných prezidentem Pavlem, které obnášely mimo jiné organizaci velkého počtu zahraničních i domácích cest a také ústavních povinností, svá stanoviska k aktuální agendě veřejnosti sděloval prostřednictvím mediálních rozhovorů a tiskových brífingů,“ konstatuje Řeháková.
Žádný zádrhel ve spolupráci s Pražským hradem nevidí ani Michal Půr. „Tento týden jsem odevzdal nástřel scénáře druhého dílu, termín se řeší,“ říká.
Co je obsahová kontrola
Spolupráce zůstává pro Hrad i nadále bezplatná, je plně technicky zajišťována Půrem a s obsahovou kontrolou prezidenta, respektive jeho okolí.
Markéta Řeháková na dotaz HlídacíPes.org upřesnila, co si představit pod pojmem obsahová kontrola: „Jedná se o diskusi nad volbou témat, kterým se bude podcast věnovat, a o prostředí, kde se bude natáčet, dále o standardní faktickou kontrolu obsahu před zveřejněním hotového dílu.“
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Babišova přímá linka na Slovensko. Známosti svědčící Agrofertu i jeho majiteli
Jan Urban: Když se český stát chová jako ochránce vyvolených a posluhujících
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
2 komentáře
Bohužel, ono už asi není o čem podcastovat. Pan prezident Pavel mediálně přepálil začátek, ihned po zvolení se sešel a neformálně prodiskutoval s řadou vyznamnych osobnosti. Pronesl řadu s, symbolickych projevů
No a teď už vlastně lidem nemá co říct protože – ale to se vědělo předem, taky, o ničem důležitém nerozhoduje..
Hlavně by si měl dát (ve vlastním zájmu) pohov a věnovat se jen „prezidentským“ záležitostem. A ty druhořadé nechat plavat. A nenechat se otravovat různými prkotinami. Přece nemusí mít ke všemu stanovisko a na všechno názor.