Správní rada

Lenka Černá

spoluzakladatelka Ústavu, předsedkyně správní rady

Vystudovala mezinárodní vztahy a politologii na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. Po téměř deseti letech působení ve vedení poradenské společnosti, specializující se na procesní management, pracuje od roku 2012 jako výkonná ředitelka vydavatelství ANNONCE, a.s. Je členkou představenstva mezinárodní asociace ICMA, která sdružuje přes 70 vydavatelských domů  a inzertních serverů z 30 zemí.

“Takřka po celou dobu své téměř 25-leté historie ANNONCE otiskovala na svých stránkách komentáře, které se mnohdy kriticky vyjadřovaly k aktuálním politickým tématům. Díky naprosté nezávislosti nebyla ANNONCE ve výběru témat a názorové linii nijak limitována, proto si velmi dobře uvědomujeme, jak cenná je svoboda slova, volnost názoru, objektivita přístupu a jak důležitá je v dnešním mediálním prostředí existence skutečně nezávislé instituce, zabývající se investigativní žurnalistikou a vzděláváním novinářů v této oblasti, kterou se, jak pevně věříme, Ústav nezávislé žurnalistiky stane.”

Michal Musil

člen správní rady

Novinář a komentátor, pracoval jako zástupce šéfredaktora Lidových novin, časopisu Týden a deníku MF DNES. Účastnil se mezinárodních aktivit proti tzv. náhubkovému zákonu. Je členem správní rady Nadačního fondu Reportér.

Tomáš Raška

člen správní rady

Zakladatel a většinový vlastník investiční skupiny NATLAND Group. Je absolventem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Titul MBA získal na Business School Netherlands, poté pokračoval ve studiu na London International Graduate School, kde obhájil titul LL.M. Jak jeden z mála na českém trhu se soustředí na řešení tzv. distressed assets, tedy projektů v potížích, kde se uplatňují nejen jeho zkušenosti a znalosti, ale také intuice.

Aleš Rozehnal

člen správní rady

Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Partner advokátní kanceláře Rozehnal & Kuchař, působí jako externista Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Rektorem Univerzity Karlovy byl jmenován docentem oboru obchodní právo. Je partnerem studentského právnického spolku Všehrd, přednáší pro neziskový sektor. Autor a spoluautor řady právnických publikací, mimo jiné o mediálním právu, autorském právu či ochraně osobnosti.

Michal Uryč

člen správní rady

 Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, poté byl sedm let novinářem například v časopisu Týden nebo v Hospodářských novinách. Nyní má vlastní PR agenturu. Zároveň s chutí přednáší studentům MBA na Business Institutu, Vysoké škole ekonomické a Technické univerzitě v Liberci – obvykle o tom, že média postupně ztratila přídomek hlídací pes demokracie… a že je to škoda!

Reklama