Facebook: ČRo - Radiožurnál, zdroj

Nejste kompetentní, píší učitelé Radě ČRo

Napsal/a Vojtěch Berger 17. února 2020

Zástupci učitelů kritizují Radu Českého rozhlasu za její debatu o mediální výchově minulý týden. Během ní jeden z panelistů, radní ČTK Petr Žantovský, mimo jiné vyzýval k tomu, aby se školy „odstřihly od diletantských aktivit“ neziskových organizací. Konkrétně kritizoval například program Jeden svět na školách organizace Člověk v tísni – mimo jiné za to, že se na něm údajně nepodílí „ani jeden pedagog“ (což Člověk v tísni vzápětí vyvrátil).

Žantovského slova odmítla Učitelská platforma, podle které by příště v podobné debatě měli sedět i pedagogové, kteří mediální výchovu skutečně učí. Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd „Občankáři“ pak Radě ČRo poslala otevřený dopis s poznámkou, že zmíněná „debata v nás důvěru v kompetenci Rady opravdu nevyvolala“.

Občankáři dále v dopise píší, že „učitelé nejsou pod žádným mocenským nebo ideologickým tlakem a není třeba je bránit před údajně indoktrinujícími nevládkami, do výuky si mohou pozvat, koho chtějí“ a ptají se Rady, podle jakého klíče panelisty do kontroverzní debaty vybrala.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz