Komunističtí zákonodárci utržení ze řetězu. S diplomatickým pasem jezdí na Východ za separatisty
Čeští poslanci a senátoři pravidelně podnikají cesty na východní Ukrajinu a Krym, který stále trpí následky bojů s proruskými separatisty. Při různých příležitostech pak na pozvání jezdí i do Ruské federace. Vedle tradičně prokremelské KSČM vidíme podobné aktivity i u dalších parlamentních stran v čele s SPD, ale i u hnutí ANO nebo ČSSD. Parlament nemá legální nástroj, jak tomu zabránit.
Cílem takových cest je legitimizovat ruskou zahraniční politiku a tamní režim jak pro ruskou domácí propagandu, tak pro mezinárodní publikum.
Čeští zákonodárci tak činí nehledě na oficiální českou zahraniční politiku a zahraniční politiku EU, respektive na sankční režim vůči Rusku, který byl zaveden v roce 2014 za porušení svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny ze strany Ruské federace.
Na Ukrajině dodnes není klid zbraní a vstup na území Krymu je z pohledu ukrajinských zákonů nelegální. Stejně tak unijní sankce jsou pro členské státy závazné a přímo použitelné.
Zbavit Rusko mýtů
Kreml však napříč Evropou hledá poslance, senátory a další osoby veřejného života, kteří by působili například jako pozorovatelé voleb, jimž tak dávají punc legitimity.
Diplomatický pas českým poslancům umožňuje navštěvovat některé země prakticky bez vízové povinnosti, a to i v případě, že se nejedná o oficiální cesty delegace Poslanecké sněmovny, ale o cesty soukromé.
Komunističtí poslanci jsou dlouhodobě jednou z hlavních proruských politických sil v České republice.
Jejich přítomnost v parlamentu jim umožňuje využívat prostory Poslanecké sněmovny pro pořádání konferencí, kde je běžným jevem zpochybňování českého geopolitického směřování a tlumočení zájmů Ruska, případně Číny.
Kupříkladu brzy po ukrajinském Euromajdanu a pouhých pár dní po anexi Krymu Ruskem se na půdě Poslanecké sněmovny dne 26. března 2014 odehrál jeden z prvních proruských „parlamentních“ seminářů pořádaných Institutem slovanských strategických studií (ISSTRAS).
Na akci, která proběhla pod záštitou komunistické poslankyně Soni Markové, a jíž se účastnil i ruský velvyslanec v ČR Sergej Kiselev a někdejší náměstek generálního ředitele ruské tiskové agentury ITAR TASS Alexandr Klein, se mimo jiné mluvilo o tom, zda je Rusko obětí informační války a kdo má zájem na šíření mýtů o Rusku.
Deklarovaným cílem měla být zejména „demýtizace Ruska“. Hlavními řečníky byli bývalí spolupracovníci Státní bezpečnosti Oskar Krejčí a Zdeněk Zbořil.
Na podzim 2014 následoval seminář pod názvem Současný fašismus v Evropě, který pod záštitou předsedy KSČM Vojtěcha Filipa a poslance Jaroslava Borky pořádal Všeslovanský výbor a Ruský dům v Mariánských Lázních.
Během semináře se hovořilo o údajném fašismu a neonacismu na Ukrajině podporovaných ze strany USA, Novorusku, ale také o „rozdmýchávání nenávisti proti Rusku“.
Ve stejné době, kdy eskalovala situace na východě Ukrajiny, kdy členské země EU jednaly o společném postupu vůči ruské agresi a kdy zpravodajské služby evropských zemí upozorňovaly na ruské vlivové aktivity napříč Evropou, poslanci a obdivovatelé Vladimira Putina otevřeně tlumočili kremelské narativy na půdě parlamentu.
Jet do Moskvy? To se neodmítá
KSČM podniká mnoho aktivit, které jsou v přímém rozporu s oficiální českou zahraniční politikou.
Předseda strany Vojtěch Filip například přijal v listopadu 2014 pozvání místopředsedy ruské Státní dumy Sergeje Železňaka, jenž je na sankčním seznamu EU i USA za anexi Krymu.
V rozhovoru pro Lidové noviny se Filip nechal slyšet, že „jede do Moskvy zachránit dva až tři tisíce pracovních míst, dojednat, aby naše firmy dostaly dotace z ruského rozpočtu“.
Nehledě na usnesení sněmovny, která jasně řekla, že se nejednalo o její delegaci, si Filip svou cestu vysvětloval po svém. Podle něj se jednalo o cestu oficiální, i když do Moskvy jel sám.
Velký význam pochopitelně Filipově návštěvě přisuzovala i ruská média, která předsedu komunistů představila jako místopředsedu dolní komory a vysoce postaveného ústavního činitele. Nebylo to naposledy, co se Vojtěch Filip stal hvězdou ruských médií.
V březnu 2015, kdy se u Pražského hradu u příležitosti druhého výročí nástupu Miloše Zemana do funkce prezidenta sešli jeho stoupenci, ruská televize Rossija 24 o akci lhala a prezentovala ji jako demonstraci proti válce s Ruskem. Hvězdou reportáže nebyl nikdo jiný než Vojtěch Filip, který dostal největší prostor.
Ondráčkovo hledání pravdy
Zmíněného faktu, že mají diplomatický pas a na cesty do Ruska v délce do 90 dnů nepotřebují víza čeští poslanci hojně využívají. A to i za účelem cestování na separatistická území Ukrajiny, kam se dostávají přes Rusko.
Vlivem konfliktu na východní Ukrajině kyjevská vláda ztratila kontrolu asi nad 400 kilometry hranice s Ruskem, kvůli čemuž fakticky nedokáže kontrolovat nelegální vstup na své území.
Jedním z příkladů, kdy čeští poslanci obešli ukrajinské autority, aby se dostali na separatistická území, je návštěva tzv. Doněcké lidové republiky komunistickými poslanci Zdeňkem Ondráčkem a Stanislavem Mackovíkem v lednu 2016.
Na území vstoupili nelegálně, Ondráček měl ve stejné době zákaz vstupu na území Ukrajiny, kterou předtím dvakrát navštívil jako pozorovatel voleb.
Když chtěl pak Ukrajinu ve stejném roce navštívit ještě jednou, a to údajně za účelem účasti na konferenci týkající se voleb, byl zadržen na kyjevském letišti a vyhoštěn jako nežádoucí osoba. Podle vlastních slov se oficiální důvod svého vyhoštění nedozvěděl, krok Ukrajiny je však více než logický.
Oba politici prý jeli na Ukrajinu „hledat pravdu“ a převzít dokumenty o údajných zločinech ukrajinské armády.
Na třídenní cestě, kterou si prý platili z vlastních peněz, se setkali se zástupci samozvané Doněcké lidové republiky, mimo jiné s tamním „ministrem zahraničí“ Alexandrem Kofmanem a „ombudsmanem“, ale i s bývalými válečnými zajatci.
Ukrajinské ministerstvo zahraničí proti výpravě českých poslanců protestovalo a vyzývalo českou vládu a parlament, aby se distancovaly od podobných aktivit, jež zpochybňují ukrajinskou svrchovanost a jsou v rozporu s unijní i s českou zahraniční politikou.
Bezmocný parlament
Během své cesty do takzvané DLR se oba poslanci účastnili tiskové konference v prostorách tamního „ministerstva zahraničí“, při které se nebránili označení za poslaneckou delegaci, a to i přes to, že Poslanecká sněmovna ČR ani ministerstvo zahraničních věcí o jejich cestě předem nevěděly.
Na tiskové konferenci mluvil zejména poslanec Mackovík, který slíbil, že bude informovat české publikum o tom, co viděl, aby pochopili, že nemají věřit všemu, co vidí v médiích. Samozvaní zástupci tzv. DLR takovou podporu vřele ocenili.
Na YouTube kanálu tiskové agentury News Front bylo video z tiskové konference pojmenováno „Poslanci Parlamentu ČR: Kyjev spáchal válečné zločiny proti národu Donbasu.“
Na separatistickém kanálu Oplot TV, kde se objevili po boku Alexandra Kofmana, pak dále zpochybňovali územní celistvost Ukrajiny.
Ondráček mimo jiné tvrdil, že zničené budovy v oblasti Donbasu jsou dílem ukrajinské vlády a armády.
Oba poslanci se pak nechali slyšet, že se Ukrajina snaží zakrýt skutečnou situaci v oblasti, zejména přítomnost fašistů a četných zločinů, jež Ukrajina páchá na svému obyvatelstvu.
Poslanci navíc slíbili, že přivezou důkazy a materiály v listinné podobě, které předají představitelům české zahraniční politiky s cílem „otevřít jim oči“, aby si prý uvědomili, že je Porošenkův režim odpovědný za genocidu svého lidu. Nic však nenasvědčuje tomu, že by tak k dnešnímu dni učinili.
Zdeněk Ondráček se pak do tzv. DLR vydal opět v říjnu 2016, a to za účelem pozorování tamních „voleb“. Společnost mu dělal jeho komunistický kolega, poslanec a zastupitel města Karlovy Vary Jaroslav Borka. Podle Ondráčka však bylo primárním cílem setkání a navázání kontaktů s komunisty v tzv. DLR.
Situace na Donbase prý KSČM zajímá, zejména soudní řízení o zákazu Komunistické strany Ukrajiny, neboť se jedná o porušování politických práv tamních občanů a o projev antidemokratických tendencí, tvrdil Ondráček Parlamentním listům.
Jejich redaktorům také sdělil, že bude-li chtít, pojede na Krym, do Jižní Osetie či do Náhorního Karabachu. Jinými slovy si bude pod rouškou soukromých aktivit dělat prakticky co chce, nehledě na postoj jeho mateřské instituce Parlamentu ČR, který nemá žádné legální nástroje či pravomoci, jak podobným činům zabránit.
Molodci, vy prijechali!
Senátor a člen hnutí Severočeši.cz (v letech 1967–1990 členem KSČ a do roku 2010 člen KSČM) Jaroslav Doubrava odcestoval v listopadu 2014 do neuznané Luhanské lidové republiky (LLR), kde se účastnil nezákonných voleb jako jejich „pozorovatel“.
Kdo ho pozval, však prý sám netušil a ani po tom nepátral. Podle jeho slov se však jednalo o osobu z Česka.
O možnostech pozorování voleb se dozvěděl tak, že za ním přišel kolega a kamarád, jestli by nejel, což v něj prý „probudilo novinářskou vášeň“. Navíc to pro něj byla „příležitost podívat se na místa bojů a všeho toho dění“.
Na Ukrajinu senátor nicméně vstoupil nelegálně, a to autobusem z Rostova na Donu přes hraniční přechod ovládaný ruskou stranou.
Senát ČR nemohl Doubravovi v jeho cestě zabránit, neboť o ní předem nevěděl. Přesto v Luhansku vystupoval jako senátor a hovořil tak i s tamními médii. Ukrajinská strana následně Doubravu přidala na seznam nežádoucích osob.
Doubrava pak anexi Krymu obhajoval v rozhovoru pro Lidové noviny. Mimo jiné tvrdil, že ukrajinští vojáci v Luhansku uřízli hlavy několika místním obyvatelům a dopouštěli se dalších válečných zločinců. Odstřelování vlastních měst se podle něj nedopustil ani Hitler za druhé světové války.
Odsoudil rovněž to, že česká média podle něj neinformují o situaci na Ukrajině pravdivě. Chválu senátora naopak získala krymská administrativa, a to za zorganizování „svobodného referenda“.
Jaroslav Doubrava byl také jedním z politiků, kteří vřele přivítali návštěvu proputinského motorkářského gangu Noční vlci v ČR v květnu 2015 v rámci oslav 70. výročí vítězství sovětských vojsk nad nacistickým Německem.
Doubrava motorkáře přivítal objetím se slovy „Molodci, vy prijechali“ a na památku jim daroval kříže k výročí 200 let od bitvy u Chlumce a Přestanova v roce 1813.
Úhel pohledu
V září 2015 pak Doubrava strávil ještě čtyři dny na okupovaném Krymu, kam měl jet jako soukromá osoba na folklorní festival. Organizátorem cesty měla být ruská menšina v ČR, ale náklady si platil sám. Senátor nicméně nejel pouze slavit a povídat si s tamním obyvatelstvem, jak návštěvu sám prezentoval.
Během své návštěvy usedl u uzavřeného stolu s „premiérem“ Sergejem Aksjonovem a s „vicepremiérem“ Michailem Šeremetem neuznávané Autonomní republiky Krym.
Událost byla na oficiálním portálu krymské správy prezentována jako „česká delegace“ za přítomnosti českého senátora.
Na stránkách mimo jiné stálo, že účastníci projednali otázky všestranné spolupráce mezi Krymem a Českem. České ministerstvo zahraničí se však od Doubravových aktivit na Krymu plně distancovalo.
V září 2017 Doubrava vyjel pro změnu do Ruska, což jsme se mohli dozvědět z rozhovoru, který poskytl serveru Sputnik.
Do země měl být pozván, aby dohlížel na průběh ruských regionálních voleb. Konkrétně pozoroval tzv. volby v Permském kraji, kde přední kandidát za stranu Jednotné Rusko Maxim Rešetnikov obhájil post gubernátora, a to s 82 % hlasů.
Vysoký počet hlasů, který tento kandidát obdržel, Doubravu nepřekvapuje, sám si během voleb nevšiml žádných podvodů. Rešetnikov podle něj vyhrál díky tomu, co vše pro kraj dělá.
Jeho zjištění jsou však v rozporu se závěry ostatních zahraničních pozorovatelů. Agentura Reuters například v jednom z volebních obvodů napočítala až sedmkrát více hlasů pro „Putinovu stranu“ Jednotné Rusko, než byl celkový počet voličů, který přišel k volebním urnám.
Markéta Krejčí působí v programu Kremlin Watch think tanku Evropské hodnoty
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
39 komentářů
Kdo z ANO a CSSD jezdi na okupovany Krym a vychod Ukrajiny? Z CSSD bych si tipnul znameho boxera a (ruskeho) vlastence, ktereho si tato strana v dalsim sebevrazednem tahu nedavno zvolila na post mistopredsedy. (A nebo jsem to spatne pochopil a byl to vstricny krok, jak zajistit legraci na nasi politicke scene.) Z ANO netusim, ale u lidi, co jako jeden muz zvedaji ruce pro kreatury typu Ondracka nebo Okamury, aby poslouzili politicko-ekonomickym planum Vudce, u tech je vlastne mozne ocekavat cokoliv.
Jinak dekuji redakci HP za jejich dobrou praci, ktera si vynutila zvysenou aktivitu rudych noku na zdejsich diskuzich. Myslim, ze neni lepsiho dukazu o kvalite clanku, nez kdyz se pod nimi zacnou shlukovat (pro-)rusti trolove!
dobrý den, děkujeme. text bude mít pokračování, zveřejníme příští týden. řeč bude právě i o ČSSD a ANO
Kare Hrdina
Pane, máte mozkovou koliku.
Zdeňku, nestrašte – Vy vidíte (pro)ruské trolly všude, dokonce i tam, kde nejsou. Z reakcí dalších přispívatelů k tomuto článku jsem nenašel ani jednoho. A čistě logicky, nebo chcete li, demokraticky, každý má právo na vlastní názor. Nejen Vy, ale i ti zde (zatím na 100%) neexistující proruští trollové. Já si – na rozdíl od tohoto článku, vrásky nedělám, ale vadí mi výlety do zemí jako je např. Peru a pod. exotické země, kde se naši „zákonodárci“ chtěli blíže seznámit s peruánským zemědělstvím a jinými vyloženými nesmysly a pitomostmi, která prý by mohly být využity u nás, z peněz nás, daňových poplatníků. To mi fakt vadí více, než to, co se podsouvá v rámci mainstreamové protiruské hysterie. Brzy přijde čas na přehodnocení této otázky a mnoho manipulantů bude v šoku, co že se to děje. Stačí být vnímavý a vidět nejnovější reakce evropských politiků směrem k Rusku.
Já jenom když zmiňujete to Peru a zemědělství, tak bych řekl, že ono to pro nás zase tak exotické nebo z našeho hlediska nesmyslné být nemusí, když si uvědomíme, že třeba už historicky, Peru a vůbec tahle andská část Jižní Ameriky je regionem, kde se začaly pěstovat brambory – ty se pak odtud přes Španěly dostaly do Evropy, konkrétně u nás se začaly ve velkém pěstovat ve druhé polovině 18.století a je známo, že tu přinejmenším silně omezily hrozbu hladomorů… Takže určitou tradici, nebo nějakou důležitější věc v otázce zemědělství mezi námi a Peru bychom možná mohli vidět třeba i kvůli tomuhle…
Ale tak celkově, jistě, že Vám rozumím… Tady, na Hlídacím psu, už před řadou měsíců vyšel článek o tom, jak se „StB změnila v cestovní kancelář pro protekční spratky“. Jsou instituce, proti kterým StB v tomto ohledu bledne…
S tím Peru to je tak, že s touto zemní neobchodujeme. A jet do Peru, prý kvůli „učení se něčemu , co ONI umí a my ještě na to nepřišli, je směšné. Navíc, navštívené Machu Picchu není ta vhodná lokalita. Takže výlet, okecaný pitomostmi. Daňový poplatník zacáluje a poslanec si výletů užije. Klidně napříč politickým spektrem. Ať si tam jedou, ale za svý, v rámci jejich osobních, ne poslaneckých aktivit.
Tak já bych jen dodal za 1) k tomu Peru, že ony tady nějaké obchodní kontakty byly a nejspíš jsou, ale tak jistě, že to zase nebude nic příliš velkého (to už i jen v té Latinské nebo Jižní Americe budou pro nás z tohoto ohledu jistě klíčovější už spíše některé jiné země). Ale docela živé hospodářské kontakty s Peru jsme měli už za komunistů, hlavně tak v 70.letech, kdy tam vládl vojenský režim, který šel hodně doleva.
A za 2), já bych s Vámi ale přesto souhlasil… Já si taky myslím, že jde přinejmenším hlavně o normální (ovšem z hlediska většiny Čechů dost drahou) dovolenkovou turistiku, placenou daňovými poplatníky, a asi krytou nějakým okecáváním, jak píšete…
Vždyť docela podobný případ… Před pár lety tady byl takový skandál kolem nějakého městského zastupitele, odněkud tady z Čech nebo Moravy… Ten byl vyslán na nějaké obchodní jednání do Jihoafrické republiky (tedy také země na druhém konci zeměkoule), tuším, snad do Kapského Města… No jo, jenže on si tam, a nikoliv za vlastní peníze, jezdil na výlety po celé zemi… A pak se ještě vymlouval takovým klasickým turistickým klišé, že „jet do Jižní Afriky a neviděl Krugerův národní park atd“…
Jen pro úplné pochopení, v té poslední větě nemá být „neviděl“, ale „nevidět“…
Dobrá práce. Díky
Markéto , správně namísto ,aby navštěvovali islámské slumy ve Francii , Británíi , Holandsku , Belgii a poskytovali tělesnou a duševní útěchu utečencům si vozí zadky na slunný Krym – ještě že Vás -Evropské hodnoty máme a denně nám vizírem otvíráte oči
Přesně tak, naším úhlavním existujícím nepřítelem není Rusko, ale islám. A brzy se to ukáže v plné nahotě i v české kotlině. Pravda je totiž jen jedna.
Frenku, co je pravděpodobnější? Že se tu v naší kotlině objeví nahý islám, nebo že rusák přijede v noci na tanku? Na co si vsadíte u Fortuny? Najednou je pravda jen jedna?
Já si vsadím na ten nepřizpůsobivý nesnášenlivý islám. Ruskou okupaci, jako byla v roce 1968, už nevidím jako reálnou. Rusy k nám nikdo nezve, ale islámské teroristy a potížisty ano. O počtech muslimů a jejich dovozu se diskutuje, o počtech Rusů nikoliv. Evropa zpitoměla a propaguje islám, ne Rusko. Za kritiku islámu se vyhazuje z práce a nálepkuje všemi možnými nálepkami. Za kritiku Ruska se dávají prostředky, vznikají všelijaké neziskovky a falešnému plácání po zádech. Ten rozpor logiky a křivení pravdy je jednoznačný. Nechápu to. Je to nepochopitelné, nebezpečné a vyvolá to zlo. Se všemi konsekvencemi. Rus mne (nás) neohrožuje, islám ano. To je pravda.
Rusy sem nikdo zvát nemusí, oni se sem velmi intenzivně stěhují sami.
Nevím , co těm lidem vytýkáte , v našich mediích se o Rusku , Krymu , doněckých republikách pravdu nedovíte !
Můj otec hodnotil předválečné strany takto:lidovci strana chudého venkova,socdemáci strana drobných živnostníků,národní socialisti strana inteligence,agrarníci strana bohatšího venkova,komunisti strana zlodějů králiků a věčných nefachčenků,kverulantů.
Stručné dějiny KSČ :
1.Po podpisu smlouvy Ribbentrop -Molotov v srpnu 1939 na příkaz Kominterny(K.Gottwald byl tajemník Kominterny) dostali naši komunisté příkaz podporovat nacisty.Tento příkaz platil do napadení SSSR.
2.Rok 1948ruští poradci,politické procesy(vraždy),LM,ostnaté dráty na hranicích,pracovní lágry podobné těm německým,násilná kolektivizace,nejhorší zločin perzekuce těch co bojovali proti nacistům.
3.Rok 1968 -vyhození tisíců lidí z práce(prověrkové komise),vydírání obyvatelstva podpisy se souhlasem internacionální pomoci,lhaní,prospěchářství,vlezdoprdelizmus k SSSR.
To jste zjistil kde ? Nepište bludy a hovadiny .
Milý Karliku,
fakta o Kominterně by Vám potvrdil i soudruh Ransdorf kdyby žil.On sám prohlásil ,že to bylo svinstvo.Jinak to doplním o to,že se vydali nevěřící mladí komunisté do Moskvy(pravděpodobně Smrkovský),bylo jim řečeno,že je to v pořádku ať se kapitalisti vybijou mezi nebou oni pak zavedou komunismus.KSČ to hodnotí jako divné období.Zeptejte se soudruha Filipa,když mi nevěříte. „Čest vaši bolševické víře“
To je dávná historie. Dnes se dělají stejné chyby-leze se do zadku jiným „spojencům“ a velmocem. Vadilo li nám to „tehdy“, musí nám to vadit i dnes. Jenže jaksi nevadí.
Tak dvacáté století zas tak dávná historie není, např. můj tatínek většinu těch věcí zažil. A k těm chybám a jejich velikostem. Nějak si nedovedu představit, že by nás jednoho dne přijela americká nebo německá armáda okupovat. Což se v roce 68 tak nějak ze strany Rusů přihodilo (asi náhoda a chyba na jejich straně, jak jsem si všiml opravdu hodně jí teď litují (sarkasmus, pokud byste to nepochopil)).
Pane,
dobře jsem se pobavil.Na stavbě se chlapi bavili když volali na výtaháře „Pane docente pošlete mi cihlu“,nebo ruštinář profesor Kubíček kecl něco před kámošem a šel k soustruhu(mimochodem ovládal ruštinu líp jak rodilí rusáci).Takových bylo hodně,chtěli by jste na to zapomenout?Zato soudruzi,kterým to politicky myslelo nemuseli mít vdělání ale vládli.Okresní tajemník pro zemědělství vyučený lešenářem.Stačil na to VUML,zedník za rok a půl inženýr,kam se hrabe Plzeňská univerzita.
překlep,odpověď byla určena soudruhovi hanákovi
Josefe, je ráno, probuďte se. Ti vyhození z práce, nebyli vyhozeni, aby skončili pod mosty jako bezprizoní, nebo na sociálních dávkách; ti byli přeřazeni na jinou, většinou manuelní práci, která byla stejně důležitá a mnohdy potřebnější, než ta ze které byli „vyhozeni“.
Díky za skvělou analýzu. Heinlovci rozbíjejíci v letech 1935-38 ČSR byli aspon německé národnosti, ale tihle zmetci z KSČM, SPD atd. jsou Češi a navíc dobře placení z našich daní :-(( Ale jejich cíl je asi obdobný – připojit nás k říši velkého vůdce KGB-ka Vladimíra Vladimíroviče P. (evidentně jim platí víc než naše sněmovna 🙁 )
Nesouhlasím s tvrzením, že nás chce někdo z citovaných připojit k Rusku. Je to nesmysl. Ani jedna z těchto partají-hnutí, toto nikdy nikde neuvedla. Nevím, kde jste na toto přišel, nebo, proč podsouváte tento nesmysl. Máte li nějaké argumenty, které toto tvrzení doloží, nabídněte je.
A co jiného než připojení k Rusku, by znamenalo vystoupení z NATO a EU.
Proberte se ze svého Okamurova poblouznění.
Není třeba nás připojovat k říši velkého vůdce KGB-ka Vladimíra Vladimíroviče P. Estébák Andrej B. nám už vytváří svou říši-firmu, za vydatné pomoci Čechů kblihožroutů.
Co s takovymi lidmi, kdyz legalne se s jejich svevoli neda nic delat?
Systém to umožňuje. Tyhle výlety. Zrušil bych je všechny. Pro všechny.
Zatím nemusíme mít z Ruska strach neboť NATO stojí ve svých nástupních pozicích od Baltu po Černé moře a až Ukrajina (jestli se jí to povede) vstoupí do NATO do Moskvy to bude mít co by kmenem dohodil.
EU má na půl miliardy obyvatel USA na 350mil.obyvatel a tomu odpovídá ekonomická síla.
Oproti tomu Rusko se svými 140mil.obyvateli a mizernou ekonomikou nemůže ten Západní ekonomický kolos ničím ohrozit.
Jedině šílenec by mohl z východní strany ohrozit „světový mír“ a to Putin určitě není.
A tak smysl článku mi jaksi uniká. Jedině, že by autorka článku byla vyděšená z aktivit několika poslanců. Že by nás dokázali vyrvat ze Západního společenství, které rozsévá po světě demokracii je vyloučeno.
Nemusíme, ale máme. Nepřítele musíme mít, i kdybychom si ho museli z hovna uplést, na rozdíl od biče, z kterého to nejde. (a když, tak s ním nezapráskáš), a práskat s ním, až se budou hory zelenat…
Cesty kolaborantských zmetků na východ jsou pochopitelné. Vrána k vráně sedá. Ale otřesná je drzost prezidenta, který mistruje důstojníky-generály jak mají smýšlet a zřejmě mašírovat také směrem do Ruska. Doufám , že naše armáda nebude mašírovat podle toho jací blbové nám budou vládnout.
Nějaký konkrétní příklad máte? Pokud vím, tak Zeman naši účast v NATO (EU) nikdy nenapadl tak, že by chtěl toto změnit vystoupením. A už vůbec ne zařazením k Rusku. No, ukažte, že se mýlím. Na faktech, děkuji.
Děkuji za článek.
Markéta Krejčí vypsala doložitelná fakta.
A trollení okamžitě začíná. Jen je děsivé, že to funguje.
Oni tu už i spolupracují, dokonce to vypadá Že Frenki je i Čertem.
Odvrátit pozornost od podstaty článku k Peru že?
Teď jsem vám nahrál, tak můžete dále rozvíjet své matení a podporování nedemokratických režimů. Z Ruska nikdy nic špatného přece nikdy nepřišlo a přijít nemůže. Tam je přece život ještě v pořádku, na rozdíl od promuslimské EU.
Jen se obávám, že demokracie u nás z cukru je. Výsledky posledních voleb mne v tom utvrzují. Agent StB a Zeman přímo řízený z Ruska, takhle to já vnímám a není mi z toho dobře.
PM je posedlý trolly vidí je ta každým opačným názorem, takže znova pane pokud někdo napíše něco co se neztotožňuje s vaší ideologii, neznamená to vždy trolling, ale člověka s jiným názorem. Celá republika totiž nezastává jen jeden ten ,,správný,,, názor.to už tady jednou bylo a lidé jako vy by to chtěli zcela zřejmě zase zpátky.
Prezident Zeman je nejhorší prezident jakého jsme kdy měli. Na vše má své lidi od rozvědky až po lidi jaké byl Prusalis na Moravě. Je vrchní velitel naši armády začleněné v NATO ale ve skutečnosti podporuje všechny síly usilující o vystoupení našeho státu z aliance. Já mám Rusko i USA na háku. Jen bych si přál prezidenta s morálními vlastnostmi jako byl hokejista Jarda Holík.
Nebo taťka Šmoula, ale i toho by jste podeziral, že je agent z Avataru :-))
Ctibore-je pouze na nás, koho si pozveme, nebo koho odmítneme. A tak to musí zůstat. Zatím do západní a severní Evropy proudí miliony dle statistik převážně velkých potížistů, dílem na pozvání, dílem bez. Nejvíce těchto „dárečků“ z Afriky, ne z Ruska, vozí lodě neziskovek patřících německým majitelům. Vysypou své náklady v Itálii,nebo Španělsku, kupodivu ne v Německu a valí pro další. A vy, Ctibore, tady podsouváte Rusáky. Apropos, jistě máte nějkou statistiku, v čem ti Rusáci jsou potížisté, stejně jako ti potížisté z Afriky, že? Nemohu si pomoci, ale ty terakty a další krimicausy jsou plny Afrických potížistů, ne Rusů. Máte li ale nějaká fakta k dispozici, na základě kterých tvrdíte a naznačujete jistou obavu z Rusů, dejte ji, prosím, k dobru. Nikdo nevíme všechno.
Tak co se týká ČR, tak bych se vsadil, že tu bude mnohem víc žádostí o azyl / dlouhodobý pobyt právě z Ruska v porovnání s celou Afrikou.
Nicméně jestli mluvíte o EU, tak mi přijde dojemné, jak Vám leží na srdci její zdraví. Díky.