Kauza „zalehnutí“: Policistův lékař a lékařův policista
GLOSA. Soud osvobodil studentku FAMU Kateřinu Krejčovou, která čelila obžalobě za útok na veřejnou osobu. Bude policie nyní se stejnou horlivostí vyšetřovat lékaře, který „zraněnému“ policistovi vystavil sedmidenní neschopenku? A policistu, který na jejím základě týden nechodil do práce?, ptá se v textu pro HlídacíPes.org právník Aleš Rozehnal.
Studentka FAMU Kateřina Krejčová byla zproštěna obžaloby, která jí kladla za vinu útok na veřejnou osobu. Ten měl spočívat v tom, že studentka „udeřila rukou do ramene“ policistu Filipa Dleska při zásahu na demonstraci odpůrců imigrace, „potom jej zezadu chytila za krk, cloumala jím a pak nalehla celou svou vahou na jeho rameno“.
Křehký strážce zákona
Podle policie skončil strážce zákona po útoku studentky na sedmidenní neschopence. Zprošťující rozsudek zkritizoval pražský policejní ředitel plukovník Miloš Trojánek, který uvedl, že „maření úkonu policisty coby úřední osoby považuje za absolutně nepřípustné“.
Nutno konstatovat, že by se pan policejní ředitel spíše než kritikou celkem rozumně a logicky znějícího zprošťujícího rozsudku měl zabývat výběrem a výcvikem pražského policejního sboru.
Pokud je totiž možné, že subtilní dívka, která očividně neprošla nějakým bojovým výcvikem, sama a bez použití zbraně přivodí tak závažné poranění policistovi, který má zasahovat při konání mimořádně výbušné manifestace, nabízí se otázka, zda je pražský policejní sbor schopen chránit bezpečnost občanů, jejich majetek a veřejný pořádek.
Další otazník vyvolává tvrzení soudního znalce Petra Korbeláře, podle kterého se u policisty jednalo pouze o lehké poranění přechodného charakteru. Dokonce sám státní zástupce zpochybnil, že by studentka Krejčová policistu zranila.
Kdo tu tedy lhal?
Policista Dlesk byl však zcela jistě práce neschopen na základě zprávy lékaře. Nabízí se tedy otázka, zda tento lékař nevystavil nepravdivou lékařskou zprávu, aby jí bylo užito v trestním řízení.
Takový lékař by se totiž dopustil trestného činu padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu. Pokud by tato lékařská zpráva byla skutečně nepravdivá, dopustil by se trestného činu i policista, který zprávu předložil. Tento trestný čin by pak byl spáchán v jednočinném souběhu s trestným činem křivého obvinění.
Lze jen doufat, že těmto otázkám bude věnovat policie a státní zastupitelství minimálně stejnou pozornost jako trestnímu stíhání Kateřiny Krejčové.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
6 komentářů
Ad hoc :
Grínpísáci zalehli sjednávače TTIP. Udělali jim bolístku, bebínko. Kdo by se toho nadál, že – taková slaboučká organizace, oproti eurounijní byrokratické mašinerii….
Ale fuj fuj – oni ty informace leakli. To je právnicky nepřípustné !
Stejně je to divné – v demokraciii je třeba aby si lid informace od vládnoucích vrstev ukrad…..jJinak by je taky mohl dostat až po funuse.
Přísně logicky to vypadá správně, ovšem v chaosu našeho soudnictví to žádný smysl nemá. Jakýchkoliv posudků si může každá strana dát vypracovat kolik chce. A je zcela subjektivní věcí soudce ke kterému se přikloní, popřípadě že k žádnému a zdůvodní si vlastní verzi. Například v tomto rozsudku“. Policistu Krejčová prý spíše zezadu „objala“.
Už tyto rozsudky jsou často absurdní, ovšem je nutné uznat jako vydané soudem a proto platné. Ovšem chtít na základě nich ještě stíhat a policisty, znalce a třeba i svědky, kteří svědčili jinak než pan soudce rozhodl,,,to už se vracíme do dob totality..
Stačí se podívat na celé video. Údajně zraněný policista je v záběru ještě dost dlouho, například strká demonstranty do antona. A zraněný člověk vypadá jinak.
Pana Rozehnala rozbory takovýchto případů jsou vždy velmi zajímavé a poučné.
Zajímalo by mě, jak by se pan Rozehnal díval na případ, kdy by dotyčná dívka držela při objímání (zaléhávání) policisty v ruce tyčku s vlajkou s portretem Lenina. A policista se ohnal a tyčku jí polámal, popřípadě ji samou (objímající dívku), při ohánění se, dokonce zranil.
A dále – co kdyby si celou takovou situaci někdo – např. nějaký ruský student, legálně studující v ČR, nahrával na iphone…nevystavoval by se tak nebezpečí, že soud navrhne jeho vyhoštění ze země ?
Proboha, kdyby…kdyby…
Myslím, že je to v popisu práce ruských trollů:
Jakákoliv diskuze smyslu se snažící dobrat musí být pokud možno rozvrácena, či alespoň rozmělněna případně pozornost odvedena úplně jinam aby k žádnému rozumnému závěru nikdy nemohlo dojít a skepse a deziluze permanentně narůstala.