Česká „špionka“ ve službách AfD je členkou aktivních záloh. Armáda případ prověřuje
Češka v řadách Alternativy pro Německo, která v minulosti poskytovala informace z prostředí německých mešit kontrarozvědce v Bavorsku, působí i v české armádě. Ministerstvo obrany případ prověřuje, spolupráci s cizí tajnou službou totiž obecně považuje za překážku pro členství v aktivních zálohách. Problém můžou představovat i extremistické tendence v samotné AfD.
Na případ české rodačky, která v minulosti poskytovala informace z prostředí německých mešit bavorské kontrarozvědce, už dříve upozornila i česká média. Větší ohlas – a to i v německé politice – však vzbudil až nedávný text německého týdeníku Der Spiegel.
Ten mimo jiné napsal, že Češka „Anna Nováková“ (jde o smyšlené jméno, redakce HlídacíPes.org její totožnost zná, avšak vzhledem k citlivosti tématu ho nezveřejňuje) během placené spolupráce s kontrarozvědkou používala krycí jméno Maja a že se měla vydávat za konvertitku k islámu a v mešitách nosit nikáb.
Tajná služba píše soudu
Po několika letech nyní Nováková podle Spiegelu působí v řadách německé parlamentní strany AfD. Ta je známá svými protiimigračními a protiislámskými postoji a také blízkostí značné části strany ke krajní pravici. Kvůli tomu má stranu i její mládežnickou organizaci Junge Alternative dlouhodobě v hledáčku celostátní německá kontrarozvědka.
KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG
Češka podle Spiegelu nejprve pracovala v týmu poslance AfD Marca Bernharda, poté dalšího českého rodáka, poslance AfD Petra Bystroně, a dnes je podle časopisu spolupracovnicí jednoho z přívrženců radikální stranické frakce „Křídlo“ a aktivní členkou jedné regionální buňky mládežníků AfD.
Sama Nováková se u soudu v Česku domáhá zákazu publikování takových tvrzení. S návrhem na předběžné soudní opatření však v červenci neuspěla, píše německý týdeník s tím, že rozhodnutí zatím není pravomocné.
Jedním z důkazů o působení Češky v bavorské kontrarozvědce má být podle Spiegelu dokument, kde tajná služba varuje před dekonspirací dotyčné informátorky, protože by ji to mohlo ohrozit na životě. Tato listina se objevila mezi důkazními materiály u soudu.
Armáda: Je to problém
Spiegel dále píše, že Nováková byla v minulosti také v kontaktu s hnutím Islám v České republice nechceme Martina Konvičky. Právě teď kvůli tomu chtějí kauzu od bavorské zemské vlády vysvětlit tamní opoziční strany.
Šéf poslanců bavorské strany Zelených Ludwig Hartmann doslova řekl, že se bavorská kontrarozvědka stala touto aférou „terčem posměchu v celé zemi“.
„Jakou hodnotu mají informace od informátorky, kterou sžírá nenávist k islámu, která fantazíruje o násilí a má jednoznačně extremistické kořeny?“ citoval Spiegel Hartmanna s odkazem na to, že Češka dříve na svých sociálních sítích sdílela záběry, kde střílí ze zbraně, včetně hashtagů jako #glockporn, #armygirlsdoitbetter nebo #aktivnizaloha.
Poslední hashtag odkazuje na fakt, že před několika lety absolvovala výcvik aktivních záloh Armády České republiky (viz foto). HlídacíPes.org proto oslovil resort obrany s dotazem, zda je spolupráce se zahraniční tajnou službou obecně překážkou pro členství v aktivních zálohách. A dále, zda je překážkou pro členství v zálohách otevřené politické angažmá dotyčné osoby, či otevřené antiislámské postoje či projevy sympatií k extremismu.
„Na všechny Vaše tři otázky je jednoznačná odpověď ano,“ říká mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.
Připomíná s odvoláním na zákon o vojácích z povolání, že uchazeči o zařazení do služebního poměru v armádě stvrzují, že nejsou členy politické strany nebo hnutí či odborové organizace a že nepodporují, nepropagují nebo nesympatizují s hnutím, které hlásá národnostní, náboženskou nebo rasovou nenávist.
„Při zjištění porušení výše uvedené podmínky lze u vojáků v záloze přistoupit k vyřazení z aktivní zálohy,“ dodává Pejšek.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Eskymácký pes a jeho včeličky. Ústecký kraj má jako poslední novou vládu
Spojenci pro kraj: po Kozí dráze ven ze zastupitelstva
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
11 komentářů
Jeden zajímavý úryvek z knihy Timothyho Snydera Tyranie:
Timothy Snyder, Tyranie, kapitola 18 Když nastane, co bylo nemyslitelné, zachovej klid, strana 50 elektronické verze knihy
V dubnu 2015 ruští hackeři narušili program jedné francouzské televize, vydávali se za ISIS a odvysílali materiály, jejichž cílem bylo vyděsit Francii. Rusko se pokusilo vyvolat představu „kyberchalífátu“ a vyostřit obavy Francouzů z teroru. Pravděpodobným cílem bylo motivovat voliče krajně pravicové Národní fronty, na kterou Rusko finančně přispívá. Když v listopadu 2015 při teroristickém útoku v Paříži zahynulo 130 lidí a 368 osob bylo zraněno, zakladatel think-tanku s těsnými vazbami na Kreml se radoval, že terorismus Evropu donutí posunout se směrem k fašismu a Rusku. Jinými slovy: islámský terorismus v západní Evropě, reálný i zinscenovaný, byl v ruském zájmu. Konec úryvku. Inu, postavy a figurky se mění, ruské cíle v Evropě i jinde zůstávají stejné.
„Anna Nováková“ zřejmě ví velmi dobře, proč je proti islamizaci Evropy, potažmo Německa.
Dotaz : tak kdo je vlastně extremista, ti co stříleli v Paříži (noční útoky v Paříži 2015. Ty si vyžádaly přinejmenším 126 obětí), nebo Češka „Anna Nováková“, která „během placené spolupráce s kontrarozvědkou používala krycí jméno Maja a že se měla vydávat za konvertitku k islámu a v mešitách nosit nikáb.“, spolupracovala s německou kotrarozvědkou za vlády Angely Merkel.
Islámským teroristů se může podařit zabít v Evropě někdy jednoho, někdy několik jedinců. V minulosti se jim v Paříži podařilo zabít dokonce až 130 lidí. Ale v žádném případě nejsou schopni změnit státní zřízení evropských zemí. Oni to vědí a to zabíjení nevinných lidí je pro ně cosi jako vybíjením si vzteku. Nehledě na to, že to s tím zabíjením lidí mají čím dále tím těžší. Mnohem nebezpečnějšími lidmi jsou však ti, kteří se snaží lidi ať už u nás nebo v jiných evropských zemích například i islámským terorizmem vyděsit a toho uměle vyvolaného strachu využít právě ke změnám státních zřízení v evropských zemích a k převzetí vlády v těchto zemích. Mám jeden zajímavý úryvek z knihy Timothyho Snydera Tyranie: kapitola 17 Pozor na nebezpečná slova, strana 47 elektronické verze knihy:
Slovo „extremismus“ rozhodně budí obavy a vlády je často zkoušejí ještě prohloubit tím, že v téže větě nechají zaznít i slovo „terorismus“. Významově je to ale slovo téměř prázdné. Neexistuje žádná doktrína s názvem „extremismus“. Když tyrani mluví o extremismu, míní tím prostě lidi, kteří vybočují z hlavního proudu – v mezích, které mu tyrani pro danou chvíli vytyčili. Všichni disidenti 20. století byli označováni za extremisty, ať už bojovali s fašismem, nebo s komunismem. Moderní autoritářské režimy, například v Rusku, využívají zákonů proti extremismu k trestání kritiků aparátu. Nakonec se tak slovem „extremismus“ může mínit skoro cokoli – vyjma jediné věci, která skutečně extrémní je: tyranie. Konec úryvku z knihy. Myslím, že Timothy Snyder vystihl věc zcela přesně.
Problém je, že tyto teroristické aktivity povzbuzují evropské quislingy, a ti už ledacos udělat mohou, jako jejich „typový exemplář“ v Norsku.
Samozřejmě že není účelem těchto teroristických útoků „vybít“ v evropských státech všechny vedoucí představitele, ale vyděsit a toho vyvolaného strachu využít právě k postupným změnám společenského zřízení . Přímé převzetí vlády v těchto zemích, zase není nutné – vzhledem k tomu že nově vytvořený a brutální muslimský stát ISIL, moc dlouho nevydržel..
Čili, zda právě pro radikální islám není výhodnější, ponechat ty západní státy jak jsou, pokud budou nejen tolerovat ale i legitimizovat radikální obyčeje islámu.. Což už, se, stejně děje. Včetně toho, jak zmíněno, že to je dnes právě západní stát a jeho /ustrašení?/ představitelé, kdo nyní chrání ten radikální islám i proti protestům zmíněných extrémistů.
Timothy Snyder, Tyranie, kapitola 14 Chraň si soukromí, strana 41 elektronické verze knihy
Namísto rozlišování faktů a vytváření jejich interpretací se necháváme svádět představou skryté skutečnosti a všeobjasňujících temných spiknutí. Jak se ukázalo na zveřejnění e-mailových „bomb“ (Hillary Clintonové při volební kampani 2016), funguje tento mechanismus i tehdy, když je obsah odhaleného tajemství naprosto nezajímavý.
Islám je totálně zločinná ideologie pod rouškou náboženství. Negativní postoj k němu je prakticky to samé jako antifašismus nebo antikomunismus.
Mimochodem, při podrobnějším pročtení odpovědi mluvčího z MO zjistíme, že na tu první otázku “ zda je spolupráce se zahraniční tajnou službou obecně překážkou.. atd“ vůbec neodpověděl. Jak píše „Na všechny Vaše tři otázky je jednoznačná odpověď ano,“ – jenže, jak si snadno spočítáme, s tou první (ohledně tajných služeb) už jsou čtyři .
Ten důvod se dá domyslet, asi jí pokládal za nesmyslnou. Tajná služba, která by připustila, že se její tajné kontakty měly někde veřejně hlásit nebo evidovat by byla pro kočku. Úplně stačí, když to občas bulvár práskne.
Jak si vzpomínám, už v 80.letech vyšel v Dikobrazu tento veršík
„V Německu, jak psali v Sternu, Objevili tajnou hernu
Byla to, jak psali v Zeitu, herna tajných policajtů :))
Doplnění: aktivní členství v politické straně jako takové, či i držení nějaké veřejné politické funkce není překážkou pro službu v Aktivní záloze. Nejznámějším příkladem z poslední doby je např. nastoupení europoslance Tomáše Zdechovského (ODS) do služby u jedné z našich krajských rot. Pan Zdechovský není zdaleka jediným politikem v AZ. Není v tom žádný problém. U profíků to možná funguje tak, jak tvrdí pan Pejšek, ale vojáky z povolání a vojáky v záloze řeší dva rozdílné zákony.
Kdyby jen dva zákony:) Ono tedy, máte pravdu skutečně pro vojáky v záloze platí jiné podmínky a je to jasně uvedeno v „Zákonu č. 45/2016 Sb.
Zákon o službě vojáků v záloze, „Překážkou pro zařazení do aktivní zálohy není členství v politické straně, politickém hnutí nebo odborové organizaci a výkon jiné výdělečné činnosti.“.. Jenomže, v tom zákoně se zase vůbec nevysvětluje jak a proč se ten člověk do té aktivní zálohy dostane..
To by člověk musel jít do třetího zákona „585/2004 Sb.
Zákon o branné povinnosti a jejím zajišťování (branný zákon)“, a tam podrobně pročítal jednotlivé paragrafy a ujasňoval si definice – dejme tomu začít už tím, kdo kdy je „voják“, kdo a kdy má brannou povinnost, kdo je a kdy není v záloze, kdy v aktivní záloze, atd..A kdyby si snad toto analyzoval pěkně dlouho kovaný právník mohl by snad v závěru zodpovědět na tu zásadní otázku. .zda vůbec, kdy a za jakých okolností by mohlo armádě vadit, přesněji tu informaci evidovat, jestli byla slečna XZY u skautů, lidovců, nebo třeba u Me Too.:) Ale pochybuju že by to zajímalo někoho jinýho než bulvár…
Přijde mi, jako by z článku vyznívalo, že paní je nebezpečná extremistka, která se snaží očernit muslimy v Německu. A potom je tam nenápadná zmínka, že její prozrazení by ji mohlo ohrozit na životě.
Tohle bych bral, kdyby se jednalo o agenta v organizované kriminální skupině (mafii), ale tady se jedná o oficiální (!) náboženství.