Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

OLAF u Babiše: A obě delegace pak položily věnce na Čapím hnízdě…

 -   - 

Čapí hnízdo Autor: Facebook Farma Čapí hnízdo
GLOSA. Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) vyšetřuje mimo jiné i okolnosti udělení padesátimilionové dotace farmě Čapí Hnízdo ministra financí Andreje Babiše. A takhle to dopadne, když úředníci OLAF navštíví úředníky Babišova ministerstva.

Do pražské Letenské ulice, sídla Ministerstva financí ČR, dorazil OLAF. Tedy zmíněný Evropský úřad pro boj proti podvodům.
Tisková zpráva, jíž o návštěvě referují ministerské stránky, připomíná známou píseň Karla Kryla: “Obě delegace pak položily věnce na hrob neznámého vojína…”

TEXT zprávy přetiskujeme: 

Na Ministerstvu financí se na žádost zástupců Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) uskutečnilo setkání se zástupci subjektů podílejících se na ochraně finančních zájmů EU.

Akce probíhala pod záštitou náměstka ministra financí Tomáše Vyhnánka. Za úřad OLAF misi vedla zástupkyně generálního ředitele a ředitelka odboru Politiky Margarete Hofmann.

Cílem bylo zástupcům úřadu OLAF představit nastavení spolupráce v rámci sítě AFCOS v České republice.Ředitelka odboru Analýza a hlášení nesrovnalostí Barbora Boschat představila fungování Centrálního kontaktního bodu AFCOS.

Na ni navázali svými prezentacemi zainteresované subjekty implementační struktury, nejprve z Ministerstva financí (Platební a certifikační orgán, Auditní orgán a za ČR nominovaná členka komunikační sítě OAFCN) a následně zástupci z Nejvyššího státního zastupitelství, Generálního ředitelství cel, Policie ČR a Ministerstva pro místní rozvoj – Národního orgánu pro koordinaci.Zástupci úřadu OLAF byli potěšeni kvalitní přípravou setkání a kompetentností jednotlivých přednášejících; všechny jimi vznesené dotazy byly uspokojivě zodpovězeny. Akce byla pozitivně hodnocena všemi zúčastněnými.

Pro zvětšení klikněte:
kk

O autorovi

Autorem článku je Ondřej Neumann

Komentáře

Komentářů (2)
  1. nováček napsal - dne 14.12.2016

    Kdyby tak Čapí hnízdo leželo v Drásově a vlastnil ho Hašek (ten bývalý jihomoravský hejtman) a nikoliv Babiš, tak už by Bradáčová se Šlachtou (ten nový z MF) tam poslali aspoň 100 členné komando v černém a v kuklách se samopaly, aby jim snad Hašek neutekl třeba do sousední dědiny.

  2. Aleš Müller napsal - dne 14.12.2016

    Podobných čapích hnízd je po celé republice nadbytek. Jen se o nich nepíše, psát nebude, poplatníci to vše zaplatí.
    Dotace, aby chudým brát a bohatým dávat.