Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Lenka Černá

spoluzakladatelka Ústavu, předsedkyně správní rady

Vystudovala mezinárodní vztahy a politologii na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. Po téměř deseti letech působení ve vedení poradenské společnosti, specializující se na procesní management, pracuje od roku 2012 jako výkonná ředitelka vydavatelství ANNONCE, a.s. Je členkou představenstva mezinárodní asociace ICMA, která sdružuje přes 70 vydavatelských domů  a inzertních serverů z 30 zemí.

“Takřka po celou dobu své téměř 25-leté historie ANNONCE otiskovala na svých stránkách komentáře, které se mnohdy kriticky vyjadřovaly k aktuálním politickým tématům. Díky naprosté nezávislosti nebyla ANNONCE ve výběru témat a názorové linii nijak limitována, proto si velmi dobře uvědomujeme, jak cenná je svoboda slova, volnost názoru, objektivita přístupu a jak důležitá je v dnešním mediálním prostředí existence skutečně nezávislé instituce, zabývající se investigativní žurnalistikou a vzděláváním novinářů v této oblasti, kterou se, jak pevně věříme, Ústav nezávislé žurnalistiky stane.”

Ivana Millerová

členka správní rady

Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Působí jako odborný asistent na katedře správního práva a správní vědy Právnické fakulty UK a jako odborný asistent na katedře veřejného práva veřejné správy CEVRO Institut. Je členkou rozkladové komise Ministerstva obrany. Do roku 2014 byla členkou rozkladové komise Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Michal Musil

člen správní rady

Novinář a komentátor, pracoval jako zástupce šéfredaktora Lidových novin, časopisu Týden a deníku MF DNES. Účastnil se mezinárodních aktivit proti tzv. náhubkovému zákonu. Je členem správní rady Nadačního fondu Reportér.

Aleš Rozehnal

člen správní rady

Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Partner advokátní kanceláře Rozehnal & Kuchař, vedoucí Katedry práva Bankovního institutu vysoká škola a.s.. Působí jako externista Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy a externista Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Je partnerem studentského právnického spolku Všehrd, přednáší pro neziskový sektor. Autor a spoluautor řady právnických publikací, mimo jiné o mediálním právu, autorském právu či ochraně osobnosti.

Michal Uryč

člen správní rady