Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Jaroslav Faltýnek, Andrej Babiš, Jaroslava Pokorná Jermanová. Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
,

Volby jsou u konce, byl to boj o každou desetinu procenta. Zde jsou výsledky

Podobně jako před začátkem fotbalového zápasu, ani před začátkem voleb nelze nikdy s jistotou vědět, jak to dopadne. Nyní už je ale dohráno a výsledky známe. Jak volby dopadnou jsme sledovali ve volební sčítací aplikaci poskytované zdarma webem iRozhlas.cz.

Uzavřením volebních místností ani sečtením hlasů nic nekončí. Klišé říká, že politici musejí hrát s kartami, které jim u volebních uren rozdali jejich voliči. Letos to ale tak úplně platit nemusí.

Prezident Miloš Zeman dal už předem opakovaně najevo, že sestavením vlády pověří šéfa nejsilnější strany, nikoli koalice. Podle předpokladů by to měl být tedy opět Andrej Babiš.

Zda vítězná koalice SPOLU dostane brzy šanci na sestavení většinového kabinetu, či zda Česko česká dlouhá přetahovaná a vládnutí bez důvěry parlamentu, to můžeme sledovat v následujících dnech, respektive týdnech. Nejnapínavější otázka letošních voleb, tedy kromě toho, kdo zvítězí, zněla, které ze stran a hnutí nakonec překročí pětiprocentní hranici a které zůstanou třeba jen těsně pod ní. Výsledky známe a jsou rozhodně zajímavé: 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

39 komentářů

 1. vlad napsal:

  Podstatné je to, že prezident dá šanci sestavit vládu nejsilnější straně a ne jakémusi paskvilu, který se zove koalice. A ještě si upravili volební zákon tak, aby se do Parlamentu vůbec dostali. To, co předvádí opoblok je jen podvod a nečistá hra.
  To si blahé paměti ani komunisti za socialismu nedovolili, takhle podvádět voliče!!!

  • Jirka B. napsal:

   Tak největší podvod na voliče jste udělali především vy kobliháři. Spojit se s rudou verbeží pro udržení moci. Mít koaliční vládu a pak kritizovat koalice je střelba do vlastní nohy.

  • Sámo napsal:

   Proč se vyjadřuješ k něčemu, čemu vůbec nerozumíš. Koalice byly vytvořeny přesně podle zákona, který byl přijatý v tomto roce na popud Ústavního soudu a byl navržený a odsouhlasený dosavadní Babišovou vládou a koalicí. Zčásti i proto na skryté nuance tohoto zákona doplatily i obě koalice- koalice Spolu získala o 1 mandát méně než hnutí ANO, přestože získala téměř o 1 % hlasů a téměř o 100 tisíc voličů více. A v druhé koalici doplatila strana Pirátů na tzv. kroužkování, což je další nesmysl ve volebním zákonu, protože by měl mít každý jeden hlas stejnou hodnotu a tudíž by nemohlo dojít k tomu, že strana Pirátů ztratila oproti minulým volbám 18 mandátů. Podle zákona mělo stejnou možnost i hnutí ANO a tudíž se žádný podvod na voličích nestal. To co tvrdíš Ty, je názor bývalého bolševika, který fandí dalším bývalým komunistům v tomto hnutí.

   • A. S. Pergill napsal:

    Kroužkování pouze řeší situaci, kdy stranické sekretariáty, které rozhodují o pořadí na kandidátce, si příliš vyskakují a dávají do čela kandidátek lidi zkorumpované a profláklé. A voliči mohou tuto svévoli alespoň zčásti omezit.
    V případě PirSTAN šlo pochopitelně o to, že se nejednalo o žádnou reálnou koalici, ale pouhý slepenec prakticky s nulovým programovým průnikem. Je velice pravděpodobné, že bez toho kroužkování (a tudíž přeskočení pirátů na kandidátce) by někteří lidé tento slepenec nevolili a buď by to hodili někomu jinému (vč. Babiše), nebo by zůstali sedět doma.
    MMCH vykroužkování pirátů a propad zelených pod jedno procento jsou asi to jediné pozitivní na výsledku těchto voleb.

    • Martin napsal:

     Pak musím konstatovat že jste slepohluchý, úspěch je hlavně odejití KSČ .tečka.

     • A. S. Pergill napsal:

      KSČM už nepředstavovala žádné reálné nebezpečí. Tím jsou jednoznačně antidemokratické a progresivistické strany, koketující s „novým čtením Marxe“, mající zázemí mimo náš stát, jako ve 30. letech Henleinovci.

     • skeptik napsal:

      Pergille, ve svém příspěvku pod tímto článkem na Hlídacím psu: Pod tlakem je nejen televize. „Rozptýlit pochybnosti“ chce i Rada ČRo. Tahounem je radní Nerušil. Napsal Vojtěch Berger 17. března 2021, jste napsal přesně toto: A. S. Pergill 18. 3. 2021 (7:53) Bude nutné přitlačit vedení ČT a ČRo, aby respektovala výsledky demokratických voleb. A pokud se budou vzpírat demokratickým pravidlům, tak je nemilosrdně zrušit.
      Tak že ta pravidla demokratických voleb se vztahují i na vás Pergille, tudíž je začněte respektovat, pokud to respektování pravidel demokratických voleb vyžadujete od druhých.

  • Martin napsal:

   Milí Vlade , trolíku,

   Kolaici si zde namaloval Zeman s CSSD a Klaus s ODS – to byl podvod na voliče. a další podvod na voliče je ulhaný Bureš. toto je legitimní spojení stran aby se tahle republika dostala z exrementů naházených ANO a jejich přisluhovači a opět ti musím připomenout cesta na východ je volná , šťastnou cestu.

   • A. S. Pergill napsal:

    „Opoziční smlouva“ je naprosto běžným prostředkem zajištění podpory menšinové vládě. V nějaké podobě byste ji našel v historii vlád asi všech států původní E12. Navíc ji u nás vyprovokovali lidovci svými naprosto nehoráznými a jejich volebnímu výsledku neodpovídajícími požadavky. Prostě část opozice si stanoví podmínky, za nichž bude menšinovou vládu tolerovat, či jí vysloví důvěru.

  • Josef II napsal:

   Vlad vaše paměť je úměrná vašemu věku i když se říká,že starý člověk si pamatuje co bylo dávno a nepamatuje si,co bylo včera.Když stále mluvíte o slepencích ,co byla za čtyřicet let vaší vlády NÁRODNÍ FRONTA.Objasněte mladým.co to bylo?Přece podvádět voliče by si ani komunisté nedovolili.Vy nepochopíte do smrti,že jste na Marxově smetišti dějin.

  • Josef II napsal:

   Vlad,jak probíhaly volby za komoušů?Poučte nás.(Účast na šaškárně povinná,výsledek 99,8 %.,za plentu šel jen sebevrah) S těma komoušama jste to blahé paměti pos..l.

 2. Mirek Holeček napsal:

  Velice si vážím Mgr. Víta Rakušana a přeji mu mnoho úspěchů.

 3. Miki napsal:

  Co je na letošních volbách potěšující? Že se do sněmovny nedostala Přísaha, jejíž předseda porušoval zákony, a ještě se tím chlubil v autobiografické knize. Protože takových je ve sněmovně dneska víc než dost od sněmovny až po Hrad. Že se tam nedostali socdemáci, protože nabubřelého Hamáčka jeho amatérské řízení státu a přízemních názorů už měli lidi v republice dost. A že v propadlišti dějin konečně skončili komunisti, aby konečně zpytovali svědomí, jak od 48. roku devastovali tuhle republiku a popravovali a vraždili lidi s jiným, než bolševickým názorem, I když tohle se mělo stát už v roce 89 a razantně. A jestli volby lze považovat za výhru pro občany? Jistě, pokud nedojde k překvapení, že by se Fiala spojil s ANO. to by byla totální prohra.

 4. Petr napsal:

  Konečně bude od estebáka klid

 5. Milan P. napsal:

  Svinstvo. To není možné. Jsem pro přepočítání všech hlasů. Takové výsledky nejsou možné. 1% hlasů jim trvá spočítat hodinu. Svinstvo a kamufláž- mistifikace. Doufám , že to Babiš nechá přepočítat. Já plně souhlasím. Někdo by za to měl jít za mříže !!!!

 6. Milan P. napsal:

  Proč vůbec chodit k volbám, když se to obejde bez voličů.Dobře to protivníci Babiše zkamuflovali . “ Akce „Antibabiš“ . Doufám, že to tak rozumní lidé nenechají. Myslím ty nahoře.

 7. pamětník napsal:

  Velká škoda, že pan Šlachta / Přísaha / neovládl emoce a nedodržel, co mnohokrát v kampani opakoval. Kvůli, asi opravdu kšeftujícímu Pirátovi s rouškami, z Prahy 3 se distancoval od PirátoSTANU, a teď nebude mít šanci odhalovat starší neřádstva části dnešních „vítězů“ které zná jako málokdo…

 8. julius napsal:

  bojim se ze cesko brzy se vrati k nejvetsi chudobe a potizemi ve vlade jsou lide kteri ekonomiku znici a nekoukaji na obycejne lidi kteri pracuji aby uzivily sve rodiny vse se zdrazi buh nam zehnej

 9. Milan P. napsal:

  Doufám, že výsledky voleb někdo nechá přepočítat. Toto není možné.Vyhrál Babiš.

  • Jirka B. napsal:

   Kobliháři se vztekají? Podporovatelé stbáckého všehoschopného urputného hovada si zlostí koušou nehty. Smiřte se s tím, že konečně skončila vláda mrzké lůzy.

  • Sámo napsal:

   Volby byly naprosto v pořádku a Babiše volili voliči většinou na okrajových krajích Česka v  těch lokalitách, které byly poškozené tzv. ukončení těžby uhlí a většino se v nich zdržují občané sociálně znevýhodnění a podle toho se rozhodli Babiše volit v naději, že jim pomůže řešit jejich situaci. Tito lidé vůbec netuší , o co abišovi jde, jde mu o to udržet se za každou cenu u státního penězovodu a čerpat dotace často i podvodným způsobem.

 10. MeryMery napsal:

  No, a ještě ta Jermanová zpět. Naprosté zoufalství.

 11. Dušan napsal:

  V těchto Sněmovních volbách vyhrál zdravý rozum. Demokratické koaliční strany vytváří Ústavní většinu. S tímto potenciálem se dá provádět mnoho nových dobrých demokratických norem.

 12. Mr.Josef KRAMPOTA Senior. napsal:

  Velmi,velmi dobré,100% spokojenost.Duležíté abychom púřežili a žili na této ojedinělé ve vesmiru krasné Planetě Zemi/Earth/!
  http://www.stvanci.cz

 13. petrph napsal:

  Nějak tak, ono jak říkají latiníci, Hic Rhodus, hic salta.

  To je totiž teď skutečně státnický úkol pro Fialu, si teď to místo premiéra u Zemana vyjednat, s tím argumentem, že má sjednanou nadpoloviční vládní koalici. A pokud se mu to, alespoň v řádu několika měsíců nepodaří, tak to zase žádný super lídr není a nebude.
  Mimochodem, hned na začátku (a to ihned, ještě před Zemanem) si odbyde větší generálku, totiž, kolik (ne)zaplatí Piratstanu za 4 mandáty Pirátů, které ve vládní koalici vůbec nepotřebuje.
  Ono totiž, kdo večer sledoval média, tak asi četl či slyšel otázku na pana i Rakušana, zda budou požadovat pro Bartoše místo vicepremiera (jak mají v jejich koaliční smlouvě). A pan Rakušan se radši odpovědi vyhnul. A je skutečně prubiřský kámen pro Fialu, aby tvrdě trval na tom, že ti Piráti s Bartošem nedostanou ve vládní koalici nic, a bere jenom Starosty.

  Protože, jestli to nedokáže a Bartošovi uhne a přijme ho do svého návrhu vládní koalice, tak musí počítat s tím, že potom, při dalších jednáních si s ním Zeman s Babišem skutečně vytřou podlahu..

 14. A. S. Pergill napsal:

  Ústava hovoří jasně: Právo na první pokus má předseda vítězné strany, nikoli koalice. Navíc se v obou případech jedná o koalice ryze účelových a formální, které už stihly vzájemné podrazy (viz vykroužkování pirátů na společné kandidátce PirSTAN), a které mají zásadní programové rozpory (např. ODS versus TOP), a které už předem oznámily, že rezignují na vytvoření společného poslaneckého klubu (týká se obou koalic).

  Babiš má teoretickou možnost získat na svou stranu ODS, případně se STAN, případně vládnout s přeběhlíky napříč těmito stranami, eventuálně doplněnými pár rozumnými poslanci z KDU ČSL). Jestli se mu to podaří, to, samozřejmě, není jasné.

  Druhou věcí je, že Fiala může velice rychle zjistit, že těch 108 poslanců prostě nemá. Do opozice mu mohou odejít Piráti (-4 hlasy), pokud nebude dostatečně Grýn Dýlově akční (a to samé mu může za těchto okolností udělat i TOPka, nebo její radikální část), do opozice mu může přejít daleko víc poslanců než 8 v opačném případě, pokud bude prosazovat politiku zelené mafie.

  • petrph napsal:

   Tedy,j jestli bych si dovolil malou technickou opravu, Ústava samozřejmě nikde neříká že „..Právo na první pokus má předseda vítězné strany, nikoli koalice. „. To že se to po celých 30 let dělo , jest pouze ústavní zvyklost, protože to tak zatím vždycky dopadlo.
   Ono by to sice šlo dovolit z daleko širších principů demokracie, ovšem na ty kašlou i ti politici, kteří se tou Ústavou ohánějí..

   Nicméně k tomu druhému, domnívám se že Fiala těch 108 poslanců má, ovšem záleží na tom, kolik za ty požadavky jednotlivých partají bude muset ze státního zaplatit. Jestli bych si tak odhadl, budou se muset zřídit jedno, dvě nová ministerstva podstatě rozšířit počty politických náměstků na ministerstvech, připadně pár dalších funkcí v parlamentu, a na další bohulbé projekty jednotlivých stran koalice padne pár desítek miliard…

   • A. S. Pergill napsal:

    Má je papírově. Pokud bude silně probruselský, může přijít o osm hlasů rozumnějších poslanců ODS i KDU ČSL. A možná se někdo rozumný najde i mezi starosty. Pokud bude nedostatečně probruselský, nepodpoří ho piráti a část TOPky.
    Můžeme být dlouho bez vlády s důvěrou, není to nic neobvyklého, i na západ od bývalé železné opony mohou povolební vyjednávání trvat i kolem roku (a někdy i déle, jednou v Belgii to trvalo dva roky). Záleží také na nastavení ústavního systému, protože některé státy mají nižší práh pro vyhlášení předčasných voleb než my a některé zase vyšší. Nicméně předčasnými volbami to teoreticky může skončit i u nás.

  • Pavel Liška napsal:

   No, v Ústavě nic takového není, jestli se nepletu… První pokus by ovšem ANO dostat mělo. Je dobré, že Piráti jsou out a nebudou potřeba do většiny. Být na jejich místě, tak jdu do opozice. Plusy jsou v podobě odchodu ČSSD, KSČM, Babiše a Pirátů. Mínusem je návrat do neoliberálního bruselského mainstreamu. Souboj o toto další směřování bude, věřím, leitmotivem dalších ( možná předčasných) voleb. Ona se zatím ta ztráta svobod a důsledky Green Dealu apod. u nás nestačily projevit. A českým lidem taky stačí málo. Mít klídek, levné pivo a stálou práci…. a jsou spokojení a táhnou. Škoda, že si nemyslíme výš…

   • petrph napsal:

    Jestlii dovolíte , dá se souhlasit s tím, že by Babiš měl dostat první pokus – jenomže k čemu.
    Ono totiž – napřed prezident pouze pověřuje vybranou osobu k  jednání o sestavení vlády. Na to by třeba stačilo pár hodin, než by ty ostatní strany oznámily, že s Babišem jednat o vládě nebudou – a tím by mohlo jeho pověření skončit, a dostat šanci někdo další.

    No a věc druhá, i kdyby se počkalo až Zeman jmenuje Babiše premiérem a jeho vládu – tak opozice v parlamentu potom nemusí čekat „do třiceti dnů, než vláda požádá ji o vyslovení důvěry.“, ale může sama vyvolat hlasování o vyslovení (ne)důvěry vladě, hned ten den, když jí Zeman jmenoval.
    To je n, že ty ústavní možnosti jak rychle odstavit Babiše tu jsou, a záleží na Fialovi zda a jak jich využije…

    • Pavel Liška napsal:

     No, přinejmenším to je slušnost, aby první pokus dostal vítěz voleb, což na mandáty a velikost poslaneckého klubu, ANO je.
     Memorandum sice podepsali lídři stran pětikoalice, ale nikoliv samotní poslanci. takže pokusit se může… A taky víme, jakou takovéto memorandum má ve skutečnosti hodnotu ( „změnili se okolnosti“ a blablabla … ).
     Po jmenování nového premiéra je stará vláda – v demisi -pověřena vykonáváním své funkce, než bude ustavena vláda nová.

    • A. S. Pergill napsal:

     On může jednat s jednotlivci. Může nabídnout ministerské a náměstkovské posty. Pokud přibere Okamuru, stačí mu zlanařit necelých dvacet lidí.

  • Pavel Liška napsal:

   Jen dodám, že ještě důležitější zprávou, než výsledky voleb v ČR , je pro další život v Česku ve střednědobém horizontu, zpráva o rezignaci Sebastiana Kurze. Což je samo o sobě dostatečně výmluvným popisem současné reality v „suverénních“ státech EU.

   • Dr. B napsal:

    Odstoupení Sebastiana Kurze mi připadá jako projev alespoň nějaké politické kultury. V Rakousku se na premiéra provalilo, že nejspíš za státní peníze financoval svou předvolební kampaň. Zatím nepadl žádný verdikt, věc není stále ani došetřena. Ve chvíli kdy premiér rezignoval se jednalo o pouhé podezření.
    Jedna věc je jistá, u nás by se nic podobného rozhodně nestalo. Vzpomeňte si na dnes již památnou větu „Nikdy neodstúpím, NIKDY!!!“ pronesenou v naší sněmovně hysterickou fistulkou a Československým nářečím 😉
    Takže bych řekl, že i když politická kultura v Českých zemích nikdy nedosahovala vysokého standardu, za (stále ještě) současného premiéra se propadla na samé dno, bohužel.

    • Pavel Liška napsal:

     To nerozporuju. Jenom upozorňuji, že na dění minimálně ve středoevropském, ne-li celoevropském prostoru, má tato skutečnost ve střednědobém až dlouhodobém horizontu mnohem větší význam, než volby v ČR.
     Stejně tak mají volby v DE pro život v ČR momentálně ( opět v delším časovém horizontu ) mnohem větší váhu, než samotné volby v ČR. Což je smutná realita dnešní propojené Evropy a EU a její ( dle lisabonské smlouvy ) „sdílené“ suverenity. A zkuste si tu „sdílenou“ suverenitu napadnout u Ústavního soudu… 🙁

 15. ivan napsal:

  Teď se konečně všechno zlepší. Bytů bude tolik, že mladí je dostanou zadarmo, všechny ceny půjdou okamžitě dolů. Všichni budou pracovat a mít se dobře, nebude nezaměstnaných, covid se okamžitě zvládne bez protivných karantén a očkování, do půl roku bude postavena dálnice do Rakouska a dodělány všechny úseky, dotace na elektroauta budou ve výši 95% ceny, všichni nemocní se okamžitě uzdraví a ve školství bude tolik peněz, že všichni žáci budou absolvovat vysokou školu a učitelé budou trávit 2 měsíce v Karibiku. Nebude žádný dluh a hospodařit se bude s přebytkem 250 miliard Kč.
  Zkrátka, voby nás nasměrovaly do pravicového ráje. Důchodci budou rozhazovat peníze z domovů důchodců, protože je nestačí utratit. Díky pane Fialo, Rakušane, Jurečko a Bartoši. Jen vy nás přivedete do kapitalistického ráje, kde není chudáků ani žebráků….

 16. Sámo napsal:

  Proč se vyjadřuješ k něčemu, čemu vůbec nerozumíš. Koalice byly vytvořeny přesně podle zákona, který byl přijatý v tomto roce na popud Ústavního soudu a byl navržený a odsouhlasený dosavadní Babišovou vládou a koalicí. Zčásti i proto na skryté nuance tohoto zákona doplatily i obě koalice- koalice Spolu získala o 1 mandát méně než hnutí ANO, přestože získala téměř o 1 % hlasů a téměř o 100 tisíc voličů více. A v druhé koalici doplatila strana Pirátů na tzv. kroužkování, což je další nesmysl ve volebním zákonu, protože by měl mít každý jeden hlas stejnou hodnotu a tudíž by nemohlo dojít k tomu, že strana Pirátů ztratila oproti minulým volbám 18 mandátů. Podle zákona mělo stejnou možnost i hnutí ANO a tudíž se žádný podvod na voličích nestal. To co tvrdíš Ty, je názor bývalého bolševika, který fandí dalším bývalým komunistům v tomto hnutí.

 17. Jindra napsal:

  Čas ukáže , … CO … jste si zvolili . Pak nebrečte … :-/

 18. Tomáš napsal:

  Premiér Babiš poznal co to je mit na MPSV vuvuzelu Maláčovou, která šla do extrémů. MK Zaorálek take vysomroval hodně peněz pro kulturu ale ČSSD to měla spočítáne a tak zákonitě ke škodě padlo i ANO do opozice. To je poučení pro příští volby nedávat peníze na bianko sek

Přidávání komentářů není povoleno