Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Tomio Okamura. Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
,

Tomio Okamura je v exekuci. Kvůli lžím o novinářích z HlídacíPes.org

Dosluhující místopředseda Poslanecké sněmovny a šéf SPD Tomio Okamura čelí exekuci. Dosud se totiž neomluvil Ústavu nezávislé žurnalistiky za slova o „podvodném webu“ HlídacíPes.org, přestože mu omluvu již v květnu pravomocně nařídil Vrchní soud v Praze. Potvrdil tak předchozí rozhodnutí pražského Městského soudu, kam Ústav podal žalobu.

„Exekuce je součástí naší snahy o obranu nezávislých médií v Česku. Není možné, aby na ně lidé jako Miloš Zeman, Andrej Babiš či Tomio Okamura a další nepřátelé svobody slova lživě a beztrestně útočili,“ uvedl k vyhlášení exekuce zakladatel HlídacíPes.org a ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky Ondřej Neumann.

Ve sporu šlo o konkrétní výroky, které zazněly na konci roku 2017. HlídacíPes.org tehdy zveřejnil text, v němž popsal, že se Okamura zbavil podílu ve své pražské restauraci, ale neuvedl to ve svém majetkovém přiznání. Místopředseda sněmovny reagoval právě slovy o „podvodném webu“.

„Reakce žalovaného přesáhla meze oprávněné kritiky,“ řekl při vyhlašování rozsudku soudce Jiří Čurda s tím, že článek podle něho sice obsahoval chyby, kritika by se ale měla pohybovat v určitých mantinelech. A ty byly překročeny.

„Pokud Tomio Okamura nesplní svoji povinnost uloženou soudem, může mu exekutor uložit pokutu až do výše 100 000 Kč. Pokud nesplní svoji povinnosti ani poté, může exekutor ukládat další přiměřené pokuty, které připadají státu,“ dodal k čerstvému vyrozumění o zahájení exekuce advokát Aleš Rozehnal, který Ústav nezávislé žurnalistiky ve sporu zastupoval.

Městský soud v Praze vynesl svůj první verdikt ve věci už v srpnu roku 2019. Soudkyně Růžena Kučerová tehdy rozhodla, že Okamurova kritika není přiměřená a nevychází z žádného konkrétního pravdivého základu. Okamurovi nařídila zveřejnit omluvu na jeho facebookovém profilu.


Dokument o zahájení exekuce si můžete přečíst zde:

Vyrozumění o zahájení exekuce.

Text vymáhané omluvy:

„Dne 14. 12. 2017 jsem na svém facebookovém profilu uveřejnil
příspěvek, ve kterém jsem označil web Hlidacipes.org za web podvodný, jeho novináře za
podvodníky a mediální žumpu obelhávající dokola občany a uvedl, že jeho cílem jako ziskovky
je rozklad tradičních hodnot a lživé útoky na SPD. Za výše uvedená tvrzení se Ústavu
nezávislé žurnalistiky, z. ú., který provozuje zpravodajský server Hlidacipes.org, omlouvám.“


A zase ten Soros

O co přesně šlo? HlídacíPes.org text „Tomio Okamura už není restauratér“ publikoval 11. prosince 2017 a nabídl čtenářům tato fakta:

 1. Okamura prodal o rok dřív svůj podíl ve společnosti provozující restauraci Staré časy v Praze
 2. V jeho majetkovém přiznání poslance se částka z této transakce neobjevila
 3. Pokud by se ukázalo, že příjem z prodeje byl vyšší než 100 tisíc, mohlo by se jednat o porušení zákona o střetu zájmů

Okamura na text zareagoval následujícím facebookovým příspěvkem:

„Podvodný web Hlidacipes.org spojený s penězi George Sorose, který financuje politické „neziskovky“, dnes lživě a podvodně informuje, že jsem prý neuvedl ve svém majetkovém přiznání prodej svého podílu v restauraci. Přitom se jednalo o částku do 100 tis. Kč, kterou ze zákona uvádět nemusím. Zde na konkrétním příkladu vidíte, jací to jsou podvodníci,“ napsal Okamura a dodal i grafiku „sítě se Sorosem spojených neziskovek a projektů v České republice“.

Nechybí mezi nimi například americké velvyslanectví, fondy EU, Člověk v tísni, ale i prakticky všechna česká ministerstva, Piráti nebo Česká televize.

Redakce HlídacíPes.org při psaní původního textu žádala o informace přímo Tomia Okamuru. Na zaslanou SMS ale tehdy nijak nereagoval, na otázky poslané e-mailem pak odepsala jeho asistentka s tím, že se prodej podílu uskutečnil až v roce 2017, a proto v přiznání být nemusí.

Jenže prodej se uskutečnil skutečně už o rok dřív, jak ukazuje i tento výpis z obchodního rejstříku.

Po upozornění, že transakce se podle veřejně dostupných údajů uskutečnila už na počátku roku 2016, pak už ani přes urgence od Okamury žádná odpověď nepřišla.

Dobrá zpráva pro média

„Tomio Okamura se opakovaně snaží znedůvěryhodnit zdroje nepříjemných informací, zastrašovat je, opakovaně útočí na jednotlivé novináře i konkrétní média. Jeho oblíbeným terčem jsou hlavně média veřejnoprávní. Když takto koncem roku 2017 napadl i náš web, který označil za podvodný, rozhodli jsme se bránit soudní cestou,“ vysvětluje šéfredaktor HlídacíPes.org Robert Břešťan.

Soudní verdikt i exekuce ve vztahu k Okamurovi a jeho výrokům podle něho jsou dobrou zprávou nejen pro Ústav nezávislé žurnalistiky, ale i pro celou českou mediální scénu. „Aspoň pro tu, která se pořád snaží o poctivou žurnalistiku,“ dodává Břešťan.

Podle ředitele Ústavu nezávislé žurnalistiky Ondřeje Neumanna nerespektuje Tomio Okamura demokratická pravidla dlouhodobě. „Žalobou jsme se mu rozhodli připomenout, že v Česku ještě nějaká pravidla stále platí. Navzdory soustavné destruktivní aktivitě Tomia Okamury a jemu podobných. Jsem moc rad, že tuzemské soudy navzdory stupňujícímu se tlaku rozhodují svobodně. A že svobodná zůstává i část tuzemské mediální scény,“ říká Neumann.

Advokát Aleš Rozehnal, který Ústav nezávislé žurnalistiky před soudem zastupoval, podle svých slov doufá, že rozsudky i tato vyhlášená exekuce přispějí k ukončení útoků politiků na nezávislá média.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

60 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Pouhé dvě strany v opozici není dobrá zpráva pro posluchače rozhlasu a diváky televizí! Za opozici se budou v těchto médiích střídavě objevovat jen Babiš …
  a právě neuvěřitelně ukecanej Okamura!
  Co jsme komu udělali?

  • I vo napsal:

   O Babiše se nebojte , má dvoje noviny a už léta jde o orgán strany ANO a nic než jeho propagandu tam nenajdete. Kdo jiný to má, snad jen komunisti – ti mají své Haló noviny, ale není to skryté, všichni to ví. Zatímco Lidovky a Dnes se tváří jako „nezávislé“ a hrubě nejsou.

   • Fanda napsal:

    Přidejte si ještě METRO – i to už je Hrabišovo, a taky pravidelně, a rádoby nenápadně okopává kotníky oponentům ANO. Naopak Podskříňáka-Nachera vynášejí do oblak…
    Prostě jak s jídlem, nevíš co je všechno už jeho 🙁

  • Honza napsal:

   Berte to pozitivně. Už tam nebude Filip s Hamáčkem.

   • Tondach napsal:

    To ovšem není ani trochu pozitivní, že tam nebude Hamáček (a spol.),

  • Naty napsal:

   Špatně jsme volili!

  • Jirka napsal:

   Český lid si je zvolil.
   Ti co je nevolili musí vydržet, ale nemusí je poslouchat
   Televice, rozhlas mají tlačítka na vypnutí.

  • Petr napsal:

   Tak se k nim přidej.

  • petrph napsal:

   Tak špatně bych to neviděl. Prymulu vyhodili před rokem z funkce ministra, a stejně ho média jakožto „význačného experta“ citujou pořád. Takže v tomto se ani komunisti, ani socani neztratí, a můžou kritizovat Fialovu vládu třeba na Twitteru a oni si to tam ti novináři najdou..

 2. Marek Loucký napsal:

  Ublíženectví, kydání hnoje ze strany Pitomia a jemu podobných (primárně česká, nebo lépe řečeno česko-ruská dezinfoscéna), vykreslování Šoroše jako satanáše s rohama, podyrývání důvěry ve standardní média, to již mnoho let náleží do arzenálu mimoňů a lidí žijících v alternativních vesmírech. Pro redakci HP by to mělo sloužit jako ocenění a důkaz toho, že dělá svoji práci správně.

  • pppet napsal:

   Ty toho ještě moc o životě nevíš. Tak se připrav na povolávací rozkaz, kam Tě tvůj miláček soroš pošle bojovat do přední linie. Nezapomeň si vzít roušku, coby náhubek otroka.

   • Pavel napsal:

    Helemese, rusáckému otroku je samotnému smutno, touží po spolenosti a tak se ohání sorosem.

  • Milan Slánský napsal:

   Pane Loucký–že se nestydíte. Nenávist z vás úplně čiší na dálku…..Pitomio–to jste inteligent–zesměňovat jméno člověka,jen proto,že je cizinec…Není to trestné?…u nás asi ne,teda pokud je to nepohodlný politik,že?….Znáte vůbec program SPD ? Napište mi prosím,co je na něm špatného,možná se to nechá napravit???.. A sorosovské aktivity ,NWO-Nový světový řád–snad nemyslíte ,že jsou to dezinformace,a výmysly!!! Jste přece sečtělý člověk,musíte vědět,co je nová multikulturní Evropa,zánik národních států!. Vždyť globalisté ani jejich mopslíci se s tím netají,prosazují to přímo,a viditelně,tak snad nejste poslední,kdo se to dozví…Ovšem–že to někdo nebere,zrovna jako VY neberete vlastence–to je přece demokracie…To vás asi nezajímá,že -to dnes peníze nepřináší…..

   • Čenda napsal:

    Jasně pane Slánský-stydíme se všichni, kdo nevoilili stranu největšího vlastence z nás. I když oficielně uznanou ministerstvem vnitra za extremistickou a xenofobní…!!!! Buďte tak laskav a výtáhněte hlavu ze zádele. Pitomio hlásá vystoupení z unie, zatímco předvolební kampaň mu platí lidé závislí na unijních dotacích a vy se ptáte, co je na našem moravském banánu (navrch žlutý-uvnitř bílý) a jeho SPD špatného?!? Jako vážně? Stydím se leda za půl milionu českých balíků, schopných volit něco takového

  • KinG napsal:

   Pane/chlapče, asi dlouhodobě žijete naprosto mimo realitu. Občas to chce zvednout oči od monitoru a klávesnice/myši a zapojit svůj mozek, čímž nechci nijak dehonestovat vaše myšlení. Naprosto hloupé urážky a nálepky pro ev. názorové protivníky zde už dlouhodobě byly a nebylo to nijak dobré. Není třeba reagovat, pokud zloba a zášť převládne nad pohodou a klidem.

  • Marek Loucký napsal:

   Děkuji pánové za reakce, humor a smích po ránu člověka velice povzbudí a příjemně naladí. Bohužel pouze do okamžiku, než si člověk uvědomí, že podobné názory sdílí zhruba 1/3 populace 🙁
   Počítám sem sympatizanty SPD, KSČ, VB, TSS, Přísahy, částečně se ale lunatici a mimoni všech barev nacházejí ve všech stranách, ale v těch co nyní prohráli volby, je jich řádově víc.
   Dovolte mi rozloučit se krásným arabským příslovím:
   „Ten, kdo ví a neví, že ví, spí. Probuďte ho.
   Ten, kdo neví a ví, že neví, je prostý. Poučte ho.
   Ten, kdo neví a neví, že neví, je hloupý. Vyhněte se mu.
   Ten, kdo ví a ví, že ví, je moudrý. Následujte ho.

  • A. S. Pergill napsal:

   Soros je ve Francii řádně odsouzený zločinec (za insider trading). Řada jeho aktivit byla a je naprosto jednoznačně nemorální či amorální a na hraně zákona. Babišovi se tu opakovaně vyčítají věci,. které byly naprosto v souladu se zákonem, jen se nelíbí nějakým pochybným aktivistům.
   Lidem jako Soros by mělo být totálně znemožněno jakkoli zasahovat do politiky, dokonce i dary.

 3. František Kalva napsal:

  To mu zfendujou ten ohyzdnej barák ?

 4. Zbyněk napsal:

  To se nedivím, ono téměř všichni politici lžou. V nové vládě je také hodně lhářů. Ne nadarmo je přísloví: „Kdo lže ten krade“.

  • Petr napsal:

   Nová vláda ještě není.

  • Vladimír Komárek napsal:

   Jistě – jenže jak říkáte „nová“ – jenže ta je jak většina z vás píše „u korýtek“ už několik roků a stále „vládne“. Jeden ulhanec větší, než ten co sedí vedle něho – a obráceně. Šéfuje jim podvodný megačerpač a křivopřísežník na zdraví dětí svých manželek.

  • pablo41 napsal:

   Kterou novou vládu máte na mysli, Loucký. Je známa pouze vláda současná a žádná jiná zatím neexistuje.

  • Milan napsal:

   jééé, ona je již nová vláda? To mně nějak uteklo. Prosím napište sem jména ministrů.

   • Krkowitcz fon Milowitcz napsal:

    Jasně že ve stadiu přípravy už je nová vlaáad jinak by jí předesda SENÁTu na 8.11.2021 nedělal ústavní převrat aby její předseda té nové moh převzít pravomoce prezidenta bez toho že by se knim dostal ten původní.
    Nebo ste snad už zazsnamenal že by se ptal ÚVN na prezidenta strikně dle článku 66 a dané vyjádření poskyt předsedovy sněmovny ješ část prvomocí přejímá a zatím snima ani nepočítá a vše scela nepokrytě dělá úelově pro tu novou .

 5. petrph napsal:

  Ach ta neštastná novinářská čeština, naprosto bombastický titulek že prý „p. Okamura je v exekuci“, a při čtení článku se člověk dozví, že p. Okamura byl kdysi výrokem soudu odsouzen k naprosto formální omluvě. Kteroužto na něm teď vymahá exekuční úřad, a taky je v tom exekučním výměru napsáno “
  k vymožení nároku .. ve výši 0,00 Kč
  dále splnění nepeněžité povinnosti v podobě omluvy. “ Naprostá šaškárna, kterou měl exekuční úřad okamžitě odmítnoiut, s tím že dělat propagandu pro kohokoliv není jeho role
  Ono ostatně, i pan zastupující advokát informoval HP mylně, žádná pokuta 100 000 Kč, ale pouhá polovina, a pouze za určitých okolností, jak je ostatně v tom exekučním lejstru v bodu 9 zmíněno. Což tedy pro p. Okamuru i jen s jeho poslaneckým příjmem pakatel, a rozhodně kvůli tomu své názory, ani jejich projevy měnit nebude.

  Ovšem dobrou zprávu pro média jistě je , že Hlídací pes neobelhává své čtenáře, ani že nedostává žádné peníze od p. Sorose. Což tedy snad soud jasně konstatoval, že toto se p. Okamurovi nepodařilo doložit. Popřípadě to jistě potvrzují sami ti čtenáři, kteří HP sledují a jemu důvěřují.
  Takže zase nebyl větší důvod, v tomto sporu pokračovat a to bahno roztahovat dál..

  • Ondřej Neumann napsal:

   Exekuce byla vyhlasena = je v exekuci. Jedno, zda jde o penize, ci vymozeni omluvy…

   • Alexej Mruzek napsal:

    Přesně tak, pane.

   • Krkowitcz fon Milowitcz napsal:

    Jasně, jen mně jejich magnificence laskavě vystlete jak ten váš ústav a ti vaši NEzávislí žurnalisté přesvědčili všechny soudy až po ten vrchní že nejen že nejste nijak spojený na Nadační fond nezávislé žurnalistiky ani na ten podvodný web Hlidacipes.org ale jako on ani nespolupracujete se SOROSovou Nadací OSF, či SEZNAMem zprávy Economia Training nebo ČT kde je to doslova propletenec LEADEr.ů citací a názorů.
    To mně opravdu zajímá.

    • Ondřej Neumann napsal:

     Podstata je v tom, ze Tomio Okamura lhal.

     • Tondach napsal:

      Ne, že lhal, ale lže!

     • Krkowitcz fon Milowitcz napsal:

      Tak hlavně že to je na závadu jen u soudně uznaného PITOMIO ješ má i indemitu a imunitu a ne u těch ješ by mněli být sami za sebe i odpovědný

  • Jakub Veselý napsal:

   Nedělal bych tak rychlé soudy, možná by to stálo a hlubší analýzu a ověření faktů.

   Nejsem právník, ale předpokládám, že těch požadovaných 100 000 Kč je zmíněno třeba zde: § 351 zákona č.99/1963 Sb

   • petrph napsal:

    Jasně, ale když si přečtete zmiňované Vyrozumění o zahájení exekuce (odkaz v článku), tak tam se hovoří v čl.9 pouze o pořádkové pokutě 50 000 Kč, odkazem v závěru na § 53 téhož č.99/1963 Sb. Těch 100 000 Kč by mu mohl napálit až soud.

    Čimž se tedy vracím k tomu co jsem výše napsal, tahle oklika přes exekuční úřad už byla zbytečnou šaškárnou.
    Protože, jak psáno, už před 2 lety rozhodl rozsudkem soud, že Okamura má zveřejnit v médiích zmíněnou omluvu. A jestli jí tedy Olamura do nějaké blízké doby nezveřejnil, tak ho měl ten soud potrestat ihned, za nesplnění jeho rozsudku. Aby se namísto toho domáhal postižený vydání exekuce, která má požadovat? totéž co už nařídil soud v rozsudku , zesměšnuje celý nás právní řád. K čemu je potom soudce, když tu omluvu pak ještě znovu vymahá exekutor?

 6. Vlado1 napsal:

  Myslím, že diskreditace politických oponentů tím, že je označíte za „nepřátele demokracie a svobody“ je skutečně podvod, neboť tímto labellingem se vylučují osoby z demokratické diskuze – a pokud tak tento web činí, jediným možným závěrem je, že jde o o podvodný web. V obou případech (zmíněného labellingu osob i označení webu za podvodný) jde o hodnotový soud. A na ten mají dle přirozeného citu pro spravedlnost právo OBĚ strany sporu.

 7. Pavel Liška napsal:

  Bohužel, nedozvěděli jsme se nic o podstatě problému. Totiž, jestli Okamura měl paravdu, když tvrdí : „Přitom se jednalo o částku do 100 tis. Kč, kterou ze zákona uvádět nemusím.“
  Prověřili to investigativci z HP ?

 8. wenkovan napsal:

  Označení za „podvodný web“ je opravdu v tomto případě nevhodné a neodpovídající, podvod je konkrétně vymezený čin a je třeba jej dokázat, což se Okamurovi nezdařilo, pokud se o to vůbec pokusil.
  HP je neomarxistický eurohujerský web a netají se s tím. I proto jej pravidelně čtu a když se neudržím i komentuji, protože pročítat si pouze obsah webů „mého kmene“ mi nic nového nepřinese. Poznej svého nepřítele lépe než sám sebe.

  • Ondřej Neumann napsal:

   Howgh;-)

  • A. S. Pergill napsal:

   Až bude mít provozovatel tohoto webu reálné sídlo a zbaví se některých sponzorů, tak se jeho pozice v očích veřejnosti výrazně zlepší.

   • karel napsal:

    naštěstí má tento web v očích veřejnosti větší důvěru, než ten šílený japonec…

    • A. S. Pergill napsal:

     Tím bych si nebyl tak jistý. Kolik lidí ho pravidelně čte?, a kolik ho čte proto, aby „poznali svého nepřítele“?

  • Krkowitcz fon Milowitcz napsal:

   Podvod je čin, kterého se dopustí ten, kdo zneužije cizí nevědomosti či důvěřivosti k vlastnímu prospěchu čí, resp. někoho za tímto účelem uvede v omyl.
   Typicky jde i media a WEBi kde čtenáři poslucahči jsou líní sami i myslet a tak se je
   snaží přesvědčit, co si mají myslet, koho mám mít rádi, koho mají mít nerad

  • petrph napsal:

   Víte, obávám se, že to je složitější. Ono je nutné rozlišit podvod jako trestný čin, a podvod(ný, podvodník) jako hanlivé označení

   Čili, pokud by pan Okamura vnímat činnost HP, jako trestný čin, tak by to šel udělat podání na policii. Pak by ovšem sám nezodpovídal za nic, ale bylo by věcí policie, ať to prokáže nebo ne.
   No, ale že to označení použil v hanlivém smyslu, tak za to si zodpovídá sám, i právně. Pokud to tedy někomu stojí za to se s ním soudit..

 9. rebel napsal:

  Všeci kradnů.

 10. Dušan napsal:

  Je to kariérista a jde mu pouze o moc. Lid jako takový jej nezajímá….

  • wenkovan napsal:

   Takže se od ostatních politiků ničím neliší.

   • pavel napsal:

    Bureše není politik. Copak ti tvůj řídící důstojník z anofertu nevysvětlil, že bureš je manažer.

 11. Jan Nestoud napsal:

  A neporušili jste spíš něco vy, třeba zveřejněním rodného čísla v odkazu na exekuční výměr na 0 Kč?
  Nemluvě o tom proč by se měl uvádět prodej podílu za 20 000…

  • Aderu napsal:

   Souhlasím. Nevěřím, že je takový problém osobní údaje tohoto charakteru začernit.

  • A. S. Pergill napsal:

   Zákony platí jen pro někoho. To jste nevěděl?

  • Pavel napsal:

   A na to, že jedna fyzická osoba by měla chránit osobní údaje jiné fyzické osoby jste přišel jak? Osobní údaje musí chránit úřad či firma, která s nimi nějakým způsobem nakládá.

   • A. S. Pergill napsal:

    Takže v tomto případě Ústav nezávislé žurnalistiky? 🙂

 12. Není možné, aby na ně lidé jako Miloš Zeman, Andrej Babiš či Tomio Okamura a další nepřátelé svobody slova lživě a beztrestně útočili,“ uvedl k vyhlášení exekuce zakladatel HlídacíPes.org a ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky Ondřej Neumann.

  A co dát do tlamy Ondřeji Neumannovi? To mi zase naopak připadá velice možné. Jsem značně alergický na šmejdy, co si zakládají „ústavy“ a hrajou si ochránce veřejného zájmu. MŮJ ZÁJEM NEOCHRAŇUJEŠ, KRIPLE.

  • wenkovan napsal:

   Ale kolego, chcete tu z toho udělat diskuzi na Novinkách?

  • Pavel napsal:

   Jistě, však si pitomio za peníze daňových poplatníků najme nějaké svalnaté hochy až se bude znovu chtít vetřít na akci nějakého pivovaru. Můžeš mu tam jít na pomoc a vyzkoušet, kdo komu dá do tlamy. Mimochodem, nečum do zrcadla, když píšeš komentáře. Každý hned pak ví, co jsi zač.

 13. Jiří Jeřábek napsal:

  Podle Aleše Rozehnala prý dojde k ukončení útoků politiků na nezávislá média. Já si myslím, že dojde k fyzickým útokům na novináře, protože neexistuje legální způsob, jak zabránit neobjektivitě médií včetně veřejnoprávních. Média šíří mainstreamovou propagandu, mají podporu soudů a mediálních rad, a ostatní jsou lynčováni. Jedná se hlavně o ČT, ČRo Plus, Forum, Hlídací pes, Seznam. Označovat tato média za nezávislá je od Rozehnala facka všem slušným lidem. Tu facku by měl dostat zpátky.

  • Pavel napsal:

   Prozatím tě akorát fackuje hradní čučkař a jeho skvadra, bureš a jeho podržtašky a pitomio celý říčný na státní dotace.

 14. Blanka napsal:

  Jste vsichni zavistivci Babis nas zivi, Chcete dovazet samy smejdy ze zapadu a nasi
  .lide budou na pracaku cekat na almuznu, zatim co vy podvodnici budete exekutori to se muze dit jen u nas ve Velke Demokracii – nejsem prekvapena
  To si o nas mysli i na zapade daleko za vodou.
  Cech proda babicku za staryho ojetyho medaka“. ostuda.

 15. František Kaďour napsal:

  Pisalky bych si dovolil upozornit, že si v současné době hrají na ředitele zeměkoule. Politici jsou voleni, na rozdíl od vás, voliči. Tedy prezentují jejich názory. Vy, pouze vaše soukromé. A že naprostá většina médii jede něčím žoldu není nutno připomínat. Takže v takovýchto případech by se stím soud neměl vůbec zabývat.

Přidávání komentářů není povoleno