Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Andrej Babiš v rozhovoru pro MF DNES. Foto: DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia
,

Ondřej Neumann: Babiš je bůh, Fiala vůl…

IN MEDIAS RES. Zaměstnanci mediální divize Babišova Agrofertu dostávají často prostor promlouvat k národu i na veřejnoprávních vlnách – v České televizi a Českém rozhlase. Je potřeba stále znovu a znovu opakovat, že tím ČT ani ČRo nepřispívají ke svobodě a kvalitě demokracie, ale pouze k lepšímu volebnímu výsledku Andreje Babiše a ostatních populistů, kteří mají prospěch z rozvratu tuzemských médií.

Rozhovor s šéfredaktorem z konkurenčního mediálního domu není právě obvyklým žánrem. Proč dělat reklamu druhému kohoutovi ze stejného písečku, že? Nicméně v tuzemské žurnalistice už překvapí jen nemnohé.

V našem případě držel diktafon ředitel redakce Parlamentních listů Jaroslav Polanský, zpovídaným byl šéfredaktor Mladé Fronty Dnes Jaroslav Plesl. Oba pánové jsou známi tím, že mají názor v podstatě na vše a jsou bytostně přesvědčeni o pronikavosti svého úsudku.

Svět podle Plesla

Tentokráte nechal zaměstnanec Ivo Valenty (Polanský) vyniknout staršího kolegu, zaměstnance Andreje Babiše (Plesla). Pokec vyšel 14. července na Parlamentních listech pod titulkem „Češi prohráli. S Fialou to bude takto. Šéf MF Dnes Plesl a krutá pravda“.

Co jsme se z Pleslových úst dozvěděli?

– Česká vláda přejala ukrajinský narativ a občanům opakuje, že Ukrajina bojuje za nás. Za to, aby Rusové nešli dál do Evropy.

– Ukrajinci na základě tohoto příběhu po nás vyžadují finanční a materiální pomoc a česká vláda zas po českých občanech, aby to platili.

– Pokrytectví je hlavní obchodní značkou Fialovy vlády.

– Babiš sice zadlužil republiku, ale to byla mimořádná situace kvůli covidu.

– Fialova vláda vznikla z ideologie Milionu chvilek pro demokracii. Je to pokus oživit Václava Havla, který hezky mluvil, ale s praktickou politikou si nevěděl rady.

– Trauma ze sovětské okupace v roce 1968 v sobě neměli snad jen Jakeš, Bilak, Fojtík a otec generála Petra Pavla.

– STAN byl fantastický rodinný byznys, který přerostl hranice východních okresů až do Prahy. Vít Rakušan je jen bílým koněm „rodiny“.

– V tuto chvíli závisí budoucnost Fialovy vlády jen a pouze na Putinovi.

– Být na místě Andreje Babiše, měl bych strach, že na jaře budu muset vzít po Fialovi funkci premiéra. To by se mi opravdu nechtělo.

– To už bych radši kandidoval na prezidenta. I když ani tam není o co stát.

Zneužitý požár v Hřensku

Proč to celé píši? Jaroslav Plesl vlastně v kostce zformuloval teze, které podprahově a stále dokola tlačí média Andreje Babiše do hlav svých čtenářů. Tedy téměř šedesáti procentům obyvatelstva staršího dvanácti let.

Nejnovějším příkladem je hanebné souručenství holdingových médií a politiků, kteří v souvislosti s požárem v Hřensku rozehráli politickou agitku ve stylu „za Babiše bylo líp“.

„Pokud by byl premiérem Babiš, postupoval by jinak, říká v rozhovoru Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje, ve kterém se nachází Národní park České Švýcarsko sužovaný požárem. Podle Schillera ho současný premiér nekontaktoval a cesta Petra Fialy do Hřenska nebyla nápomocná. Hejtman v rozhovoru s iDNES.cz také navrhl řešení pro budoucí požáry.“

Uvedený text není z předvolebního letáku hnutí ANO, ale jde o úvodní odstavec, tzv. perex, rozhovoru s ústeckým hejtmanem Janem Schillerem, jak upozornil redakční kolega Robert Malecký s tím, že jen těžko bychom hledali krystaličtější ukázku zneužití zpravodajského média ve prospěch jeho majitele.

Jak popsal dále, přístupu „Babiš dobře, Fiala špatně“ se redaktor Dominik Stein nejen nebrání, ale sám pokládá návodné otázky, které nedávají prostor pro pochybnost, co je skutečným účelem článku.

V ČT a ČRo chybí odvaha

A aby toho nebylo málo, jsou Plesl a spol. pravidelně zváni na obrazovky CNN Prima News, do pořadů Luboše Xavera Veselého na XTV, nebo jejich názory přetiskují třebas zmiňované Parlamentní listy.

Opakovaně jim bohužel prostor k opakování mantry Babiš je bůh / Fiala vůl / Pavel komouš / demokrati zloději / zkrátka za Babiše bylo líp! poskytují i veřejnoprávní Česká televize a Český rozhlas.

Takže znovu: ČT ani ČRo tím nepřispívají ke svobodě a kvalitě demokracie, ale pouze k lepšímu volebnímu výsledku Andreje Babiše a ostatních populistů, kteří mají prospěch z rozvratu tuzemských médií. Ten odstartoval již v roce 2013 právě Babiš, od roku 2014 mu v tomto počínání věrně napomáhá Jaroslav Plesl.

Zkrátka – ať si Babišovi věrní promlouvají, kde chtějí, ale nemělo by to být na veřejnoprávních vlnách. Obzvláště v časech předvolební kampaně, která běží již několik měsíců a přes podzimní komunální volby se protáhne až do voleb prezidentských v lednu 2023.

Chce to jen trochu odvahy v šéfredakcích na Kavčích horách a ve Vinohradské ulici.


Verze tohoto komentáře vyšla i v tištěném Týdeníku Forum.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

62 komentářů

 1. Tatty ne Makoty napsal:

  „Demokracie se stala vládou tyranů korigovaná novináři.“ — Ralph Waldo Emerson americký filozof, esejista a básník 1803 – 1882

  • petrph napsal:

   Nějak tak, napsal to už Kennedy ve své knize Profily odvahy, že přibližně v té době už politici zjistili, že demokracie neslouží k tomu, aby zastupovali něčí zájmy, ale aby se sami dostali k moci…

 2. Mirek napsal:

  Autor tohoto článku to hezky popsal. Tato vláda nám ještě zatopí. Bude nám topit celé léto, aby nám v zimě nebyla zima.

 3. Ondrej napsal:

  Plesl plesl, jak hluboko jsi klesl..

 4. petrph napsal:

  Ale no ták, ono už je zřejmé, že ony teze p.Plesla nepůsobí podprahově, protože potom by je přece ani zde na HP necitovali, aby tím neobludili vlastní čtenáře.

  Jsou to prostě nějaké názory, které každý zřetelně vnímá a může se svobodně rozhodnout, zda s nimi souhlasí nebo ne. Navíc, nikoliv „všechny najednou, ale jednotlivě a zvlášť..

  A v čem je druhý omyl, samozřejmě že i do vřp. médií mohou zvát p.Plesla jakožto šéfredaktora jedněch z největších médií u nás, stejně jako tam budou zvát pana Babiše, jakožto lídra nejsilnější opopziční strany, aby tam prezentovali své názory, odlišné od těch vládních. Protože a právě toto je úkolem veřejnoprávních médií.

  Nemůže být sakra úlohou vřp médií aby sama určovala které názory jsou správné, a podle toho tam ty zástupce velkých médií i politiky zvali nebo ne. .
  Koneckonců i ti novináři a politici, si to mohou i v té ČT vyříkat v diskuzi mezi sebou, diváci se rádi poučí..

  No a na závěr, říká to často i Ústavní soud, politickou zodpovědnost si vždycky nese ta aktuální vláda. Když vládla Babišova, tak Baišova, když teď vládne Fialova, tak teď Fialova. Poměrně jednoduché..
  Pravda, komu se za které z nich se žilo hůř, nebo líp, může být ryze individuální a subjektivní pocit..
  Jenomže, jestli v zimě budou lidi mrznout, tak těch co budou říkat, že se jim žije za Fialy líp, bude sakra málo..

 5. Karel napsal:

  Vůl není Fiala, ale Ondřej Neumann!

 6. Truestory napsal:

  Andrej Babiš je neštěstím pro Českou republiku. Na rodné Slovensko už nikdy nesmí, tak zkouší , co se mu podaří nakrást u nás. Volby logicky prohrál, tak se pokouší o kandidaturu na prezidenta naší země (!!!) . To už by mohl kandidovat i syn R,.Heydricha!!

  • George napsal:

   Babišovi jde v prezidentských volbách jen a jen o jedno :vyhrát za každou cenu a to za každou, aby si užíval doživotní imunitu a již do smrti na něj nikdo nebude moci ani ta soudní !!!!

  • petrph napsal:

   Proč by proboha Babiš nemohl na na rodné Slovensko? To samozřejmě může. Ale aby se tam dostal na vrchol politické moci, to by samozřejmě par let trvalo..

  • milanmid napsal:

   Byl ten strom vysoký ???

 7. Ladis napsal:

  Sympatizanti vlády ve veřejnoprávních mediích promlouvat mohou?

  • Ondřej Neumann napsal:

   Přečtěte si prosím článek. Není o sympatiích a nesympatiích. Je o zaměstnancích, kteří plní úkol daný chledárcem.

   • Ladis napsal:

    Novináři z Economie tedy také plní úkol daný chlebodárcem? A novináři dalších majitelů, kteří ovlivňují politiku z pozadí, aniž by do ní vstoupili s otevřeným hledím jako Babiš. Nebyl to pan Plesl, kdo by zapověděl kritiku majitele, pamatujete?

 8. Rita napsal:

  Je to velmi tristní,že vedení ČRo a ČT místo ,aby se snažili směrovat občany ,kterým nevadí stbácká minulost podvodníka ze Slovenska,který ani neumí česky,ke kritickému pohledu na tohoto podvodníka,
  tak jeho mediím a ,,hlásným troubám “ umožňují mediální ,,masáž “ ve prospěch uvedeného darebáka Babiše.Jak dlouho ještě budeme čekat?Kolik generací nás ještě bude komunistická a stbácká minulost těchto rozkradačů státních financí ještě pronásledovat?Proč tohle vedení veřejnoprávních medií podporuje?Vždyť jsou placení i z daní nás všech,kteří už 30 roků čekáme až tito komunističtí pohrobci zmizí v propadlišti dějin!!!Kdy už tohle skončí?Nebo čekáme až Babiš a jeho squadra v čele s M.Zemanem otevře hranice ČR Putinovi a jeho adorátorům?

  • petrph napsal:

   No to víte, kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. ANO s ČSSD si mohli přibrat komunisty do vlády už po volbách v roce 2013 a pak znova v po volbách v roce 2017. Ale z nějakýho důvodu to neudělali…Tak to je asi Putin nepochválil. .Teď už se jim to otevření dveří určitě nepovede

   • pavel napsal:

    A to o těch nepozvaných komouších is vycucal odkud, petříku?

  • Bačová napsal:

   Bravo!

  • A. S. Pergill napsal:

   Praktický celý Brusel neumí česky a přitom má ambice nám poroučet.

   • Pavel napsal:

    Prakticky celý brusel se smíchy zalyká, když si vzpomene na to jaká byla bureš podržtaška, které všechno odkývala.

    • A. S. Pergill napsal:

     Odkýval jen to, co odkývat musel a na domácí scéně to dehonestoval.

     • Pavel napsal:

      „musel“? To asi von der leynová držela burešovi pistoli u hlavy, že musel. Nebo, že by mu držela něco jinýho … tedy obrazně … a říkala podepiš bureši jinak všecko zveřejníme a pak po tobě nepůjde PČR ale Interpol a FBI. Tak to potom jo, to musel. Jinak ale máš pravdu, lhát a kydat špínu na něco za co je sám zodpovědný je pro bureše běžná praktika. Lidi co mu to papají evidentně nejsou svéprávní.

 9. Filip Navrátil napsal:

  Autorovi článku to bude zřejmě připadat nepravděpodobné, ale třeba mně osobně bylo opravdu za Babiše lépe. A aby nevznikla mýlka prosím pěkně, ne, opravdu nejsem ani rudá socka, ani nemakačenko, opravdu jsem to, co by ve slušné zemi nazvali střední třídou, a řádným daňovým poplatníkem.
  Klidně mne můžete nazvat hlupákem, já si ale myslím, že větším hlupákem, než někdo kdo si myslí, že A. Babiš vyhrál celkem třikrát volby pouhým omylem, určitě nejsem.
  A abych byl zcela upřímný, už mne bytostně serou lidé, kteří neustále pouze čtí síru na Babiše, či na jeho voliče, aniž by se namáhali si uvědomit, či snad přiznat, takovým lidem, právo na vlastní názor, nebo prostě jen špatnou zkušenost. Třeba já osobně mám z let minulých s ODS zkušenost tu nejhorší možnou.
  To, že minulý rok nechal národ ve volbách zvítězit ODS podvodem, stejně jako v době vzniku TOP09, zcela určitě neznamená krok k lepšímu na poli politické kultury. Spíše naopak.
  Tak jako… o čem tu chcete kázat když je to jeden za 18, a druhý 20-2?

  • Rudolf Holz napsal:

   To, že někomu bylo za Babiše lépe, je iluze, která vychladne v momentu, kdy budeme jako daňoví poplatníci nuceni zaplatit největší sekyru v dějinách této země, kterou zatnul Babiš a jeho nohsledi. 500 miliard korun z nichž dle nálezu nejvyššího kontrolního úřadu šlo na obranu proti čínskému Covidu je deset procent. Kde je těch zbývajících 400 miliard? Kolik připlulo „legálně“ firmám holdingu Agrofert? Jak to, že v tomto Babišově ráji má na příklad v  Brně, Babiš monopolní postavení na produkci chleba a dalšího pečiva jakož i dalších potravin? Co dělal Babišův šéf anti-monopolního úřadu? Jak to, že jsou v Babiš-landu ceny téměř stejné jako v Německu, ale mzdy dva a půl krát vyšší? To musí mít Babiš také o to vyšší zisky. To je jako když vám někdo ukradne pětistovku, a potom vám velkoryse dá padesátikorunu. A ještě vyřvává jak za jeho vlády bylo lépe.

   • Ondrej napsal:

    je to presne tak…ano, mozna opravdu bylo za Babise, tedy StBaka Burese o neco lepe, nebyla krize a za covidu on rozhazoval stovky miliard, coz se nam ted vratilo obri inflaci..takze po nem „potopa“..vybral si az do covidu idealni obdobi k vladnuti, ktere ovsem naprosto prosustroval..a ted to z pozice opozice jeste kritizuje, co napachal a anosektari mu to basti

   • Ladis napsal:

    Těch 90 % se dle NKÚ týkalo pouze meziročního nárůstu schodku 2020/2021 t.j. 52 miliard korun. K cenám pečiva – ostatní pekaři neprodávají za téměř německé ceny? Platí snad německé mzdy? Navíc, mzda je pouze částí cenotvorby, od jednoho údaje nelze hodnotit výši zisku.

   • petrph napsal:

    O to právě jde, tu „největší sekyru v dějínách země“ občané nikdy platit nebudou. Ta se dosti bezstarostně přidává k celkovému státnímu dluhu, ze kterého stát platí jen úroky. Jak vidíte, ani Fialová vláda neudělá tu politickou hloupost, aby řekla „zvedneme lidem daně a zaplatíme z toho státní dluh“, ale naopak k tomu přidává vlastní a taky velké dluhy..
    Jak to skončí?
    No, můžeme se poučit na osudu Řecka, kterému se pak většina těch dluhů odpustila..
    Takhle to děláme u nás na Západě..

    Nicméně to nepíšu proto že bych s tím souhlasil, ale že strašení „protože Babiš“ fakt nemá smysl, takhle se opravdu zadlužují všechny vlády na Západě a teď i u nás.. Výnosy z privatizace se už taky dávno prožraly…

  • Ike napsal:

   vy jste bohuzel ten darecek, ktery si dobrovolne voli zlodeje v obleku a kravate a s miliardami na ucte, ktere sebral i vam. Ze nas bude Babis okradat ve prospech Agrofertu, mi bylo jasne, ale rikal jsem si, to vydrzime. Jenze to jsem si ani neumel predstavit, ze aby ho duchodci a naivky jako vy, volili, bude rozhazovat miliardy z vrtulniku. Tim nas okradl podruhe a v naprosto bezprecedentni mire. V podstate na roven komouske mene v 51 roce. Udelal menu a okradl nas zhruba o 20-30% naseho majetku.
   Je to zlodej a hospodarsky diletant. Vzhledem k tomu, co sliboval – podvodnik. Prochazi mu to, za co jine posilaji nekompromisne do bane. A vy ho hajite. Chapete to?

 10. Pavel Pajkrt napsal:

  Naprosto přesně. Jen bych přidal ještě TV Nova, která je také agitkou Burešfertu.

 11. Richard Fiala napsal:

  Můžete mi sdělit na kom je váš Ústav nezávislý? RF

 12. Jan Šalé napsal:

  Dobrý den, stačí že nám CNN Prima vymývá hlavy tak i veřejnoprávní media jim v  plné míře pomáhají, možná i z nevědomosti, o čemž ale pochybuji.

 13. George napsal:

  Babišovi jde v prezidentských volbách jen a jen o jedno :vyhrát za každou cenu a to za každou, aby si užíval doživotní imunitu a již do smrti na něj nikdo nebude moci ani ta soudní !!!!

  • petrph napsal:

   Pravda, což mi připomíná, že Babiš má ještě schovanou tu milost u Zemana. Jenomže a vzhledem k tomu že mu státní zástupce navrhuje akurát podmínku, tak to postrádá smysl..:)

 14. Podnebný napsal:

  Špatný je už nadpis tohoto článku a to měl autor hned zpočátku vysvětlit. Pochopitelně je to obráceně a všichni rozumní občané to dávno vědí. Ale i s tím „Bohem“ se musí nakládat opatrně, protože se nikoliv vlastní vinou dostal do prekérní situace. Jenže jako každý vládce světa dělá chyby. Proto vládě velmi chybí pořádný drajv a schopnost včas a průběžně hodnotit stav celé společnosti a podle toho pružně konat. Dluhy nedluhy musí stranou, každá sranda něco stojí a teď nás jich potkalo příliš mnoho najednou. Hlavně bych touto cestou poprosil novináře, aby psali pravdivě a objektivně. A pokud to nedokážou, tak by se s povoláním měli rozloučit. Volných míst pro pořádnou práci je všude dost.

  • petrph napsal:

   Tedy že bych si dovolil opravit.
   1) Vládě chybí drajv a schopnost pružně konat, to je fakt a to je její zásadní chyba v téhle době.
   2) Že by neměla „.. schopnost včas a průběžně hodnotit stav celé společnosti “ není pravda, těch potřebných informací dostává a z různých stran dost. Ba dokonce i od Babiše a jeho novin. Ba dokonce i od těch jí zakázaných webů, které psaly ani ne tak moc na podporu ruské invaze, ale kritiku téhle vlády. Je to fakt smutné…
   3) Nikoliv dluhy nedluhy musí stranou. Samozřejmě že nikdo nevyčítá tak úplně vládě že jsou teď mimořádně vyšší náklady. Možná pro připomínku, to že ty ceny energií porostou, si a ta vláda do příjmů rozpočtu napočítala poměrně přesně:)

   V čem je problém, že vláda slibovala už na příští roky opravdu velké strukturální změny ve státní správě které by vedly k trvalému snížení státních výdajů. Rušit celé zbytečné úřady, propustit ne stovky ale tisíce zbytečných úředníků..Taky by rovnou mohli zrušit pár zcela nepotřebných ministerstev i s jejich výdaji. Osekat a trvale řadu dalších státních výdajů. Ještě jednou nikoliv tupě, ale po potřebné analýze že jsou, za normální situace zbytečné, ovšem za současné situace zbytné..
   .Jenže, jestli místo toho se ministr vnitra, veřejně chlubí tím, že jeho lidé po hluboké analýze zrušili zákon z roku 1910 dle kterého se učitelky mohly (tenkrát) vdávat, tak to spíš vypadá, že tahle vláda nejen na své občany kašle, ale ještě si z nich dělá srandu.

   Jinak, ale na závěr, jistě že by nebylo pro tenhle stát spásou, kdyby se vrátil na čelo vlády Babiš..Jestli se vyhlasí předčasné volby, tak se i těch nových spasitelů národa vyhlásí povícero.. –

   • Podnebný napsal:

    Tak to je správný názor. O tom, že máme přebujelou administrativu a nepřehlednou sbírku zákonů, ve kterých je nadpoloviční většina zákonů zbytečná, už v začátku éry ODS pohovořil Klaus. Jen zapomněl na to, že spustil privatizaci bez jakékoliv legislativní úpravy této Sbírky.
    Ovšem za střídání různých vlád se k nim nabalovaly další a další státní orgány, často velmi nepotřebné nebo určené jen ke konkrétním jednotlivostem. Přesto „pracují“ až dodnes. Teď jsem taky od pana Rakušana slyšel, že hodlá rušit spoustu zákonů. Jenže stejně jako při jejich tvorbě bude mít rozhodující slovo parlament, a to bude velmi těžký porod. Mnohem jednodušší by bylo, pokud by to potřebovala obec nebo kraj, tak by mohli vydat vyhlášku či jiné opatření, na což parlament nepotřebujeme.

    • A. S. Pergill napsal:

     1. Privatizace byla podle socialistických zákonů nezákonná a musela se udělat rychle.
     2. Naprostá většina zákonů (cca 80 %) se přijímá na befél z Bruselu. Prakticky všechny tato vynucené zákony jsou nejen bezcenné, ale přímo škodlivé. Existenci nějakých výjimek připouštím, ale o žádné nevím.

 15. Pavel Koudelka napsal:

  Ten pán by mněl dostat Nobelovu cenu.

  • Pavel napsal:

   Pokud se burešovy škody podaří narovnat, tak ano, Fiala si ji zaslouží.

 16. Jindřich napsal:

  Jak může být agent STB prezidentem!!! Lidi proberte se. Všechny soudy v SR prohrál. Chcete mít STBáka prezidentem???

  • josef napsal:

   … no všechny soudy v SR neprohrál, protože první dva vyhrál… A to právě ty „výhry“ byly příčinou najednou změny v  „ideovém“ přístupu k  oběma rozsudkům… Najednou tedy slovenský ÚS rozhodl, že byla žalována chybná strana, ale to že předtím vůči „Ústavu pamati národa (ÚPN)“ byly „směřovány“ také veškeré žaloby a nevadilo to, tak najednou se objeví takovýto rozsudek – nález, který v té době najednou vše obrátil – ale pouze z důvodu chybně žalované strany…. Teď bude žalováno slovenské ministerstvo vnitra, které k tomu nemá žádná „čreva“, protože ty jsou na ÚPN…

   • Pavel napsal:

    Jinými slovy, josefovy „ideové“ bláboly.

   • Ondrej napsal:

    tak tohle je ale jen jedna cast toho pripadu, spor o to, koho ma vlastne zalovat a ten neni ten nejpodstatnejsi, podstatne je, ze ustavni soud konstatoval, ze vypovedi starych StBaku nelze brat jako bernou minci, tito lide slouzili tajne policii totalitniho rezimu a z principu nejsou opravdu duveryhodni a pro babise neni problem je uplatit a mozna to ani delat nemusel. je nesporne, ze agent Bures c 25085 tedy Babis, se upsal a spolupracoval vedome s StB, materialu je na to dost vcetne evidentni karticky agenta…a ze to babise vystrelilo aby se dostal do na teple mistecko na PZO je taky fakt..nekomu to vadi, nekomu ne, to at si uz kazdy srovna sam, ale bylo by absurdni, kdyby se nekdo takovy mel stat prezidentem..ale zatim to je porad mozne

  • A. S. Pergill napsal:

   Jindřichu,
   opravdu vidím rozdíl mezi člověkem, který byl agentem STB z hluboké vnitřní potřeby (případně sepisoval jeden udavačský dopis za druhým, aniž formálně tím agentem byl) a člověkem, který dělal jakési miniumum nutné proto, aby mohl dělat svou práci (podobně, jako odborníci v nacistickém státě, viz např. W. von Braun). A pořád je na světě dost lidí, kteří tuhle sviňskou dobu zažili, a v tomto mají jasno.

 17. Jindřich napsal:

  To by to mohlo dopadnout jak u putlera. Budou se měnit osnovy ,že za bureše bylo líp.

 18. Petr napsal:

  Kdyz lide vidi co dela Fiala, tak Babis, i kdyz jeho vlada nebyla dobra, je opravdu buh. Fialova vlada je naprosto neodborna a nekompetentni, vubec nebojuje za ceske zajmy, jako treba levny plyn, ktery nutne potrebujeme

  • Pavel napsal:

   Burešova podržtaška petr nejsou „lidé“.

   • A. S. Pergill napsal:

    Bohužel, nekompetenci současné vlády vidí každý, kdo něco kupuje. A zejména, když se přesvědčí o tom, že v jiných státech to jde zařídit jinak (viz Polsko, Německo, Rakousko a částečně i Slovensko).

    • Pavel napsal:

     Bohužel, máš chaos v systému příčiny a následku, lžirgile. Každý kdo něco kupuje, řeší burešovu inflaci.

     • A. S. Pergill napsal:

      Každý, kdo něco kupuje, řeší rozdíl mezi „naší“ vládou a vládami Německa, Polska, Slovenska a Rakouska. „Naší“ vládou současnou, aby bylo jasné.

     • Pavel napsal:

      Ano, řeší rozdíl mezi vládou, která nerozhazovala jako smyslu smyslu zbavená a tou burešovou, která tak činila, a vyvolala inflaci … aby bylo jasno.

 19. A. S. Pergill napsal:

  To, co Plesl údajně říká (ono je to hodně zjednodušené) je v principu jako pravdivé vnímáno významnou částí naší společnosti. Ostatně generála Pavla (a nejen jeho) nazval „spratkem z komunistické prominentní rodiny“ Kalousek, a ne Babiš.

  Pokud se týká toho Hřenska, hlavní problém je ona bezzásahovost (vyřvaná ekology, nepřáteli tohoto státu a jeho obyvatel), která zabraňuje řádnou péči o les (my žádnou divočinu prakticky nikde na našem území nemáme, vše je jen přerostlý a berzzásahovostí zdevastovaný hospodářský les). Pokud by byly kůrovcové souše odstraněny a bylo zlikvidováno (mj i řízeným spálením za vhodného počasí) napadané dřevo, žádný devastující požár by se nekonal.
  A kdyby se nehasily malé požáry (které jsou zde paleontologicky doloženy jako normální periodicky se opakující epizody), tak by opět nedošlo po nahromadění obrovského množství „zachráněného“ mrtvého dřeva ke katastrofálnímu požáru, který se už uhasit nedá, bez ohledu na počet vrtulníků a další hasící techniky.
  Navíc jsou naši hasiči žabaři, protože se běžně ve světě takovéto požáry řeší pomocí protipožárů, případně řízeným spalováním hořlavého materiálu na trase hlavního požáru.

 20. Mira Roky napsal:

  Babis zadluzil republiku covidem, Fiala ji zadluzuje Ukrajinou a nakupem drahe vojenske techniky.
  Kdyz uz jsme u te Ukrajiny, jak je mozne, ze se po republice flaka tisice bojeschopnych mladych ukrajinskych muzu. Nekteri jsou namakany, ze by mohli delat vyhazovace v baru, ty urcite nemaji modrou knizku. Hlavne ze je tady zivime z penez danovych poplatniku a matky samozivitelky nevi kudy kam.

  • A. S. Pergill napsal:

   Oni klidně tu modrou knížku mohou mít. Měl jsem na studiích kolegu, o kterém byste taky řekl „namakanej“. A měl po infekční mononukleóze, která mu tak zdevastovala játra (vzácné, leč v učebnicích popsané), že mu tu modrou, ač studentovi VŠ, dali. A kolikrát nám říkal, že by raději byl zdravý a šel na vojnu.

 21. Milan napsal:

  Bude to trvat ještě dlouho a pak přijdou ještě horší

 22. leafroller napsal:

  Na Pleslových citátech vytržených z kontextu nevidím nic závadného ani lživého, je to prostě jeho názor. A stejně jako u tragicky chybného cenzurování nepohodlných serverů, lze i v tomto případě postupovat lépe. A sice vysvětlit lidem, proč přesně jsou Pleslovy výroky chybné. Kdyby vládní poskoci vzali všechna tvrzení Parlamentních listů nebo třeba Modrého jelena (a ostatních) a jedno po druhé rozebrali a vysvětlili, proč je to lež, nemuseli nikoho zakazovat a lid by se možná přidal na jejich stranu. Takhle na sebe obě strany jen z velké dálky křičí a výsledek je jen rozhádaný národ, který už dokonce odmítá i volit….

 23. Pavel Liška napsal:

  Nesouhlasím s názory pana Plesla, ale budu se do krve bít o to, aby je mohl hlásat.
  A to ( proporcionálně s ostatními názory ) i ve veřejnoprávním médiu.

  • Ike napsal:

   hm, hm, idealisticky a ideove je to spravne. Ale: v okamziku, kdy jste de facto minimalne v ideove valce s agresivnim sousedem, ktery ma jasny potencial vas ohrozit a realne rozdelit spolecnost – coz je presne, o co jim jde, tak je velmi rozumne je prastit pres pracky, ktery sem strkaj. Kdybyste se ocitl v roce 1938 v ceskem pohranici, tak byste mozna panu Henleinovi toto pravo taky uprel. Obzvlaste, pokud byste vedel, ci aspon strizlive predpokladal, co se stane. – Premyslejte vice o situacich, ktere jsme uz v historii zazili a kam to vedlo.

 24. Tomáš napsal:

  Ještě není oznámen prezidentský kandidát Spolu, premiér Fiala chce doklepat predsednictvi EU. Ekonomika vr. 2023je prognozovana jako propad se vším všudy, tedy i protestní akce. Není dobrá alternativa, je nekolik neovlivnitelnych trendu, volby v různých zemích, válečná speciální operace na Ukrajine, konfrontacni soupeření mezi Čínou a USA, průběh zimy. Ani Babiš ani Fiala nemají dobrá řešení, bude to těžké klopotne vydrene a kolotoč rychlých změn vlád. Kdo bude prezidentem, nelze odhadnout, ale bude to těžký mandat. Je třeba si zachovat zdravý rozum a modlit se, aby to mělo unosny průběh pro národ.

  • A. S. Pergill napsal:

   Dobré řešení?
   Návrat k uhlí a urychlená výstavba jaderných bloků. A pokud to nepůjde, tak pryč z EU. Naši bezpečnost garantuje NATO, ne EU.

  • Ike napsal:

   Valecna specialni operace ? Budte tak laskav a nazyvejme veci pravymi jmeny – ruska agresivni valka proti Ukrajine s cilem zpustosit jeji casti a tim snizit jeji „nebepecnost“ pro Rusko. A kdyz uz tam jsou, tak ukradnou uzemi se zasobou plynu, aby jim nahodou nekdy v budoucnu nemohla delat potize pri dojeni EU pomoci plynu. S diktatory a psychopaty se nevyjednava. S Hitlerem taky nikdo vazne nevyjednaval. Prostudujte si, jakou retoriku pouzivala hitlerovska propaganda ve smeru anglicko-americkeho valecneho usili. Podobnost s vyjadrenimi ruskych predstavitelu je neuveritelna. – Tak at nedelate stejnou chybu.

Přidávání komentářů není povoleno