Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Roberto Rizzato, zdroj

Ondřej Neumann: Česká média ohrožují viry nebezpečnější než ten, který způsobuje covid-19

IN MEDIAS RES. Jaký byl covidový rok 2020 pro česká média? Především nepřinesl obrat v mediální oligarchizaci a s ní úzce související snaze mocenských struktur ovládnout veřejnoprávní televizi, rozhlas a tiskovou agenturu. Média, včetně těch veřejnoprávních, se také bohužel až příliš soustředila na papouškování vládních informací, nařízení a výzev typu „Spolu to zvládneme“. Analýz širších souvislostí a rizik razantních zásahů do občanských svobod se objevilo poskrovnu.

Českým médiím v končícím roce bezpochyby vládla agenda týkající se šíření nového typu koronaviru, který způsobuje onemocnění covid-19. V drtivé většině se však jednalo o informace o vývoji počtu testů, nakažených či mrtvých. Především při jarní, tzv. první vlně zcela chyběl odstup, srovnání, analýza situace i detekování širších souvislostí a rizik souvisejících s chaotickým vládním bojem proti šíření viru.

Budiž jasně konstatována nepříjemná pravda: tuzemská média se významnou měrou zasloužila o vystrašení obyvatelstva, které pak o to ochotněji akceptovalo dosud nevídané zásahy do svých svobod. Do svobod, které si generace žen a mužů Západu musely vybojovat v tvrdém střetu s autoritářskými monarchiemi.

Výsledkem zápasu byla osobní svoboda jedince – individua založená na jeho odpovědnosti. A na vědomí rizik, která na sebe svobodný jedinec přebírá. K tématu se ještě vrátím v závěru článku.

Mediální souručenství vrací úder

Významnou roli při hlídání občanů před státní i byznysovou mocí hrají veřejnoprávní média. Bohužel rok 2020 byl i u nich ve znamení pokračování neblahého vývoje let předchozích. Konkrétně ataku na zpravodajství a aktuální publicistiku České televize. Hradu, Andreji Babišovi, komunistům, Okamurovcům, části ČSSD a všem přátelům a obdivovatelům autoritářských režimů v Číně a Rusku vadí její nezávislost, prozápadní orientace i (občasná) kritičnost.

Výše zmíněné souručenství spojilo síly a v končícím roce se mu pomocí hlasovací sněmovní mašinerie podařilo ovládnout Radu České televize pomocí postav, které pro vlastní prospěch či ve svaté válce proti našemu ukotvení v Evropské unii ochotně plní zadaný úkol. Noví radní okamžitě začali ostřelovat nejznámější tváře Kavčích hor – Noru Fridrichovou, Václava Moravce, Marka Wollnera či Jakuba Železného.

 

 

Otevřeně samozřejmě nikdo ze souručenství nepřizná, že jim leží nezávislost reportérů a redaktorů v žaludku. Tedy s čestnou výjimkou prezidenta Miloše Zemana. Ten otevřeně vyzývá k odvolání generálního ředitele Petra Dvořáka a k přeměně veřejnoprávní ČT na státní televizi, která bude zcela závislá na příjmech ze státního rozpočtu. A tím pochopitelně i snáze ovládnutelná aktuální polickou mocí. Ostatní se zaklínají až dojemnou péčí o peníze televizních koncesionářů. Což jim však nijak nebrání pálit ostrými do zmiňovaných nepohodlných moderátorů a reportérů.

Abych byl konkrétní – nejaktivnějšími vyslanci mediálního souručenství na Kavčích horách jsou tři letos zvolení radní – současný předseda Pavel Matocha, dále Hana Lipovská a Lubomír Veselý zvaný též Xaver. Nejde však zdaleka jen o ně. Již dříve se podařil „výsadek“ i do rad Českého rozhlasu (Tomáš Kňourek, Vítězslav Jandák) a České tiskové kanceláře (Petr Žantovský, Pavel Foltán).

Jejich úkol „zní jasně“ – umést Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi chodníček k ovládnutí posledních velkých bašt svobodné novinařiny v Česku, veřejnoprávní agentuře, rozhlasu a televizi.

Odměnou spojencům z řad komunistů, Trikolóry a Okamurovců je mediální prostor pro jejich názory dle zásady „pět minut pro Žida, pět minut pro Hitlera“. „Umetači“ v mediálních radách se pak už dlouho těší na to, že obsadí dobytá území na Kavčích horách, na Vinohradské třídě či v Opletalově ulici.

Tohle je to, oč se hraje. Proto byl v poslední volbě radních ČT zvolen servilní moderátor Lubomír Xaver Veselý a nikoliv třeba děkan FAMU Zdeněk Holý. Proto teoretická ekonomka Hana Lipovská získala více hlasů než známý psycholog Ivan Douda. Proto poslanci upřednostnili šachistu a novináře z Babišova vydavatelství Pavla Matochu a propadl u nich zkušený mediální manažer Michal Klíma, který pomáhal znovuobnovit Lidové noviny a vedl velké mediální domy.

A jak si souručenství představuje fungování médií veřejné služby? Jeho ideál jsou ČT, ČRo či ČTK fungující jako tlampač či zesilovač všeho, co politická moc udělá či vymyslí. A naopak jako tlumič, či umlčovač všeho, co je vůči moci nekonformní či kritické. Pro příklad nemusíme chodit daleko – stačí se podívat do současného Polska či Maďarska. Smutnou skutečností je, že zatímco vedení České televize a České tiskové kanceláře tlaku souručenství vzdoruje, Český rozhlas se pod vedením Reného Zavorala jeho představám ochotně podřizuje.

Oligarchové pronikli do televizí

Dlouhodobým problémem české mediální scény je angažmá tzv. oligarchů. Jde o tuzemské miliardáře a finanční skupiny, které kromě vlastnictví médií podnikají ve státem regulovaných odvětvích (typicky banky, pojišťovny, farmacie, hazard, telekomunikace, energetika), případně se angažují v politice.

V končícím roce oligarchové své pozice v médiích dále výrazně posílili. A to především díky dokončení nákupu skupiny Nova (a dalších středoevropských televizí) Petrem Kellnerem, respektive jeho společností PPF.

Nadační fond nezávislé žurnalistiky počátkem prosince publikoval studii, podle které Petr Kellner díky Nově téměř vyrovnal síly s Andrejem Babišem. Alespoň jednou týdně se se zpravodajstvím vyráběným v jejich mediálních dílnách setkalo téměř 70% dospělých obyvatel (viz následující graf).

Zdroj: www.nfnz.cz

Ve výčtu NFNŽ chybí majitel skupiny Prima Ivan Zach. Logicky – není typickým oligarchou. V politice se neangažuje a jeho další byznys není závislý na státních zakázkách či regulacích. Při bližším zkoumání výkonů jeho médií je však zřejmé, že kupříkladu Prima „fandí“ Miloši Zemanovi. V konkrétním případě prezidentské předvolební debaty z ledna 2018 to konstatovala i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Dosti přátelská je TV Prima také k premiéru Babišovi, napsali jsme už v článku TV Prima je vstřícná k Babišovi i Zemanovi. Majitel televize Zach podniká i v průmyslu a realitách: „Premiérovi dopřává sólo debaty, ustupuje mu, když se ve studiu nechce utkat třeba s Miroslavem Kalouskem. Babiš si na to zjevně zvykl a nepřipouští moderátorské pokusy jej v debatě na Primě usměrňovat.“

Kromě Primy (celkem jde o devět televizních stanic včetně nové CNN Prima News, jíž se věnuji níže) je Zach majitelem i dalších médií: patří mu časopis Playboy, síť rádií Kiss či Country, ale i alternativní Rádio 1. Vlastní i mediální zastupitelství Media Club (původně Radio United Services), které reprezentuje přes 44 % českých rádií na reklamním trhu. Reklamu Zach zprostředkovává i pro Czech Media Invest (Frekvence 1, Evropa 2 a další) miliardáře Daniela Křetínského i pro Rádio Impuls z portfolia Agrofertu. Ivan Zach je tedy miliardář sice málo viditelný, o to však vlivnější.

A proč tolik prostoru věnuji právě Zachovi? Letos 3. května v 18:55 jeho skupina FTV Prima spustila stanici CNN Prima News, která na základě partnerství se CNN International Commercial poskytuje kontinuální českojazyčné zpravodajství. Přestože konkurence ČT24 odstartovala v době vrcholu první vlny koronavirové pandemie, příležitost vůbec nedokázala využít. Sledovanost a především obsah je zatím jedním velkým zklamáním. Jistá spokojenost může panovat jen s návštěvnosti webu navázaného na zpravodajskou televizní stanici.

Těsně před Vánocemi HlídacíPes.org zjistil a popsal, že od ledna 2021 vydavatelství Mafra ovládané Andrejem Babišem začne dodávat CNN Prima News regionální obsah. Jinými slovy: Andrej Babiš se konečně dočkal chvíle, kdy jeho lidmi vyráběné zpravodajství doputuje do českých domácností i přes televizní obrazovky.

Velké covidové selhání

Doba covidová přinesla zásadní změnu. Oprávněná péče o nemocné se rychle zvrhla v perzekuci zdravých. Český stát neomaleně a hrubě ze dne na den v předjaří 2020 omezil základní svobody garantované ústavou – právo nakládat se svým majetkem, právo volného pohybu na území Česka, právo opustit republiku.

To vše v době, kdy nejvyšší ústavní činitelé v čele s Milošem Zemanem a Andrejem Babišem slovně i fakticky vítali téměř každou roušku, kterou nám dodala komunistická Čínská lidová republika a dávali veřejnosti tamní totalitu za vzor boje proti viru, který vzešel a za přísného utajování sílil před svojí bleskovou cestou po planetě právě v této rudé despocii.

Souběžně vláda omezila možnost kriticky smýšlejících novinářů a médií konfrontovat ji nepříjemnými otázkami. Kriticky uvažující a publikující novináři, kteří se například „šťourali“ ve stamilionových zakázkách na dodávky pochybných respirátorů či roušek, případně upozorňovali na právní aspekty omezení podnikání a oprávněné volání po kompenzacích, byli málem označováni za zemské škůdce.

Po novinářích začali být okřikováni i lékaři, kteří si dovolili upozornit na nebezpečí omezování jiné než proticovidové péče. Dojemné byly zejména výzvy internisty a předsedy České lékařské komory Milana Kubka, aby „neodborníci“ na viry či pandemie drželi ústa. Obzvláště, když tyto výzvy byly doprovázeny doporučeními tohoto internisty, co a kdy má být zavřeno a komu naopak mají být zvýšeny mzdy.

Co udělat příští rok jinak?

Na druhou stranu pandemie zrodila nové hvězdy – za všechny jmenujme Soňu Pekovou („do Vánoc 2020 koronavirus zmizí“) a Jaroslava Flegra („v listopadu 2020 bude umírat 1000 lidí každý den“). Jejich prognózy plnily média. Až čas ukázal, jak moc je vývoj pandemie nepředvídatelný a že nikdo nemá patent na rozum. Dalším průvodním jevem bylo mediální sebedojímání se nad tím, kterak se Češky a Češi zachránili výrobou roušek na domácích šicích strojích. Tento kýč byl pokračováním mýtu o „zlatých českých ručičkách“ (a hlavičkách).

Média, včetně těch veřejnoprávních, se bohužel soustředila na papouškování vládních informací, nařízení a výzev typu „Spolu to zvládneme“. Analýz širších souvislostí a rizik razantních zásahů do občanských svobod se objevilo poskrovnu.

Diváci, posluchači či čtenáři tak nedostali příliš příležitostí přemýšlet třeba nad tím, zda „léčení“ covidu nebude vykoupeno na české i světové úrovni daleko závažnějšími problémy, než je samotná nemoc.

Strach o zdraví je totiž snadno zneužitelný. Pokud budeme akceptovat omezování osobních svobod za cenu zdánlivého bezpečí, ztratíme obojí. A jednoho dne se probudíme v režimu podobnému tomu ze současné Číny – nepřetržitý všudypřítomný monitoring, umlčování a zavírání kriticky uvažujících „rebelů“,  všemocný zdravotně-policejní stát, který údajně ví, co je pro nás a naše zdraví nejlepší. Smrtící koktejl nebyl umíchán v jednom spikleneckém centru, ale už existuje a ve svém důsledku může znamenat zánik Západu.

Média by svoji pozornost měla v roce 2021 upřít právě tímto směrem, a osvědčit tak svoji roli „hlídacích psů demokracie“. A mít na paměti starou smutnou pravdu, že jednou získané moci je ochoten dobrovolně se vzdát jen málokdo.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

23 komentářů

 1. Krkowitz fon Milowitz napsal:

  Jejich magnificence ÚSTAVu a vědeckou, výzkumnou, vzdělávací, kulturní, odbornou instituci HPorg,anizaci specializovanou na NEzavsloužurnalIStiku.

  Mediální oligarchizaci a s ní úzce související snaze mocenských struktur ovládnout MEDIAlní KANLie jako televizi, rozhlas a tiska a agentury.je stará jako tyto KANLie sami
  Je tady včeské kotlině patrné ze starny světlů SOROSovo od PLIŠÁKu a
  od spacakové revolty na KRKAVKÁCH je docela viditelná prostým okem, že PRATJníci NF-OF-(ODS)vyseparovaný do Unie Svobody a poslední dobou zvlaště pak TOP-AGENTi cizi moči 009 jako by tam snad i stále přespávali ktomu ze CME-TV NOVA dosadili TOP MANAGERA PPF ješ to tam řídí dones, i kdyš vyplacenim těch nejvíc kotraverzních investorů CME ze strany PPF a zbytek světoví BANKsteři jakoby sami sebe dochází k masivnímu konfliktu zajmů paníčků Ing. Petra Dvořáka, MBA jeho jako lojalního psíka z nějakého konfliktu nelze ani podezírat

  • skeptik napsal:

   Trollí farmo, umělá inteligence má prý řadu výhod, ale vy s ní zacházet příliš nedovedete. Před dalším nasazením se to tedy nejprve naučte. Paňatno?

 2. NEUMAN lhář,grazl napsal:

  S.Neuman mluví stále v mnoznem čísle jak (komanci)toho platí kdo chci jasnou odpověď když on ví kdo koho platí snad Bákala?!kde odvádí dané?

  • Ondřej Neumann napsal:

   Bakala me ani Ustav neplati, ani nepodporuje. Ustav i ja osobne platime dane v CR.

   • Medis napsal:

    Asi by bylo dobré napsat něco o lidech,kteří si dělají právo zastupovat nebo jim i radit.Nikde jsem nečetl co pan Veselý zvaný Xaver dělal po roce 1989 a v dalších letech. Slečna Lipovská má možná teoretické znalosti,ale vzhledem k blízkému vztahu k pí.Bobošikové se nechá o jejich názorech pochybovat.Je velice silně ovlivňovaná. Nějaký článek se od pana Matochy jistě taky najde pro lepší pochopení jeho názorů. ČT není šachovýj klub,kde jak je známo se používá na WC mobil aby se mohlo vyhrávat. A takto je možné pokračovat i u dalších jmen. Přeji do roku 2021 dostatek sil .

   • Libor Vaněk napsal:

    Zato různými cestami dostáváte finance od Sorose a podporujete tak jeho neomarxistickou ideologii otevřené společnosti.

    • Ondřej Neumann napsal:

     Ponecham vam vase konspiracni sny! Jen doufam, ze se z nich v 2021 alespon castecne probudite…

 3. Justice napsal:

  Vy demokraté s HP ještě jsem od Vás neslyšel kritiku na naše soudnictví úplatky atd,

  • Jan Bárta napsal:

   Což je samozřejmě lež, které může uvěřit jen ten, kdo HP nesleduje pravidelně. Za Psa tedy díky.
   Panu Neumannovi bych vytkl sned jen to, že v úvodu tvrdí: Do svobod, které si generace žen a mužů Západu musely vybojovat v tvrdém střetu s autoritářskými monarchiemi. To je zjevně překlep, místo monarchiemi mělo být diktaturami. Není mi známo, které monarchie byly ještě po polovině 19. století nebo dosud jsou autoritářské. Naopak, dnes jsou to právě evropské monarchie, jež jsou ukázkově demokratické.

   • petrph napsal:

    Když ono je problémem společenských věd (včetně historie i novinařiny) je v tom, že mají nepřesně definované základní pojmy, takže s nimi lze v určitém rozsahu i legitimně manipulovat.
    Tudíž, na obranu pana Panu Neumanna, i když se vrátíme do té poloviny 19.století, tak ani těch ne-autoritářských ne-monarchií na Západě příliš nenajdeme- Jen tak z hlavy, USA Velká Británie, Francie. Plus -opravdu, příkladu hodné Švýcarsko.. Zatímco, v ostatních státech Západu (omluvte, pokud se někde spletu), ty monarchie pokračovaly dál. až minimálně do první světové..
    A ta druhá nepřesnost může být v pojmu autoritářské monarchie – což se ale nemusí tykat právě jen osoby panovníka (který může být i ctěn, či mediálně označován jako dobrotivý panovník (popřípadě, jak se říkávalo u nás, starej Procházka).ale centrální státní moci jako takové. Btw, tedy na jeho obranu a v jeho jménu..

 4. danica napsal:

  Souhlasím s Justicí. Jste demokraté jen, když se vám to hodí. Platí stará pravda „Podle tebe soudím sebe“. Víc psát netřeba. Je vidět, že vám prostě demokracie nevoní. Vám se líbí, že si TV téměř zprivatizovali J. Železný či V. Moravec? To není jejich show!

 5. skeptik napsal:

  Buď jste pane Justice na Hlídacím psu poprvé, nebo trpíte nějakou formou poruchy vnímání. Pak vám radím, abyste podstoupil bazální stimulaci, která je určena všem lidem, kteří mají narušenou nebo omezenou schopnost vnímání. Na internetu pro vás jistě nebude problémem najít místa, kde lze stimulaci podstoupit.

 6. petrph napsal:

  No, ona je to vlastně pravda. a lze jen děkovat těm skutečně nezávislým médiím (včetně redakce HP) za jejich záslužnou, obětavou i rizikovou práci.
  Co je ovšem sporná otázka, zda do toho okruhu patří i ta zmíněná veřejnoprávní média, tučně živená ze státem nařízených poplatků a (tedy i proto) velkým mediálním rozsahem.. Spíše si připustit, že tam sice zuří boj o vliv – ovšem tedy mezi různými politickými skupinami (vlády se mění), a různými skupinami (nepolitických??) elit, plus tedy samozřejmě tvrdý boj o ty velké peníze. Aniž by to tedy občana mělo nějak víc zajímat, či dokonce ovlivňovat, protože ten si kdykoliv může přepnout na jiný kanál., když ho to nezajímá. Nebo tu bednu vůbec vypnout, aby ho neotravovala..:)))))

  • KatSv napsal:

   Souhlasím. Nejlepší by bylo, kdyby se ČT odstřihla od státu úplně. Ať ji zprivatizují a zpoplatní ji tak, aby si ji zaplatil jen ten, kdo na to chce opravdu koukat a ne jen ten, který vlastní přijímač. To co se teď děje jen ukazuje, jak moc je navázána ČT na ty, co jsou aktuálně u moci. Nejsem volič ani podporovatel žádné z vládních stran, ba naopak, ale rozhodně jsem nebyla spokojená s ČT i před tím, než tam nastoupila ta hrůzná trojice a těžko se mi stojí např. za panem Šarapatkou, kvůli jeho stylu vyjadřování a nadřazenosti a neschopnosti přijmout kritiku. Já si samozřejmě mohu přepnout na jiný kanál, respektive sáhnout po knize, ale v žaludku mi leží to, že i když zapínám TV pouze pro přehrání např. HBO nebo DRAMOXu, jsem dle zákona povinna platit za veřejnoprávní televizi, kterou jsem se rozhodla nesledovat, protože neplní roli objektivního a nezaujatého zpravodajství, které by informovalo o všem, co se ve světě děje. Když jsem například panu Šarapatkovi napsala, zda si myslí, že je v pořádku, že se jel celý rok covidový speciál, že to byl od rána do večera jen covid, že člověk možná nepotřebuje slyšet stokrát rozhovor s kadeřníkem o tom, jak bude stříhat a kdy otevře/zavře, že se ve světě děje mnoho důležitých věcí od vojenských konfliktů, přes změny klimatu po stále probíhající migraci a že k tomu je v porovnání s covidem věnováno nepoměrně méně času. A že toto neustálé bombardování covidem má na mnoho lidí ten vliv, že otupí a vypnou zprávy. Odpověděl krátce, že zhodnotili, že covid je důležitý a pak najel na vlnu politických řečí o zmanipulovaných divácích, kteří čt kritizují jen proto, že jim to někdo diktuje..

   • Pavel Liška napsal:

    Souhlasím. Taky mi vadí, když kvůli tomu, že chci sledovat občas třeba HBO, tak musím zaplatit České televizi. Když si koupím auto, tak taky nemusím hned platit dálniční známku.

 7. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Článek, místy jakoby vystřižen z Völkischer Beobachter v době 2. světové války, nebo z Rudého práva v letech padesátých, jen místo židobolševických plutokratů, či západních imperialistů, má na mušce české oligarchy stvořené „sametovou“ revolucí z listopadu 1989. Má to svou logiku, vznik dnešního státu, ČR je spojen s podvodem s údajně ubitým studentem Martinem Šmídem (představoval ho prý poručík StB Lubomír Zifčák a oba jsou dodnes na živu) a tak se tento stát, jak rozeznal už kdysi TGM, podvody udržuje. Podvádí všichni, novináři zejména, ale i politici z obou stran spektra, jak ti vládní, tak ti z opozice a někteří to dotáhli až na pozici oligarchy.
  „Především při jarní, tzv. první vlně zcela chyběl odstup, srovnání, analýza situace i detekování širších souvislostí a rizik souvisejících s chaotickým vládním bojem proti šíření viru“, to je skutečně tak a Je pozoruhodné, že tu analýzu situace a detekování těch širších souvislostí, s úspěchem neprovedl ani Ústav Nezávislé Žurnalistiky, ač mu v tom nic nebránilo. Pokaždé, když se o to někdo na stránkách HP.org pokusil (srovnávání třeba se Švýcarskem, Německem, a pod.) hned nejbližší dny zcela vyvrátily tvrzení autorů těchto článků a to,co je vyčítáno, jako chaotické naší vládě, dělaly následně vlády, které nám byly dávány za vzor. Chaoticky se nechovají vlády, ale to, co nazývají novináři a opozice jako chaos, je způsobeno nepředvidatelným chováním viru SARS-CoV-2 (a jeho případných nových mutací) v kontaktu s lidskou populací.
  A ještě dvě poznámky k článku: 1) riziko jedince, není odpovědnost a odpovědnost jednotlivce vůči celku už vůbec ne. Ta odpovědnost vůči celku, v tak zvaně demokratických zákonech, a dokonce i v Ústavě ČR, nám chybí téměř úplně a tak na příklad i vymahatelnost práva je, zejména v občanskoprávních záležitostech, prakticky nulová; 2) je otázkou, proč je autoritářská Čína úspěšnější v ochraně zdraví svých občanů než svobodné západní státy. Kdo jiný by měl provést tu důkladnou analýzu, aby se příště oprávněná péče o nemocné rychle nezvrhla v perzekuci zdravých, aby nebylo právo jedince na život, v rozporu s právem na svobodu jedince jiného, než ti, co se sami považují hlídací psi těchto práv, jak už jsem se svrchu zmínil. Oni tu analýzu ovšem ve skutečnosti nedělalali a pochybuji, že ji kdy udělají a přestanou být jen obyčejnými prudiči a rozvraceči společnosti.

  • Ondřej Neumann napsal:

   Prectete si clanky doprovazejici tento material. O vsem HlidaciPes.org psal prubezne jiz od jara…

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    No právě, že jsem ty články, na př.o Švýcarsku četl, tam bylo zpoždění asi 10 dní, než se to naplno rozběhlo ve Švýcarsku. A protože mám ve Švýcarsku známé a jezdil jsem tam často, vím jak se tam obecně bere zdravotní péče. Říkají jim gangsteři v bílém, a to ten, co mně to říkal byl opravdu mnohovitým šefprokuristou velké firmy s platem, který je obtížný si pro Čecha představit a dobrou zdravotní pojistkou.

 8. Ivan napsal:

  To je tragédie pane Neumann, že. Ale až se odstraní všechny problémy, které jste vyjmenoval a zvítězí pravda a láska, oddechnete si a nebude o čem psát. Jenom by bylo dobré se zamyslet, proč jsou vyjmenovaní redaktoři České televize tak nepopulární u velké části veřejnosti, proč velká část veřejnosti nevěří našim mediím, proč má ten zlosyn Babiš tolik voličů a rovněž proč velká část obyvatel nepovažuje USA za velkého mírotvorce a EU za spásu lidstva. Zřejmě to bude tím, že jsou to všichni rusofilové, komunisté, rasouni, hlupáci a navíc si doma tajně protahují oči do stran.

  • KatSv napsal:

   Já se nad tím zamýšlím často. Problém je, že kritiku vůči EU, ČT, Americe, médiím chápu, ale nechápu, proč musí člověk, který má s těmito věcmi problém, řešit jej skrze podporu Putina, Babiše, Lipovské, Zemana apod. Mně to přijde prašť jako uhoď. Až se potkám s člověkem, který kritizuje například dotace plynoucí od EU, závislost ČT a neobjektivnost médií a zároveň přijde s kritikou Babiše, Zemana a ruských pokusů o ovlivňování názorů, pak se s ním ráda na téma nefunkčnosti EU a dalších problémů pobavím. Problém je, že na takového člověka nějak nemohu narazit. Chápu nespokojenost a obavy voličů Babiše či SPD, ale nechápu jejich důvěru v Babiše a SPD. Když mi jeden takový volič řekl například, že je nespokojený s tím, co tady Klaus se Zemanem napáchali, ale teď jsou to pro něj kámoši, protože bojují proti zlé EU, tak mi to prostě hlava nebrala.

 9. Boba napsal:

  nikde jsem se nedoslechla, že by kritikům ČT a to zejména jejího zpravodajství a publicistiky vadil její příklon k okamurovcům, komunistům, babišovcům nebo dokonce oligarchům a přátelům autoritářských režimů v Rusku a Číně, nezávislost jejich redaktorů,

  naopak vadilo a vadí neprůhledné hospodaření s veřejnými penězi, podávání tendenčních informací, zkreslených podle preferencí kdoví koho, diskuze, kde dva či tři se stejnýkmi názory vášnivě diskutují, nemožnost slyšet jiný hlas, než ten, který se hodil, jasná snaha o manipulaci s veřejným míněním, zkrátka celková nesolidnost a nesoudnost TV.

  konečně v TRadě zuasedli i lidé, který vadí totéž a snaží se o změnu. Mlžjeme jim jen držet palce.

 10. jiří napsal:

  Česká média ( skoro všechna) papouškují opoziční hyeny , které nekritizují opatření , která vláda přijímá ohledně pandemie , kritizují především Babiše , bez ohledu na důkazy a to od doby , kdy ANO vyhrálo volby . Babiš je premiérem , proto je nutné kritizovat celou vládu , bez ohledu na to , že Covid neposlouchá jiné vlády ve světě , stejně jako tu naší . Hnusí se mi „pováleční “ generálové -antibabišovci , kteří nerespektují právní stát , soudce Lynch je jejich advokátem .

 11. felix napsal:

  je to pravda, Forum 24 a jemu podobné „spolky „, jsou největší hrozbou demokracie.
  Všichni to vědí, ale nikdo nezasahuje, i když oni účelově a záměrně vymýšlí nepravdy a hlouposti. . To je ale myslím falešná demokracie,

Přidávání komentářů není povoleno