Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook: Andrej Babiš,

Michal Bláha: Premiére, ministři, žaluji vás, selhali jste

KOMENTÁŘ Pane Andreji Babiši, premiére České republiky a předsedo Rady vlády pro zdravotní rizika, která je zodpovědná za řízení protiepidemických opatření v celé zemi. Pane Adame Vojtěchu, bývalý ministře zdravotnictví, přímo zodpovědný za většinu epidemických opatření a Chytrou karanténu, místopředsedo Rady vlády pro zdravotní rizika…

Pane Jane Hamáčku, 1. místopředsedo vlády České republiky a ministře vnitra, místopředsedo Rady vlády pro zdravotní rizika.

Pane Lubomíre Metnare, ministře obrany, pane Jiří Běhounku, předsedo Asociace krajů a hejtmane kraje Vysočina, pane Vladimíre Dzurillo, vládní zmocněnče pro IT a digitalizaci a pane Davide Šmehlíku, náměstku ředitele VZP, členové Rady vlády pro zdravotní rizika. Členové Integrovaného centrálního řídícího týmu.

Téměř celý svět byl na jaře 2020 překvapen epidemií COVID-19. Vy jste neváhali, dali jste na upozornění odborníků a nepopulárními kroky, s obrovskými ekonomickými a společenskými náklady jste zabránili velkému rozšíření nemoci do české populace.

Za nezištné pomoci stovek tisíc občanů a desítek tisíc firem si lidé pomohli ušít roušky a vyrobit dezinfekci. S pomoci odborníků a firem se podařilo sestavit základní strukturu Chytré karantény, kterou bylo potřeba nutné dále rozvinout podle zkušeností z první vlny a mnoha doporučení zúčastněných odborníků. Podařilo se vám za velmi krátkou dobu digitalizovat testování a trasování, integrovat mnoho zdravotnických subjektů do společného IT světa.

To vše byl velký úspěch a obrovské množství práce.

Tento úspěch i obrovská energie všech a nouzový stav vykoupený propadem ekonomiky, byl ale nyní nenávratně poškozen vedením českého státu. Vaším vedením. Nikoliv kvůli vnějším objektivním příčinám, ale z důvodů malicherných, populistických a nízkých. Z důvodů osobních politických zájmů.

Jen skrýváte vlastní chyby

Andreji Babiši, obžalovávám vás, že jste vědomě a úmyslně lhal všem občanům o skutečném rozsahu epidemie koronaviru v září 2020, zlehčoval nebezpečnost nemoci COVID-19 a bagatelizoval nárůsty nemocných účelově vybranými statistikami a to z nízkého důvodu: abyste v médiích vypadal jako bezchybný, vítězný vůdce.

Andreji Babiši, obžalovávám vás, že jste kvůli osobnímu prospěchu zničil důvěru občanů ve stát a vládu České republiky a podpořil tak šíření dezinterpretačních fake news mezi občany.

Andreji Babiši a členové Rady vlády pro zdravotní rizika, obžalovávám vás, že jste se opakovaně v červenci, srpnu a září tohoto roku dopustili úmyslnéno podcenění epidemie covid, a to přes opakovaná varování odborníků, přes rostoucí počty nakažených a nemocných. Neodvážili jste se zavést jednoduchá opatření, a to z malicherných populistických důvodů lepšího mediálního obrazu před volbami.

Adame Vojtěchu, obžalovávám vás ze špatných rozhodnutí, která způsobila nedostatečnou kapacitu testování a trasování Chytré karantény. Přes jasná doporučení odborníků navrhujících nutné kroky, které by zajistily transformaci hygienických stanic, jste váhal až do září 2020, namísto jejich provedení v dostatečném předstihu v květnu a červnu.

Adame Vojtěchu, obžalovávám vás z tajení zásadních epidemiologických dat a dat Chytré karantény před lékaři, nemocnicemi a veřejností a to z malicherných důvodů – s cílem zakrýt nedostatky systému a své vlastní chyby a omezit veřejnou kontrolu.

Vy jste za to zodpovědní

Adreji Babiši, Adame Vojtěchu, Vladimíre Dzurillo a hlavní hygieničko Jarmilo Rážová, obžalovávám vás za opakovanou manažerskou neschopnost a falešnou loajalitu.

Ani po dvou zásadních varováních o nízké výkonnosti a kapacitě hygienických stanic (Karviná v červnu 2020 a Techtle Mechtle v červenci 2020) jste nezajistili transformaci KHS, ignorovali jste varovné signály z denně dostupných dat, ignorovali jste doporučení expertů a potřebné kroky realizovali až pod tlakem prudce se šířící epidemie.

Ladislave Dušku, řediteli Ústavu zdravotnických informací a statistiky, obžalovávám vás z úmyslného a svévolného utajování podrobných informací před odbornou i laickou veřejností.

Obžalovávám vás za nedostatek loajality vůči občanům České republiky a nedostatek odvahy nás otevřeně a úplně informovat o skutečném stavu vaší práce, když jste upřednostnili svůj mediální obraz před zdravím lidí.

Paní Rážová a pánové Babiši, Vojtěchu, Hamáčku, Dzurillo, Metnare, Běhounku, Šmehlíku, Dušku, vy jste přímo zodpovědní za aktuální epidemickou situaci v České republice. Jste přímo zodpovědní za funkčnost a nedostatečnou kapacitu Chytré karantény. Neprokázali jste dostatek schopnosti, rozvahy a odvahy provést stát a český národ touto krizí.

Jste zodpovědní za to, že jste promrhali náskok, peníze, energii a důvěru lidí z jara 2020.

Jste zodpovědní za to, že za pouhé dva dny října (6. a 7. 10) je více nakažených osob, než za celou první jarní vlnu koronaviru.

Jste zodpovědní za to, že od září 2020, za měsíc a jeden týden, zemřelo více Čechů, než za první tři měsíce jarní vlny koronaviru.

Selhali jste a zklamali jste občany České republiky.


Michal Bláha je podnikatel v IT, v roce 1997 spoluzaložil vyhledávač a portál Atlas.cz od roku 2016 v rámci projektu Hlídač Státu aktivně lobbuje za efektivní a zdigitalizovaný stát, od června 2018 do listopadu 2019 pomáhal s nastavením a prosazováním konceptu Digitální Česko pro Ministerstvo vnitra.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

90 komentářů

 1. radek hladky napsal:

  100% pravda,nechápu ty zabedněnce kteří ještě Babišovým pohádkám věří

  • Z. Šmerda napsal:

   Bláha šíří paniku a mate lidi. Moc naslouchá jen zatvrzelým
   politikům z opozice. Vláda dělá co může a nestraší obyvatelstvo.

   • Čejková napsal:

    To je pravda.všichni jste moc chytří a jenom všechno špatně dělá Babiš.Už se konečně vzamatujte a dejte pokoj s vašimi blbostmy.máme dost jiných problému,než pořád číst vaše nechutné články.

    • Tondach napsal:

     Ale on dělá všechno špatně ….
     Plošná opatření už nikdy nebudou, vzkázal Babiš opozici
     5. 6. 2020, 9:33jas, Novinky, ČTK
     Plošná omezení vláda už nikdy nezavede a není namístě strašit druhou možnou vlnou epidemie koronaviru. V pátek ráno to na tiskové konferenci po jednání vlády prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO), který tak reagoval na výzvy opozice, která kabinet k přípravě na možnou druhou vlnu nabádala……
     Plán je takový, že každý den to sledujeme, chytrá karanténa to sleduje,“ řekl.
     Česko podle premiéra s takzvanou chytrou karanténou a jejím připravovaným rozšířením zabodovalo na mezinárodním poli. Nyní dokončuje aplikaci, která bude fungovat i za hranicemi.
     …..a jsme kde?

   • Mirajs napsal:

    Vy jste tady posledních několik měsíců nežil??? Aha…asi nemáte televizi.

   • DémonZ napsal:

    Kdo otrávil našeho nejlepšího epidemiologa Maďára, když chtěl opět zavést roušky už od 1.9.2020? Kdo vynadal Vojtěchovi, že to takto schválil?A kde jsi teď Bureši, když je kvůli tobě u nás s Covidem už průšvih?

   • Tondach napsal:

    To ale říká jen Babiš a jeho věrní!

   • lida napsal:

    Kdyby vláda dělala co může, svěřila by rozhodování dle Krizového zákona odborníkům na krize, kteří jsou na to školení. Jenže holt se chtějí producírovat v televizi. No a také by vláda postupovala dle Pandemického plánu ČR. Je to hodně zajímavé čtení.

   • PP napsal:

    Kazdy, kdo od cervna do zari lezel v datech, jako treba Blaha, nebo moje malickost, ten jasne videl, kam se ritime. Mohli jsme to zastavit v pulce srpna, ale misto toho se vetsina spolecnosti rozhodla jit na porazku. Jako ovce, ze.

   • Tom Sawyer napsal:

    Vše v dobrém ale to co naši rádoby zákonodárci provedli se rovná vlastizradě, no nic lidstvo si asi zaslouží vymřít když existují takový jedinci jako…….

   • Sláva napsal:

    Z.Šmerda, tvé komenty až moc připomínají Trola.:)

   • Stanislav napsal:

    Nastudujte si prosím dostupné statistiky a pak nám prosím vysvětlete, proč se zodpovědní chovali tak jak se chovali. Proč zjevně nereagovali na měnící se situaci a proč tak dlouho lhali.

    Pak snad pochopíte podstatu problému…

  • L. Kejmar napsal:

   To opravdu není vládou. Každý svéprávný člověk má rozum a to že je něco povoleno neznamená, že se tam musím hned hrnout. Všichni věděli, že dovolená v Chorvatsku není letos dobrý nápad. A co se stalo – celý Facebook vysmátých lidí na pláži samo bez roušky, hlavně že to bylo levné. Češi měli stejné informace jako ostatní země kolem nás a lidé se tam prostě chovají normálně, používají rozum, chrání sebe, své blízké a tím i celou společnost. Co se děje tady? Jakákoliv opatření se hned někdo snaží nějak obejít. Mladá generace nemá ani minimální schopnost kritického myšlení, ani mezigenerační solidarity. Je jim jedno, že zvyšují virovou nálož ve společnosti, prostě se jich to netýká. Ať si nosí respirátory 24hod. důchodci, těm už se tak nedýchá dobře, takže s nákupem to je pro ně ideální…
   Jakou dobu už máme zprávy že se situace nevyvíjí dobře a reakce lidí – protesty proti rouškám. Z toho fakt zůstává rozum stát. 🙁

   • Duskova napsal:

    Presne tak.levnodovolenkari jsou asi socialne slabsi a mentalne jeste vic.bezohlednost a blbost mladych potvrzuje vyzkum prof.Flegra o tom ze v kazde dalsi generaci jsou blbejsi jedici,jiz jsme na sestupu.a az pristi vir bude kosit mlade,protoze jim bude zasahovat napr.hormonalni system ci gonady,duchodci se schvalne budou flakat pred kolejemi a na koncertech,protoze se uz nebudou chtit rozmnozovat.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Je to blbé, ale nelze, než konstatovat, že Michal Bláha nenese za nic, co tady píše osobní zodpovědnost, tím jsou všechna je nařčení zcela bezvýznamná. Co je podle mně Michal Bláha, kromě toho, že je podnikatel v IT, to si nechám pro sebe.

   • Jiří Průša napsal:

    To je přesně ono. Vždy být nejchytřejší, když za nic nenesu odpovědnost a jsem nejchytřejší a ještě lépe po bitvě.

 2. Pepan napsal:

  měli by celou vládu i s odborníky trestat A hned . To co provedli s občany , je trestuhodné.Kdepak je ten chvástal Babiš? Proč teď nevystupuje? Je zalezlej jak krysa STBák. Kde je teď česko? Je u nás nejvíc nakažených .S tím se už nechvástá a je tomu na vině on. Do všeho se plete . Tak to pak vypadá. A nejen on , Po volbách se všici objímali , bez roušek , bylo jich tam jak nasetých.To je příklad politiků. Stydte se

  • Martin Praizler napsal:

   Zamyslete se nad sebou a podívejte se zpět kdo tady vyhrožoval ústavní žalobou pokud se nebude rozvolňovat.

   • Tondach napsal:

    Zamyslete se nad sebou, proč Babiš teď mlčí? Proč nebyl včera s Prymulou v televizi při tom vyhlašování dalších opatření?

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     A proč by tam měl být? Není, na rozdíl od Prymuly vysokoškolským profesorem v oboru hygieny, epidemiologie a preventivního lékařství.

   • Stanislav napsal:

    To není argument.

    Pokud jsme právní stát, tak je to logický postup pro zjednání nápravy. Problém je úplně někde jinde. V tom, že Babiš z nízkých prospěchářských důvodů zrušil či nedovolil zavést opatření, které doporučovali experti…

    • Nováková Alena napsal:

     Babiš zřejmě může i za to,že je v ČR tolik nezodpovědných a arogantních vypatlanců kteří nepoužívají mozek

 3. Jarda napsal:

  Michale Bláho, co bereš ?

  • Agáta napsal:

   Je to „ajťák“ – opět jedna částečka, která zapadá do konceptu

 4. Jan Zlámal napsal:

  Perfektně napsáno.Všechny ty vyjmenovaný hlupáky pověsit pro výstrahu!!
  Jejich posledních pár okamžiků ve vládě.Táhněte odkud jste přišli.Nejlépe pryč z této země,světa,a planety.

 5. MARTIN napsal:

  ACH BOŽE! TO JSOU ZASE KECY! TEBE BY MĚLI ŽALOVAT JAKO SPOLUTVŮRCE TÉ KOMEDIE!

  • Martin napsal:

   Ještě trochu více caps lock by to chtělo, třeba by se objevila myšlenka. No, asi ne…

 6. Williams napsal:

  Nemáte zcela pravdu. Svou roli sehrála na jaře 2020, která jen čekala na chybu vlády. Kdo nic nedělá nic nezkazí. Další negativní roli sehrálo veřejné mínění. Otevřte hospody (je to hlavní ekonomický příjem státu?) – stalo se, chceme na rekreace k moři (kolik lidí nebylo ani v Jesníkách) – stalo se. Rozvolněte opatření chceme svobodu a demokracii. Chybou bylo odpoustit lidem, kteří porušovali nařízení vlády pokuty. Hrdinové co si myslí, že o nic nejde, zařadit do směn na epidemiologická oddělení nemocnic i kdyby tam měli vynášet bažanty. V neposlední řadě je potřeba mobilizovat obyvatelstvo k odpovědnosti minimálně sami za sebe. Nedovolit vypouštění nemyslů od „kapacit“ typu doktor Šmucler, Pirk apod.

  • Vendula napsal:

   Máte naprostou pravdu. Žaloby na stát, řeči o náhubcích a o totalitě. A teď bude nějaký Bláha psát tyhle žvásty? To fakt nemá špetku soudnosti?

  • jonák jiří napsal:

   plně s Vámi souhlasím

  • Magda Komínková napsal:

   Máte pravdu.Opozice stále prudila.Co z toho vzniklo je jejich chyba.Škoda jen , že jim vláda vyšla vstříc.

  • Jindřich napsal:

   Přesně vystiženo. Ani slovo navíc, ni jedno slovo nechybí. Vyrobit s tímto textem mega billboardy. Díky.

 7. Karel napsal:

  Já a mnoho mých známých s Vámi naprosto souhlasí. Tato vláda, pokud je ještě čas, aniž by byla celá ČR zdravotně i ekonomicky zdevastována, by nejen za Covid, ale především za tunelování státu, ničení života rodin, firem svými naprostými zmatky a chaosy už od jara, měla být postavena před soud.
  Máme v rodinách lékaře z nejrůznějších oborů, kteří od jara jen vrtí hlavou nad těmi blbostmi, co vláda dělá. Od zdi ke zdi – úplné zničení a zastavení všeho, kdy je marné, že vládě zkušení praktici říkají, že ten virus se jen strašně zbrzdí, a pak znovu udeří jako většina těchto virových onemocnění. Poté druhá mince – naprosto nic, ale ani vybudování a posílení toho naprosto základního – hygienických stanic alespoň na úroveň a rychlost testování malé země Rakouska. Proč se dělají další devastační kroky, např. v kultuře, ve školách, když chudáci na hygienách v tom množství vyhodnocují až třeba za čtyři dny dané vzorky. Všichni tito pozitivní běhají venku, do práce, do škol, atd.
  Celá vláda dělá opravdu svými kroky jen úplné ovce z celého národa, a pokud jí prohlášení zkušených lékařů z praxe nevyhovují, tak tyto kapacity často označuje veřejně za blbce, a ti, co mají za sebou asi jen zvláštní školy, jí to ještě věří. Kde je ta od jara slibovaná a posílená ochrana rizikových skupin obyvatelstva? Do domovů důchodců a jiných podobných zařízení nedošlo prakticky nic. Čeká se, až přijde bouře, a potom je již pozdě!
  Připomíná nám to 50.léta vládnutí komunistické strany, která celý národ morálně a i ekonomicky zlikvidovala.
  Tak je nechte ještě chvíli vládnout, a to teprve uvidíte to bezplatné zdravotnictví, školství!
  A ti nenažraní hlupáci, kteří věří, že je soudruh Babiš spasí, tak se možná budete divit, jak dopadnete!
  Ale především jste jako úplně nevzdělaní sobci připravili velmi pěknou budoucnost svým potomkům!
  A nebojte, soudruh Babiš to nebude, kdo zůstane bez finančních prostředků!!

  • Marianne napsal:

   Pravda, svatá pravda, bohužel

  • Mirajs napsal:

   Podepisuji

  • Vlasta Knoflíčková napsal:

   Skvělý komentář.

  • Přemek Radil napsal:

   S tímto nelze nž souhlasit.

  • Dagmar napsal:

   naprostý souhlas

  • Karel 163 napsal:

   Přesný a zcela věcný komentář.

  • Eva napsal:

   Souhlasím s článkem pana Bláhy, ale domnívám se, že zapomněl nebo úmyslně neuvedl ve svém výčtu plukovníka Prymulu, který byl od jara „tváří covidu-19“ a byl za mnohými rozhodnutími „ode zdi ke zdi“. Vzpomínám si, jak střídal tvrdá restriktivní opatření (např. roušky i venku na čerstvém vzduchu) a vzápětí mluvil o promoření národa. Nyní přichází s opatřeními, z nichž některá jsou minimálně podivná a zřejmě povedou k velkým ekonomickým problémům, pokud budou platit déle než původních slibovaných 14 dní. Velmi oceňuji komentář pana Karla z 8. 10. – vystihl celou situaci přesně.

  • watabi napsal:

   Karle, vystihl jste to naprosto dokonale. Jen je škoda, že vaše argumenty nedoputují do kebulí voličů slovutného pana premiéra.

  • Stanislav napsal:

   Je nesmírně smutné, že 1/3 populace není schopna si ani uvědomit, jak neschopnou vládu podporují a jak tím nesmírně škodí nejen celé zemi, ale především sami sobě…

  • Eva napsal:

   Komentář pana Karla z 8.10. (20.09) k článku Michala Bláhy považuji za velmi výstižný. Souhlasím také s článkem pana Bláhy, ale domnívám se, že ve výčtu jmen chybí plukovník Prymula, který byl od počátku tváří boje s covidem-19 a nese také velký díl zodpovědnosti za současný stav. Jeho opatření se pohybovala „ode zdi ke zdi“ – přísná restriktivní opatření se střídala s výroky, kdy propagoval promoření populace. I nyní přichází s některými opatřeními, která jsou přinejmenším podivná, často nelogická, a zřejmě velmi poškodí ekonomiku země. Vyhlášená opatření se mění velmi rychle, ze dne na den a šokují společnost, která je vystrašená.

 8. Jiří Máj napsal:

  Kde to mám podepsat?
  Výstižné a bohužel pravdivé.

 9. petrph napsal:

  Jako otevřený dopis, je to zajímavý názor, o kterém lze diskutovat. Ovšem jako skutečná žáloba k soudu je to naprosto bezcenné.. Ta by totiž musela obsahovat – nikoliv jak zde pouze odkazy na citovaná mínění odborníků v médiích, ale jejich konkrétní posudky pro účely této žaloby. Což se asi nepovede.
  Tedy – pokud se to nechce nechat na policii. V tom případě by ale toto nebyla žaloba, ale pouhé udání…:)))

 10. Mario napsal:

  Moc pěkně napsaný prohlášení,ale spíš by bylo lepší od slov přejít ke skutkům,tedy opravdu postavit všechny,kdo jsou zodpovědní za tento marast,před soud.Teď panuje doba,jakou jsme nezažili,vláda dělá kroky,jaký ještě nedělala,tak by se klidně mohla stát i zvláštní věc.A to,že by stanuli před soudem.Je zvláštní,že tito nenažraní korytáři mají ještě tu drzost v této situaci jednat o navýšení mezd pro sebe.Jednat o nějakým kanále na řekách a odsouhlasit,navzdory názorům spousty odborníků o nesmyslnosti projektu,ohromný náklady z veřejných peněz.Banda darebáků,zlodějů,podvodníků.

  • Tondach napsal:

   …a kdo je před ten soud postaví, když oni vládnou? Podívejte se, jak dlouho se táhne „Čapí hnízdo“!

  • MiG napsal:

   Ale kdo je drží u moci? Proč je lidé opakovaně volí? Jak je možné, že taková spousta voličů je slepá, hluchá…? Dokud se nevzepřeme všichni, a to nejen v ulicích, ale i u voleb, tak je k soudům a do vězení nedostaneme!

   • Antonin Plicka napsal:

    Kdo je drží u moci?? Tak především ten tajtrdlík na hradě. Dnes by se dal již i možná zařadit mezi nesvéprávné. No a spolu s ním jeho 1,5mil zapšklých neschopných pomstychtivých (stejně jako on) voličů, kteří stojí s nataženou dlaní a světe div se, dostávají. K tomu si ještě přidejte 700 tis státních zaměstnaců, kteří dnes mají při své trystkní výkonosti vyšší mzdy než v soukromém sektoru, tak proč je nevolit když dávají a nepředřu se, že? Hlavně ať to vydrží co nejdéle.

 11. Ladislav Ničman napsal:

  Pokud je to mysleno vážně a bude podáno trestní oznámení, řádně podložené a odůvodněné, má to smysl, jinak je to jen další blud, který se bude šířit do neplodného prostoru, jen dál víc rozdělí společnost. Pokud je to vážné sdělení má mou podporu, připojím se k trestnímu oznámení nebo řádné, skutečné obžalobě a rád přidám svoje zkušenosti. Opakuji, pokud je to jen mediální uplivnutí, tak to nemá smysl, pokud to bude mít řádné následky pro zmiňované, podporuji a jdu do toho.

 12. Miki napsal:

  Jak moc špatně musí být, aby lidi pochopili, že byli podvedeni? Že peníze nerostou na stromech. Že projídají budoucnost svých dětí a na oplátku udržují u moci psychopata, který lhal už v první větě při vstupu do politiky, když řekl „Já jsem dost bohatý, peníze nepotřebuji, chci pomáhat této zemi“ Ve skutečnosti trpí podobnou úchylkou jako všichni mocní, kteří chtějí být ještě mocnější a ještě bohatší. Celá historie je o výbojích císařů a králů, kteří taky měli dost, ale pořád chtěli víc … Když říkal, že chce vést tuto zemi jako firmu, asi málokdo tušil , že myslí „vést zemi coby svou firmu“, tj. chce tuto zemi privatizovat do podoby své firmy. Dosadil do funkcí loutky, kterými manipuluje. Kam jsme klesli, když 30% lidí u voleb nevadí, že podporují tuto zrůdu s kontakty na Stb hromadící kompro materiály na všechny okolo.

  • MiG napsal:

   Perfektně napsané. Souhlasím s Vámi. Ale nejen Babiš je zrůda. Právě takovou zrůdu držíme v prezidentské funkci. Zeman patří také za mříže, či alespoň pryč z prezidentského křesla. Na Vysočinu…

  • watabi napsal:

   Klkesli jsme hodně hluboko, těch 30% o tom jednoznačně vypovídá. Také absolutně nechápu, že někdo ještě v dnešní době může věřit prolhanému stbáckému udavači, neschopnému bez čtecího zařízení sesmolit srozumitelné souvětí, který kašle na lidi a jen hrabe pod sebe.

 13. Dr. Růžička napsal:

  A zase plno odborníků, pisálků + Pirk,Šmucler, už i ten Kalousek obrátil. Světe div se, ale díky Bohu i zato. Pak k tomu ještě ten ústavní právník, tomu by měli vzít diplom.
  Kde jsou schovaní ti kdož řvali, zrušte roušky, no oni vlastně nejsou schovaní, oni
  se teď vlastně diví a nechápou co vyvolali a řvou opět.

 14. Lada napsal:

  Kdyby chtěl Babiš jen vydělávat, nezůstal by v této politice ani minutu, neboť díky ní prodělává. Jen zabedněnci z opozice vymýšlí další nesmysly. Co Bláha bere nevím, ale obviňovat neustále dokola jednoho člověka za vše je šílenost. Ať se tento prachatý byznysmen zamyslí, jak restrikcemi a omezeními trpí obyčejní lidé a malí živnostníci i zaměstnanci a jsou dále omezováni. Jeho bláboly o obvinění jsou z kategorie scifi.

  • watabi napsal:

   Jasně, máte naprostou pravdu. A proto majetek Agrofertu (který samozřejmě Babišovi nepatří) se od vstupu pana majitele do politiky zdvojnásobil. Takových prostoduchů, jako jste vy, potřebuje Babiš ještě víc.

 15. lubo. za. napsal:

  Super divadlo, teprve teď se mi to začíná líbit, přidávejte tomu katastrofickému filmu ještě další šťávu ať si toho pořádně užijeme a dobře se pobavíme.

 16. Ivansisola napsal:

  Já bych chtěl objektivně říci-v čem je problém-kdyby naši tzv. ministři financí-počínaje snad jedním jen odborníkem-Václavem Klausem nezačali dělat jako nesprávní finančníci- aby se populisticky zalíbili lidem spolu s rozprodáním- či rozkradením naší republiky záporné rozpočty- ale každý normální člověk by musel rozpočet udělat se ziskem-mohlo by tu být za více něž 30 let drancování naší republiky takové finanční plus- že by chudák- jakýkoliv ministr zdravotnictví mohl uskutečnit skutečně účinná opatření proti šíření CORON-19 – který se snad údajně dostavil až o rok později- jako CORON až v roce 20 a ne, jak má v názvu 19- MOŽNÁ TU BYL JIŽ DŘÍV, AKORÁT NEMĚL PUBLICITU…No, já nevím, jakou kvalifikaci má nynější ministrině financí…Ale zajímalo by mě to…Asi by všichni ministři financí, kteří dělali záporné rozpočty financí měli být teď odsouzeni jako masoví vrazi- kteří zabijí nejen stovky, ale i tisíce bezbranných lidí…Kdyby byl za posledních 30 let pozitivní rozpočet a ne záporný- mohl by pan nynější odborník- epidemiolog hned po nástupu do funkce učinit skutečně účinné protiepidemiologické kroky- což bylo- okamžité hermetické uzavření Prahy- z níž se rozšířil do celé republiky..
  Úplné zastavení veškeré hromadné dopravy- letecké- s výjimkou soukromých letadel a vrtulníků, stejně tak s výjimkou helikoptér rychlé zdravotnické služby…zastavení provozu metra, autobusů, trolejbusů, tramvají i taxislužby-musel by pro zamezení šíření cor. zcela uzavřít pohostinství….Jinak to nemá samozřejmě žádný smysl, musel by zcela uzavřít všechny školy- a ne nechat mediky atd.v nejvíce nakaženém prostředí nemocnic se nechat nakazit- přitáhnout covid mezi své mnohé přátele a rodiny a možná i zbytečně zemřít…musel by uzavřít i všechny obchody- dovolit jen prodej z venku přes okénka…Takže pan MUDr. Primula- za jehož ministerství-se mnohonásobně zvětšil počet nakažených i hospitalovaných i mrtvých!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! když z politických a hlavně z ekonomických důvodů naší více než 30 let vydrancované republiky nemůže dělat nic!!!!!!! – jen se dívat, jak jako ministr zdravotnictví svou nečinností vraždí min. stovky a v budoucnu tisíce nevinných lidí-jak se pod jeho vedením a s jeho naprosto absurdními, nesmyslnými a neúčinnými opatřeními zvyšuje počet vážně nemocných i mrtvých!!!!!!!!!!! – dr Mengele je ve srovnání s nynějším ministrem zdravotnictví putna!!! A jestli ne teď, určitě bude za krátkou dobu!Tak by měl jako chlap- voják, lékař otevřeně říci- že má svázané ruce i nohy-a že nemůže proti šíření koronaviru udělat- z ne lékařských, ale z politických a ekonomických důvodů nic- tak, že doporučuje zrušit dobře honorované místo ministra zdravotnictví- protože je nyní zcela zbytečné- navíc je nyní už v recidivistickém střetu zájmů-je jen ve funci kašpárka-který nemůže provést žádné opatření, které by zamezilo šíření CORON-a ani nemůže provést žádné opatření, které by mohlo výrazněji omezit šíření coron-tak by se jeho plat mohl rozdat do potřebných míst zdravotnictví…A neměl by už žádná tzv. populistická opatření- kterými chce zacpat hubu laikům dělat, když ví , stejně jako všichni lékaři a většina i jen prostých zdravotnických pracovníků a lidí- že jsou zcela a nebo zcela minimálně účinná a udělají naprosto účinnou jen likvidaci- ale jen finanční – většiny občanů naší republiky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bohužel, je to tak, že proti likvidaci COVID 19 nemůže udělat vůbec nic…………

 17. kamm napsal:

  A na této dost špatné situaci si přiživuje voják Prymula svou polívčičku, jemu za této situace bude krásně vzkvétat byznys. Stejně si myslím, že vše nedělá pro lidi, ale pro svůj byznys. Ty kecy v televizi jsou jen mlácení prázdné slámy, mnohokrát si ten „zelený spasitel“ hodně protiřečí. Prymula začíná drasticky škodit ekonomice. Četl jsem na webu, že přibylo ve světě několik miliardářů kvůli pandemii, tady je krásně vidět, jaký je to byznys v ochranných pomůckách proti tomu viru, že soudruhu plukovníku. Proto ti lidi u koryta dělají vše pro napakování svých kont, nevěřím, že v tom je jen prvotní snaha zachránit národ. Prymula je 100 x nebezpečnější než ten Covid 19. Tečka.

 18. Tondach napsal:

  Babiš řekl, že na sebe bere veškerou zodpovědnost! A tím to pro něj skončilo ….. a pro jeho věrné poskoky taky, jak je vidět i tady v diskuzi? Měl se poroučet už dávno!

 19. Václav Čech napsal:

  Moc pěkný a pravdivý článek. Nevím jestli lze vládu žalovat, ale obávám se, že by to dopadlo stejně, jako u prezidenta, omlouvat se bude ministr financí. Je to stále jak za bolševika, když udělá vedení chybu, vyhodí vrátného. Když se podniku daří, celé vedení bere prémie i z peněz za černé zaměstnance. Ale i tak děkuji za zveřejnění viníků a popsání jejich viny, myslím že i to ponese ovoce u voličů, kteří přemýšlí a jsou ochotni přehodnotit své názory.
  A i to je úspěch.

  • Vendula napsal:

   Kvůli nouzovému stavu zamíří stát před soud. Čelí už 13 žalobám
   17. dubna 2020 16:53
   Pražský městský soud chce příští týden projednat první ze správních žalob, které lidé podali v souvislosti s omezeními přijatými kvůli nouzovému stavu. Aktuální žaloba směřuje proti třem mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví. Soud celkem eviduje třináct takových žalob na ministerstvo, případně na vládu.

 20. Petr Kračmar napsal:

  Naprosto pravdivé -gratuluji, pod tento text se rád podepišu

 21. Drábek napsal:

  Jakým právem teď opozice kritizuje opatření vlády?Copak si nikdo nepamatuje,nebo spíš nechce pamatovat,jak musel Babiš s Vojtěchem denodenně zdůrazňovat,že nám zavedená opatření závidí celá Evropa,potažmo celý svět???Jak celá opozice kritizovala s vydatnou pomocí sdělovacích prostředků zavedená restriktivní opatření???Teď se nestydí házet vinu na ty,co pod nátlakem museli rozvolňovat!Vojtěch musel odstoupit,poněvadž by se musel pod tlakem pseudoodboníků zhroutit!Národe,obnovme si paměť!!!

  • Karel 163 napsal:

   účelové fňukání, opozice má právo a povinnost oponovat. Vláda má povinnost
   rozhodovat a nést úspěchy i neúspěchy na svých bedrech.

   • petrph napsal:

    Přesněji řečeno, opozice může pouze kritizovat. Ani „oponovat“ vlastně nemůže, protože v případě oponentury by musel ten její názor někdo skutečně posuzovat a brát v potaz. Což tedy v případě naší drahé demokracie, kde vládne (téměř pokaždé) koaliční většina podporovaná 100+x poslanci je naprosto bezpředmětné..

  • PP napsal:

   Blaha neni opozice, Blaha je obcanska spolecnost.

  • Stanislav napsal:

   Plácáte nesmysly či spíše účelové lži.

   Problém nevznikl kvůli rozvolňování. Ale kvůli protiprávnímu stavu, do kterého zavedla tento stát Babišova vláda při první vlně. Babiš je ale především zodpovědný za to, že nezaváděl opatření, které mu doporučovali odborníci. Kvůli jeho nízké snaze udržet si vysoké volební preference zemřou naprosto zbytečně stovky a nejspíš i tisíce lidí…

   • fanda napsal:

    Máte pravdu Stanislave, a divím se, že někdo nechápe míru nezodpovědnosti „babinského“ a vypočítavosti. Každé vystoupení v televizi zneužívá jen k neoprávněné sebechvále a propagaci své osoby. Stejně tak i dnes při tiskové konferenci vlády většina jeho proslovu byla sebechvála práce vlády. Místo aby jasně a stručně vysvětlil a vyjmenoval nastávající opatření a zodpověděl otázky novinářů. Už to, že na tiskovou konferenci nesmí některá média, která jej kritizují je tristní.

  • Komínová napsal:

   Děkuji pane, Drábek.Polít je studenou vodou ,aby si vzpomněli.Oni se jen drápoů po zádech lidí co něco dělali.Smutné je ,že teď na tu blbost opozice doplatí všichni a někteří tou cenou nejvyšší a to životem.

 22. Petr Kračmar napsal:

  Doporučil bych lege artis vytvořit petici

 23. Perník napsal:

  Pane Michale Bláho, obžalovávám vás, že jste úplně stejný populista a manipulátor jako Andrej Babiš. Obžalovávám vás, že se chováte zcela v rozporu s vlastním kodexem (https://texty.hlidacstatu.cz/kodex/).

  • Vendula napsal:

   Palec nahoru!

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Naprosto souhlasím. Takoví jako Michal Bláha mají vinu za každou smrt na a s chorobou covid-19. Měl by být trestně stíhán, nejen za lži, vyvolávání paniky, šíření poplašných zpráv, vyvolávání nenávisti ke skupině a jednotlivci (§ 356 a 357 trestního zákoníku), protože jeho zde zveřejněný článek může způsobit úmrtí občanů či jejich těžkou zdravotní újmu.

  • Stanislav napsal:

   Na základě čeho ? Nic jste nedoložil, zjevně si nemáte na co stěžovat…

 24. Jose napsal:

  Nedělám si iluze o povaze vlády ani odborníků. Případ OKD, kde stát přes nákazu takřka 2 měsíce nekonal a poté nařídil plošná opatření pro celý kraj, když čísla začala smrdět. Od 89 voláme (tenkrát jako studenti) po vládě odborníků. Do dneška jsme se nedočkali. To už mohu s klidným srdcem volit komunisty a nechat je zde vládnout. Vyjde to na stejno, jenom nebudou bezdomovci a nezaměstnaní. Pronásledovat se bude deset tisíc nespokojených a celý zbytek republiky bude šťastně a spokojeně žít své životy jako lidi bez strachu ze zítřka.
  Čest práci.

 25. Jaroslav napsal:

  Čekám jenom, kdy Babišovi přišijete i středověký mor a kobylky, Uvědomte si laskavě, že ten virus se chová nevyzpytatelně a že čísla rostou v celé Evropě, nejen u nás. Když skončil nouzový stav na jaře, všichni jásali. A co čekali potom? Další nouzový stav? To by jim naše slavní opozice dala pěkně sežrat. Vzpomeňte si na dlouhý stůl na Karlově mostě s Němcovou v čele. Uvědomte si, že k tomu, abyste dodržovali nějaká pravidla, musí existovat zákonný podklad a ten představuje jen zákon o krizovém řízení. Kolik se jen vylíhlo „právníků“, kteří zatepla podávali žaloby proti všem opatřením MZdr., že jsou nezákonná a pod.? Tak se to rozvolnilo, beztak na to všichni čekali. Vybrečeli jste si dovolené v zahraničí, tak jste je dostali. Běda, kdyby vám to někdo zakázal. Teď zase nadáváte, že kvůli tomu čísla rostou, Vždyť jste to tak chtěli. Lidé chtěli cestovat, herci chtěli hrát, hospodští zvyšovat tržby. Hlavně nám nic nezakazujte. No a pak přišla druhá vlna, protože se to musel nějak projevit. Začal školní rok, vrátili se studenti z prázdnin, začly mejdany na kolejích, hromadné akce. Ideální pro šíření viru. A co měla vláda si tak dělat, vy všeználci? Zavést zase nouzový stav? Od začátku školního roku distanční výuku? Zase by řvali rodiče, že jim nemá kdo hlídat děti. Ta rostoucí čísla nejsou výsledkem pochybení vlády, ale vás všech, kdo nedodržujete pravidla. Nosíte roušky pod frňáky nebo vůbec ne. Cokoli vám někdo nařídí, hned se bouříte, že vám omezují svobodu. V téhle zemi vládnout je fakt za trest!

  • martin napsal:

   jenze my jsme zdaleka nejlepsi kobliho. vykonnou moc ma vlada a babis a ten naprosto selhal

 26. Ben napsal:

  Jsem stejného názoru jako autor článku. Připojuji se k obžalobě.

 27. dk napsal:

  naprosto souhlasim.. je to proste zly sen – vubec nechapu – jak jsme se mohli dostat az tak daleko.. uz davno bylo pozde, ale zrejme si to opravdu vetsina naroda takto „prala“ nebo jsme totalne nezodpovedne, neohleduplne, nemyslici, neslysici a hlavne, nepochopitelne, i nevidici ovce

  bohuzel, ted na vlastni kuzi pochopime, co je to „pozadovane“ promorovani Covidem zac a jak je tato „chripecka“ neskodna – podekujme „fake news“, kterym hlupaci, kteri neumi pocitat do 10 slepe veri a media jim davaji prostor pro vyjadreni, kteremu bohuzel tyto ovce opravdu veri

  kopat do lidi, kteri na tento vladni amaterismus a diletantismus, prolhane a manipulujici vyjadrovani, zatajujici a zkreslujici data, zpochybnujici, zlehcujici a podcenujici situaci, v podstate dlouhodobe, uz od unora upozornovali – mi nyni prijde opravdu velmi liche – jeste dnes, se najde mnoho „inteligentu“, kteri tem nesmyslum opravdu veri..

  bohuzel se obavam, ze ma pan Cermak pravdu (Komentář: Česko v testu dospělosti ostudně selhalo. „Oni“ i „my“), selhali jsme vsichni jako narod spolecne – je mi to opravdu lito

  Babis mel uz davno sedet, davno mel uz rezignovat pro svoji neschopnost, ale to tento bezpaterni zmetek nikdy, opravdu nikdy!! neudela.. ten je proste schopen jit i pres mrtvoly, coz se uz nejaky cas deje

  avsak – dodrzovat opatreni, udrzovat rozestupy, myt si ruce a pouzivat tu „prokletou“ rousku na par dni – bylo na rozhodnuti kazdeho z nas, at nam vladne sebemnsi hlupak, a neverim, ze by nam to vyrazne ublizilo na zdravi – pokud vam ano, tak jste treba mohli sedet doma na zadku nebo alespon neohrozovat zdravi druhych

  je mi lito naseho zdravotnickeho systemu – doktoru, doktorek, sestricek a bratru – vsech tech, kteri si nyni nasi nezodpovednost opravdu odskacou, a to i presto, ze nas vsechny zadali o pomoc, kterou jsme nevyslyseli a delali si ze vseho jen srandu.. nyni nas budou, nezodpovedne sobce, kteri zahlti nemocnice, jeste obskakovat.. slusny paradox

  lidi, konecne se nad sebou zamyslete, a alespon konecne nyni, se probudte a zacnete se, prosim, chovat normalne nebo opravdu velmi spatne dopadneme!

  omlouvam se, ale muslel jsem se uz nekde vybrecet – je to opravdu ostuda

  hodne stesti vsem! a dekuji vsem zodpovednym a ohleduplnym! nejsme tady sami

  • martin napsal:

   byl to babis, kdo domlouval dovolene v chorvatsku, madarsku, recku, kam nas nechteli poustet, byl to babais, kdo tvrdil, ze koronavirus je za nama, byl to babis, kdo koncem srpna zrusil rousky. vykonnou moc ma vlada a jeji premier, ten ale vic sledoval volebni kampan a na zivotech lidi mu moc nezalezelo. od zacatku prazdnin u nas u 400 vic mrtvejch nez ve srovnatelne velkem rakousku. a za pouhych 10 rijnovuch dni o 240 mrtvejch vic (293 / 53). dokonce v 8x lidnatejsim nemecku 2.5x min mrtvejch nez u nas (293 / 120) byt u nas pomer jako v nemcku, bylo by to u nas misto 293 mrtvejch „jen“ 15. tech skoro 280 jde na vrub babise a jeho volicu

 28. martin napsal:

  ja zaluju babisovi volice za to, ze mu to ve volbach do PS hodili, za zemrele tak nesou odpovednost oni.

  od zacatku skolniho roku u nas zemrelo o 400lidi vic, nez ve srovnatelnem rakousku. to dela jeden mrtvej na 3750 jeho volycu.

  vsimnete si, ze vykazovany narusty mrtvejch neodpovidaji skutecnosti. dnes rano (11.10.) se udava 22 mrtvejch, skutecnost za vcerejsek je 43 mrtvejch. jediny vysvetleni je, ze zatimco pocet nakazenejch se udava za vcerejsek, pocet mrtvejch se udava od dnesni pulnoci. kazdopadne 22 mrtvejch vypada lip, nez 43 mrtvejch. vecer se to cislo zvedne, to uz ale spousta lidi nesleduje, skutecnej pocet mrtvejch za predchozi den se ale neobjevi, protoze rano se objevi cislo od pulnoci do rana …

 29. Rosta napsal:

  ROBERT F. KENNEDY JR. PODAL 23.9. 2020 TRESTNÍ OZNÁMENÍ
  FIGURUJE V NĚM I ROMAN PRYMULA
  Pavel J. Hejátko
  Plukovník smrt a jeho „náhodné“ role
  Možná to ještě mnoho z Vás neví, ale Roman Prymula figuruje také v případu vakcín Gardasil. Abych více objasnil oč jde. Gardasil je vakcína, která se běžně používá a doslova doporučuje pro děti (dívky i chlapce) od 13 let věku, které má chránit před tzv. HPV viry. HPV je nejčastější sexuálně přenosná infekce. Šíří se intimním kontaktem, pohlavní styk k přenosu ale není nutný, lze se nakazit i při mazlení (tzv. pettingu). Rakovina děložního čípku je druhou nejčastější příčinou úmrtí na rakovinu u žen v ČR, hned za rakovinou prsu. HPV však způsobuje také další onemocnění, která se týkají i mužů. Zde je zajímavý už sám průběh uvedení této vakcíny na trh. V roce 2006 byla pod ochrannou známkou Gardasil uvedena na americký trh společností Merck. Pro evropský trh však byla totožná vakcína pojmenována jako Silgard. V roce 2007 byla představena na australském trhu konkurenční společností GlaxoSmithKline (která jen tak mimochodem spadá do megakoncernu farmaceutických společností Billa Gatese v rámci tzv. vakcinační aliance Gavi) jako Cervarix. Českému trhu byla představena v roce 2007 Romanem Prymulou v časopise Pediatrie pro praxi. Dne 23. 9. 2020 podal Robert F. Kennedy jr. trestní oznámení na společnost Merck za způsobení zdravotních komplikací (včetně vážných fyzických doživotních „zmrzačení“) 64 000 lidí jen v USA touto vakcínou. Firmu Merck spolu s dalšími žalujícími obviňuje z toho, že vakcínu protlačila legislativním rámcem v tzv. „zkráceném“ řízení a to aniž by došlo k řádnému testování všech možných nežádoucích účinků. Místo toho si Merck opatřil naopak zmanipulovanou klinickou studii, v níž je OMYLEM zatajeno, že vakcína způsobuje také různá autoimunitní onemocnění, onemocnění reprodukčních orgánů, onkologická onemocnění a následnou předčasnou smrt. Současně vyzývá k tomu, aby se mu ozvali všichni ti, kteří byli nějakým způsobem touto vakcínou poškozeni. Vypadá to totiž, že jich budou po celém světě statisíce, ne-li milióny. A co na to plukovník smrt Roman Prymula? Ještě v roce 2007 vydává za Vakcinologickou společnost ČLS JEP oficiální stanovisko, v němž tuto vakcínu doporučuje pro dívky od 9 let věku před zahájením pohlavního života u pediatra až po ženy do 26 let věku u gynekologa. Náhody skutečně existují a je jen náhodou, že je Roman Prymula hlavní český vakcinolog.
  Zdroje:
  https://www.vakcinace.eu/novinky/archiv-novinek
  https://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2007/05/07.pdf
  https://twitter.com/RobertKennedyJr

  • fanda napsal:

   Ano, tuto vakcínu u nás doporučují pediatři už hodně let. Naštěstí jsou i rozumné maminky, které se hned postavily proti této vakcinaci, protože si včas uvědomily možná rizika. Rakovina u žen vzniká z důvodu časté infekce, která se většinou vyskytuje v zemích, kde se neprovádí tzv. obřízka. Tato infekce je v oblasti předkožky mužů z důvodu špatné hygieny. Mužům nečiní velké obtíže, kromě svědění a málokterý s tím zajde na kožní. Bohužel mnohdy ani lékaři neupozorní pacientky, aby infekci léčily zároveň s partnerem.

 30. oponent napsal:

  Máme velmi podivná pravidla pro určování subjektů, která mohou vstupovat do voleb. Uvědomme si, že vítězná politická strana, či hnutí (ANO) má něco přes 20 % hlasů (!). To znamená, že ze 100 % voličů více jak 70% vítězné hnutí NEVOLILO !!! A to je prosím většina, takže nelze dost dobře klást vinu voličům za výsledek voleb.
  Jenže do voleb vstupuje tolik nejrůznějších subjektů, které podle mého názoru jsou spíše občanská hnutí ( a ta by se voleb účastnit neměla), protože nezahrnují zájmy všech občanů ČR, takže opozice je tak rozdrobená, že její většina se buď vůbec do parlamentu nedostane anebo tam má jen “ pár židlí“. Jsem přesvědčen, že to je právě účelem, aby se snáze k moci dostávaly osoby, které pak rozhodují v pozadí, protože financují dluhy, volby a propady vládnoucí strany. Myslím, že by se měla zpřísnit pravidla kolik a jaké subjekty mohou vstupovat do voleb.

 31. Jana napsal:

  To, člověk nebere, co je tady těch komunistických blbů, co budou Stbáka ještě obhajovat? Co s takovým národem, tak ať se propadne do propadliště dějin.
  Jen chudák T.G.Masaryk, který pro nás samostatnost vyjednával, by se asi z té chátry v hrobě obracel. Ale není se čemu divit, když historikové píší, že až 2 miliony vzdělaných Čechů odešlo za komunistické sebranky do zahraničí. To někde musí být znát a odcházejí další. Sebranka, která chce stále něco zadarmo dostávat, podporuje okrádeče, ta ten národ nevrátí na slušnou úroveň…..

  • fanda napsal:

   Paní Jano máte pravdu, člověk až příliš často v zaměstnání, na úřadě i jinde, když něco právem kritizuje slyší : “ Tak jděte jinam do Evropy, či do světa, tady vás nikdo nedrží !“ Místo aby zde byla vůle něco měnit. Je to smutné, protože spousta vzdělaných, schopných lidí to vzdává a raději opravdu odchází. Nemohou najít práci odpovídající jejich vzdělání, zatímco jiným místo vzdělání stačí konexe. Ti co zde zůstávají většinou nejsou pro tuto zemi přínosem a to se odráží ve všech oborech činnosti. Lékaři, zdravotní sestry a celá řada dalších prostě odcházejí.

 32. André napsal:

  Uvidíme až se causa bude řešit u soudu. Data vinici stěží budou moci zašantročit či skartovat. Politická odpovědnost byla naposledy vyvozena u válečného soudu v Norimberku. Pozůstalí po obětech mlčet nepochybně nebudou, a pokud zemře živitel rodiny, budou žádat v návaznosti na odškodnění. Nemálo profesionálních soudců s přístupem vlády k epidemii Cov 19 nesouhlasí.

Přidávání komentářů není povoleno