Foto: archiv kurvafix.cz

Marek Douša: Jak jsem potkal Nývlta. Dobré oko severočeského zabijáka z Krupky

Napsal/a Marek Douša 28. prosince 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

ZÁPISKY Z ČESKÉHO KARABACHU. František Ferdinand d’Este měl svého dvojníka – vraha Nývlta. My na severu Čech, v Ústí nad Labem, konkrétně v Krupce, ale i v přilehlém i vzdálenějším okolí, máme také svého Nývlta. Je to Stanislav a zabiják.

Standa Nývlt z Krupky je poněkud tajemná postava, kterou málokdo viděl jinde nežli na internetu (konkrétně tedy na facebooku) a  je škoda, že se neprojevuje víc, protože je to jistě člověk aktivní, rozumný a společnosti prospěšný.

Moc toho o něm ve skutečnosti nevíme, z jeho dětství se dochovalo jenom málo dokladů, třeba tato černobílá fotografie:

Stanislav je, jak už víme, původem z Krupky, ale na srdci mu leží i osud krajského města Ústí nad Labem. Má bystré oko a dobrý odhad a myslím, že by nebylo na škodu, kdyby se nad jeho podnětnými posty tu a tam zamysleli třeba zastupitelé na magistrátu a občas by se k tomu zamyšlení mohli připojit i zastupitelé krajští:

Od února roku 2022 je ale Standovým tématem událost, která jaksi přenastavila pohled a realitu nejenom v Krupce, na Ústecku, ve střední Evropě, ale i na celém světě. Válka.

Standa nemá válku rád, zároveň chápe, že někdy není mír není první volbou.

Myslím, že i ve chvíli, kdy se zdálo, že celý svět je překvapený tím, co se na Ukrajině děje, Standa překvapený nebyl, protože situaci dlouhodobě sledoval. To se třeba o všech politicích říci nedá.

A Standa občas překvapí. Nedávno vypracoval poměrně přehledný a použitelný graf, jehož aplikací může oživit debatu nejen na severu Čech a v Náhorním Karabachu, ale i v jiných Krupkách.

Zapomenout nesmíme ani na Stanislavovu maminku Libušku, která miluje svého chlapce, ale občas se o něj jako každá matka bojí a má strach, co zase vyvede. Ostatně je jí jasné, že děti jsou naše budoucnost.

Doufám, že u Nývltů byly svátky klidné, ježíšek bohatý a nový rok bude šťastný. Jejich vztah se může občas zdát vyostřený, ale, ruku na srdce, je tomu jinde jinak?

At‘ jsou nejen oni v následujícím roce spokojeni a nechť si dokáží vyjít vstříc!

Šťastný nový rok.

P.S. Redakce si je vědoma toho, že Standa je velmi podobný drážďanskému komikovi Olafu Schubertovi a ta geografická blízkost může zavdávat podnět k mnoha spekulacím… Libuška Nývltová na toto téma ovšem odmítá cokoli sdělovat. Identita Standy i Libuše je nám známá, ale kdo dneska vlastně může říci, že kohokoli opravdu zná?

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)