Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Robert Klejch / CNC / Profimedia
,

Klaus a Zeman jsou lepší než euro, jak Babiš citoval Havla a krátká paměť ústecké exprimátorky

PSÍ UŠI. Letní čas s každodenními bouřkami přerušilo několik dní bez bouřek, aby se vzápětí vrátily dny s bouřkami a javánskou džunglí. Koloběh střídání je tak analogií k těžkému životu pozorovatele a glosátora české politiky, který týden co týden neúnavně zapleveluje svou mysl výpotky našich geniálních myslitelů. Tak pojďme rychle ke strojům, ať je máme z krku.

 • Na politicko-ekonomické mapě Evropy se dějí věci. Tak třeba Chorvatsko, které do Evropské unie vstoupilo 1. července 2013, tedy o celých devět let později než my, bude od příštího roku platit eurem. Což se při pohledu na skladbu inflačních čísel u naší koruny a zemí eurozóny jeví jako neoddiskutovatelná výhoda.

My se tím ovšem vůbec, ale vůbec nenecháme rozhodit a nebudeme se rozčilovat, že zrovna Chorvatsko, které do unie vstoupilo plus mínus včera, má euro, dálnice, obchvat Záhřebu a možná i důchodovou reformu. My zase máme Klause a Zemana, no.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Podle fotek na Instagramu a OnlyFans by se mohlo zdát, že jde Andrej Babiš od mítinku do mítinku. Ve skutečnosti jde ale od soudu k soudu a ještě nějakou dobu se na tom nic nezmění. Blíží se zahájení vrcholného kusu sezóny, v němž se bude zodpovídat z podvodu v kauze Čapí hnízdo. A tak nám raději předem oznámil, že by si ani v případě odsouzení nedopřál luxus odchodu z politiky.

„Taková nespravedlnost mě spíš motivuje, abych v politice pokračoval. Protože láska a pravda by měla zvítězit nad lží a nenávistí. A zatím nevítězí.“
(Andrej Babiš ve vysílání CNN Prima News, 12. července)

Babiš citující Havla, co víc si můžeme přát. Snad jen připomenout jeho starší názory na hentú praudu a lásku.

„Nech dou do píči. Pravda a láska.“
(Andrej Babiš v nahrávkách skupiny Šuman, 2017)

Marxistická dialektika v praxi. Čapí hnízdo ale není jediný soud, který předsedu opozice aktuálně zaměstnává. V týdnu prohrál spor o své výroky o zaplacených demonstrantech při protestech z roku 2018 a musí se za ně omluvit jedné z demonstrantek, Janě Filipové z Domažlicka. 

 „Samozřejmě mám radost, že konečně pravda zvítězila nad lží.“
(Jana Filipová komentuje rozsudek, ČTK, 13. července)

Nemá to v Česku ta pravda a láska jednoduché.

 • Od soudu k soudu se potácí rovněž bývalý ředitel ÚOOZ a nynější neparlamentní politik Robert Šlachta. Půl milionu korun a omluvu po něm žádá bývalý státní zástupce Libor Grygárek, a to za tvrzení, která o něm bývalý policista napsal do knihy Třicet let pod přísahou. A vypadá to, že k soudu půjde i za rozfoukání kauzy s údajným zastavením kauz pražského náměstka Hlubučka v Reportérech ČT.

Pomalu to začíná vypadat, že jediný, kdo nakonec skončí ve Šlachtových kauzách před soudem, bude nějaký Šlachta.

 • A nyní už rychle na skok do regionů. Blíží se komunální a senátní volby a kdekdo je najednou kandidát na primátora nebo senátora. Třeba tady bývalý primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová, která už se v horní komoře vidí s heslem „Chránit slabé“.

Škoda, že už paní exprimátorka zapomněla, jak před čtyřmi lety kandidovala se svým Ústeckým fórem občanů do zastupitelstva s heslem „Město bez parazitů“ a její stranický kolega, boxer Lukáš Konečný, si dal o dva roky později na plakáty heslo „Konečně řešení“. To se to pak chrání slabé jedna radost.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

8 komentářů

 1. Luboš napsal:

  s těmito „mistry“ jsme to dopracovali…. ještě historie ukáže jak jsme byli naivní….

 2. toky napsal:

  Tyhle dvě mumie nemají hodnotu jediného centu.

 3. Pavel Liška napsal:

  Cituji : „Na politicko-ekonomické mapě Evropy se dějí věci. Tak třeba Chorvatsko, které do Evropské unie vstoupilo 1. července 2013, tedy o celých devět let později než my, bude od příštího roku platit eurem. Což se při pohledu na skladbu inflačních čísel u naší koruny a zemí eurozóny jeví jako neoddiskutovatelná výhoda.“
  Fakta – inflace v 7/2022 v % :
  1) Estonsko21.9 – EUR
  2) Litva21 – EUR
  3) Lotyšsko19.3 – EUR
  4) Česko17.2 – CZK
  5) Bulharsko15.6 – Leva
  6) Polsko15.6 – PZL
  7) Rumunsko15.05 – LEI
  8) Slovensko13.2 – EUR
  9) Řecko12.1 – EUR
  10) Belgie9.65 – EUR
  ….
  Velká Británie9.1 – Libra
  Island8.8 – Islandská koruna
  Rakousko8.7 – EUR
  Švédsko8.7 – Švédská koruna
  Portugalsko8.7 – EUR
  Nizozemsko8.6 – EUR
  Dánsko8.2 – Dánská koruna
  Itálie8 – EUR
  Finsko7.8 – EUR
  Německo7.6 – EUR
  ……
  Norsko6.3 Norská koruna
  Francie5.8 – EUR
  Švýcarsko3.4 CHF

  Když se ten přehled podívám, tak je dost odvážné tvrdit, že by nám EURo s inflací – neoddiskutovatelně – pomohlo. V inflaci hrají prim jiné faktuory. Zejména fiskální politika v průběhu pandemie, závislost na energ. zdrojích z RU, státní podpora ( zastropování cen paliv a energií v různých státech různě, apod. ) .
  To co píše pan Malecký není seriózní novinářský rozbor, ale politickou propagandou podbarvená demagogie.
  Dělítko je spíše než mezi eurozónou a ostatními, tak mezi starými a novými členy EU a Evropy obecně.

 4. A. S. Pergill napsal:

  Vyzývat k přechodu na euro v době, kdy drasticky padá, je oprevdu „geniální“. Spíš bychom měli odpojit korunu od svazku s eurem, aby mohla naše měna posílit.
  To, že se nepodařilo prokázat, že ti demonstranti byli placení, není důkaz, že placení nebyli. I vrah může při nedostatku důkazů vyváznout. A nepomůže ani to, že ho u toho někdo viděl, pokud je to svědectví jednoho člověka (a není politická vůle ho odsoudit, i kdyby byl nevinný, jako v některých známých kauzách).

  • toky napsal:

   Soudruhu, ty nezklameš!

  • x napsal:

   V souladu s autorem (a jistě mnohými) také „nemusím“ naše špičkové „ekonomy“ a současně oceňuji diskusní příspěvky p.Lišky a p.Pergilla – super, že je zde nemažou.

  • Marcela Tomášová napsal:

   Nech si ty kecy. Demonstranti placeni nebyli. Tečka.

   • A. S. Pergill napsal:

    Problém je, že se to nedá dokázat. Bohužel nebo bohudík, jak se to vezme. Minimálně ale někdo musel investovat do jejich organizace, dopravy atd.

Přidávání komentářů není povoleno