Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Češi volají po vraždách svých spoluobčanů i deportacích na Sibiř. S pomocí ruské tajné služby

Přesunutí sochy maršála Koněva z Prahy 6 vyvolalo pozoruhodné reakce. Jak dokazuje pohled do dění na tuzemských sociálních sítích a některých webech, pseudovlastenci volají i po akcích ruských tajných služeb na území České republiky, po vraždách českých občanů či jejich únosu do Ruska.

Proruští aktivisté nejprve začali vyzývat tzv. vlastence, aby hromadně psali na ruskou ambasádu slova podpory a podepisovali petice požadující oficiální omluvu ČR Rusku. Vzápětí byl v Rusku připraven návrh zákona, který má i retroaktivně (k přemístění došlo dříve, než zákon vstupuje v účinnost) umožnit přeshraničně stíhat osoby zodpovědně za přesun Koněvovy sochy.

Lid vzývající Rusy

Nový ruský zákon s nadšením vítají proruští aktivisté a jejich cílová skupina z řad českých pseudovlastenců. Nyní si tak podle nich Rusové konečně posvítí na naše občany, kteří se provinili tím, že jednají v rozporu se zájmy Kremlu. Rusové je tak prý přísně potrestají.

Kupříkladu uživatel Facebooku Jiří Kůrovec by se nedivil, kdyby Rusko poslalo své agenty, aby popravili starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře a pražského primátora Zdeňka Hřiba. Podle Blanky Jeřábkové by si ještě Rusové měli došlápnout na starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného.

Lubomír Václavek žádá pro starostu Prahy 6 „trest nejvyšší“. Miroslavu Novákovi by nevadilo, pokud by Koláře i Novotného unesla ruská rozvědka a v Rusku oba postavila před soud. Pak se má podle něj dít vůle boží a Putina.

Honorata Taislová požaduje Kolářovo odstranění a Milan Netrh upozorňuje, že ruské speciální jednotky pracují i v civilu. Podle Karla Boušky má být Kolář předán ruské ambasádě s tím, že ta si již s jeho transportem před soud do Moskvy poradí.

Pavlína Michalská chválí Putina a doufá, že až si pro starostu Prahy 6 Rusové přijedou, bude u toho TV Raptor (propagandistický projekt provozovaný proruským aktivistou Žarkem Jovanovičem). Miloslav Korynta volá po tom, aby byl Ondřej Kolář transportován na Sibiř a oběšen.

Zdroj: Facebookové profily Žarka Jovanoviče a jeho Raptor TV.

Výčet podobných příspěvků není pochopitelně kompletní a jedná se pouze o ukázku. Diskuse v tomto duchu (včetně volání po vraždách a únosech do Ruska) včetně specifické „vlastenecké“ úrovně češtiny panuje i na tzv. proruských webech, obdobně zaměřených stránkách na sociálních sítích a na samotných profilech tzv. aktivistů.

A právě tzv. proruští aktivisté sehrávají významnou roli při roztleskávání pseudovlastenců. V kauze Koněva jsou nejviditelnějšími Jiří Černohorský a Žarko Jovanovič. Černohorský (na fotografii níže – spodní řada, první zprava) a Jovanovič (spodní řada, druhý zleva) ve volebním štábu Miloše Zemana:

Zdroj: Aktuálně.cz

Plné klávesnice kolaborace

Jiří Černohorský je známá postava české extremistické scény. Sám sebe označuje za vlastence. Dlouhodobě volá po vraždách českých politiků a pravidelně je zatýkán policií, například na demonstraci antisemity Adama Bartoše, či v roce 2015, kdy se pokoušel s rozvášněným davem vzít útokem Úřad vlády ČR. Černohorský rovněž věří proruským dezinformacím a sám je aktivně šíří. V případě koronaviru hlásá, že jde o biologickou zbraň.

Tento „aktivista“ se rovněž proslavil opakovaným strháváním plachty ze sochy Koněva. Po přemístění sochy nabádal své fanoušky, aby hromadně psali na ruskou ambasádu. Představme si, jaká by se strhla mela, pokud by někdo z opačného tábora nabádal k psaní například na americkou ambasádu. Pseudovlastenci by pak měli plné klávesnice slov o kolaboraci a vlastizradě a žádali by trest smrti. Psaní na ruskou ambasádu je ale z „vlasteneckého“ úhlu pohledu samozřejmě v pořádku.

Jiří Černohorský rovněž kandidoval za Stranu práv občanů a později jako lídr kandidoval za marginální prokremelskou stranu Aliance národních sil. Dlouhodobě se nachází v dluzích, jsou proti němu vedené exekuce a jen u Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky na zdravotním pojištění vytvořil dluh přesahující sto tisíc korun.

Z dostupných zdrojů rovněž můžeme dohledat, že Černohorského podporuje Ruská federace skrze Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR (ruská státní organizace). Další příklad ruské podpory Černohorskému například zde.

Jinými slovy, Ruská federace podporuje českého extremistu, který volá po vraždách českých politiků. Jak dokazuje tento výstup Jiřího Černohorského na demonstraci Proč? Proto! 11. května 2017 v Praze:

Poněkud paradoxně se pak jeví, když Ruskem podporovaný český „vlastenec“ a „aktivista“ Černohorský odsuzuje právě za vlastizradu a kolaboraci k trestu nejvyššímu české politiky Ondřeje Koláře a Pavla Novotného.

A podpora nacismu? Ta do roku 1941 šla docela dobře právě Sovětskému svazu, s jehož vlajkou se Černohorský na veřejnosti rád objevuje.

Zdroj: Facebook Jiřího Černohorského

Omluvte se Ruské federaci!

Podobným „vlastencem“ a „aktivistou“ je i Žarko Jovanovič. Ten rovněž pořádá různé demonstrace. Aktivní je i online a provozuje internetovou Raptor TV, která často přenáší akce extremistů a proruských spolků u nás i v zahraničí. V roce 2018 Jovanovič za uskupení Zemanovci kandidoval na pražský magistrát.

Za přesun sochy tento český „vlastenec“ a „aktivista“ požaduje od ČR oficiální omluvu Ruské federaci. Své věrné pseudovlastence pak roztleskává tezemi typu, zda starostu Koláře čeká stejný osud jako nacistického zločince Adolfa Eichmanna. Ostatně výše uvedený přehled komentářů pochází právě z jeho profilu a ze stránky jím provozované Raptor TV.

Zdroj: Facebook Žarka Jovanoviče

Pro historickou souvislost připomeňme, že Adolf Eichmann byl jedním z hlavních organizátorů holokaustu a nesl velký podíl na vraždě mnoha milionů lidí. Po válce byl izraelskou tajnou službou dopaden v Argentině a převezen do Izraele před soud. Následně byl popraven.

Přirovnávat přemístění sochy, učiněné na základně transparentního rozhodnutí zastupitelstva městské části, k Eichmannově zodpovědnosti za vraždy milionů lidí mluví samo za sebe. Podobně jako „nápad“, aby na území ČR ruské tajné služby zabíjely nebo unášely české občany.

I „vlastenec“ a „aktivista“ Jovanovič se mimochodem nachází v obdobné finanční situaci jako Černohorský. Je totiž od roku 2010 v mnohamilionové insolvenci. „Žádný oficiální příjem, co já vím, nemá. Otázkou pro mě tedy stále je, z čeho žije,“ řekl portálu Aktuálně.cz Jovanovičův insolvenční správce František Červenka.

Za zmínku stojí, že podobní zkrachovalci jsou pro Rusy atraktivním cílem a není obtížné je naverbovat. Vzpomenout tak můžeme na případ rovněž zadluženého Ladislava Kašuky, který pro své ruské mecenáše organizoval demonstrace či psal články. V Rusku byl následně hlavními „médii“ včetně těch státních prezentován jako známý český novinář.

Jovanovič rovněž spolupracuje s ruskou státní televizí, která je autorem lživého dokumentu o srpnu 1968. Ten vznikl v roce 2015 a invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa je v něm prezentována jako bratrská pomoc a záchrana Československa před kontrarevolucí a invazí vojsk NATO. Dále pravidelně cestuje do Ruska a na otázky, kdo mu cesty platí, když sám nemá žádné prostředky, odpovídá: „Nic vám do toho není.“

Jovanovič během jedné z návštěv Ruska

Zdroj: Facebook Žarka Jovanoviče

Zeman jako favorit

Žarko Jovanovič i Jiří Černohorský patří mezi skalní podporovatele Miloše Zemana. Ten je kromě svého volebního štábu zve i na oficiální státní akce na Pražský hrad. Jovanovič se rovněž významně podílel na kampani kandidáta SPD do Evropského parlamentu Hynka Blaška.

Oba také pravidelně docházeli do politických debat na TV Barrandov, kde hráli dotazující se „běžné občany“. Více viz „Běžní občané“ Jaromíra Soukupa: hemžení extremistů, příznivců Zemana a Okamury.

Český „vlastenec“ a „aktivista“ Žarko Jovanovič s nášivkou „agent Kremlu“

Zdroj: Facebook Žarka Jovanoviče

Tématu tzv. proruských aktivistů se věnuje i Bezpečnostní informační služba (BIS) ve své výroční zprávě za rok 2018. V ní BIS označuje působení spektra proruských aktivistů za nejzávažnější hrozbu pro ústavnost ČR.

„Proruští aktivisté tak, ať již vědomě či nevědomě, podporovali vlivové operace RF a prosazovali ruské zájmy na úkor zájmů ČR. Značný počet proruských aktivistů je motivován ideologickým spřízněním, obdivem k režimu prezidenta Putina či adorací Ruska obecně. U některých osob nicméně existují indicie o jejich přímé provázanosti s ruskou státní mocí či řízení zpravodajskými službami RF,“ uvádí zpráva BIS.

Nyní se to opět jen potvrzuje: Ruskem podporovaní čeští zkrachovalci vystupují jako agenti Kremlu a obviňují ty, kdo se jim znelíbí, z vlastizrady a kolaborace. A k dovršení absurdity pak čeští internetoví „vlastenci“, kteří se tak často dojemně obávají o suverenitu ČR, otevřeně vyzývají cizí stát, aby porušoval zákony ČR a české občany unášel a zabíjel.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

153 komentářů

 1. martin napsal:

  kazdopadne by to chtelo zhodnoceni ulohy sovetskych komunistu v souvislosti s rozpoutanim ww2 a paktu ribbentrop-molotov, spolupraci nemeckych nacistu a sovetskych komunistu na zacatku skoro celych 2 let ww2, jejich dodavek obili, ropy a nerostnych surovin i v dobe, kdy napr. luftwafe bombardovalo londyn, snahu sovetskych komunistu vstoupit do osy berlin-rim-tokio a s temito nacisticko-fasistickymi diktaturami si rozdelit svet, nasledny boj vuci nacistum a samozrejme i chovani sovetskych komunistu na jimi „osvobozenymi“ uzemimi po skonceni valky, napr. unosy ceskoslovenskych obcanu do CCCP …

  • Vladimír napsal:

   Vždyť toto všechno už bylo zhodnoceno a existuje spousta dokumentů, že se Stalin s Hitlerem skutečně paktoval a první společnou akcí bylo napadení Polska, které si po jeho porážce spolu rozparcelovali. Rovněž je doloženo a Gorbačov to sám zveřejnil, že 30 000 polských poddůstojníků a důstojníků, kteří se dostali do zajetí rudou armádou, byli v Katyni a okolí povražděno NKVD na přímý rozkaz Stalina. Co byste ještě chtěl vědět víc? To, že Hitler smlouvu se SSSR porušil a nakonec Rusko přepadl, je věc jiná a nemělo by to odsouvat do pozadí to, že SSSR bylo s Německem vojensky i hospodářsky propojeno a vyzbrojování německé armády podporovalo. SSSR se spolu s Německem podílelo na zahájení II. světové války, neboť 1. září 1939 wehrmacht napadl Polsko ze západu a za týden rudá armáda z východu.

   • martin napsal:

    my co se o to trochu zajimame to vime, spousta lidi to netusi a vedet by to mozna chteli, jini to zase vi a delaji, ze to nevi.
    pro rusaky se zase ww2 omezuje jen na vvv (velkou vlasteneckou) a ty prvni 2 roky jako by nebyly.
    brzo bude 3/4 stoleti od konce valky, kazdopadne by nejaky takovy zhodnoceni, ktery by mel kazdy na ocich, bylo prinosem, a to i pres velkou nelibost rusaku.

    • Pakt Ribbentrop-Molotov napsal:

     Jenom jestli vy si s té historie nevybíráte jen to, co chcete. Nevím zda to víte, ale Sovětský svaz se neprve snažil uzavřít nějakou smlouvu o vojenské spolupráci se západními státy. Ty nereagovali a ignorovali. Takže smlouva Ribbentrop-Molotov byla přímým vyústěním nečinnosti západních států.
     Dnes jsem se dostal k „žurnalistice ve veřejném zájmu.“ Tak nějak jsem zjistil, že aspoň v tomto čláknu, má pan redaktor nějak divně spřeházená písmenka. Nevím, vlastně ho neznám, takže mé odnocení není vůbec objektivní, ale podívám se, zda se na jeho jiné články, zda se bude podivovat na různými tweety z opačného ranku. Ale při kvalitě a prodejnosti našich žurnalistů v to vázně nevěřím.

     • QEntity napsal:

      Tak to taky není pravda.

      Západ dlouho vyjednával s SSSR o spojenecké smlouvě. Ale to Stalina nebavilo, tak uzavřel raději smlouvu s Hitlerem. A Západ pak byl šokován, že vůbec k něčemu takovému došlo.

      Stejně tak smlouva Molotov-Ribbentrop není a nikdy nebyla pro SSSR obranným paktem, ale smlouvou s Třetí říší o imperiálním rozdělení východní Evropy. To mluví za vše. Ještě před válkou mezi Německem a SSSR napadl Stalin bezdůvodně všechny své západní sousedy a buď jim ukradl alespoň část území a nebo je rovnou okupoval a všechny nepohodlné poslal do gulagy a vyvražďoval je na Sibiři jako v Katyni…

     • ČERT napsal:

      Ke „QEntity“… Jen malý dodatek k tomu prvnímu, tak víme, že tady byla taky smlouva zrovna mezi Československem, SSSR a Francií z roku 1935, která byla namířena proti eventuální rozpínavosti Německa (mimochodem, jehož politika po Hitlerově nástupu k moci na druhou stranu hodně přispěla k překonání té dosavadní mezinárodní izolace Stalinova režimu, resp. SSSR jako takového) a která samozřejmě mohla hrát eventuálně důležitou roli v období té naší tzv. sudetské krize, před mnichovskou konferencí, o cca 3 roky později, kdy už ale byla fakticky „mrtvá“.

     • objektivní napsal:

      Naopak! Pouze pokud daného redaktora neznáte, může být vaše hodnocení skutečně objektivní. Pokud víte jak píše, může být váše hodnocení zkresleno jeho předchozí tvorbou.

   • vala napsal:

    Západ se s Hitlerem nepaktoval , třeba Mnichovská dohoda , pakt Německo Polsko v roce 1934 , dohoda Britanie s Německem o námořnictvu , atd. ? Západ Hitlera podporoval od začátku a půjčoval mu peníze na znovuvyzbrojení ! SSSR vstoupilo do války až 17.září a obsadilo jen oblasti západní Ukrajiny a Běloruska , které Polsko okupovalo od roku 1920 ! S tou Katyní je to nesmysl , zrádce Gorbačev měl za úkol nakydat na minulý režim co nejvíc hnoje , dnes už se uvádí asi 3000 mrtvých , ale i to zpochybnil Evropský soudní dvůr ve Štrasburku , který vydal prohlášení , že v době , kdy se to stalo , tak tam už byla německá armáda ! Pravda je , že po válce v roce 1920 nechali Poláci umřít hladem asi 20 tisíc ruských zajatců ! V SSSR se za války z polských zajatců zformovala dosti početná Andersova polská armáda , která odešla na Blízký východ , kde by asi vzala vojáky a důstojníky ?

    • Ad 1) žádná z těch dohod nenesla název „o přátelství, spolupráci a vymezení demarkační linie“, jako ten druhý pakt Molotov-Ribbentrop. Mnichovská sice zasáhla do hranic 3. země jako 1. pakt M-R, ale dodnes mají z ní GBR a FRA trauma a sami jí považují za zradu. Na rozdíl od Rusů, kteří tu dohodu s Hitlerem o rok později dodnes považují za majstrštyk diplomacie.
     2) Polsko nic neokupovalo, ale Rusko toto území přenechalo už v r. 1918 v Brestlitevském míru Německu, přičemž po porážce Německa vojsky Dohody vznikla Polská republika, jejíž východní hranici stanovil po skončení bojů se Sovětským Ruskem tzv. Rižský mír 18.3.1921, a později potvrdila konference velvyslanců Dohody 15. března 1923.
     3) Bolševické kecy o Katyni si strč někam. Je to urážlivé vůči těm obětem. Naopak ESPLP prohlásil stalinské popravy v Katyni za válečný zločin. Rusáci po obsazení východní Polska odvlekli do gulagů na 325.000 Poláků, takže Andersova armáda vznikla stejně jako Svobodova, z muklů ze Sibiře. Měla jen 1000 důstojníků, co přežilo se štěstím gulagy. Nic z toho nezpochybňuje 22.000 zavražděných v Katyni.

     • Tejkl napsal:

      Tak proč se hranici mezi Polskem a SSSR / Ukrajinou po 17. 9. 1939, která se tu dodnes, říká Curzonova linie : Jeden z největších protivníků SSSR a politik Dohody, jí označil za správnou a národnostně spravedlivou … a na rozdíl od Sudet tu ani Polsko nemělo argumenty historické hranice jako Češi

    • Jiří Soukup napsal:

     Vala: Tak jako pán s Německo-Sovětským paktem, i Vy jste si vypíchl jen to, co se Vám hodí. Mnichovská dohoda nebylo paktování západu a Německa, ale (z jejich pohledu), snaha tomu jak předejít válce ponecháním území, na kterém žilo více Němců, než Čechů, Německu. „Paktování“ je většinou oboustraná dohoda – obchod na kterém vydělají obě strany. Západ na tom nijak nevydělal, jen odložil válku. Z našeho pohledu se jednalo o zradu a porušení smlouvy. Samozřejmě je na to potřeba nahlížet objektivně, uspořádání, v jaké ČSSR vzniklo nemělo vyhlídky na dlouhodobou existenci. Nároky měli nejen Němci, ale i Maďaři Poláci. Všichni okolo nás, včetně Slováků uvítali rozpad poslepovaného hybrida, jménem Československo. To samozřejmě neznamená, že to co Hitler udělal bylo správné. Z dnešního pohlefu je to nezakonné, tak jako připojení Krymu k RA „referendem“. Spíše to bylo nevyhnutelné. Západ Hitlerovi půjčoval, tak jako každé jiné zemi a sobě navzájem, to už hlupákům jako jste Vy vysvětluji po sté a stále tím argumentujete. Když nejste s nikým ve válce a nespáchal jste žádný zločin, proč byste neměl mít nárok ( jako politická osoba), na půjčku? Navíc nevíte nic o MEFO směnkách koukám, byl to neprůhledný podvod, na základě kterého Německo čerpalo ohromné půjčky. Dále, je jedno kdy vstoupilo SSSR do války, o co mu šlo a co anektovalo. Napadli suverénní stát, na jeho území vraždili, popravovali lidi a vnutili jim svůj způsob vládnutí. Na začátku kritizujete západ, že umožnil Německu zabrat území s 3 miliony jeho lidmi ( v ČSSR) a poté podobnou situaci, kdy SSSR zabral území Polákům ( na kterém žili v drtivé většině Poláci) a které mu náleželo před první světovou válkou schvalujete. Jste pokrytec. Že zpochybňujete Katyňský masakr se dalo čekat. Gorbačov nebyl zrádce ( z pohledů lidí jako jste Vy ano, protože vynesl na světlo pravdu, která se Vám nelíbí) ale naopak člověk, za jehož vlády se otevřelo spoustu archivů v SSSR a to zejména k nahlédnutí vysokoškolským profesorům, v 90. letech unikalo o SSSR nejvíce pravdy, s nástupem Putina se začala vracet doba SSSR a to odmítání svých činů, tutlani a zatajování ( tedy to co mají lháři jako Vy rádi, neposkrvněné Rusko, které je vždy v právu, je čestné a spravedlivé). Mimochodem, i s těmi čísly lžete. Není to 3 tisíce, ale 23 tisíc, to je číslo které uvádí jak západní, tak východní literatura a kdybyste nebyl takový hlupák a uměl řeč národa, který tak bezmezně obdivujete, dočetl byste se i na ruskojazyčné wiki, že tento zločin spáchali Sověti, přesněji NKVD, ten výmysl s Němci je znám ze Sovětského vyšetřování v padesátých letech, které bylo zmanipulované a které lháři, jako Vy stále uznávají, jako to jediné správné a pravdivé. Důležitá je ale jedna věc, se kterou nic neuděláte. Stalinův podpis, kde je příkaz k popravě je veřejně dostupný, stačí googlit. Nerozumím tomu, proč tak lžete? Proč Vy proruští fanatici kryjete Rusko lhaním?

     • Jan napsal:

      Rusko ovšem není Sovětský svaz a Stalin nebyl Rus, nepřehlédl jste to ve svém svatém rozčilení náhodou?
      K tomu odložení války :
      „Německo-anglické prohlášení
      My, německý führer a kancléř a britský ministerský předseda, jsme dnes měli další schůzku a shodli jsme se v poznání, že otázka anglo-německých vztahů má prvořadou důležitost pro obě země a Evropu.
      Považujeme dohodu podepsanou včera v noci a anglo-německou dohodu o námořních silách za symboly přání obou našich národů nikdy již nejít do války jeden proti druhému.
      Usnesli jsme se, že metoda konzultace bude metodou přijatou u k řešení jakýchkoliv otázek, jež se týkají našich dvou zemí, a jsme odhodláni pokračovat v našem úsilí při odstraňování možných zdrojů různic a tím přispět k zajištění míru v Evropě.
      30. září 1938
      Adolf Hitler
      Neville Chamberlain“
      Toto německo-anglické prohlášení bylo dodatkem k Mnichovské dohodě.

      A ještě poznámka ke vztahům německo- polským a českopolským v roce 1938 :
      „Dne 21. září 1938 polská vláda formulovala své územní nároky vůči Československu.[51] Stejného dne byla v rámci polské armády vytvořena Samostatná operační skupina „Slezsko“ o síle 35 966 mužů, která se soustředila v bezprostřední blízkosti československo-polských hranic a připravovala se na útok proti Československu.[52] Polské územní nároky byly součástí Hitlerova godesberského memoranda.[51] 30. září 1938 polská vláda zaslala československé vládě ultimátum o okamžitém vydání požadovaných oblastí[51] a 2. října 1938 započalo obsazování východní části československého Těšínska polskou armádou[53] pod velením Władysława Bortnowského, které trvalo až do 11. října 1938.[54] Polsko anektovalo východní část československé části Těšínska o rozsahu 869 km²; jednalo se o celé území okresu Fryštát, téměř celý okres Český Těšín a několik obcí či jejich částí z okresu Frýdek.[54] Nadpoloviční většina obyvatelstva Polskem anektovaného území (56 % podle výsledků sčítání lidu z roku 1930)[43] se hlásila k české národnosti.[54][55] Místní Češi a Němci byli hospodářsky diskriminováni, vyvlastňováni, propouštěni ze zaměstnání a nuceni k vysídlení, veškeré jejich národnostní projevy včetně školství, kultury či veřejného užívání mateřské řeči byly zakázány.[50] Polština se stala jediným úředním jazykem.[54] Přibližně 30 000 Čechů a 5000 Němců bylo v době polského záboru donuceno odejít do zbytku Československa.[50][54]“.
      A dále : „Operace Sochor (polsky Akcja Łom) byla polská diverzní operace proti pomnichovskému Československu, probíhající v říjnu a listopadu 1938 ve dvou etapách na území Podkarpatské Rusi. Byla organizována polskou vojenskou rozvědkou a jejím cílem byla destabilizace zbytkového Československa, podpora Maďarska při první vídeňské arbitráži a ustavení společné polsko-maďarské hranice. Operace byla ukončena v listopadu 1938 v souvislosti s neuskutečněním maďarského obsazení Podkarpatské Rusi, plánovaného na noc 20. listopadu 1938.
      V průběhu operace bylo provedeno celkem 56 ozbrojených útoků na československé cíle, během nichž nezákonně překročilo československé hranice celkem 722 mužů. Jádro prvního sledu polských bojůvkářů tvořili z velké části polští bojůvkáři z československého Těšínska, již vycvičení, se zkušenostmi s bojem proti československým ozbrojeným silám na Těšínsku a hovořící česky.[1] V druhé fázi operace došlo k většímu zapojení polské armády. Na polské straně zahynulo 11 osob a 10 jich bylo vážně zraněno. Na československé straně bylo 20 příslušníků jednotek SOS odvlečeno do Polska a sedm osob (dva četníci, dva příslušníci finanční stráže, dva hajní a jeden notář) padlo; podle polských údajů zahynulo na československé straně celkem 23 osob a desítky jich byly zraněny.“
      Citováno z Wikipedie.
      Jak lze soudit z citátů, nebylo to tak jednoduché a jednoznačné, jak si lidé, kteří tu dobu znají jen z medií, myslí.

    • QEntity napsal:

     To jsou propagandistické žvásty komunistů.

     Západ nesepisoval s Hitlerem smlouvy o rozdělen světa.

     Západ nebyl nijak žhavý spolupracovat s SSSR proto, že to byla nechutná krvavá diktatura, která vznikla palácovým pučem a povraždila miliony svých obyvatel při občanské válce i po nástupu Stalina k moci.

     Německo bylo mezi válkami cílem zahraničních investic. Ale je čirou demagogií to vykládat jako pomoc či podpora Západu s jeho vyzbrojováním. To bylo samozřejmě mimo tehdejší mezinárodní smlouvy a zjevně nechtěné

     A veřejně tvrdit, že Katyně se týká „jen“ 3000 obětí je mimořádně nechutná lež funkčně plně srovnatelná s tou osvětimskou…

   • Pavel napsal:

    víte je tam ale malý zádrhel když tzv. pozůstalý po těh mrtvých to chtěli dát k soudu mám za to že v bruselu ten to smetl jelikož ty tzv. pravé důkazy byly to totiž falza a ta vaše týdenní argumentce taky nějak nesedí a rus se vrátil pouze na hranice z roku 1919 které mu byli zaručeny mírovými smlouvami ve francii – jinak by to chtělo taky zapátrat jaká munice byla použita při popravách poláků a jak byly a čím spoutáni dále bych doporučil přečíst Joseph Goebbels a jeho výtky ohledně prezentace nálezů popravených červenému kříži a ten pakt který vy zminujete ten byl podepsán až po mnichovu a po polsko německé smlouvě o vojenské spolupráci a neútočení a tak bych mohl pokračovat ale debilovy to nevysvětlím a ohledně dodávek doporučil bych se kouknout na forda general el. gm coca cola ibm kodak ……..a další chemické koncerny ty mu dodávaly technologie a zboží až do konce války přes španělsko a švédsko a švýcarsko VŠE SE DÁ DOHLEDAT NA NETU ALE TO BY JSTE MUSEL CHTÍT A IDIOTI VĚTŠINOU NECHTĚJÍ

   • má osobní reakce na uvedené blití zde na vebu napsal:

    myslím příteli,že návrat do školy a do hodin dějepisu prospěje nejen tobě ale valné většině tohoto národa, a to včetně politické elity co má nějak krátkou paměť, hloupost je nesmírná vlastnost těch co si myslí, že mohou překrucovat dějiny této Země. Nu budoucnost ukáže co je a co není životné a západní systém řízení společnosti je dávno v propadlišti dějin, jen si to nechceme vědomě připustit, nyní se tvoří nová doba a že bude mnohem rozdílnější než ta, co tu před falešnou vlajkou Globální moci byla, jen to chce vydržet, a uvidíme kdo má pravdu a kdo zaleze do děr…tak jako v obdobích minulých, budou souzeni všichni ti, co se provinili nějakou činností proti vědomí a lidskosti, a bohudík to není Rusko , ale celý fašistický ovládaný Západ , kdo nevnímá, že stará doba končí -toho je mi velmi upřímně líto, to prozření bude pro mnohé bolestivé …a věřte či ne týká se to i našeho národa, jen vyčkejme a dočkáme se nových pořádků které si vytvoříme sami.. lidstvo si za svou aroganci, namyšlenost, nesmyslné drancování země zaslouží dostat doslova přes prsty a toto se v současné době děje , ať si kdo chce říká a myslí cokoliv, pokud nezačneme být skutečnými lidmi , a správci země a ne jen ti co jí nesmyslně využívají pro svůj blahobyt na úkor všech , potom si zaslouží vše, co nyní v současné době začíná, a co bude následovat. Odvolávat se na dobu minulou a neřešit dobu současnou , s vědomím že jsme probuzené bytosti vědomí si oč skutečně jde je to co nám uřízne pomyslnou vědět pod naší zadnicí -vše , nejsme na vrcholu potravinového řetězce, jen si to neuvědomujeme a pokud si myslíme že nám jako druhu co je predátorský a destruktivní ve své podstatě vše bude do nekonečna procházet, tak to prostě vesmír nefunguje, ten pracuje jinak ne podle naší vůle.

   • bombero napsal:

    proto také celý svět má 2 světovou, která začala v 39, jen rus slaví velkou vlasteneckou v roce 1941. Protože jinak by musel přiznat, že jedním z agresorů byl i on

    • ČERT napsal:

     No, „celý svět“… Jenom, že se tu, v souvislosti se současnou mezinárodní realitou, upozorňuje kromě Ruska taky často na Čínu… Už v roce 1937 začala (resp. po situaci let 1931-32 znovu začala) čínsko-japonská válka, která kontinuálně pokračovala až do japonské kapitulace počátkem září 1945. Ti Číňané, prakticky rozdělení na Čankajškův Kuomintang (po roce 1941 těsně spojenecky vázaný na USA) a Maovy komunisty, až tak moc vojensky úspěšní nebyli, nicméně je známo, že přece i Čína byla uznána za jednu z vítězných velmocí druhé světové války se stálým zastoupením v Radě bezpečnosti OSN (a odtud pak plynou i ty pozdější spory kolem Tchaj-wanu a komunistické ČLR)… Já chápu, že z naší středoevropské perspektivy to může být věc poněkud vzdálená, ale dodnes tyhle události představují takovou dost „bolavou“ záležitost v čínsko-japonských vztazích. A současně jsou dokladem, že ta geneze druhé světové války může být celkově poněkud složitější. Samozřejmě, jestli např. finsko-sovětskou zimní válku let 1939-40 je možno považovat také přímo za součást druhé světové války, toť otázka na diskusi…

   • paktovali napsal:

    S Hitlerem se kromě Rusů paktovali téměř všichni

   • Socha Koněv. napsal:

    A co si to nastudovat celé. Ono totiž Polsko mělo s Německem podobnou dohodu, ještě před Sovětským Svazem.

   • Milan Orkáč napsal:

    Při Mnichovu, kdy Němci zabrali Sudety, zabrali Poláci násilně armádou Těšínsko. Počínali si při tom brutálněji vůči našim občanům, než samotní Němci. Takže prvními osvoboditeli Československa od okupujících Poláků byli Němci. A ti Poláky 1. září 1940 hnali hlava nehlava, a ti utíkali…

   • Falcon napsal:

    Pokud by západ opakovaně neodmítl Hitlera zastavit a měl k tomu příležitostí poměrně hodně, žádný pakt Molotov – Ribbentrop by nebyl. Proč západ nezasáhnul proti Hitlerovi v roce 1933, když začal pronásledovat politické odpůrce a zavírat je do koncentráků a zavedl rasovou segregaci Židů? Proč západ nezasáhnul proti porušení mírové smlouvy Německem v roce 1935, když nacistické Německo zavedlo povinnou vojenskou službu a navýšilo početní stav armády nad limit 100 tisíc mužů což byl limit stanovený mírovou smlouvou a začalo budovat vojenské letectvo, což mu rovněž zapovídala mírová smlouva z roku 1919? Proč západ nezasáhnul proti Hitlerovi, když německá armáda napochodovala do demilitarizovaného Porýní a opět porušila mírovou smlouvu? Proč západ nezasáhnul proti Hitlerovi, když německá armáda intervenovala na straně frankistů ve španělské občanské válce? Proč západ nezasáhnul proti Hitlerovi, když okupoval v březnu 1938 Rakousko? Proč západ nezasáhnul proti Hitlerovi a hodil přes palubu demokratické Československo a nechal ho v září 1938 napospas náckům? Proč západ nechal v září 1939 napospas Hitlerovi Polsko a nezmohl se na ofenzivu proti Německu, když západní hranice Německa chránilo v září 1939 jen cca. 24 nebo 25 divizí a západ tam měl převahu 4:1 a při troše odvahy a rozhodnosti mohl Německo porazit. Smlouva Molotov -Ribbentrop byla hanebná a zločinná. Ale chování západu před vypuknutím II světové války a při napadení Polska bylo stejně hanebné a možná ještě horší, protože západ mohl udělat dobrou a nutnou věc a díky jeho neochotě riskovat a díky jeho zbabělosti nakonec vypukla II světová válka, která zruinovala Evropu, přinesla smrt desítkám milionů lidí a díky níž komouši po roce 1945 udělali ze států východní a střední Evropy svoje satelity. Tohle vše by se nemuselo stát, pokud by západ nebyl zbabělý a evidentně se nesnažil poštvat Hitlera na Stalina a umést mu k tomu svojí nečinností cestu. Pokud oprávněně odsuzujeme smlouvu Molotov – Ribbentrop, nelze mlčet k tomu, co této smlouvě předcházelo a to byla zbabělost a slabost západu a neochota zastavit Hitlera silou.

   • realita napsal:

    Vaše informace jsou poloviční: pakt s Hitlerem podepsalo Polsko, Francie, Británie i Švýcarsko, a to ještě před SSSR. Existují i dokumenty, které jasně ukazují např. Polsko v jiném světle – již před rokem 37 mělo rozpracováno plány na obsazení Slezska ve spolupráci s německou armádou, což se po roce 38 i stalo. O zrádcích našich „staronových spojenců“ Británie a Francie, které nás zaprodaly v Mnichově, netřeba ani psát, to je kapitola sama pro sebe. Ostatně agresivita teroristické organizace NATO je všeobecně známa a pečlivě zdokumentována – dohledejte si přepadení Jugoslávie vojsky NATO bez mandátu OSN, nebo přepadení Afghanistanu vojsky USA – také bez mandátu OSN. Budete-li argumentovat vojenským angažmá SSSR v roce 79 v Afghanistanu, doporučuji si dohledat operaci CIA pod názvem Cyclone, i dokumenty, související s politikou USA. Jako odpočinkové téma pro dokreslení současné demokratůry (nejen) v Čechách zase Bohemian Groove, velmi zajímavý dokument. Vítejte v Matrixu. 🙂

    • alpete napsal:

     Ano, máte pravdu. Vámi jmenované státy uzavřely s Německem mírové smlouvy před CCCP. Bylo to o 5 let dříve. Tehdy už byl sice Hitler v Německu u moci, ale v té době uzavřít mírovou smlouvu s kterýmkoliv státem a tedy i s Německem bylo v zájmu udržení míru. Ale uzavírat smlouvu s Německem v roce 1939, kdy Hitler už napadl Rakousko a Československo a byly jasné jeho válečné úmysly, neznamená nic jiného, než podporu jeho válečných úmyslů ze strany sovětských komunistů a snahu se na nich podílet. Což také v této smlouvě potvrdili a také dodrželi právě tím, že spolu s Německem napadením Polska 2.světovou rozpoutali a následně i Německo v této snaze i předstihli přepadením dalších zemí: Finska a dalších pobaltských států a také Rumunska. (Může se snad někdo divit, že Finové se potom dali na stranu Němců?)

   • Asi tak napsal:

    Stejně tak se paktovali před tím Poláci s Hitlerem.A využili pak Mnichovské dohody, na zabrání Těšínska.

  • csi007 napsal:

   Tohle zkuste rozebrat na FB a Twitteru těch „vlastenců“, oni vám vše podrobně a zasvěceně vysvětlí :-))

   • Povedené Dvojčata Hitlerovo Německo a Stalinův SSSR napsal:

    Vážený , za Reichu byly odbojové skupiny varovány před členy KSČ , protože spolupracovaly s Gestapem. Místní bolševici /Brno a okolí, Vysočina/ vyprávěli , že SSSR umožní tranzit Wehrmachtu přes své území na to, aby Německo zaútočilo na Brity v Indii. Do roku 1941 Wehrmacht a Luftwaffe cvičil útočné operace na území SSSR. Bylo to od nástupu Hitlera do funkce kancléře.

  • karlos napsal:

   každopádně by to chtělo ty „hysteryku“ se podívat na dějiny světa, do podepsání paktu ribentr-molot, něli s hitlerem podepsany smlouvy anglie, francie a poláci. Takže ty tvé kydy si nech pro svoji babičku a nebo počkej až ti dají občanku a budeš moci navštívit archívy

  • josef napsal:

   Já se vyjádřím teď k té poslední větě o únosech čs.občanů do CCCP : Mezi těmi kdo byl unesen do SSSR po II.sv.válce se uvádí zejména gen. Sergej Vajcechovskij – ten ale po vítězství bolševiků bojoval za bělogvardějce proti novému režimu. Čili byl v tu dobu na nesprávné straně. Můžeme si o tom myslet cokoli, ale toto běžně v této době dělají USA a to po celém světě- po každé „obraně“ (tj.útok), třeba na druhé straně zeměkoule (Irák, Afghanistán, apod.) , si „odvážejí své vězně“ domů (třeba) na Guantanámo a nikdo pak nemá šanci své občany odsud dostat pokud to USA neudělají samotné (viz grupa Ujguříků v Pandžšírském cípku Afghanistánu), že pak loudí po různých státech, aby si tuto grupu někdo vzal… Dělají to i jinak viz Assange, dělá to běžně i Izrael, dělal to i Pinochet… Pakt Molotov-Ribbentrop byl posledním v pořadí různých úmluv, které předtím byly uzavřeny s Hitlerem ( a mezi prvními to byl pakt „Hitler vers. Pilsudski“ – čili Německo vers.Polsko). Pro tehdejší Sovětský svaz bylo nepřítelem jak Polsko tak i Německo – to bylo ale dále, takže tehdy to bylo chápáno, že mezi Německem a Ruskem je ještě Polsko ( a to po I.sv.válce „získalo“ území tehdejšího Ruska jenom tím, že Rusko chtělo vystoupit z  I.sv.války). K tomu je dobré si najít ve Wikipedii znění tzv. Curzonovy linie…

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Kdyby si USA jen „odváželi své vězně“, oni vraždí i cizí generály na cizích letištích hned po příletu (Kásim Sulejmání).

    • josef napsal:

     No právě, základny USA po celém světě jim slouží k tomu, aby si takto prováděly svoji politiku. I bombardování bývalé Jugoslávie bylo prováděno z Německa, z Itálie aniž by to bylo těmito státy zakázáno… Snad jedině Turecko nepovolilo v r.2003 vzlety k bombardování od nich ze základen USA na Irák, protože v tu dobu Turecko a Irák nebyly ve sporu ( a cynicky tam byla i podobná symbioza ke Kurdům).

  • martin napsal:

   vidim, ze jsem pichnul do vosiho hnizda, tak jeste par faktu, nema smysl reagovat na kazdy prispevek :
   – prvni, kdo s mezivalecnym nemeckem uzavrel smlouvu byl komunisticky CCCP v 1922 v rapallu, ktera napr. umoznila obchazet versailskou smlouvu, ktera nemecko vyrazne omezovala ve vojenske oblasti. tato smlouva napr. umoznila vycvik nemeckeho tankoveho vojska a letectva v CCCP, tedy hlavni vojenske sily behem ww2.
   – smlouvu s nemeckem mel postupne kde kdo, ale zadna smlouva krome smlouvy mezi nacistickym nemeckem a komunistickym CCCP nevedla bezprostredne po uzavreni k svetove valce
   – v roce 1939 se Zapad bal mnohem vic komunistickyho ruska nez nacistickeho nemecka, protoze jestlize hitler mel v te dobe na svedomi dejme tomu tisice lidi, komuniti v CCCP meli na svedomi od konce ww1 cca 20mil lidi a zrovna vrcholily velke cistky, pri kterych komunisti povrazdili minimalne 3/4 milionu svych spoluobcanu
   – Zapad behem ww2 s nacistickym nemeckem nespolupracoval v hospodarske ani vojenske oblasti narozdil od CCCP, ktery nacisticke nemecko zasoboval obilim, ropou a nerostnymi surovinami
   – hlavni chyba Zapadu byla, ze chtel udrzet mir. to CCCP to vubec neresil a pohych 9dni po podpisu smluvy mezi nacistickym nemeckem a komunistickym CCCP propuka ww2
   – polsko po Velke valce vzniklo na casti uzemi, ktere od trojiho deleni na konci 18. stoleti okupovalo nemecko, rusko a rakousko-uhersko a polsku se cast techto uzemi vratilo.
   – vrazdeni polaku v katyni sovetskymi komunisty priznal po pulstoleti nejen gorbacov, ale nasledne i jelcin, putin a medvedev a vsichni se za to omlouvali
   – souhlasim, ze rusko oslavuje pouze velkou vlasteneckou a ty 2 roky predtim, kdy spolupracovali s nacistickym nemeckem, jakoby neexistovaly

   – shrnuto a podtrzeno: komunisti z CCCP proti duchu versailske smlouvy umoznili mezivalecnemu nemecku rozvoj ve vojenske oblasti uz od roku 1922 a o 17 let pozdeji s nim rozpoutali svetovou valku

 2. Socha Koněv napsal:

  Nesouhlasím ani z jednou stranou daného sporu a doufám ,že se obyčejní lide Českého národa nenechají vyprovokovat ani jednou stranou téže mince k nákym horším věcem než je stěhování soch…

  • SOCHA KONEVA napsal:

   Nu kazdy muzem mit nejaky nazor !!Pravdou je a to je vic nez jasne ze at kdokoliv tu v Cechach padl za nasi svobodu -zapadni – ci vychodni vojaci si zaslouzi mou hlubokou uctu !! A tent stavajici stav odstranovani soch byt jakychkoliv je vzdy kontraproduktivni a hnedka se ukazi ruzni takespoluobcani jak jsou na tom s hystorii na konci valky !! Meli by se vratit do skoly !!! Padlo jich tu skutecne hodne a samozrejme pomohli nejakou merou i Vlasovci ale hlavni GRO tahli rusove !!Tak proc ta hysterie a proc si v tichosti nepripomenout frajery co nam tuto svobodu vybojovali !!!!

   • skeptik napsal:

    Padlí sovětští vojáci u nás pomníky mají, mají jich dost, a nikdo proti těmto pomníkům nic nemá. Jde však o to, proč má mít pomník právě a konkrétně sám Koněv, který nejen že se svými vojáky nepadl, ale podílel se po válce na potlačení maďarského povstání a příprav na okupaci Československa. Odpověď na tuto otázku jsem se od žádného ze zde diskutujících ruských trollů nedozvěděl.

    • Jenda napsal:

     A ani nedozvíte. Ruský troll tu není od toho, aby Vám dával nějaké odpovědi. Ruský troll je zde pro to, aby pomáhal v hybridní válce, rozděloval společnost a destabilizoval politickou situaci.

   • Jaroslav napsal:

    Mám pocit že češi jsou mistři jak v přejmenovávání ulic tak stavění a bourání soch.

 3. Dušan napsal:

  § 356Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod
  (1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

  (2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1.

  (3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,
  a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo

  b) účastní-li se aktivně takovým činem činnosti skupiny, organizace nebo sdružení, které hlásá diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou, třídní, náboženskou nebo jinou nenávist.

  • vala napsal:

   Tohle k  zatčení Koláře stačí , podněcoval k nenávisti proti Rusku a sovětským vojákům !

  • Vlad napsal:

   Přesně to dělají naše média a novináři už 30 let. Podněcují lidi k nenávisti proti komunistům a Rusku, k prezidentu Zemanovi atp.

  • Mgr. Josef Orel napsal:

   Rozhodně souhlasím a rád bych věděl, zda orgány činné v trestním řízení již zahájily patřičné kroky k vyšetření a potrestání autorů výhrůžek.

  • Dušan napsal:

   Dušan- máte na mysli, že je trestná nenávist vůči Rusku. Němcům jsme ty hrůzy odpustili a Rusům ne?

   • vala napsal:

    Rusové tu provedli jaké hrůzy , také povraždili 360 tisíc lidí ? Díky Rusům vůbec naše republika existuje !

  • Lubomír Šístek napsal:

   Na tomto základě se divím že policie nekoná když na mítinku pana Zemana byla schopna zajistit člověka který pouštěl písničku Marty Kubišové.

 4. Socha Koněv napsal:

  Jak je možné ,že se vubec nemluví o tom,že byl vážným a zbabělým zpusobem porušen zákon ve vyjímečném stavu se stěhovala socha pro zlost,přitom přece platí zákon o nevycházení,jen do práce ,nebo k zajištění zakladních potřeb.Porušování zákona o pohybu platí i pro radní Prahy 6,nebo snad né? A to pod pokutou až 3 miliony Kč.Ryba smrdí od hlavy a pokud poruší zákon osoba ,která má jít navíc příkladem a zastupuje státní správu jako je Kolář,tak pro něho by měla platit horní hranice trestu porušování vyjímečneho stavu v dobe pandémie..a to je pokuta až 3miliony.Pak by z něho byl taky ten skrachovalec,kteréžto slovo tady ráda používá jedna strana sporu k urážení lidi v dluzích a o těch systémech dluhu,máme svuj názor že…

  • Anofertí zmar napsal:

   Tak podle vašeho vlastního názoru by to měli schytat všichni, kteří se tak krásně zvěčnili zde

   https://hlidacipes.org/hradni-kancler-bez-proverky-zaveli-a-ministri-panackuji-vcetne-tech-z-vnitra-a-spravedlnosti/

  • PT napsal:

   Poruseni zakona? Asi vam nekdo zatajil, ze radni je zamestnani. Z tohohle hovna bic neupletete.

  • Zkuste něco lepšího, to byl výkon práce. Zastupitelstvo to schválilo, teď to jen provedli. Naopak ušetřili peníze daňovým poplatníkům , nemuselo tam být tolik policistů kvůli kvičení proruských trotlů.

  • Jiří napsal:

   Ale vždyť to byla vykonaná práce na základě rozhodnutí zastupitelstva. Co je na tom protizákonného? 🙂

  • Ornyl napsal:

   Zapomínáte, že se nejednalo o akci občanů, ale městké části, která si na to najala firmu nebo to provedly jejich technické služby. A v tom je dost podstatný rozdíl. Kromě toho, mayslím že zastupteslvo dalo nějaký termín a ten chtěli dodržet, aby se to nemuselo znovu projednávat. Nakonec by to ani nyní nešlo..

  • cobi napsal:

   Ti co tu sochu odváželi, byli všichni v práci. Souhlas s Dušanem v době nouzového stavu jsou možná i sazby vyšší.

  • Frend napsal:

   A to jako si radní oblíkli montérky a rukavice a šli stěhovat sochu za přítomnosti rautu? Nebo to dělali fachmeni, kteří byli v práci a tudíž žádný zákon o nevycházení neporušili, jelikož jejich cesta byla nezbytná k výkonu zaměstnání? Udělejte si v tom nejdřív pořádek.

  • PetrP napsal:

   To jen dokazuje zoufalství TOP09, Nezávislých a starostů, KDU a dalších ubožáků

  • apsik napsal:

   Oni nic neporušili, stejně jako vy nebo já chodí do práce a tam rozhodují o obci.
   Tak i lidé kteří stěhovali sochu byli v práci, takže se nemůže mluvit o porušení zákona
   Toto Vaše mylné tvrzení by ve Vašem případě porušoval každý představitel státní správy včetně prezidenta.

  • Vlastik napsal:

   Tak hlavně že už Koněv konečně zmizel

  • posel napsal:

   Tohle napište i Zemanovi a jeho soudruhum, kteří spolu obedvali v Lanech v době zakazu.Někdo může vše, že.
   Ale odstranění vraha Koneva se konala venku.
   Děkuji všem akterum kdo se postarali o jeho svržení.

  • Zojka napsal:

   Tož socho, kde jste přišel k tomu, že sochu stěhovali osobně radní? 🙂 O odstranění sochy rozhodla Praha 6. Stěhováci, kteří sochu odstranili, pracovali na splnění zakázky úplně stejně, jako opravář, který u nás na mou objednávku dnes dopoledne spravoval výtah. Ani stěhováci, ani já, ani radní Prahy 6, ba dokonce ani onen opravář jsme zákon neporušili – naopak jsme ho uctili tím, že jsme plnili své pracovní úkoly. Například pracovní úkol vyplývající z rozhodnutí samosprávy o odstranění sochy…

  • Matrix napsal:

   Do práce se nesmí chodit? Copak nám spadlo na hlavičku?

  • Jaromír napsal:

   Tak snad ti dělníci pracovali, to znamená, že nic neporušili. A nebo by jste trestal snad sochu Koněva, že cestuje bez roušky? :)) Ani v padesátých letech nedělali soudruzi takové cavyky, když odpalovali tu frontu na maso, v čele se Stalinem. Jedna kolaborantská socha a někteří by kvůli ni za vyhrožování smrtí, chtěli jít i do chládku. Já doufám, že půjdou, toto už přesahuje všechny meze.

  • Georg napsal:

   Myslím,že radnice odsunutí sochy zadala firmě;která to provedla v rámci své pracovní činnosti. Takže pokuta v tomto případě není na místě. Každopádně tyto tzv.vlastenci zmiňovaný v článku, se tedy měli o sochu Koněva postarat v době,kdy mnohokrát nějací vandalové sochu znehodnocovali barvami,různými přívěsky apod. Radnice vynaložila opakovaně velkou část finančních prostředků na odstranění těchto trestných skutků. Mohli s radnici podepsat smlouvu o údržbě sochy. Rad bych viděl,jak chodí drhnout barvu apod.

  • Jiří napsal:

   Je smutné, že ta socha člověka, který ve svém životě udělal víc zlého než dobrého, nebyla odstraněná už dávno.

   • vala napsal:

    Co udělal zlého ? Díky Koněvovi a ostatním ruským vojákům tu vůbec jste !

    • Dušan napsal:

     Přidejte Valo ještě Amiky a Anglány. Bez spojenců by bylo slavné SSSR v rici.

  • Socha Stalin napsal:

   Ruští soudruzi by si měli v první řadě podat naše soudruhy, kteří kdysi odpálili sochu nejvyššího osvoboditele, supersoudruha generalissima Stalina, a to tak, že dynamitem…

   • vala napsal:

    Jenže to bylo se souhlasem Ruska !

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Stalin byl Gruzínec (Josif Vissarionovič Džugašvili (gruzínsky: იოსებ ბესარიონის ძე ჯუღაშვილი [Ioseb Besarionis dze Džugašvili], rusky: zvuk Иосиф Виссарионович Джугашвили, 18. prosince 1878 Gori, Gruzie).

  • Koněv napsal:

   Správně jednoduchý soudruhu.
   Socha Koněva byla ublížena na zdraví a ohrožena na životě. Stěhováky je třeba alespoň pranýřovat na nástěnce, když je nelze zastřelit. Pokud jde o omezení vycházení, bylo odstraňování sochy výkonem zaměstnání, takže k žádnému porušování nedošlo ani ze strany komunálních politiků, kteří mají výjimku k vykonávání mandátu. Věřím, že kdyby přestali jezdit popeláři a váš příbytek byl zavalen odpadky, taky byste nebyl spokojen….
   Tak si to konečně srovnej v šišce ty Koněve !!!

  • On je vyhlášen výjimečný stav? napsal:

   O odstranění sochy bylo demokratickým hlasováním rozhodnuto dávno před vyhlášením mimořádných opatření. Všichni tedy dělali jen svoji práci. Radní nasmlouvali spediční firmu, která nemohla šponovat cenu. radní zkontrolovali splnění podmínek. A bolševický zločinec zmizel.

  • Koněv byl vrah a jeho sochu měli roztavit a udlat z ní brinzovžčuráky napsal:

   Ty Koněve !!!

  • JS65 napsal:

   Vždyť to byla záslužná práce odstranit toho vojensky i lidsky podřadného maršála.Uvolní se tím místo pro pomník pro všechny ty mladý kluky co doopravdy riskovali svoje životy a zdraví za naši svobodu.

  • Eddan napsal:

   Na odstranění bronzového panáka, jehož předloha „tlačil Němce až do Rajchu“, stačili čtyři lidé – jeden jeřábník, dva vazači a jeden řidič, přičemž jeden vazač a šofér byla jedna a táž osoba, což se v jazyce tajemníků a sekretářek už od dob soudruha krásného Antonína označuje jako tzv. kumulovaná funkce.
   Všichni zúčastnění byli vybaveni sadou roušek, pracovníci ve funkcích jeřábník a kumulovaný vazač-šofér svou práci vykonávali v prosklených kabinách. které byly před a po výkonu desinfikovány profouknutím ozónovým vzduchem s přísadou chloru a fialkovou vůní.
   Tolik k vámi požadovanému postupu „art lege“.

  • ANO bude hůř napsal:

   A co sedánek u klobásy na hradě, to ti nevadí ? Stejný metr pro všechny ty případe.

  • Jaromír napsal:

   Pro jakou zlost? Že jste blázen a rozčiluje Vás legitimní a zákonné jednání radnice, za to přeci nikdo nemůže. Přestaňte se rozčiloval, jinak bude o jednoho proruského trolla méně a to by nás hodně mrzelo. Radnice na Praze 6, řádně odhlasovala přemístění sochy a firma byla pověřena prací. Tudíž nikdo neporušil žádný zákon. Zákon porušují ti, co vyhrožují ruským fašistickým režimem, občanům ČR. Máme i na toto zákony a já doufám, že tady nepadne kosa na kámen. Už je to opravdu potřeba, protože ta nenávist stále stoupá a kdo tady provokuje, jsou jenom kolaborantské proruské skupiny, pátá kolona Putinovského fašistického režimu. Možná by právě v době koronavirové epidemie, bylo možné toto trestat přísněji. Ne podmínkou, ale trestem odnětí svobody. Podněcování k nenávisti, je v každé zemi trestné.

 5. Dušan napsal:

  Pokud se občan České republiky necítí dobře ve své zemi, může přece svobodně zažádat o Ruské občanství a odstěhovat se natrvalo do své zaslíbené země. Přece nikdo ho v Česku násilím nedrží!

  • ales napsal:

   Ještě bych jim pomoh se stěhováním do vagónu, co by s nima vyrazil na východ. Zas by tady bylo o kousek líp.

  • C.K. napsal:

   presne tak Bratre ,
   je mi na bliti z tech kolaborantu , ale to uz rikaval muj Praded coby Legionar , Dedecek coby predstavitel Ceskeho nebolsevickeho odboje , a koneckoncu Tata za Komaru ,,,,,

  • kolaboranti napsal:

   vlastenec vi snad že jsme češí ne rusi nebo němci , rus do ruska němec do německa !!!!!!

  • Kauza Koněv napsal:

   Nevím, jestli se vy chcete stěhovat do Ruska, Ameriky nebo do jiné země, ale třeba já určitě ne. To ale neznamená, že když někdo – např. pan Novotný, řeporyjský starosta -breptá do mikrofonu hlouposti a účelové lži, tak mám držet hubu, a neříct svůj názor. A přez spornou historickou úlohu je mi socha Koněva v Praze milejší, než pozice pana Novotného na řeporyjské radnici- člověk, který se chová při TV přenosu tak, jako on, nebo který dokonce vytáhne mačetu v přítomnosti novinářů, ten by si snad zasloužil pozonost psychiatra a ne médií,

  • má osobní reakce na uvedené blití zde na vebu napsal:

   a ani zde nikdo nikoho nedrží pokud ho to táhne do fašistického Západu, má otevřené dveře a může odejít ihned, sem rozhodně nepatří, a to se týká všech co západu lezou do řiti jako doslova řitní horolezci –to je nás nedůstojné všech , máme svou historii a vždy to byl fašistický Západ co nám podtrhl nohy ne východ ti byli stejné oběti jako my, nu dobře, že se staré pořádky nevrátí a všichni ti co nyní mají pomýlené vědomí se budou muset kát sami před sebou , svou slepotou a tupostí ..

   • skeptik napsal:

    Citát od profesora a kněze Tomáše Halíka, s kterým se plně ztotožňuji: Že Východ není alternativa, to už poznali Havlíček, pak Masaryk a Rádl. Nesnáším zápecnický nacionalismus a zatuchlý provincionalismus. Do sebe uzavřené jednobarevné společnosti degenerují.

  • Tak teda z mého pohledu Mirek napsal:

   Jojo, Dušane….
   Selský rozum mi velí že žádný smrtelník není jen černý nebo bílý a to ani maršál Ivan Stěpanovič Koněv.
   Beze sporu ovlivnil životy našich poválečných rodičů a to tak, že ledaskterý bourač soch by v současnosti ani neexistoval.
   Proto jsem vděčný za jeho schopnosti a oběti sovětských padlých vojáků, socha je symbol pro konkrétní historickou osobu a konkrétní historickou dobu ve které bylo Čechům sakra zle.

   • Jaroslav napsal:

    Češi jsou divný národ.Napřed z velkou slávou staví sochy a pak je zase bourají .To nemluvím o věčném přejmenováváním ulic.

  • Petr napsal:

   Naprosto s vámi souhlasím!

  • Obcan napsal:

   Ano, trest jak popsan vyse a nebo vystehovani. Ja myslim ze tihle panove a damy by meli poznat na vlastni kuzi jak se v Rusku zije

  • Jaromír napsal:

   Tito kolaboranti si myslí, že mají právo kolaborovat s ruským nacistickým režimem. Je třeba se vážně zamyslet, tedy prokuratura by se měli vážně zamyslet, protože v souvislosti s vraždami fašistického ruského režimu, třeba v Anglii, musíme výzvy těchto kolaborantských trollů, brát velice vážně a prokurátoři o to více. Myslím si, že se jim už povolilo příliš a jestli tu nechceme mít pomalu občanskou válku a nebo nějaké bojůvky, policie a prokuratura prostě musí zakročit.

  • Dušan napsal:

   Dušan – a zrovna tak se mohou někteří odstěhovat do Německa..

  • SSSR napsal:

   Naprostá pravda !!!

  • Maty napsal:

   Jenže nejspíš nikdo z těch Ruskodiktátorských vlezdoprdeků v Rusku nikdy nebyl! Jinak by nemohli nic takového blábolit za předpokladu, že mají všech pět pohromadě. Z čehož vyplývá že jsou pomatení nebo jinak motivovaní. A o to větší pozor bychom si na ně měli dát. JSOU EXTRÉMĚ NEBEZPEČNÍ. Nečekat, až někde zaškodí a při první příležitosti je poslat bez otálení do chládku. A hlavně na ně stále ukazovat a upozorňovat na to že jsou nebezpeční.

  • Vilém napsal:

   Nejsem zastáncem ani jedné, ani druhé strany. Nicméně si dovolím uvést hypotetický příklad, kdy Vy budete můj soused a budete mne ohrožovat nebo znepříjemňovat mi život svým jednáním přesně na hraně zákona (viz pravomoci PČR, která může zasáhnout až po skutku) . Tedy se nebudu ve své zemi cítit bezpečně a mám se odstěhovat? To snad nemyslíte vážně. To co uvádíte je čirá demagogie, vyplývající z pocitu nadřazenosti tzv. lepšolidí. Jen připomenu, že tento pocit se vyskytuje ve většině těch…ismů. Takže se nad tím zamyslete.

 6. Petr Kaminsky napsal:

  Tenhle priklon k Rusku/Rusum tady nebyl vzdycky. Zacalo to nekdy v polovine 19. stoleti. Nacionalisti (autori narodniho obrozeni) patrne hledali protivahu k Nemcum, kteri byli do te doby skoro 1000 let nasimi bratry v dejinach. Pak to vyuzili komuniste pred koncem 2. sv. valky. Nasledovalo 40 let vymyvani mozku bolsevickym vykladem dejin. Nevim, jestli ti dnesni pobloudilci jsou jeste generace, ktera zazila budovani komnunismu, nebo spis Ruskem placena propagandisticka stafaz. Kdyz se vam to Rusko tak libi, proc se tam neodstehujete a neprestanete tady otravovat vzduch? Je skoro neuveritelne, jak par kriklounu muze ziskat takovy medialni dopad. Kolik jich vlastne je? 10? Mimochodem – co dela Policie CR? Proc nezasahne? To musi clovek podat trestni oznameni, aby se tenhle prival nenavisti zastavil?

  • ČERT napsal:

   Bez ohledu na ten současný humbuk kolem té stržené sochy Koněva a ty reakce na to (které samozřejmě neschvaluji)… Tak je pravda, že Rusko nám bylo dlouho docela, jaksi vzdálenější, ale… Zase je zajímavé, že třeba Čechy s Rusy tak nějak při jedné příležitosti ztotožnil, v souvislosti se svým současníkem ruským carem Petrem Velikým, habsburský císař Leopold I., který vládl ve druhé polovině 17. a počátkem 18.století… Jinak, ten nápadný příklon bych datoval jistě ještě o pár desítek let dřív než polovina 19.století… Tady může být zajímavé, že pokud jde o obraz Rusů mezi širšími vrstvami českého obyvatelstva, hodně ho ovlivnila střídavá přítomnost ruských vojáků u nás v průběhu napoleonských válek, cca v letech 1799-1813 (a může to být o to zajímavější právě pak i k událostem roku 1945 a zase roku 1968, že)… Tehdy se ti Rusové objevili u nás vždycky jako spojenci rakouského císaře Františka I., čili nikoliv jako naši nepřátelé…
   Že se tam taky hledala protiváha k Němcům, to bezpochyby… Ale tak, pokud hypoteticky vezmete Čecha absolutně neznalého jakéhokoliv cizího jazyka, a promluví na něj svou mateřštinou jednak Rus a jednak Němec, tak komu přece jenom spíše porozumí, co mu bude povědomější…??? Myslím, že na odpověď nemusí být člověk lingvista. Vždyť i za komunistů, ti, kteří pohrdali ruštinou, ji kolikrát třeba ani za cizí jazyk vlastně nepovažovali. Ale to zase na druhou stranu o něčem svědčí, ne…???

 7. vala napsal:

  Hlavně by to chtělo zhodnotit úlohu západních kapitalistů v podpoře Hitlera a jejich finanční podporu na vybudování Wehrmachtu ! V době uzavření paktu R+M byl už Wehrmacht dávno vybudován a za 14 dní napadl Polsko a za dalších 14 dní ho porazil ! Stalin nabízel nejdřív smlouvu Británii a Francii , ty to odmítly , proč ? Poláci uzavřeli smlouvu s Hitlerem už v roce 1934 . Proč po napadení Polska nezaútočila vojska Francie okamžitě na Německo , bylo by po válce ! Proč západ nechal Hitlerem obsadit Porýní ? Co Mnichovská dohoda ? Pokud by Hitler v Rusku zvítězil , tak by žádná druhá fronta nebyla , němečtí kapitalisti by se dohodli se západními a Češi by v lepším případě otročili na Němce v  sibiřských dolech !

  • martin napsal:

   soudruzi z CCCP spolupracovali s nemeckem ve vojenske oblasti proti duchu versailske smlouvy uz od roku 1922 a umoznili nemecku znovu ziskat vojenskou silu tim, ze umoznili vyvoj nemeckych tanku a letadel, a vycvik nemeckych vojaku na uzemi CCCP.
   tanky a letadla byly hlavni vojenske sily behem ww2 i diky soudruhum z CCCP

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Německé bombardéry při bombardování Británie vydělávali americké Standart Oil Co. 50 amerických centů za každý litr prolétaného benzinu.
    Američani vlastnili, přes I.G.Farben 50 % akcií firem, které dodávali palivo pro Luftwaffe a to až do zrušení I.G.Farben po válce.

  • skeptik napsal:

   Stalin nabízel nejdřív smlouvu Británii a Francii , ty to odmítly , proč ? Konec citátu. Není pravda. Dezinformace a falšování historie. Žádnou jasnou a konkrétní nabídku od Stalina Británie a Francie nedostaly.

 8. Kerim napsal:

  ….musíme si uvědomit, že maršál Koněv je v sametovém slovníku zařazen jako zločinec s rukama od krve….ano dnešní sametovou rétorikou je zločinec, zločinec páchající zlé činy, zločinec, který hnal fašistické germánské Německé vrahy a vrahy co se k nim přidali z kolaborantských států….hnal tyto vrahy, hnal od Moskvy přes naší vlast až do Berlína…a cíleným velením Rudé Armády Koněv zlikvidoval germánské árijské zrůdy a nadlidi, kteří chtěli vytvořit Germánii….3 ŘÍŠI ZLA sahající od Francie až po Japonsko, přes Aljašku Kanadu …a až po Atlantik…co chtěli zcela vyvraždit židovský národ a národy slovanské, které by se nepodrobili a otrocky nepracovali pro světové árijské čistokrevné hitlerovské VRAHY Třetí říše….a díky zločincům jako byl Koněv a jeho Rudá Armáda jsme byli osvobozeni od architektů gestapáckého fašistického ZLA, od plynových komor, pojízdných plynových aut smrti, od neustále padajících Gilotin v sídle gestapa v pražském Petschkově paláci….od koncentračních továren….od holocaustu….od vyhlazení….od konečného řešení a proto pryč s Koněvem….a proto buďme sametový a světový a nejlépe dramaticky světový…že
  ….no zkrátka Koněv má na rukou krev odstranit a basta

 9. ČR by se měla omluvit Ruské federaci, ruskému lidu a rodině Maršála Koněva. napsal:

  Je to ostuda pro celou ČR a naše občany, že dovolíme odstranit památku takového významu. ČR by se měla sama omluvit RUSKÉ FEDERACI a rodině maršála Koněva. Jako občan ČR s tímto odstraněním nesouhlasím a pokorně by ČR měla s hlubokou omluvou navrátit Maršála Koněva zpět na místo. Pro ČR je to čest mít na svém území pomníky a památky takového významu. Je velmi důležité si pamatovat dějiny bez ohledu na politiku. Mělo by to být trestné i u nás, aby si toto už nikdy a nikdo nemohl dovolit. Mějme prosím úctu ke všem vojákům, kteří v této válce bojovali proti fašismu. Měli bychom mít hrdost a úctu sami k sobě. Maršál Koněv si zaslouží úctu a pokoru a totéž i všichni vojáci, kteří osvobodili celou evropu. Mé názory nesouvisí s politikou, ale se slušnosti, lidskosti a důstojnosti člověka a národa. Děkuji. Petr.

  • Jiří Soukup napsal:

   Je vidět, že jste to vubec nepochopil. Kolář tím nevyjadřuje neúctu k Sovětům, ale neúctu ke Koněvovi. Za co bychom se Rusům měli omlouvat? Omluvili se snad oni nám za to, že se u nás na 40 let usadili, prakticky zastavili vývoj této země a udělali si z nás kolonii? Copak nechápete, že žádná země nemá právo vměšovat se do záležitostí suveréního státu? Vždyť je to ostudné o ponižující, jak se k nám chovají, jako by tu stále měli nějaký vliv. A Vy tohle chování schvalujete? Potom nemáte jako člověk žádnou hodnotu. Jste Čech, nebo Rus?

 10. Socha Koněv napsal:

  nu, Dušane, je hezké, žes citoval § 356 trestního zákona, pouze to má jeden problém, že vůbec nechápeš to, že se to týká přesně těch, co sundali sochu. Lijí tady lejna po lidech, kteří vědí, že na území Československa leží kosti 144 000 sovětských vojáků všech národností a v souvislosti s osvobozováním Československa umřelo na různá zranění (v příčinné souvislosti s těmito zraněními 513 000 sovětských vojáků. P.Hřib a ani p.Kolář neosvobozovali Československo, což chápu vzhledem k jejich věku a bezmezné nafoukanosti a jejich předkové jistě nehajlovali v r.1942 na Václaváku během panychidy za Heydricha (alespoň tedy doufám). Čili ti Dušanové, Hřibové, Kolářovi starší i mladší tady haní rasu, národ a přesvědčení – Rusy. A nakonec fraška: na výročí útoku na Polsku nebyl pozván Putin právě s oddůvodněním, že Rusové mohou za německý útok, ale neprost logicky tam byli zastoupeni oficiality z Německa, vnuci těch, kteří Polsko napadli. Ci ty na to, Dušane, hledáš v tom logiku?

 11. skeptik napsal:

  Za nenošení roušky hrozí pokuta. Dobře, a za výhrůžky zabitím, únosem do cizího státu a popravou nehrozí nic? Na počínání popsané v článku přece existují zákony. Jak to, že policie, státní zastupitelství a soudy v tomto případě nekonají?

 12. Ornyl napsal:

  Jeden lepší jak druhý „Inteligenti“. Je celkem jasné, že to dělají pro peníze, aby snížili své dluhy. Už jen to, že je mají tak velké svědčí o tom, že toho v hlavně moc nemají…

 13. Pozorovatel Jan napsal:

  Zábavný článek. …..“čeští zkrachovalci“ , píše se .. to známe, zaznělo to na antichartě a psaly to noviny v roce 1977. Tam k tomu byli ještě „samozvanci“..

 14. employee napsal:

  boha jeho Kefalín ! keby inych problemov něbolo…

 15. Bože napsal:

  Tady je ale poťapanců 😀

 16. výklad zákona napsal:

  Dušane, ten Váš výklad by se dal použít na obě strany. Když chcete něco vykládat veřejnosti, a poučovat jí ve výkladu zákona, tak byste se předně měl zamyslet nad ustanoveními §§ 5 odst. 1 písm. c ) , 5 odst. 2 písm. c ), zák. č. 122/2004 Sb., a to prosím, nejsem ani při Vás, ani při jiné straně. Jenom to chce trochu objektivity. S přáním hezkého dne všem.

 17. C.K. napsal:

  Lidi zacnete myslet uz konecne myslet hlavami ,vzdyt jedine dobre ze toho Dedka soupli do muzea , a strasne se divim kolik se U nas najde kolaborantu ale co uz Cechacci udavalali za Hitlera za Bolsevika a ted to vypada ze I v soucasne dobe ,,,
  Takze NaStraz!!!

 18. Aktivity slavných pražských radních napsal:

  Myslím si, že tato „kauza“ nevyústí v nic jiného, než k odsuzujícím vyjádřením pro obě radikální protichůdné názorové strany. I když se dá pochopit ostrý nesouhlas s úlohou Koněva při akci v Maďarsku, tak zrovna tak nelza popří jeho kladná role při osvobozování Československa Lidé typu Novotného a Hřiba jsou pouze narcisové, kteří jsou pro své názory a svoje zviditelnění udělat cokoli, co je dostane na stránky novin či na TV obrazovky, ať už způsobí škody materiální nebo mezilidské. Je mik opravdu líto, že takovéto “ osobnosti “ mají pozornost médií, protože to jim pomáhá růst ve vlastních očích a vymýšlení dalších ubohých akcí

 19. Tom napsal:

  Nemohu souhlasit s čímkoliv podobným. Na druhou stranu a ať mi nadává kdo chce, tak na tom faktu nic nezmění, že pokud by nebylo tehdejšího SSSR, možná bychom neměli o čem teď mnozí diskutovat. Koukněte do zrcadla a sami zhodnoťte zda odpovídáte árijské rase. No, podle Prymuly jsme, už nevím z jaké části germánská rasa. Asi možná proto se dodnes nemůžeme srovnat s 68 rokem, kdy byly věci trochu jinak, než se vyučují( neobhajuji ten čin sovětů), ale němcům bez problémů jejich okupaci, okrajování země, vraždění a genocidu cca 360000 Čechů snadno odpouštíme. Vlastně to tak bylo pořád. Za totáče jsme šťastní jezdili do NDR kupovat záclony a mixery a čvachtat se v ledovém Baltu. NSR a jejich přijíždivším turistům hlavně do Prahy se skákalo do zadnice. A mnozí tam prchali. Dnes se s nimi břatříčkujeme v jednom rybníku EU a ponechat jednu sochu generála, který představoval armádu co tu nechala na našem území 144000 mrtvých za naše mnohdy kolaborantské zadnice, kdy se spousta Čechů praktikovala spolupráci s gestapem a Hitlerovským německem vůbec, tak nechat tu sochu lidem co na to nezapoměli…na osvobození od hrůzovlády. Demokraticky byla odstraněna jen pro určitou skupinu co za všechny rozhodla, že je to správné, či dokonce spravedlivé. No, nevím. Ale jak myslí. Člověk si paradoxně zvyká na větší zhovadilosti. A nejsem žádný Komouš. Ti mě a mé rodině škodili a taky jsem si zvykl, že teď více, než kdy jindy opět řídí stát různí estébáci a kabátníci. Svoboda ne? Takže v poho. Radujme se ze všech událostí co nás přímo nezabijou. A fakt to lidi neberte ve zlém. Každý má svůj náhled a mě nevadí ten váš.

  • Jiří Soukup napsal:

   Jenže s tou sochou se nic nestane, jen bude umístěna do muzea. Nechápu, proč to u lidí budí takové vášně. Na člověku, jakým byl Koněv není co uctívat. Byl to zapálený komunista oddaný svému režimu, který donášel na své nadřízené ( Žukov). Navíc, velmi špatný velitel, i stratég. Opravdu bych se nechlubil tím, že Rudá armáda přišla pod jeho velením, jen na českém území o 140 tisíc mužů, fiasko, které předvedl u Vjazmy v 41 roce ho téměř stálo život, ani jeho další operace se moc nevyvedly. Známý je např. Korsuň-Ševčenkovský kotel, kde obklíčil 55 tisíc Němců a jejich spojenců, ale 35 – 40 tisícům se podařilo uniknout. Ztráty Němců a počty zajatců pak uměle navyšoval ( až čtyřnásobně, kompenzoval si tam ztráty vlastní), aby nevypadal před Stalinem za hlupáka. Vždyť ani neměl pro svůj post žádné vzdělání. Jak se mohl měřit s pruskými generály wehrmachtu?

 20. Frend napsal:

  Doba se mění a sochy se prostě časem odstraňují stejně jako budovy a osobnosti. Nevidím nic závadného na přestěhování sochy na jiné místo či do muzea. Památník zneuctěn nebyl a státní symbol to taky není. A vměšování Ruska do našich věcí se mi nelíbí. Vždyť nebýt Pepu, tak si Áďa nic nedovolil. Tak jakýpak copak. Je nutné se dějinám postavit čelem jako němci a ne si mazat med kolem huby.

 21. *** napsal:

  Lež a nenávist podle VH to je vaše bible..

 22. otacon70 napsal:

  Myslím, že Wehrmacht osvobodil v roce 1941 také spoustu sovětských koncentráků a věznic NKVD. Vzhledem k tomu. že komunismus je všeobecně považován za největší zlo 20.století, bylo by přípustné, aby generálové Wehrmachtu a SS měli na takových místech své sochy?

  • ČERT napsal:

   Ano, věznice NKVD určitě… Vězni byli před německým postupem, pokud nebyli evakuováni, rovnou stříleni. V jednom televizním dokumentu jeden německý veterán toho tažení z roku 1941 vzpomínal, jak na jednom takovém místě postupující Němci narazili na mnoho mrtvých vězňů, postřílených krátce předtím NKVD. A dodal: „A tohle byla přesně taková válka, jakou jsme chtěli.“
   Smysl je asi jasný – dokázat, že ten německý vpád do SSSR byl vlastně „spravedlivou válkou“ proti sovětské tyranii. Tak ale, vzhledem k řadě jiných (a základních) okolností, přece jen si myslím, že to byla spíš ta sovětská strana, komu vedení nějaké „spravedlivé války“ můžeme přisoudit…

 23. Bery napsal:

  Já bych sice tu sochu neodstraňoval, ale určitě bych tam nechal tabulky s pravdivým popisem co to bylo za panáčka, aby všichni věděli. Nicméně všem rudejm švábům, kteří to nemůžou rozdejchat a nechali by své spoluobčany nejraději postřílet, bych nakopal do prdele a vypakoval je do Ruska ať táhnou za svými vzory když jim to tak vadí. A bez možnosti návratu. Bolševici všech zemí, vyližte si prdele.

 24. Obvinit z vlastizrady tyto komunistické posluhovače napsal:

  Dotyčné proruské kolaboranty a vlastizrádce rovnou zavřít! Jak je možné, že je toto legální?

 25. Jasný signál pro orgány činné v trestním řízení napsal:

  Pevně doufám, že BIS/PČR situaci monitorují a budou v rámci svých kompetencí konat. Citované osoby je potřeba hnát k odpovědnosti.

 26. PK napsal:

  Už jsou ti „poruštěnci“ s tou sochou Koněva trapní. Tenhle „hrdina“ do Prahy dorazil až poté, kdy bylo dobojováno, v Praze padlo v boji (nikoliv na chlastačku, dopravní nehody a nepostřílelo se navzájem) celých cca 30 (slovy třicet) rudoarmějců a ztratili celý jeden tank (sakra, to byla řež). Kdyby přijeli o hodinu později, tak by ani o ten tank nepřišli, protože ten „panzerjager“ co ho odstřelil na Klárově by už byl pryč (byl to zadní voj poslední ústupové německé kolony – poslední jednotka SS kapitulovala 9. května ve 3:00 ráno do rukou poručíka československé, nikoliv sovětské, armády. Prakticky celá německá posádka Prahy už byla 9. května buďto v americkém zajetí, nebo někde na silnicích mezi Berounem a Rokycany. Na sochu Koněva se nevztahují ženevské konvence o ochraně a péči o válečné hroby (kteréžto konvence SSSR před WWII na rozdíl od ČSR či Německa osobou Stalina nepodepsal), je to pouze vzpupná připomínka okupace ČSSR Sovětským svazem po válce a zejména po roce 1968. Ta socha patří do muzea jako memento diktatury a na náměstí ať je pomník obyčejným vojákům, nebo spíš zbytečným obětem povstání z roku 1945, protože ty být nemuseli. US Army byla 2 hodiny jízdy od Prahy a její průzkumné skupiny dokonce až východně od Hradce Králové a to už někdy 6. 5. Němci nechtěli nic jiného (alespoň drtivá většina z nich včetně maršála Schoernera), než odpochodovat do amerického zajetí. Všechna ta krev prolitá v Praze i jinde padá na hlavy komunistů ať našich (kteří jim lezli do zadku), tak sovětských, kteří to v čele se Stalinem zorganizovali.

  • vala napsal:

   Proč už ta pražská revoluce nebyla třeba 5.května 1942 , když jsme k tomu nikoho nepotřebovali ?

 27. frhk napsal:

  Pro rozumné lidi by mělo být varováním, že většina těchto kydů proti EU/NATO a demokracii je prezentována jedním či dvěma anonymními kremloboty schovávajícími se za desítky falešných profilů .
  Není divu, že kremlobotům, rudým švábům a lůze obecně v žaludku leží Havel, Listopad, kapitalismus i parlamentní demokracie. … „Moralistům“ budujícím celý život socialismus, „ovčanům“ ještě před pár lety pochodujícím s mávátky pod tribunami se srpem a kladivem a vytvářejícím stafáž komunistickému režimu, resp. voličům kremelského poskoka Ovara (do presidentského křesla zvoleného s popodporu KSČM), estébáckého ex-agenta Bureše (s estébáckou a komunistickou kamaraillou za zády), oportunistického prognostika Ješity a stalinistické třešničkářské bandy najednou vadí „diktát Bruselu“ a „ohrožené tradiční hodnoty“.

  Tristní jsou ony níže uvedené zlomyslné poznámky rudých švábů, potažmo někdejších kolaborantů (schopných přežít za jakéhokoliv režimu) a jejich potomků, bezpáteřních trollů, pošklebujících se lidem, jimž není lhostejný morální úpadek a směřování ke kleptokratickému režimu a la ruská opričnina.
  Přirovnávat demonstrace proti Babišovi k řádění lůzy v Únoru 48 je typickou ukázkou bolševické demagogie, nejen proto, že si demonstranti nechtějí vynutit pád vlády a změnu režimu, nýbrž odchod jednoho konkrétního zprofanovaného „politika“, který nám dělá ostudu po celém civilizovaném světě!
  Na rozdíl od okolností Února 1948 (kdy politické struktury ČSR byly již od Košického vlád. programu infiltrované / prošpikované v Rusku vyškolenými propagandisty, profesionálními revolucionáři a agenty NKVD, a demokratické síly nebyly schopny vzdorovat mafiánsko-konspirativním strukturám bolševického podzemí politickými prostředky). Zde demokratická opozice nehrozí vyzbrojováním lumpenproletariátu, neorganizuje bojůvky k rozhánění provládních aktivistů, vládním představitelům a politikům nechodí balíčkové bomby, nekonají se pochody ozbrojených „dělníků“ pod okny parlamentu (jimiž tehdy dávalo komunistické vedení najevo, že „pokud to nepůjde po dobrém, mohou přistoupit i k bolševickým metodám“), jako v předvečer Února… bohužel, dnes není lůza v ulicích, nýbrž doma v parlamentu.

  Dějiny jsou holt právě o tom, že hloupá, apatická a manipulovaná většina vždy znovu sedne na lep velkohubým šaškům a stále dokola dává darebákům, šarlatánům a zlosynům možnost rozhodovat o vlastním osudu, aby si vzápětí na své představitele / vládce a politiky (a nepřízeň osudu) stěžovala. Ať je to agent Bureš jako mesiáš „kapitalismu s lidskou tváří“, ulhaný a sprostý Ovar Kazisvět nebo Filip, či užvaněný japonský Brouk Pytlík s jeho utopickou vizí okamurovské přímé demokracie (demokratury pod patronátem Kremlu).
  Vždyť ještě v r. 1986 skončily volby „jednoznačným vítězstvím“ jednotné kandidátní listiny Národní fronty, která získala do Sněmovny lidu 99,94 % hlasů …. a již 3 roky nato opět „drtivá většina národa“ zvonila klíči anebo aspoň tiše přihlížela, jak jdou do háje komouši i se svou NF! Nyní všichni někdejší „budovatelé světlých zítřků“, svazáci, meloucháři, vyžírkové, chmatáci a latentní kolaboranti, kteří doufali, že si na poslední chvíli vyzvoní klíči jakýsi hybrid švýcarského komfortu a socialistické morálky, nadávají na Havla i Listopad, jenž zklamal jejich idiotské představy o kapitalismu.
  Člověk je zřejmě jediný nepoučitelný tvor v přírodě.

  Proto jsou všichni nýmandi nadávající na kapitalismus schopni volit oligarchu-banditu, a proto jsou naši přiblblí „národovci“ odpůrci NATO/EU a obdivovateli Ruska, které nás po celá desetiletí okupovalo a je odedávna úhlavním nepřítelem Evropy – viz blog „Proč nikdo nemá rád Rusko – kromě rudých švábů“ = https://ferohrabal.blogspot.com/2019/03/proc-nikdo-nema-rad-rusko-krome-rudych.html , a nacismu, který českému národu předurčil zánik (stejně jako Marx), zatímco nenávidí Ameriku, která nám nikdy v historii nic špatného neprovedla a vždy v minulosti nám stála po boku – viz „TAJEMNÉ POZADÍ ANTIAMERIKANISMU“: http://ferohrabal.blogspot.com/2017/04/tajemne-pozadi-antiamerikanismu.html
  nebo DÍKY BOHU, ŽE SI „AMERIKA HRAJE NA SVĚTOVÉHO POLICAJTA“ – http://ferohrabal.blogspot.com/2017/04/diky-bohu-ze-si-amerika-hraje-na.html
  …. a proto jsou schopni nostalgicky vzpomínat i na normalizační reálsocialismus pod vedením Gustáva H[n]usáka a volit donekonečna bolševiky (Gottwaldovy pohrobky), kteří mají – kromě statisíců zničených životů a ožebračení národa – na svědomí i to, že dnes zoufale dobíháme státy, které kdysi na 1. čs. republiku vzhlížely kdysi jako na svůj vzor….

  Přesně definoval nedávno taktiku komunistů (ale i fašistů) s. Skála: „oslovit rozčarování, frustraci a hněv“ ….

 28. "vraždy" ???? "deportace na Sibiř" ???? napsal:

  2.světovou válku jsem nezazřil Zažil jsem ale 21.srpen 1968 a dny i roky další, kdy se v ČSSR projevovala “ nezištná a internacionální pomoc“ ze strany vojsk Varšavské smlouvy.
  Takže iniciátoři jakýchsi „výzev“ patří buď na Pankrác a nebo na uzavřené oddělení psychiatrie….

 29. míra napsal:

  Co dělají orgány činné v trestním řízení? Podněcování násilí a vyzývání k vraždám jsou trestné činy!! Jak je možné, že takoví „lidé“ nejsou pozavíráni?!

 30. pryč ze sochou napsal:

  Naší vlast osvobodili tisíce prostých vojáků,rusů,ukrajinců,rumunů,čechů,nikoliv vrah Koněv.Tisíce bývalých občanů Sovětskýho Svazu bylo odvlečeno do Gulagů,tisíce vojáků kteří viděli západ též,Viz Solženicyn.Koněv nechal rozstřílet Budapešt.Za co?.

 31. Aries napsal:

  Respekt a úctu lze stejně tak dobře získat, jako naopak ztratit. Pokud byl maršál Koněv v jedné osobě osvoboditelem i uchvatitelem, nepromíjí se špatný čin výměnou za lepší, obzvláště, pokud špatný čin přichází po dobrém. Neznám osobu, ani národ, který by ve vlastním domově, nebo na veřejných prostranstvích, strpěl pomníky těm, kdo přinesly podmanění a ztrátu svobody. Pomníky se staví z úcty, obdivu a vděčnosti. Pokud se Koněv zpronevěřil svým činům, nemůže nikdo spravedlivě očekávat obdiv a vděčnost. Naopak, zrada, kterou vpád Sovětských vojsk a vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 68 byl, musí vést, a vede k přehodnocení dřívějších vztahů. Málo se zdůrazňuje rozdíl ve vztahu k lidem, oproti vztahu k jejich politické reprezentaci. K lidem národů, bychom měli mít vždy dobrý a vstřícný vztah, ale k jejich politickým reprezentacím si musíme vyhradit přísně kritický vztah. Rusové chtějí, koneckonců, žít bez konfliktů a spokojeně stejně jako my. Takové Rusy srdečně zdravím ! Politická reprezentace Ruska ale, bohužel, na hony páchne touhou po moci a nadvládě nad jinými. Přeji Rusům, aby se jim podařilo dosáhnout skutečné demokracie a tím života bez strachu ze státní zlovůle a moci.

 32. Vlad napsal:

  Je potřeba to vzít od začátku. 30 let novináři a jiná média dehonestují Rusko a komunisty. 30let se připomíná jak jsou špatní a co zlého udělali, zejména 68-mý rok atd.
  Čt nepřipomene 15.3. smutné výročí protektorátu, kdy jsme ztratili státnost a stali se otroky Německa. Logicky se musely vytvořit dva tábory, tím se rozeštvala společnost a současné vymývání mozků dál pokračuje ve školách. Dnes se děti učí, že Hitler byl mírotvorce a bojoval proti bolševikům a komunismu.
  Teď přijde Kolář a dělá americkou zahraniční politiku konfrontace, přestože zahraniční politiku má v gesci vláda ČR.
  Není se co divit, že mnozí to chápou velmi správně, prohlédli Koláře a přejí jemu a jeho nohsledům nejtvrdší tresty. A proto jsou jejich reakce takové, jaké jsou.
  Pokud by Kolář nic špatného neprovedl, jak říká, jistě nebude mít problém zúčastnit se procesního jednání ruského soudu, kde se bude moci obhájit. Jistě to bude ve všech médiích a jeho popularita stoupne.
  Ale jak to vidím, to je jen obyčejný zbabělec a hlupák, který se na soud nedostaví.
  A s tím si rusové také poradí. Mezinárodní zatykač to vyřeší a Kolář spolu se svými radními budou mít utrum. Ani ten zamindrákovaný chlapec Petříček s tím nic neudělá. Vůbec si nedovedu představit, že by jednal s Lavrovem. To by byl Petříček pos.aný strach už v letadle.
  Takže, je dobré, že tady v ČR stále žijí lidé, kteří mají rádi Rusko a jejich občany. A je dobré, že nemlčí a jednají. Jakkoli se to zdá přehnané, jejich jednání přesně odpovídá těm 30 letům dehonestace a rozeštváváním lidí proti Rusku.
  Můj strýc byl za války vězněm v Osvětimi a byl osvobozen vojsky maršála Koněva. Proto mu asi sundali sochu, protože prohra Německa za 2. svět. války se nesmí připomínat. A o tom to je. Vrah o morálce káže, osvoboditelům se bourají sochy a stavějí se památníky nacistům. Za potlesku Top 09, Stan, Pirátů a KDU. Ods -áci mlčí, protože čekají, jak to dopadne.

  • Jiří Soukup napsal:

   Jak víte, že se ve školách učí, že Hitler byl „mírotvůrce“? Proč lžete? Nemáte ponětí o tom jak se historie na školách učí. Poučím Vás tedy. Je to letem světem, velmi rychle a neefektivně, ale převážně objektivně a nezaujatě, většinou bez emocí, někdy zcela nepřesně ( starší učitelé využívaji stále literaturu psanou v dobách SSSR, která je zkreslená, zaujatá proti Německu a západu, polopravdivá i lživá, nezmiňuje Sovětské neúspěchy, nebo se jim vyhýbá). Že by tam ale byli učitelé, kteří by obhajovali Hitlera je lež a jen to svědčí o Vašich falešných představách. Proč by se Kolář měl zúčastňovat nějakého soudu v Rusku? Co je mu po něm? Co je Rusům po tom co si děláme ve vlastní zemi? To Vy jste hlupák a tupá proruská ovečka, která by byla nejraději, kdyby zde vládl Putin. Proč by se prohra nacistickeho Německa „nesměla“ připomínat? Jste takový hlupák, že ani neznáte skutečné důvody, proč se ta socha sundavá a potřebujete si vymýšlet vlastní? Ta socha se “ nebourá“, ale přesouvá do muzea? To co jste tu napsal je jedno obrovské ruské vlezprdelství. Stydím se za Vás.

 33. ZPÁTKY NI KROK napsal:

  Já v SSSR byl…Toto jsou lidé, kteří tam patří,rád přispěji na dopravu do ASTRACHÁNĚ. MOHOU TAM STRÁVIT ZBYTEK ŽIVOTA. A oslavovat, jejich výdobytky.
  Jejich návrat bych považoval za zbytečný.“KDO CHCE KAM POMOZME MU TAM.“
  Jejich heslo-ZPÁTKY NI KROK. (BOTY)

 34. Jako dítě si pamatuji s jakou radostí byla vítána Rudá armáda,představitelem
  této armády byl maršál Koněv. Domnívám se ,že jeho socha měla zůstat
  na místě.Odvolávat se na pozdější činy jako byly maďarské události aj. bych
  nehodnotil.Voják plní rozkazy svých nadřízený.To asi pan Kolář nezná .
  Zásluhu na osvobození naší vlasti měl a podle toho bych sochu nechal na místě a zajímal bych se jako starosta Prahy 6 o stav městské části .
  Na bourání pomníků je pozdě.

 35. Fat napsal:

  Tak tihle pánové, o kterých se píše v tomhle článku, tihle pánové jsou skuteční vlastizrádci.

 36. není v tom Hřibu zavrtaný červ?Pražáci fandící jakemukoliv režimu-tragédie!

 37. Život je dražší než politický egoismus

  Může Česká republika nebo jiná země NATO a Evropské unie vyslat lékaře a specialisty do karantény v Moskvě, aby léčili nemocné v hlavním městě Moskvy? Pro mnohé se to zdá nemožné, protože po celá léta nám byly vyprávěny příběhy o toxicitě a agresi Kremlu. Západní společnost byla téměř přesvědčena, že Rusové jsou schopni humanismu – a Kreml zničil všechny tyto stereotypy.

  Dnes se během temných dnů pandemie ukázalo, že NATO a EU jsou mnohem sobečtějšíč a lhostejnější globální struktury než Rusko, Čína a Kuba – země, které jsou již dlouho obviněny z nedostatku demokracie. Nyní ruští lékaři a zdravotní sestry otevřeli polní nemocnici v italském Bergamu a od března zachraňují životy, ale kde je západní humanismus? Jak se ukázalo, politici z Bruselu hodili Itálii a Španělsko osamoceně. Veškerá laskavost evropských křesťanských demokratů stačí k financování projektu migrace lidí z Afriky a Středního východu do sjednocené Evropy.

  Itálie, v osobě premiéra Giuseppe Contiho, souhlasila s Vladimírem Putinem, že mise ruských lékařů a Moskva byla humánnější než vystrašený a sobecký Brusel. Itálie potřebovala pouze požádat o pomoc. Jen pár slov – žádná evropská byrokracie. Představte si, že Babiš žádá Rusy? Představte si, že letadla se zahraničními lékaři a zařízení nezbytná k překonání epidemie COVID-19 mohou přistát na letišti Václava Havla. Jaký je rozdíl, jaké jsou jejich pasy a občanství, odkud přišli: z Moskvy, Havany nebo Pekingu?

  31. března se prezidenti Vladimir Putin a Donald Trump dohodli na podmínkách, za nichž může Rusko poskytnout americkou pomoc v souvislosti s koronavírusy. Doslova okamžitě Moskva poslala do Ameriky letadlo se zdravotnickým vybavením, které Trump označil jako „roztomilý“. Americký vůdce uvedl, že Spojené státy, kde bylo zaregistrováno téměř 25% případů nového typu viru, rovněž dostaly pomoc od Číny a dalších zemí. „Musím říci, že jsme měli vynikající vztahy s mnoha zeměmi. Čína nám poslala něco, co bylo úžasné … Jiné země nám poslaly nějaké věci, které jsem byl velmi překvapen, radostně překvapen,“ řekl Trump na briefingu. v Bílém domě.

  Jak to všechno považujeme? Pozitivně. Jsem si jistý, že není čas hledat konspirační teorie a proměnit se v kabinistické konspirační teoretiky – alespoň v Americe. To je jen pomoc a absolutně nic víc. Není pochyb o tom, že Washington by určitě pomohl Moskvě, kdyby tam epidemiologická situace odpovídala červené úrovni lékařské a humanitární katastrofy.

  Ne všichni politici Evropské unie dosud nepochopili, že předchozí prioritní doktrinální výzvy a rizika EU se v sociální a ekonomické katastrofě, jako je zázraky, rozptýlily, že se společný svět nyní vrhá do epidemie COVID-19. Nouzový režim, zavedení přísných karanténních opatření a dokonce i zákaz vycházení, stejně jako ve válce, jsou jen polovičními opatřeními, příliš často pozdě a chaoticky.

  Dnešní životy tisíců nebo miliónů lidí jsou cennější než umělý systém globální konkurence a směrnice starých politiků, které, jak se ukázalo, se mohou v důsledku smrtícího viru rozpadnout jako dům karet. V podmínkách všeobecného chaosu a rostoucích rizik sociální a humanitární katastrofy nebyla Evropská unie sama, jak ukázaly akce Ruska, Číny a Kuby. Život je nad politikou a v dnešní nové realitě bohužel Evropská unie nemohla prokázat svou jednotu.

  Skutečnost, ve které předseda Evropské komise Ursula von der Leyen oznámil prioritu zelených technologií a zvýšení mobility Evropanů pro další dlouhodobé období fiskálního plánování EU, se změnila za měsíc – stejně jako plány, které jsme všichni sestavili na léto nebo na příští rok. Na plánu sjednocené Evropy se propuknutí nemoci v Itálii s tisíci úmrtími ukázalo jako nečekaná vyšší moc, kterou politici v Bruselu nemohli ovládnout. Vedení a obyvatelstvo Itálie vysoce oceňují pomoc Ruska a poznamenávají, že ruské představitele se jako první vrhli do středu pandemie a hledají řešení globálního problému.

  Buďme upřímní, pouze Čína, Rusko a Kuba dokázaly reagovat na nouzovou situaci v Itálii tak správně a rychle, jak se očekávalo od Evropské komise. Ukázalo se, že politika sjednocené Evropy je méně účinná. Italští specialisté spolu s organizací Doktoři bez hranic Médecins Sans Frontières se s pandemií nemohou vyrovnat. A tady je paradox – dostali podporu pouze od států, které západní propaganda v průběhu let nazývala autoritářskou. Pandemie ukázala skutečnou cenu západní demokracie…

  Realita, v níž předseda Evropské komise Ursula von der Leyen prohlásil ekologickou technologii a prioritu evropské mobility pro další dlouhodobé období fiskálního plánování EU, se během dvou měsíců úplně změnila – stejně jako plány, které jsme postavili na léto nebo na příští rok . Na plánu sjednocené Evropy se ukázalo, že pandemie coronavirus je ta nečekaná vyšší moc, kterou politici v Bruselu nemohli ovládnout. Vedení a obyvatelstvo Itálie velmi oceňují pomoc Ruska – poznamenávajíc, že Rusové byli první, kteří se vrhli do ohniště pandemie a hledali řešení globálního problému. Nyní děkuji od Bergama. Nyní Česká republika ví, na koho se obrátit kvůli spáse

 38. Proruští zrádci napsal:

  To už není legrace. Výše uvedení by měli stanout před Českým soudem a za nabádání k vraždám odsouzeni. Mezi čechy je spousta proruských zrádců, kteří jsou placeni ruskými tajnými službami. Je s podivem, že policie nic neďelá.

 39. Roman napsal:

  Češi jsou zvláštní národ. Zejména ta část, která se hlásí k proruským aktivistům.

 40. bombero napsal:

  Každý, komu je 50+ a podporuje rusa, tak není nic jiného, než kolaborant. U mladších se to nechá omluvit mládím a nedostatkem vzdělání
  Pro socha koněv- že to samé neuplatnujete u vlády a sleziny u prezidenta?a to mají platit i pracující v krámech, nebo závodech?Nebo jen nic nevíte a neznáte a jen plácáte?Nějak jsem si nevšiml, že by v této republice byl vyhlášen zákaz vycházení..

 41. Mras napsal:

  45 let absolutního bolševického tmářství některým lidem v Česku vůbec nevadí, aby si poopravili samostudiem historické povědomí a porovnali fakta, důkazy a souvislosti. Ať si myslí, co chtějí, ale ať, prosím, nementorují ty české občany, kterým lživá komunistická minulost negativně ovlivnila životy a kteří se do budoucna chtějí vyhnout bolševickým samoúčelným a hlavně imperiálním manipulacím. Komunisti celého světa by se měli stydět za to, jak ve jménu internacionálního soudružství a zvůle vraždili, ničlili a ponižovali vlastní národy.

 42. Smutné napsal:

  Ano je to špatné, domníval jsem se, že sochy odstraňovali jen Komunisté, bohužel uběhl nějaký čas a děje se to znovu. Smutné velice smutné, někteří také politici jsou nepoučitelní. Takoví lidé by opravdu neměli stát v čele, překrucováním dějin, se k ničemu nedostaneme.

 43. I negativní výroky si člověk pamazuje. napsal:

  Snad celá tahle pseudokauza se dá srovnat s Hitlerovým vyřváváním v Reichstagu,po Benešově obhajobě Československa – herr Beneš oder ich (pro neznalé pan BENEŠ NEBO JÁ.Jednat z pozice síly umí každý,ale hledat shodu a na té pracovat,to nejde každému.A nakonec socha je jen socha a ta se s hrdinstvím,které při osvobozování Rusové předvedli vůbec nedá srovnávat.

 44. Tom napsal:

  Ptám se, proč se socha Koněva odstranila až teď. To mi chce někdo namluvit, že doposud tři desítky let jsme neměli žádnou demokracii a tudíž jsme nuceni se teprve teď bránit proti diktatuře, bolševismu atd. a to nejlépe odstraněním sochy, která léta letoucí nikomu nevadila. Mimochodem, stačí se podívat k sousedům do Vídně na stalinistický pomník na Schwarzenbergplatz a to si nemyslím, že by v Rakousku vládl Stalinismus. Na druhé straně nechápu ten „tyjátr“ v souvislosti s jejím odstraněním. Nestojí to přece za to, aby se lidi na sebe hněvali kvůli nějaké soše…

 45. bum napsal:

  Zda se ze v casti naroda je to udavacstvi a patolizalske poklonkovani ruznym okupacnim silam silne zakoreneno.Jak pravil Dusan vyse, at se tam klidne odstehuji, kdyz jim je Rusko blizsi Ceska.

 46. Socialistický SSSR - přítel všech socialistů i socialistu Nemeckých - nacistů napsal:

  Socialistický Sovetsky svaz , nynejší Rusko ( které udajne se SSSR nemá nic již společného …) zahájilo druhou svetovou válku společne se svým přítelem Národne Socialistickým Nemeckem – přepadením Polska.
  Ano Nacismus neni nic jiného než zkratka dvou slov : Narodni SOCIALISMUS
  Takže svůj ke svému
  Každá zem kterou nasledne SSSR tzv ,,osvobodil,, upadla do otroctví ….jeden tyran vystřídal druhého tyrana .
  Finové se nechteli nechat osvobodit a tak se z nich stali imperialistický zaprodanci …ale ubranili se,

  A tato banda socialistu ( stejná sedí i ve vedení EU ) od konce valky hovoří o tom že bychom jim meli být …vdečni…za ,,osvobozeni,,
  Ne , ja se nijak vdečný necitim a ani nechci
  At si soudruzi z Moskvy v čele s plukovnikem KGB Putinem vezmou celou slavnou sochu svého poskoka …a…a strčí si ji do zadku
  A pro me za me – at si sbalí fidlátka a s celou svou bandou vypadnou z CR
  Vzdyt v Rusku je lepe ne ?
  Tak co tady obtežuji ?

 47. david napsal:

  Koláře poslat před Ruský koncil. Pravda a láska přece musí zvítězit, samozřejmě pokud ji pan Kolář má.

  • Jiří Soukup napsal:

   Proč? Ta socha je naše, nikoliv Ruska a je přeci naše věc, co s ní uděláme. Pokud Vám jde o Koněva, nic se s Vaším oblíbeným komunistou nestane, jen na místo náměstí bude v muzeu, kam patří.

 48. Bože napsal:

  To jako opravdu takováhle hysterie kolem sochy? To snad ne 😂😂

 49. qentity napsal:

  Argumenty pro odstranění sochy Koněva:

  „Původně uváděný důvod – osvobození Prahy 9. května 1945 – byl již dávno vyvrácen: protokol o kapitulaci německých vojsk v Praze podepsal generál Kutlvašr s gen. Toussaintem již 8. května odpoledne. Koněvova vojska tak vjížděla do Prahy již osvobozené. Koněv sám se dostal do Prahy nejspíš až na konci května.
  Maršál Koněv na podzim 1956 velel sovětským vojskům při krvavém potlačení maďarského povstání – dva a půl tisíce obětí.
  V letech 1961–62, jako velitel Skupiny sovětských vojsk v Berlíně, se podílel na řešení druhé berlínské krize výstavbou Berlínské zdi.
  Jeho role v roce 1968 zůstává nejasná – podezření, že při své návštěvě v květnu vlastně zaštiťoval zpravodajskou přípravu srpnové invaze, se nedá doložit ani vyvrátit. Faktem zůstává, že členové jeho skupiny navštěvovali československé podniky, posádky a další instituce velmi intenzivně a všude zjišťovali informace pro případ invaze nanejvýš užitečné.
  Naopak není nijak nejasná jeho role při bombardování Mladé Boleslavi den po válce, kdy pouze proto, aby zabránil německým oddílům v přesunu do americké zóny, nařídil svrhnout cca 50 tun bomb na město, kde všichni slavili štěstí, že přežili válku, a sovětským letadlům nadšeně mávali. Během pár chvil zahynulo v Mladé Boleslavi přes 500 obětí včetně několika skupin dětí, které si mohly po dlouhých letech strachu konečně hrát na ulicích.
  Výše uvedená zvěrstva nelze nijak omlouvat poukazováním na to, že Koněv byl „pouze voják“, který musel plnit rozkazy. Naopak, Koněv byl již od 30. let důležitou oporou bolševického režimu; od roku 1937 byl poslancem Nejvyššího sovětu, o dva roky později kandidátem ÚV KSSS, to vše díky osobní ochraně ministra obrany Vorošilova i díky tomu, že v době nejzběsilejších stalinských čistek donášel na své spolupracovníky i velitele včetně Vasilevského a Žukova. V říjnu 1941 Koněv jako velitel Západního frontu naprosto selhal, jeho front byl u Vjazmy německými vojsky zcela zničen a jeho samého čekal trest smrti. Život mu zachránil Žukov, netuše, že na něj Koněv donášel…
  V jednotkách maršála Koněva byly lidské ztráty asi 2,5x vyšší než průměrné ztráty Rudé armády jako takové, a to byly její lidské ztráty podstatně vyšší než v armádách civilizovaných zemí, především v důsledku naprosté neúcty k lidskému životu (dokumentované hláškou ruských velitelů „Nas mnógo“), jakož i v důsledku mnohdy nesmyslných strategických i taktických chyb Stalina a jeho věrných.
  Postavení sochy Koněva v žádném případě nelze vnímat jako výraz vděku Pražanů za osvobození v roce 1945: motiv vděku by mohl být brán v úvahu, kdyby byla socha vztyčena po válce, ještě třeba i v 50. letech. Jenže pomník je z roku 1980, tedy z doby, kdy o vděčnosti Sovětskému svazu nemohlo být ani zmínky. Socha z roku 1980 je tak jenom symbolem československé poroby vůči sovětskému impériu, symbolem sovětského imperiálního „Tady je to naše“. Aktuální reakce ruské ambasády na jakékoli pokusy o řešení jsou jenom smutným důkazem, že současné Rusko zcela pokračuje v imperiálních praktikách expanzivního carského Ruska, pak Ruska bolševického, posléze bolševického Sovětského svazu. Vyjadřujeme proto panu Kolářovi svou podporu.“

 50. qentity napsal:

  Jejich rádoby vlastenectví nemá nic společného s morálkou. Není nic jiného než servilitou ke zlu.

  Místo mírumilovného řešení hledají násilí, místo práva a spravedlnosti zvůli cizí moci.

 51. jako fakt napsal:

  Ono tohle ( řekněme kauza sochy), jako fakt někoho zajíma? Jinak jsem mladej, ale takhle si představuji styl psaní štvavých komunistů. Tohle má být nezaujata žurnalistika?? Redakce by se měla nad sebou zamyslet. Tohle je něčí nazor na konkrétní lidi ( nebo skupinu lidí) , podpořený podpásovkama, i když jsou to asi fakta nebudu to vyhledávat. Muj nazor.

 52. Jako za socialismu napsal:

  Budeme se muset obávat těch nových agitátorů a “ svazáku“ jako za socializmu , kdy nás hlídali jako psi. Oficiálně sloužili veřejnému zájmu. Ale myslet si budeme svoje.

 53. Jako v 50 letech napsal:

  Tak zkrachovalci a agenti u nás už byli…alespoň dle novinářů…Ten článek je až nápadně shodný s články z 50 let 20 století!!! No a co ,že mají dluhy.Tito lidé Jovanovič a Černohorský mají jen jiné názory.Rozhodně nejsem jejich příznivec,ale to nálepkování…Když se mi něco nelíbí u druhých sám to nebudu činiti! Co se týče odstranění Koněva v mimořádném stavu,tak to si samo říkalo o nějaký ,,průšvih´´.Kdyby se starosta nebál veřejného mínění tak počkal na ukončení nouzového stavu,protože jsou důležitější úkoly.ZÁCHRANA LIDSKÝCH ŽIVOTŮ. Jako je desinfekce veřejných prostor,pomoc seniorům a ohroženým skupinám…

 54. Martin napsal:

  Jsme suveréní země, takže Rusko tady nemá co rozhodovat.
  Ti pseudovlastenci co podporují Rusko, což je mimochodem náš potencionální nepřítel, tak jsou fakticky vlastizrádci, nikoliv vlastenci a jako takoví si zaslouží trest smrti oběšením.

 55. Ameba napsal:

  Nejdříve čeští kolaboranti a fašisté začali stavět v rozporu s mezinárodními smlouvami, hrbitovi německým obersturbanfirerum, viz M. Lázně a Cen, ale i další místa v této zemi. Teď bourají symboly našeho osvobození. Kapitalismus je v hluboké společenské krizy a v takové situaci své naděje vkládá do fašizmu. Lze to vidět v celek 20. století. Dnes není jiný, protože jeho podstatu, loupení a vražděni nelze změnit. Nedivím se občanům, po 360 000 zkušenosti, že se nastupujícímu fašizmu postavili. Paměť národa se, novodobým fašistům, nepodařilo vymazat. A, že se obracejí na Rusko, je z logiky historie pochopitelné. Již nechtějí být tlustou krůtou, připravenou k podříznutím, když na její masíčko dostane chuť anglosaský paniček.

 56. Protipokrokovec napsal:

  Komentáře nekterých radoby objektivních levičáků se ubírají timto způsobem :
  Komunistický tyrani ( i nacistický ) páchali zlo ….a ejhle …ted tady ten a ten páchá taky zlo – a tak jste stejný …
  Uf
  Co na to říci ?
  Představme si zločince ( myslím skutečného zločince ne alimentáře nebo špatne parkujícího řidiče ) který páchá zlo a následne policejni jednotku která ho chytí ,nejakou mu vrazí a spoutá ho….
  A pak přijde levicový mudrc a prohlásí :
  Vidíte ten zločinec páchal zlo …ale vy jste taky páchali zlo – jste stejný
  Vidite ten rozdíl ?
  Vidite , každý ho vidí , jen levičák ho nevidí , nechce ho totiž videt
  Vec se má tak že na zlo musí být v zámu spravedlnosti TAKY uplatneno zlo – jinak zlo vzrustá
  Nemůžete ke zlu se chovat po dobrém , tím zničite spravedlnost
  Po zlém skutku musí přijit trest aby nastala spravedlnost ( zde nebudu rozvadet nepotrestání komunistických zločinců českou republikou….což dodnes nese dusledky )

  Tedy jestliže zločinecký komunistický SSSR vyslal svého generála sloužícího – jak jinak – zločineckému systemu k dobytí dalších uzemí – a o nic jiného nešlo ….vždyt jestliže by chtel SSSR osvobozovat lidi …nu tak proč nezačal u sebe ? Vždyt mel v Sovetskych koncentačních táborech zavřeno kolem 10 milionu lidí – proč je neosvobodil když už byl tak ukrutne humanní ?
  Domácí lidi SSSR osvobodit nechtel …ale cizí lidi Sovetský svaz osvobodit bytostne toužil…přímo po tom prahnul.
  Zajímavé že ?
  Byli to Ruský zločinci kteří vyhnali Nemecke zločince a sami zaujali jejich místa , to je celé
  Nebylo to osvobození , bylo to OBSAZENI

 57. Oskar (hanák z Prahy 6) napsal:

  Komunismus je víra. A odstraňování symbolů víry je trestuhodné pro věřící. Tak to chápou ti, co dnes se cítí ukřivdění. Rudí vzteky křičí, apoštol Koněv je pryč a nevrátí se již. Velmi diplomatický odešel a nikdo se kvůli němu nevěšel a ani řetězy se nepřivazoval. Jak je magické jaro plné květů.
  Všichni by měli poděkovat panu starostovi Prahy 6 Ondřejovi Kolářovi. Že v tichosti, bez humbuku, velmi diplomatický nechal odejít maršála Koněva. A ti co nesouhlasí, nechť si vzpomenou jak nechali nadobro vyhodit jednou pro vždy do povětří největšího hrdinu a milovaného tatíčka Stalina na Letenské pláni v roce 1962 samotní věřící Komunisté. A Sověti to vše posvětili.
  Nelze to ukončit jinak, než slavným prohlášením: Proletáři všech zemí, vyližte si prdel.

 58. protipokrokovec napsal:

  Kde je statečný soudruh prezident ?
  Proč se neohradil proti nepřípustnému vměšování do vnitřních záležitostí suverenní země – ano přesne takto zní nastudovaná Mantra levicové špíny na případné reakce demokratických zemí vůči hrubé nespravedlnosti tyranských vládců

  Zde se asi dle soudruhů není třeba nijak ohrazovat nebot se jedná o Sovetský svaz – náš veliky vzor a přítel nejvernejší , jak zní oficialní českokomunistický pohled na Zem kde zítra znamená včera

  Víte ale ono žádný strom neroste do nebe , ani soudruzi od Zemana ani Zeman samotný , ani slavné Rusko kde lidi žijí odnepameti jako divá zvěř …ani Čina kde sice byla civilisace ale zaroven byla a stale zustala veliká Tyranie která nakonec sežere sama sebe
  Nic netrva večne

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko