Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Michal TUREK / MAFRA / Profimedia
,

Babišova srandovní úderka, kdo řídí mysl místopředsedkyně sněmovny a kvíz o dvě kila kuřecích pařátů

PSÍ UŠI. Ještě než se Andrej Babiš stane prezidentem, rozhodl se, že neopustí svou oblíbenou roli premiéra. Když o něj republika nestojí, udělali mu v Agrofertu radost a z věrných přátel holdingu mu sestavili aspoň kabinet stínový. Jeho hlavní rolí budou exhibice na sociálních sítích, tedy nic, co bychom dosud neznali. Jen dostala dosavadní úderka Nacher-Vildumetzová-Schillerová oficiální rámec. Jsou z nich skoroministři.

 • Andrej Babiš už není jen předseda opozice, ale rovnou předseda vlastní stínové vlády. Společnost pro udržování dotací pro Agrofert v chodu se tak rozrostla o další orgán. Překvapivě ho vede opět Andrej Babiš a celé to pojal jako kabaret. Ostatně jako své dosavadní vládnutí.

Sranda? Sranda už je. Ministrem spravedlnosti ve své stínové vládě udělal Babiš bývalého předsedu sněmovny Radka Vondráčka, tedy muže, o jehož vztahu ke spravedlnosti by mohli klienti kroměřížských lichvářů vyprávět. Zlatá Taťána Malá, ta jenom opisovala králíke. Za pozornost stojí rovněž stínový ministr pro sport Mgr. Bc. et Bc. et Bc. Jan Richter, sběratel titulů a funkcí. Ten je poslancem, členem výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, předsedou podvýboru pro náhradní výchovnou péči, místopředsedou podvýboru pro sport, donedávna hlavním manažerem kampaně hnutí ANO, dvacet hodin týdně trávil v roli poradce ústeckého hejtmana a je místopředsedou Fotbalové asociace. Teď k tomu ještě skoroministrem, Karel Havlíček musí závidět.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Kabaret Andreje Babiše se hned pustil do práce. Ve čtvrtek uspořádal svou první tiskovou konferenci a opoziční předák se ukázal jako vynikající stand-up komik.


Zato finance vedli odborníci z hnutí ANO, mezi nimi i jmenovaný Babiš, posledních osm let vskutku zdatně. Pojďme ale dál, ve skoroministerském týmu jsou i nováčci, kteří se na devastaci země v posledních letech z ministerských postů nepodíleli. Jako stínová ministryně vnitra byla představena bývalá karlovarská hejmanka Jana Mračková Vildumetzová, která má vysloveně zdravé názory třeba na vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání, o kterém bude jako poslankyně hlasovat.

„Tak já si myslím, že je to především otázka na pana Andreje Babiše.“
(podcast Ptám se já, Seznam Zprávy, 18. ledna)

Tak my samozřejmě víme, kdo v hnutí ANO rozhoduje o postojích poslanců. Ale musíte potichu, paní poslankyně, takhle to hrozně tahá za uši.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

 • Andrej Babiš je vzorem všech ctností, zejména nikdy nelže. A když už náhodou lže jak když Mladá fronta tiskne, určitě k tomu má nějaký dobrý, pokud možno ctnostný důvod. Jako když třeba ve sněmovně prohlásil o končícím vládním zmocněnci pro digitalizaci Vladimíru Dzurillovi, že nechce mít nic společného s novou vládou.

„Ten člověk dal panu Bartošovi výpověď. Nechce s vámi dělat.“
(iDNES.cz, 13. ledna)

Vy už jistě tušíte, že to celé bylo trochu jinak. Už v mezičase se ukázalo, že Ivan Bartoš jako nový ministr pro digitalizaci pouze převzal Dzurillovu dosavadní agendu, o žádný rozkol ale nešlo. Teď Dzurilla v rozhovoru pro DVTV doslova řekl:

„Rozhodně to není příjemné. (…) Já jsem to nikde neříkal.“
(DVTV, 19. ledna)

A tak nezbývá než zkusit tradiční malý kvíz. Andrej Babiš lže, protože:

a) chce
b) může
c) musí.

Správné odpovědi posílejte na adresu AB, Imoba, Průhonice. Vylosovaní výherci obdrží dvě kila kuřecích pařátů de luxe edition.

Klidnou mysl. 

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

34 komentářů

 1. williams napsal:

  Když už se neví kudy kam, tak je dobré si z toho udělat srandu. Ale ten co se snaží zesměšnit opozici je vláda a ta se stává k smíchu.

  • pablo41 napsal:

   Jak dlouho funguje, Bille ?

  • Pavel napsal:

   Ano, tos trefil. Burešova „vláda“ je pro srandu. Ovšem obávám se, že bureš to myslel zcela vážně, a na tom, že mu to vyšlo jako obvykle není nic divného. Ten totiž neví kudy kam a je k smíchu už pěkných pár let.

  • Ondrej napsal:

   nejen k smichu, ale hlavne k politovani je zoufalec agent Bures, ktery totalne rozlozil tento stat, nase rozpocty ale i mnohe instituce, ktere slouzily a dosud i slouzi jeho soukromym zajmum..tak hejtuje novou vladu, ktera bude napravovat skody jim zpusobene a jeste na to ani nemela cas..co ubozejsiho jeste muze byt? StBAk chce byt prezidentem, aby nemohl byt trestne stihan za sve podvody, ale verim, ze mu to nevyjde a pujde minimalne k radnemu soudu, kam uz velmi dlouho patri a byl tam davno, kdyby donedavna nemel vliv na statni zastupitelstvi..takvoe je tristni realita, ale uz se blyska ne lepsi casy, byt to bude jeste nejakou dobu trvat..co poslal agrokolchoznik Toman do Bruselu jeste na podzim jako ministr v demisi to je dalsi velelumparna kterou upekli s Buresem, ale maji slus..hahahahah

   • petr napsal:

    Dnešní vláda vám všem co jste je volili,vám ještě ukáže konec dobra.

  • Sámo napsal:

   Babiš ten také státním financím a hospodaření státu vůbec nerozuměl a staral se jenom o státní dotace pro své firmy z Agrofertu. Potom také se snažil neplatit téměř žádné daně což se mu také celkem dařilo díky ministryni financí, kdy už konečně pochopí voliči hnutí ANO, že Babiš šel do politiky jenom proto, aby napojil své firmy na státní penězovod a to se mu dařilo od samého počátku, protože byl ministrem financí a ve druhé vládě byl premiérem, když ho na ministerstvu financí zastoupila účetní Schillerová, která dělala rozpočty takové, aby s nimi přikryl i rozkrádaní státních peněz – když mu EU stopla dotace, tak je dostal zaplacené ze státního rozpočtu.

  • Tondach napsal:

   Samozřejmě! Po měsíci fungování, když v tom byly navíc Vánoce a Silvestr každý ví, že vláda je k smíchu!
   Možná v Průhonicích a to ještě jen někdo!

  • fredy napsal:

   Willi máš svatou pravdu.

  • Miloslav Grydil napsal:

   Super, také to tak vidím.

  • Radomír napsal:

   Pan Malecký má právo kritizovat a zesměšňovat pana Babiše, ale nemá právo ohrožovat a narušovat jeho soukromí výzvami o posílání čehosi do jeho bydliště. K tomu by se novinář, který by respektoval etické kodexy, nesnížil.

 2. Jawas napsal:

  Stínová vláda je vždy dobře, ať už vládne kdokoliv. Vyhlídky pro tuto vládu po měsíci vidím nedobré. Co bylo špatné je horší a co bylo dobré bude horší. Vládo – sliby se mají plnit, ale již nyní je zřejmé, že pokud bude něco splněno, odnesou to opět jen obyčejní lidé.

 3. Zbyněk Leder napsal:

  Škoda každé vteříny života,kterou člověk ztratí u vašich stránek.

  • Pavel napsal:

   Škoda každé vteřiny, kterou bureš ruinoval tuto zemi.

 4. rebel napsal:

  Ti správní šašci jsou ve vládě nyní.Zlatý Babiš a spol.

 5. petrph napsal:

  Pravda, jsou staty, kde si opozice vytvori buveryhodnou stinovou vladu, ktera vytvari seriozni navrhy alternativni k tem vladnim a tim dava volicum najevo ze je pripravena vladu nahradit. A jsou jine staty, kde se politici vlady i opozice trumfuji ve snaze ukazat volicum, ze jsou pro srandu kralikum….Vyhoda volicu je v tom ze se pred volbami vyroji nove partaje mezi kterymi si muzou vybrat taky.

 6. VONDRÁŠEK WENDY napsal:

  PSÍ UŠI TAK TO SE VÁM MOC NEPOVEDLO

 7. Tomáš Suchánek napsal:

  Dobrý den. Je zajímavé, že ministr financí neumí hovořit v angličtině a podle prohlášení se ůdajně hovořil anglicky a tak se ptám kolik překladatelů sebou měl, aby se domluvil nebo si koupil
  překladač nebo mu byl koupil za finance MF jako provozní náklady.

 8. Frenky napsal:

  Myslím si, že té srandy bude ještě daleko více. Až se otevřou všechny ty zatuchlé skříně na ministerstvech pod vládou „odborníků“ z ANOfertu ….. 😉

  • Ondrej napsal:

   jj, to se jeste dozvime a uz se dozvidame – napr navrh dotaci a pobidek , tedy nove zemedelske dotacni politiky, co poslal Toman do Bruselu jeste v demisi – lumparna nejvyssi kategorie a jen to dokladaji chystane protesty agrobaronu..je to smesne a je moc dobrte, ze jim to neproslo, dalsi priklad – pan Sikela byl v soku z toho, co se delo na MPO za Havlicka za covidu a na jake nesmysly se tady vyhazovaly desitky miliard..je podstatne, abychom se to vse dozvedeli a verim ,ze se tak stane a jeste se toho dozvime dost!!

 9. Katka napsal:

  Skvěle napsaný článek. Pobavil.
  Nesoudnost Babiše a spol. je nekonečná😁

 10. v napsal:

  Nynější vláda padne do dvou let. Je dobré mít v záloze tým odborníků, co to ihned převezme. Babiš je chytrý.

  • Pavel napsal:

   Ano, v záloze je nutno mít tým zdatných odborníků ošetřovatelů, co tě ihned převezmou jakmile se odtrhneš od počítače a začneš se realizovat v reálu.

  • Tondach napsal:

   Muselo by se to stihnout za rok, protože za dva roky už nebude Zeman prezidentem!
   Ale utěšuješ se marně!

 11. Stenly napsal:

  Babišova stínová vláda na rozdíl od Fialových slepenců je parta odborníků a nemnoží koryta jako oni ! Fialovu vládu je potřeba kontrolovat na každém kroku, nebo spáchá nedozírné škody !

 12. marika napsal:

  kdyby alespon konečně začala poctivě pracovat jak slibovali, že mají vše připravené a nenapadali stále jen babiše, dalo se to čekat je to jen ta ubohá závist a nic jiného, hlavně od pana kalouska, ten to dodnes nemůže unést už jen proto že babiš byl lepší ministrem financí než on a proto vše rozrýpal jen on , proto komu to rozumě myslí ví každý, že lépe s takovou lumpárnou to nikdy už nebude !

  • Tondach napsal:

   Jsou u vládnutí necelý měsíc a v tom byly Vánoce …. a podle čeho soudíš, že poctivě nepracují?

 13. Jiří Novotný napsal:

  Pane Malecký a kde jste byl když měla stínovou vládu ODS ? Nějak jsem Vaše názory v té době nezaznamenal.

 14. Josef napsal:

  Pokud půjde nová vláda stejným způsobem jako bolševik a stbák Babiš, tak samozřejmě země vzkvétat nebude. Ale to se uvidí až za nějakou dobu. Jen úplně vymatlaní lidé ze zvláštních škol věří, že Babiš udělal něco dobrého. On a jeho vláda rozkradli a zničili, co šlo…..

 15. Jirka napsal:

  Myslím si že až Babiš sebere ty zahozene klacky po volbách tak je s petikolkou konec dobře ví co dělá narozdíl od těch pitomcu co neumí zbleptnot anglicky natož řídit stát J

 16. Jiri napsal:

  Myslím si až Babiš sebere ty zahozene klacky po volbách tak je s petikolkou konec a také si myslím že by neměli nikoho v Maďarsku vyhánět když ani neumí zbleptnot anglicky je to ostuda a je mi jich líto J

Přidávání komentářů není povoleno