Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Volby byly napínavé... FOTO: CNC/ Karel Kopáč/ Profimedia
,

Aleš Rozehnal: Vláda zlého snu zřejmě brzy skončí

KOMENTÁŘ. I přes vysoký volební zisk hnutí ANO ukazují české parlamentní volby roku 2021, že česká společnost odmítla populistickou oligarchickou vládu, která měnila Českou republiku v mafiánský stát založený na institucializované korupci. Odmítla i nekompetentní chaotické řízení státu spočívající mimo jiné ve fušování předsedy vlády zejména do oblastí, kterým rozumí ještě méně než řada jeho ministrů.

Výsledek voleb znamená i faktický konec zřejmě nejodpudivějšího jevu těchto voleb, kterým byla policejní strana Přísaha. Jejímu zakladateli, u něhož není jasné, zda mu chybí více schopnosti, inteligence nebo charakter, tak nezbude nic jiného, než aby se odebral do svých rodných Pohořelic a v restauraci U Vavříků za panáka zelené vyprávěl své smyšlené historky o tom, jak odhalil, chytil a zavřel vagony mafiánů.

Trest za lokajskou kolaboraci

Z dlouhodobějšího hlediska je také jasné, že ANO v politice končí. ANO totiž není standardním politickým subjektem, ale připomíná spíše akciovou společnost s jediným akcionářem a jednočlenným představenstvem. Jeho ministři a funkcionáři jsou pak v pozici vedoucích koncernových divizí, kteří mohou zmizet na základě jediného pohybu hlavy jejich šéfa.

ANO bez Babiše připomíná špatný vtip. A Andrej Babiš nemá zájem provádět opoziční politiku. Jeho jediným zájmem je státní byznys, tedy byznys jeho vlastního koncernu subvencovaný státem a obchodování se státem, z něhož nikdy stát nevyjde jako vítěz.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Politická aktivita Andreje Babiše se tak bude soustředit výhradně na udržení pozic, které ve státním byznysu získal, a na odvrácení následků jeho konfliktů se zákonem.

Vypadnutí ČSSD z vysoké politiky je spravedlivým trestem za lokajskou kolaboraci některých jejích politiků s Andrejem Babišem.

Vzhledem k tomu, že jejich tradiční voliči utekli k jiným stranám, snažila se ČSSD najít voličstvo nové. Původní sázka Bohuslava Sobotky a jeho poradců na levicové liberály úplně nevyšla, a tak se duo Maláčová-Stropnický obrátilo na skupinu, kterou nelze označit jinak než jako levicové mešuge. Naštěstí se mimo tohoto dua ve společnosti zřejmě prakticky nevyskytují.

Hubený volební výsledek Trikolory a spol. je odpovědí všem falešným věrozvěstům rekrutujícím se zejména z řad bývalých členů ODS, kteří předpovídali této straně poté, co se zbavila sebestředného a samolibého Václava Klause mladšího, pád do politického propadliště dějin. Trikolora tak bude ještě nějakou dobu žehrat na nepřízeň médií, ale čeká jí osud Alternativy pro Českou republiku 2017 a podobných subjektů.

Klientelistický způsob podnikání

Vypadnutí KSČM z Poslanecké sněmovny je dokončením řešení problému existence hegemona komunistického diktátorského režimu prostřednictvím stárnutí a postupného odchodu komunistického voličstva z tohoto světa.

Volební výsledek SPD Tomia Okamury, přibližně stejný, jaký mělo hnutí v minulých volbách, ukazuje, že styl politického primitivismu zaměřený na lumpenproletariát má svoje limity.

Dá se ale předpokládat, že Andrej Babiš se snadno od vlády odstavit nedá. Jeho podnikatelský koncern by bez napojení na stát nepřežil. A dá se očekávat, že poprvé od chvíle, kdy přebral Agrofert svému původnímu zaměstnavateli, bude stát vůči jeho klientelistickému způsobu podnikání nepřátelsky naladěn.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

133 komentářů

 1. vlad napsal:

  Vláda zlého snu a reality právě začíná. Spolu vyhráli volby na cikánskou férovku: nás je pět a ty jsi jeden. Ano má nejvíc mandátů a jednou tolik poslanců, než slavně vítězná ODS. Takže důvod k radosti ne, spíš k pláči.
  Podstatné je to, že jsme se zbavili levice. Naposledy jednobarevný pravicový kabinet byl za protektorátu, no to je co říci. Demokracie bez opozice přestává býti demokracií a nastává diktatura. Co chceme, to si pohodlně prosadíme. Podobně jako každý diktátor. Demokracie ve skutečnosti utrpěla porážku a brzy to bude znát. Volby u nás ve skutečnosti vyhrál Soros, který si v ČR přál neschopného slabého premiéra a strany, které nebudou dělat v Bruselu potíže a přijmou vše, co Brusel nařídí.
  Takže je vymalováno. To, co se stalo v Německu, Francii a severských státech se stane i v ČR. Na rozdíl od nich, jsme ještě jejich kolonie, z které jim jde cca 350 000 000 000Kč zisku ročně.
  Nová pravicová vláda rychle oseká všechny sociální a kulturní výdaje, zprivatizuje a rozkrade Českou poštu, Budvar a České dráhy. Podobně, jako v 90-tých letech z toho ČR nebude mít žádný zisk. Proto bude nutné zvednout daně a přestane pravidelné navyšování důchodů a platů. Přijdou poplatky ve zdravotnictví a masívní propouštění státních zaměstnanců, naštěstí to nebude trvat dlouhu. Do dvou let se koalice rozhádá a rozpadne, podobně jako v minulosti, kdy žádná pravicová vláda nedovládla do konce volebního období. A to jediná dobrá zpráva pro ČR vyšlá z těchto voleb.

  • Jan z Rokycan napsal:

   Vy jste mi nějaký prognostik… nebo spíš věrozvěst!

   • vlad napsal:

    Vážený pane, pamatujete 90 -tá léta a vládu pravicových stran s ODS v čele? Vzpomínáte na jejich skandály, trafiky, a na to, jak vládu a tajné služby řídila Nečasova milenka? Myslíte si, že najednou dojde k zázračnému prozření a začnou se chovat jinak? Dělat několikrát za sebou stejnou věc a očekávat jiný výsledek, je obraz totálního šílenství. Volit Opoblok a čekat něco jiného než privatizaci a rozkrádačku ve velkém, je také šílenství. Do dvou let, budou nové volby, to je jisté. Uměle vytvořený slepenec nemá žádnou šanci dovládnout do konce.

    • Pavel napsal:

     ANo, každý si pamatuje na ukradený agrofert, vytunelování lovochemie a miliardové úplatky spojené s privatizací unipetrolu. Já si vzpomínám na skandály a trafiky … agenta bureše. A opravdu nečekám, že bys prozřel, slepený šílenče.

     • Vlado1 napsal:

      Agent Bureš se ovšem na rozdíl od Drábka, Julínka, Kalouska a spol. choval v sociální sféře velmi uměřeně. Nedojímej nás dávno známým faktem, že kradou všichni, protože tento stát se obnovuje tím, na čem je postaven už od devadesátých let. Vlad má naprostou pravdu. Skončila vláda zlého snu, začíná vláda národní impotence. Naštěstí nebude dlouho trvat – naneštěstí napáchá nevratné škody.

     • Zdenek napsal:

      Já si vzpomínám na skandály a trafiky, kterým Babiš nesahá ani po kotníky.
      Co takový Chemapol, tam by se Babiš mohl učit. A jsou stovky dalších, ale ty se vám nehodí a raději o nich mlčíte.

     • Pavel napsal:

      To už jsme slyšeli od tvého vůdce bureše, že fšeci kradnů. Sice je to fantasmagorie a pokusům podvodníka bureše nakydat jeho vlastní špínu na jiné lepší lidi než jsou on sám, berou vážně akorát jeho kašpárci a podržtašky, ale jinak máš pravdu. Nadcházející vláda v tom, v čem bureš exceloval, tedy v odkývání každého nesmyslu z bruselu, bude ve srovnání s ním bezesporu impotentní.

    • Vaclav napsal:

     Ten pan zrejme moc snu nemel a to zrejme nevi , ze ten nejhorsi ho jeste ceka.

    • zbrnda napsal:

     Jan z Rokycan to nezažil, a proto tárá hlouposti.Až teď to bude čtyřletý(možná?) zlý sen

   • karel napsal:

    bohužel situaci popsal přesné a trefné !

   • Ondřej krivanka napsal:

    Na to nemusí byt člověk prognostik. Současny stav světa nevěští nic dobrého-energie,pademie,zbrojení,nároky velmoci,uhlíkova stopa, migrace.
    A to si myslíte,že budoucí vláda to zvládne aspoň částečně?

   • Pavel napsal:

    Má pravdu sluníčko.

   • Mirek z Olomouce napsal:

    Ne ,ten pán napsal jen pravdu o zlosynech z koalice .

    • Pavel napsal:

     Teď jsi to zlosynům z anoksčssd nandal. To si za rámeček nedají.

  • Václav napsal:

   Vláda ještě není sestavena a vy už víte co bude a jak to bude.Mohlo by se stát,že by vám to nemuselo vyjít.

   • jan napsal:

    hm Václave vy jste asi hodně mladej synek a to vás ještě omlouvá vše ukáže čas,ale historie se obvykle opakuje

   • Zdenek napsal:

    Ano víme, protože ODS, KDU a TOP už ve vládě byly a nedopadlo to vůbec dobře.

  • Václav napsal:

   Na takové blbosti které uvádíte vám už nikdo neskočí.Možná tak senioři.

   • Aja napsal:

    Tak to jste velky optimista! A to si opravdu myslite, ze kazdy „senior“ je naivni blbec? Predstavte si, ze muj muz je i v seniorskem veku vynikajici a vyhledavany chirurg a kazdy pacient se necha operovat radeji u neho nez u nektereho zacinajiciho lekare. Vzdelani je jedna vec, ale leta praxe, zkusenosti a rozhled je zase o necem jinem, a to bohuzel mladi nemohou mit. Takze, pane Vaclave, byla bych s tou kategorizaci „seniora“ pro priste opatrnejsi.

    • Václav napsal:

     Já jsem nepaušalizoval,ale seniorů je cca 2,5 milionu a 80% z nich to hodilo ANO.Takže s tou kategorizací jsem v pohodě.

   • Vlado1 napsal:

    Nojo – mládí vpřed :). Plnou parou do zdi – až se probereš z tý rány do palice, budeš taky najednou „starej“ . . . ;)))

    • Pavel napsal:

     Ano. Sice je dobře, že se čeští důchodci mohli cítit v posledních době alespoň párkrát mladě – při volbách. Bohužel volbou bureše, okamůry a dalších podobných zjevů to s Českou republikou v plné rychlost naprali do zdi.

   • Pavel napsal:

    Ti senioři, už mají nějaké zkušenosti se skákáním, a na nějaké proklamace hned tak někomu neskočí. Noví skokani se budou teprve a😢 bolestně učit.

    • Pavel napsal:

     To doufám, že mají. Vždy ten jejich poslední skok na burešovy deklarace stál ČR minimálně rozvrat státních financí, katastrofický průběh epidemie a ostudu v zahraničí se zlodějským premiérem.

    • Václav napsal:

     No myslím,že skákali na sliby (které nikdy neměly být uskutečněny) jako koně na Velké Parddubické.Zadlužení státu které více jak z poloviny nebylo důsledkem covidu ponesou na hrbu naše děti a naši vnuci.A to se vám líbí?

    • Pavel napsal:

     Doufejme. Po skoku na lep naposledy burešovi, snad stejnou osudnou chybu se s podobným podvodníkem a diletantem jako bureš, důchodci znovu neudělají.

  • Krleš napsal:

   A co marťani? Na ty jste zapomněl…

  • Bogdan napsal:

   Toto psal asi Marek Prchal. ANO neumí zkousnout to, že nebude vládnout a ždímat dotace.

   • Válková napsal:

    Bohužel zatím bude dokud bude Zeman na Hradě Babiš bude premiérem bude to zdržovat

   • Karel napsal:

    miliony nacházeli všichni demokratičtí politici. Jeden mladý, co zemřel našel 300 mil.na chodníku. Babiš byl v dańovém ráji, ale všichni největší podnikatelé neplatí ČR ani korunu daní. Cizí majitelé odebírají každoročně 400 mld. dividend, právně je to v pořádku, ale bude míň a míň na silnice, budovy..Pokud budeme mít Euro budeme platit dluhy jihu. ČR je na tom díky průmyslu dobře, ale pokud budeme mít zelený úděl, a díky EU migranty, bude hůř..

    • Tondach napsal:

     Pokud máte na mysli Grosse (mladý a zemřel), tak ten nedokázal vysvětlit kde vzal milion na byt! Pouhý směšný jeden milion … a ne tři sta milionů!
     A rezignoval na funkci premiéra! Babiš se drží zuby nehty jako klíště!

     • A. S. Pergill napsal:

      Jenže Agrofert má obrat podstatně vyšší než těch 300 milionů.

  • jaroslav napsal:

   A nevíte také prosím jak dopadne nedělní mač Prasetína s Pujbukama?

  • liberal shark napsal:

   Pokud charakterizujeme levici jako neomezenou vládu státní byrokracie a všemocných korporací nad občanem, tak má v našem parlamentu stále drtivou většinu.

  • Osel napsal:

   Důvod k pláči pro všechny lháře, zloděje a únosce svých dětí, či jejich sympatizanty. Počítáte-li se mezi ně, plačte. My ostatní se konečně po dlouhých letech můžeme radovat 😉

  • Karel Vanek napsal:

   Pro Boha přestaňte se ztrapňovat hláškami, že za vším co se mi nepovede stojí Soros. Je na čase přijít s něčím novým😁

   • Vlado1 napsal:

    – vy netušíte, že vlivová agentura Open Society Fund pana Sorose cíleně ovlivňuje t.zv. „občanskou společnost“ v Evropě – včetně jejího informačního prostředí – a že to nemá s demokracií, či svobodnou vůlí svéprávných občanů vůbec nic společného?

  • Manitius napsal:

   Pane, raději budu žít v německé nebo francouzské kolonii a mít se dobře, než žít ve vašem Babišistánu nebo, nedejbože, v Okamurově zemi nadšených vlastenců.

   • Vlado1 napsal:

    – tak si vyberte. Mali? – nebo Pobřeží Slonoviny? V takovém Timbuktu byste byl jistě spokojenější. 😉

    • Manitius napsal:

     Ty země ale nejsou v EU, to zjistíte prostým otevřením atlasu. Když si přečtete původní text ještě jednou a zamyslíte se (což dá často práci), možná pochopíte, o kterou zemi se v komentáři jedná.

   • Vaclav napsal:

    To je divny , ze ses jeste tady, vzdyt uz tricet let je moznost jit za vytouzenym.

  • Víťa napsal:

   Takových slov a k ničemu to není. Vypadá to, jako by to psal bývalý redaktor Haló novin…

  • jan vebr napsal:

   Ještě Vlad zapoměl na Mezinárodní židovstvo z Londýna a Nového Yorku!!! Soros by to sám nezvládl.

   Jan

   kde se tyhle blbové berou…snad jenom za prachy

   • A. S. Pergill napsal:

    Řádně odsouzený zločinec (ve Francii za insider trading) Soros reálně existuje a reálně platí škůdce typu ekologických organizací (zejména těch, co nedělají nic pozitivního, jen chovají kůrovce a vřískají o „vyhynutí na klima“, a mnohé další škůdce.

  • Jindra napsal:

   Lépe bych to nenapsal

  • Kikina napsal:

   Zapomněl jste na Billa Gatese a Kalouska… pak je váš výčet „viníků“ úplný…

  • ¨Petr Porš napsal:

   Souhlas a doufejme, že to bude brzy…

  • B.Filip napsal:

   👍👍👍👍👍👍👍

  • Lenka napsal:

   máte pravdu…

  • Zdeněk napsal:

   Velmi dobře a bohužel pravdivě popsáno. Většina mladých voličů nemá bohužel povědomí o tom, jak po 90 roce vlády vše rozprodali za pár korun, které rychle roztočili. Proč si asi v Německu, Francii drží stát alespoň většinové podíly v důležitých odvětvích, možná jen proto, že umí použít zdravý selský rozum, aby měl stát nad tím kontrolu, tedy přínos pro stát a občany. Ne, jako u nás rádoby ekonomové, především v překotné době od roku 1990, kteří vše dokázali zlikvidovat. A jelikož většina zisku u nás vytvořena odchází především do Německa a Francie, tak nikdy nemůžeme západ dohnat. Pro ně jsme fakt dojná kráva. Václav Klaus v roce 1990 tvrdil, že do 10 let doženeme Rakousko, a že marka bude za 10,-Kč! Bez zisků, které mohly zůstávat v České republice to je nemožné. Kdyby se všeho honem nezbavili ve prospěch cizího kapitálu, tak by vývoj šel sice pomaleji, ale patřilo by to nám. Ať bude u moci kdokoliv, nemůže to jít nějak dopředu a i ti staronoví a noví se chtějí přiživit na tom co zbylo. Bohužel nyní se neobejdeme i díky tomu všemu bez těch blahoslavených evropských dotací, vlastně si na ně o trošku menší částku pošleme, jen nesmíme připočíst ty odcházející zisky! Kam se na Brusel hrabalo RVHP.

  • Stan napsal:

   Spise ze zlého snu do ještě horší reality.

  • Petr napsal:

   Tento pán je obyčejný Blb. Absolutně mimo mísu, všichni jsou idioti jen on je latadlo. Rozhodně tento člověk by neměl dostávat prostor, šířit veřejně tenhle hnůj. Doporučuji dobrého psychiatra.

  • Kamil Škoch napsal:

   Chudák Andy snad mu nebude přerušen nikdy nevysychající tok státních prostředků pro jeho firmy.

  • Radomír napsal:

   Pan Rozehnal je mimo realitu. Jeho tvrzení, že volbou ODS a TOP 09 a spol „česká společnost odmítla populistickou oligarchickou vládu, která měnila Českou republiku v mafiánský stát založený na institucializované korupci“ je úsměvné. S ohledem na fakt, že korupční a klientelistický styl vládnutí a systém kmotrovského a sponzorského přítmí a drancování republiky a veřejných rozpočtů vytvářela ODS a později spolu s ČSSD a nakonec i se svým klonem TOP 09, kdy pak dokonce přijímali i sponzorské dary od Z. Bakaly a P. Fiala se nechal řídit paní Nagyovou a nežádal změnu stylu, bych od nich nic zásadního k lepšímu nečekal.

 2. Marek Loucký napsal:

  Ano, svitla nám jiskérka naděje, že stávající politicko ekonomický bizár bude ukončen, ale ještě bych moc nejásal. Je zde ještě faktor Zeman, který se bude jistě snažit předvést nám svoje poslední vrcholné číslo. Ten člověk je člověkem destrukce (jeho tělesná schránka by mohla vyprávět) a rusové nedají svoji kůži lacino. Na každý pád bude náprava škod a úklid spouště po vládě ANOfertu hodně bolet a vláda to bude velmi nepopulární. V příštích volbách jsou SocDem i komanči zpět, takže o nějaké renesanci, nebo osvícení voličů nemůže být řeč. Ti lidé co žijí v alternativní realitě vyfabrikované Prchalovými kampaněmi a dezinfoscénou nikam zázračně nezmizí, ale budou stále připraveni jakoukoliv vládu rozumu a „normálnosti“ sabotovat.

  • Vaclav napsal:

   To je zajimavy , ze o tom jak tezky to mela tahle vlada se nikde nepsalo. Jen to co udelala spatne. A propo. Zeman ac coby samoliby clovek , je jediny prezident za meho dost dlouhyho zivota , ktery rika co si mysli. Tak si ja osobne predstavuju demokracii. To i prtez to , ze z nekterymi vyroky nesouhlasim.

 3. Tomáš napsal:

  Profesor Fiala si vzal příklad od Masaryka, který udělal ze dvou národnosti jednu a vzniklo Československo. Fiala sjednotil ODS, lidovce a Top09, to bylo málo, tak se pripojili Pirati
  a Starostové. Sjednocuje je odstranění Babiše jako premiera. Nemocný prez. Zeman prohlásil, že pověří sestavením vlády vítěznou stranu, nikoli slepenec, to má určitou logiku. Nyní je p. prezident nemocný a bude dlouhý čas, který prověří vítězný slepenec v jeho soudržnosti. Velká trhlina vznikla mezi Starosty a Piráty, kteří byli vykrouzkovani, tak jak se to dělá v komunálních volbach. Až bude mít Babiš papír s pověřením od prezidenta, nastane situace , kdy se budou nabízet ministerský křesla a to je hodně silná situace a mohou následovat zvraty a salta. Máme se na co těšit

  • A. S. Pergill napsal:

   Trhliny jsou i uvnitř ODS, část jejich poslanců odmítá levičácké úlety prof. Fialy a lidí okolo něj. V zásadě ani všichni poslanci KDU ČSL nebudou kývat na bruselskou politiku, likvidující naše zemědělství a venkov obecně. I část starostů (a dalších komunálních politiků) je obeznámena s negativními dopady toho, co prosazuje Brusel, na normální lidi.

   • Pavel Liška napsal:

    Nejlepší by bylo, kdyby se ODS a ANO rozštěpily a pak vznikla vláda pod vedením dejme tomu Zahradila nebo Vondry společně s odpadlíky z ANO, bez Babiše ( ti by představovali jen tvárnou hlasovací hmotu, pod příslibem nějakých pašalíků ) a eventuálně ještě s KDU…. To by mohlo stačit. Možná bych ještě překousnul nějakou formu tolerance od SPD. Jóoo to jsou vlhké sny. Asi počkáme do příštích voleb… 🙂

    • A. S. Pergill napsal:

     Ano, něco takového by byl optimu blízký stav.

     • Pavel Liška napsal:

      Věřím, že v dalších volbách už půjde právě o tohle a třeba to vyjde. Letošní volby byly jen takový předstupeň.
      Vyčistila se scéna a může začít souboj ideí, nikoliv emocí.

   • Dr. B napsal:

    Nějak nechápu, co máte na mysli oněmi „levičáckými úlety prof. Fialy a lidí okolo něj.“ Můžete to konkretizovat, ideálně ozdrojované? Protože ať pátrám v paměti jak můžu, nic takového jsem nikde nezaznamenal. Rád se proto poučím, pokud mi něco uteklo.

    • Pavel Liška napsal:

     Což třeba jen tak pro připomenutí přiznaný souhlas ( Fiala : „berme to jako realitu a pokusme se ji využít co nejvíce“ nebo tak nějak .. ) Správný ( asi ne nutně pouze ) pravicový lídr by řekl : „Revokujeme naše rozhodnutí v EK a odstupujeme od Green Dealu v současné podobě“.
     No a spíše co udělal levicového, by se dalo říct , co neudělal pravicového. Školné na VŠ ? Nula. Spoluúčast pacientů na zdravotní péči ? Nula. Redukce státního aparátu o minimálně 30% ? Nula. Zrušení minimální mzdy ? Nula. Rušení post-covidových přídavků a příspěvků na kde co a kde komu ? Nula. Redukce dotačních programů ? Nula. Rušení státních příspěvků neziskovým organizacím ? Nula. Snížení korporátních daní ? Nula. Atd., atd. … To by dělala pravice. ODS pravicí není . Je to účelová hra na pravici v mezích (neo)liberálním mainstreamem vytyčených mantinelů .

    • Pavel Liška napsal:

     … přiznaný souhlas s Green Dealem.

    • A. S. Pergill napsal:

     Už jen jeho postoj ke Grýn Dýlu je v podstatě levicový.

  • Jan z Rokycan napsal:

   Takovou schopnost plácat páté přes deváté má jen málokdo, pane. Gratuluji!

  • vladimír napsal:

   Jestli něco sjednotilo „pravici“, tak to nebyl profesor, který se snaží vystupovat slušně, intelektuálně a uhlazeně, ale velká nenávist lidí, kterým šlápl Andy na kuří oko zavedením např. EET, to mu nemůžou odpustit lidé, kteří byli zvyklí daně neplatit vůbec, nebo jen to nejnutnější minimum. Daně musí platit hlavně zaměstnanci, kteří nemohou využívat fines Schwarzsystému, ty se jim prostě každého 10.srazí ze mzdy a finito Benito. jsou to lidé, kteří byli 8 let odstaveni od svých zlodějin a teď jim svitla naděje na nové mlaskání u koryt. Jak říkal komoří Lang v Císařově pekaři a pekařově císaři, že: „My jsme ochotni leccos odpustit, ale jak se nám sáhne na peníze, tak neznáme bratra“. Andyho vláda,bohužel, doplatila na covidovou pandémii. Slavná opoopozice věděla přece nejlépe, co a jak se má udělat, úplně jako celý svět, který byl také postaven před pandémii, která neznala hranic a vzdáleností a zasáhla všechny kontinenty. Státy se přeplácely při nákupech ochranných prostředků a Čína byla na koni (jestli náhodou ten virus nepochází z laboratoří ve Wu-chanu). Opoopozice celou dobu jenom všechno gajlovala, ale nemusela mít za nic zodpvědnost, jen rýpání a nenávist ji držela pohromadě.

   • A. S. Pergill napsal:

    Zrovna ta EET je pitomost, včetně toho, že řada podnikatelů musí utratit tisíce, aby mohla zaplatit pár stovek na daních. Je to dost likvidační pro menší živnostníky a hlavně takové co to nemají jako jediný zdroj příjmů.
    Přitom nám utíkají daně z opravdu velkých firem, stamilióny ročně.

 4. liberal shark napsal:

  Nebuďte naivní. Ve skutečnosti se jedná o jen vítězství západoevropských korporací nad Agrofertem. Občané ČR z toho nebudou mít vůbec nic. Právě naopak, staneme se totálními otroky čtvrté říše. Plán Hjalmara Schachta a Pierra Lavala na „Novou Evropu“ může být u nás nyní bez překážek realizován.

  • Manitius napsal:

   Nic vám nebrání přestěhovat se dál na východ, kde vám západní otroctví rozhodně nehrozí.

   • A. S. Pergill napsal:

    Vím o lidech, kteří tímto směrem (a ne jen do Ruska) už emigrovali. Mimo jiné kvůli zelené debilizaci EU. Může klidně nastat exodus třicátníků, nadějných odborníků v biomedicínských disciplínách, případně techniků a technologů. Zůstane nám tu jen odpad, vycházející z humanitních studií, a ten k HDP prakticky ničím nepřispívá.

    • Dr. B napsal:

     To myslíte opravdu vážně? Myslím ten exodus nadějných odborníků do Ruska (potažmo jinam na východ)?
     To je určitě nějaká legrace, že?
     😉

     • A. S. Pergill napsal:

      Není, o pár takových případech vím. Znechucení antivědeckou propagandou a ideologií, nemožnost se uplatnit v oboru, který člověk vystudoval, a podobné problémy k tomu vedou.
      Za pár let nebudete smět mít auto (a elektromobil nezaplatíte), nebudete moct v zimě topit na obstojnou teplotu, zakážou nám jíst maso (případně zavedou koncentráčnické příděly), budou zakázány zabijačky, grilovačky, bude drasticky omezena možnost cestování atd. atd. Konec konců, ze socialistických států se emigrovalo také.

    • Manitius napsal:

     Když je EU tak zeleně „debilní“, proč tedy ti „hloupí“ migranti do ní chtějí jít? Proč raději nejdou do toho vašeho ruského ráje? Patrně špatný marketing, ne?

     • Horymír napsal:

      V Rusku by je nikdo neživil.V EU,páchající rituální sebevraždu,dostanou královské kapesné a přes svoji nadřazenou víru mohou terorizovat původní obyvatelstvo.

     • A. S. Pergill napsal:

      Ti lidé nemají žádné intelektuální potřeby, žádnou touhu dělat kvalitní práci (jako lidé, kteří z EU emigrují), navíc řadu zákonů ignorují a je jim to tolerováno (např. porážka koz a ovcí na ulici, normální člověk si něco podobného nemůže dovolit ani na svém statku). Za to dostávají poměrně vysoké sociální dávky a je jim tolerováno i přiživování se kriminalitou.

   • Ivo napsal:

    Zatím jsme otroky Agrofertu ,komunistických eseróček a zlodějskych ruskÿch miliardářů!! K čertu s tím kagebàckym odpadem z východního bloku který si hraje na novodobé kapitalisty..!! Pryč od zbytků a přežitků toho ruského chudobince…!!

  • Vaclav napsal:

   Naprosto presny popis nasi budoucnosti.

 5. Filip Navrátil napsal:

  Já jsem možná lumpenproletariát. Ovšem u voleb jsem zvolil bez zvláštního nadšení ODS. Vy jste ale pane Rozehnale, podle mne hulvát podobný těm, které si u moci pamatuju z doby pana Topolánka, nebo Nečase.

 6. A. S. Pergill napsal:

  Mimochodem, na befél „té hodné a prospěšné“ EU jsme museli zrušit web spolužáci.cz, prakticky jedinou platformu k vyhledání, oprášení atd. sociálních kontaktů ze školních let. V tom „zlém“ Rusku web odnoklasniki funguje bez problémů a „zlému“ Putinovi nijak nevadí, že se spolužáci v dospělosti vzájemně kontaktují.
  Co z toho je tedy „vláda zlého snu“?

  • Zdenál napsal:

   No, pokud bych si mohl opět vybrat mezi mučením, bitím, vyraženými zuby a rozmlácenou ledvinou a mezi zrušením webu spolužáci, tak rozhodně bych volil druhou možnost. Zřejmě si se Pergille nedostal sadistům z StB do rukou.

   • Vaclav napsal:

    No a jeste jste zapomel na loveni mamutu, to taky nebyl zadnej hit.

  • Ivo napsal:

   Pane Pergille,to snad nemyslíte vážně…Že vám ta ulhaná huba neupadne vy ,,odnoklasniku,,….:-)

   • Tondach napsal:

    🙂

   • A. S. Pergill napsal:

    Vy byste měl vědět, že nám byla vnucena naprosto nesmyslná a v řadě situací škodlivá legislativa GDPR, s níž byl tento web v rozporu. Hodně se o tom psalo, i naše gymplovní třída si tam sdílela forografie a další připomínky na studentská léta a byl tam i aktuální adresář třídy.

  • Manitius napsal:

   Úředníci v Bruselu vám vám zrušili Spolužáky? Tyhle moudra vám asi přišly v nějakém řetězovém mailu nebo jste si to rovnou přečetl na nějakém „alternativním“ webu?

   • A. S. Pergill napsal:

    Ano, spolužáci museli skončit na základě bruselského nesmyslu jménem GDPR.

    • Dr. B napsal:

     To je zcela nesmyslná interpretace této situace. Služba Spolužáci skončila proto, že pro splnění zásad GDPR (coby jedince vás tato směrnice zásadně chrání, stačí přestat číst, co vám kdo pošle řetězákem, ale přečíst si onu směrnici) by musel Seznam (její provozovatel) přepsat celý tento web. A to se mu jako provozovateli nevyplatilo, protože tato služba již dlouhou dobu před touto GDPR změnou stagnovala a Seznam zvažoval její zrušení bez ohledu na GDPR. To bylo nakonec oficiální stanovisko provozovatele Seznam a GDPR v podstatě jenom urychlila nevyhnutelný konec této služby.
     Copak vám na vašem mylném tvrzení nebylo divné třeba to, že jiné webové služby po zavedení GDPR neskončily (i když měly s GDPR mnohem větší třecí plochu, než Spolužáci), ale pouze přepsaly zdrojové kódy tak, aby novým podmínkám vyhovovaly?
     Nechci se vás nijak dotknout, ale zdá se mi, že poslední dobou se z vás stává opravdový mistr zkratky. Vaše závěry se však po takovýchto zjednodušeních stanou naprosto mylnými a zavádějícími. Dávejte si na to pozor kolego, byla by škoda ztratit dříve tolik zdatného názorového oponenta!

     • Pavel Liška napsal:

      Takže sám souhlasíte, že to bylo v důsledku GDPR.

     • A. S. Pergill napsal:

      Seznam jasně a jednoznačně avizoval, že tuto službu ukončuje kvůli GDPR. A v podstatě byste nemohl zveřejnit ani fotografii školní třídy, pokud byste neměl svolení od všech vyfocených (včetně již zesnulých učitelů / profesorů, či spíš jejich dědiců, dtto již zesnulých spolužáků). A takovéto věci vám žádné přepisování kódu nevyřeší. Nesmíte podle GDPR zveřejňovat seznam kontaktních adres spolužáků ze třídy a mnoho dalšího.

      A trochu z jiného soudku, ale je to k témuž: Když jsem studoval, tak doktoři měli právo, pokud někdo trpěl pohlavní chorobou a nedodržoval zákaz sexuálního styku nechat vyvěsit jeho fotku v místě bydliště s tím, jaké riziko představuje. Ono se to prakticky neuplatňovalo, snad jednou za pár let v celém státě, ale byla možnost pohrůžkou takového zveřejnění „umravnit“ neukázněného pacienta, nebezpečného okolí.

   • Pavel Liška napsal:

    Když o něčem nic nevím, tak se k tomu nevyjadřuji. Řiďte se tím, jinak se zesměšníte.

 7. pamětník napsal:

  Ač to značná část Pirátů zatím neuzná, je jejich vykroužkování velmi prospěšné. Otestovali si míru vlivu poté, co už v komunálu i sněmovně předvedli otevřenost, ve volbách byli Starostům štítem, a vzhledem ke svému mládí tak získali / voliči jim dali / čas dozrát. Teď na úrovni EU může I. Bartoš pro blížící se předsednictvi, – eliminovat minulé excesy odmítačů spolupráce se západem, a 5 partají ukončit nebezpečné hrátky s  „velkým dubiskem“. A to není málo, a nemylme se – podaří-li se náprava – bude nejspíš dost bolet… Ne všichni češi budou moci relaxovat na francouzké riviéře…

 8. Ondřej Wagner napsal:

  Pan Rozehnal by se měl věnovat právu, ale ne politickým komentářům, to mu vůbec nejde. Hnutí ANO rozhodně nekončí, bude hlavní opoziční silou, a časem bude schopné existence i bez vedení Andrejem Babišem. Hnutí Přísaha ale vůbec nekončí, je konečně jediným nově vzniklým subjektem, který bude mít díky stálým ročním příspěvkům šanci na přežití do příštích voleb do Poslanecké sněmovny.
  Sázka ČSSD na levicové liberály je v současné době naprosto slepou uličkou, protože společnost bude muset čelit problémům týkajícím se vysoké inflace, zejména v podobě zdražování energie, nedostatku bytů, popř. některých důsledků Green Dealu např. v podobě zákazu výroby automobilů se spalovacím motorem, popř. zajištění dostatku elektrické energie a plynu. Problémy v podobě ochrany menšin, např. sexuálních nebo rasových, hnutí Black Lives Matter, MeToo nebo Extinction Rebellion jsou mimo pozornost voličů ČSSD. Nejvíc preferenčních hlasů z členů ČSSD získala Jana Maláčová (přes 25%), což je zástupkyně tradiční sociální demokracie. Zástupci spíše liberální levice propadli (Zelení mají kolem 1% hlas), popř. byli vykroužkováni (Piráti byli vykroužkováni Starosty)
  Pokud se týká komunistů, pokud z nich bude jenom klub nostalgiků, tak začnou upadat. Pokud např. pod vedením Kateřiny Konečné se stanou radikální levicí, kterou minulost komunistické strany moc nezajímá, ale hledí vpřed, tak bych tuto stranu ještě nezatracoval.
  Pokud EU bude silou prosazovat Green Deal zejména v oblasti energetiky nebo zákazu prodeje aut se spalovacím motorem, tak budou narůstat řady euroskeptiků a tím i příznivců SPD.
  Takže pane Rozehnale, raději se věnujte oblasti, kterou umíte, což ale není politologie.

 9. Luděk napsal:

  Program Antibabiš je zoufale slabý k tomu, aby stačil na vedení země. A jakmile začne rvačka o koryta, slepenec se bude drolit. Tohle vítězství je Pyrrhovo a i když se komentátoři snaží, seč mohou, vsadit si na úspěch této vlády, je obrovské riziko. Je fakt, že vláda sice bude mít nadstandardní podmínky v ČT a dalších médiích, že se nebude nikdo v ničem šťourat, že zmizí přehled o státním dluhu a podobné, čeho jsme si doteď užili vrchovatě. A ani se zřejmě nedozvíme těch dalších 300 jmen z Panama Papers. Že Brusel na nás bude neskutečně milý. Ale vlčáků s 8 letým pustém je hodně a nasytit je a zároveň udržení stávající životní úroveň při začínají energetické krizi, není možno klasickou pravicovou škrtací ekonomikou. Už tu nejsou devadesátky, kdy se lidé nechali okrádat a ještě tomu tleskali. Autor mě dost pobavil tím, jak se radují že skončí klientistická vláda. Kdo jí asi tak ukončí? ODS a TOP 09 , které ji zavedly? Vždyť Babiš je dítě politiky ODS. Jen se jí vymkl. Článek je prostě buď politická agitka, nebo zmatení mysli. K zasmání postačí.

  • Zdenál napsal:

   Klause jsem navrhoval na ministra financí. Líbilo se mě jeho hlavní motto : Za mě nikdy nebude ani koruna deficitu. To dodržel a kdo tu dobu pamatuje, byli jsme ekonomickým tygrem Evropy. Pak přišla opoziční smlouva a všechno šlo za socanů do kytek. Myslel jsem si že i blbec dokáže nasekat bilionové dluhy, teď vím, že je to umění.

   • josef napsal:

    Klaus byl ministrem financí pouze do voleb v červnu 1992, pak byl už jen předsedou vlády… Na konci jeho „vlády“ už v r.1997 už byl deficit ( když si stěžoval, že mu národní banka „šlápla“ do vládnutí). Za jeho vlády od r.1993 byl deficit různě skrýván do různých vládou vytvořených institucí typu konsolidační banka…

  • Marek Loucký napsal:

   Když pominu sdílenou chiméru o tom, že opozice má jen program Antibabiš…což nemá, ale to lidem s deficitem myšlení nevysvětlíte, tak by mě zajímalo jaký program nabízí ANO ? Správně, programem ANO je Babiš 🙂

   • A. S. Pergill napsal:

    Koalice jako celek opravdu nic jiného nemají, protože mimo toho Antibabiše je průnik jejich programových priorit téměř nulový.

    • Karel Černý napsal:

     Tak je pravda, že programů mají budoucí vládní strany zdánlivě 5. Ale ve SPOLU se nějak dohodli. V v PirSTANU dělali program Piráti, STAN to jen korigoval. Piráti jsou mimo a STAN je beztak blíž k TOP09 ( s nimiž už byl) a ODS. Takže něco by vzniknout mohlo. Zas takový význam to nemá – to co existuje, je beztak naprosto nepoužitelné.

     • Pavel Liška napsal:

      Chápete, že když se udělá program s ohledem na zájmy všech 5-ti vládních subjektů, tak bude tak kompromisní, že to bude znamenat stagnaci a přešlapování namístě? Protože se nebude dít nic, co by nějaké vládní straně mohlo vadit .
      Nevím, jestli to je to nejlepší pro tuto zemi. Doufám alespoň, že ODS, TOP, STAN a KDU při tvorbě programového prohlášení nebudou brát ohled na priority Pirátů. Za to by ty 2 ministerstva co jim zavřou ústa ( nejlépe kultury a digitalizace ) stála … 🙂

     • A. S. Pergill napsal:

      Jak se shodne většina KDU ČSL a významná část ODS s TOPkou na manželství stejnopohlavních párů? Například.

  • Tondach napsal:

   Žádný program „antibabiš“ není!

 10. Ivo Patta napsal:

  Přestaňme si navzájem nadávat, to nikam nevede. V podstatě nebylo koho volit, protože žádná z politických stran nenabízela sofistikovaná řešení skutečných problémů, např. důchodovou reformu. Důchodovou reformu, bez které nejpozději do 15 let zbankrotuje důchodový systém a s ním sociální stát. Já jsem si uvědomil, že nic není v pořádku v roce 2002. Výsledkem mého studia tří vědních oborů a doplnění znalostí z ekonomie o ekonomiku rodin a makroekonomii, je kniha Ekonomům to myslí černobíle, Verbum 2021. V knize najdete příčiny dnešního zadlužení státní pokladny i příčiny demografické krize a zejména zjistíte jak z toho ven prostřednictvím správně, tj. transparentně nastavených daní a správně provedené důchodové reformy. Navíc hned v úvodu knihy zjistíte, kdo umně skrýval třicet let za zády příslovečného Černého Petra.

  • A. S. Pergill napsal:

   Jenže bez odchodu z EU řešení není reálně možné.

  • Ondřej Wagner napsal:

   Ivo, můžeš o důchodové reformě psát co chceš, ale pokud ji za svou nepřijmou politici a lidé, tak nic neprosadíš. Snad jenom to, že nějaké malé procento sociálního pojištění budou moci být poplatníci dát ve prospěch svých seniorů. Ale zapomeň na to, že důchody se budou do značné míry odvíjet od počtu ekonomicky činných potomků.

 11. FMach napsal:

  Odmítla i nekompetentní chaotické řízení státu spočívající mimo jiné ve fušování předsedy vlády zejména do oblastí, kterým rozumí ještě méně než řada jeho ministrů.
  Tak to by mě zajímalo jak si mám vysvětlit , že není důležité, aby na ministerstvech byl ministr z oboru a věcem rozuměl. Babiše kritizují, ale pokud spočítáme dluh do doby kdy Babiš nastoupil do politiky až do dneška a zjistíme že dluh zaviněný převážně Covidem a následně hospodářskou krizí a štvavou kampaní opozice a škodila kde mohla a porovnáme-li to z krizí od roku 2008 a musíme to přepočíst na stejnou hodnotu peněz, pak nás překvapí, že za Babiše byl dluh menší než za Kalouska a vlády ODS. Informace a čísla potřebná jsou na MF. Navíc k dluhu co vytvořil Kalousek a ODS musíme přičíst i peníze co okradl důchodce ve výši po přepočtu 180 mldr Kč. Pro neznalé připomínám, že Kalousek změnil přepočet penzí tak, aby jejich hodnota klesala rychleji a až do roku 2015 kdy jej vláda Sobotky s ANO a Babišem na MF znovu vrátila zpět a navíc změnila výpočet, tak, aby penze přestali klesat, tedy jejich reálná hodnota. Od roku 1989 penze jen klesali, číselně ne, ale jejich hodnota. Tady máte příklad, že lež a manipulace je jejich základní politika a děsím se toho, až budu muset 4 roky čumět a postupně trpět. Ještě jednu připomínku, od roku 1989 kdy státní dluh po komunistech byl ve výši jen 75 mldr Kč a zlaté rezervy ve výši 72,5 tun zlata vytvořili politici z ODS a ČSSD spolu s KDU a TOP09 1,750 biliónů korun a to nepočítám to co rozkradli a zničili spolu s EU, to jde do stovek biliónů Kč. Prostě jim nevěřím ještě nezačali vládnout a už lžou.

 12. Horymír napsal:

  Bitva o korýtka právě začíná.Bylo by to k popukání,kdyby to nebylo k pláči.Tohle zločinné spolčení nejspíš zase bude muset rozehnat policie.

 13. Petr napsal:

  Pekne myslenky, lepe bych to nenapsal…Vsechny jeho slouhy vyhodit, protoze budou zezadu slapat nenapadne na brzdy, nebo skodit…a je jich hodne!!!

 14. petrph napsal:

  Což o to, to že odchází Babiš je na tom to pozitivní. Těžko se hodnotí výkon ostatních padlých partají – jak se říká, každý svého štěstí škůdcem.
  Nicméně při pohledu na vítěznou super-koalici se nemohu zbavit pocitu déjà vu, v podobném složení (jen místo Pirátů tehdy stejně aktivní Věci Veřejné), nastupovala oslavovaná pravicová vláda v roce 2010, za dva roky už jí měla díky nedomyšleným reformám a neustálým politickým skandálům voliči plné zuby, a modlili se aby padla, což se i později skutečně stalo..
  Takže, pokud má ta současná uspět, asi by to chtělo aby měl Fiala lepší nervy, ale i silnější povahu než ten chudák Nečas.

  Nicméně, to spíše vypadá, že už na začátku udělal dvě hrubé chyby, které ho příjdou draho.
  Ta první, že tak dlouho špekulovali se svými koalicemi – až nakonec bude muset Fiala dát 2 slovy dvě ministerská křesla straně která má 4 (slovy čtyři) poslance, které navíc ani do koalice nepotřebuje, o tom se budou vyprávět anekdoty stovky let..
  Ovšem ta druhá, že tak dlouho usilovali o odstranění Zemana, až se tak (pravděpodobně) stalo pro ně v tom nejhorším momentu jak jim teprve teď znalci ústavního práva prozradili, tak tu nyní důležité rozhodování co dál, přebírá Babiš ještě se starým parlamentem..

  • A. S. Pergill napsal:

   Pokud je nepošle do …, tak tím jen ukáže, že v politice nemá co dělat.
   A pikantní je, že pokud by Bartoš šel dělat ministra, tak by musel skončit jako poslanec a nahradil by ho podle příslušného zákona další v pořadí na kandidátce, a to je člen STAN. Takže by piráti přišli o jeden mandát.

 15. Tondach napsal:

  Všeobecně se říká, že máme poloviční platy a třetinové důchody proti vyspělému Západu!
  Abychom to nějak srovnali, budou se muset zvýšit!
  Ale jak to tedy udělat, aby to pro křiklouny nebylo populistické rozhazování a vyštvání ze sněmovny spravedlivý trest pro ty, kteří to dělali?
  No?
  Nebo myslíte, že to Stanjura nebo Skopeček zvládnou jinak? Nepopulisticky?

  • Marek Ladislav napsal:

   Víme všichni, že po Babišovi se bude špatně vládnout. Držme nové vládě palce, ať udělá co nejméně přešlapů. Doufám, že nikdo neočekává, že tento marasmus je vyléčitelný během jednoho volebního období. Ale alespoň směr kterým máme společně kráčet je třeba nastoupit.

   • liberal shark napsal:

    Babiš vládl po 20 letech vlády stran dnešního demobloku. A také se mu ten jejich marasmus nepodařilo vyléčit :-).

   • Tondach napsal:

    O tom jsem ale nepsal! Psal jsem o blbých kecech o údajném populismu!
    Zvyšování platů a důchodů je nutnost, ne populismus nebo bezuzdné rozhazování ….

   • petrph napsal:

    O to přece jde, jistě že máte (bohužel) pravdu v tom že „nikdo neočekává, že tento marasmus je vyléčitelný během jednoho volebního období.“ – ovšem bylo by dosti naivní předpokládat, že stačí „nastoupit směr kterým máme společně kráčet“ – protože a zase z principů demokracie, nová a zcela jiná vláda po dalších volbách nebude povinna v tomto směru pokračovat, a naopak řadu reforem a zákonů nynější vlády zruší..
    Takže – alespoň během toho volebního období musí vláda už svými jednáním získat velkou důvěru voličů že tento jí realizovaný postup je správný (a s co nejméně chybami) aby jí volili i na to další období.

    Sorry za to upozornění, ale tím „nastoupit směr“ musí být skutečně dlouhodobé legislativní a dodržované změny a nikoliv rétorické projevy.

    Ale že toto bude strašně obtížné právě pro ta nezávislá média, aby dokázala naprosto objektivně, informovat občany, o tom která ta opatření jsou správná čili nic, a taky zda případné chyby jsou rychle opravené nebo ne…Bez ohledu na to, kdo v té vládě sedí.

 16. PetrPecinka napsal:

  Dobrý článek. Teď je třeba odpojit Babiše od dotací a nechat došetřit všechny jeho kauzy. Zbavit ho imunity. Teď již snad opadne strach proti němu zakročit. I jednotka pomalosti Jaroslav Šaroch by už snad mohl přestat dělat průtahy, dočíst konečně spis a po šesti letech vyšetřování Čapího hnízda konečně rozhodnout. Kdyby jednu milióntinu toho co napáchal a rozkradl Babiš udělal normální člověk, tak jde sedět. Babiš se bude kroutit jak pochcaná žížala, kličkovat, zdržovat, útočit. Ale stejně jako to nepomohlo Davidu Rathovi, nepomůže to ani Babišovi. Je teď dost času na to vystavit mu účet. Rath ti už zahřívá místo Babiši.

  • vlad napsal:

   Vy si pořád myslíte, že Babiš si schvaloval dotace pro sebe sám? Že si sám navrhl co chce a pak si to schváli? No, je vidět, že o tom vůbec nic nevíte.
   A co se týká jeho kauz, je to prosté. Když budete miliardář, snadno zaplatíte tým právníků, kteří Vám ohlídají, abyste dostál zákonným povinnostem beze zbytku a měl klid. To Babiš udělal a proto na něj nic nemají. Vyhověl zákonu lex Babiš který mu ušili na míru a bylo to.
   Předpokládám, že ten, kdo neporušil zákony ČR nemůže být odsouzen. To, že opoblok stále křičí nic neznamená. Stíhání není důkaz viny ale jen prověřování, zda-li se nestal trestný čin. Protože platí presumpce neviny, je nutno na pana Babiše pohlížet jako na nevinného. Tak hovoří zákon, a ten je třeba respektovat.
   Ten, kdo nerespektuje a stále očerňuje člověka bez důkazů, je psychopat.
   Naneštěsí ČR není právní stát a je možné označit viníka a obvinit jej bez důkazů, viz: kauza Vrbětice. Ale to je jiná písnička, podobná té Babišově.

  • Tondach napsal:

   Tak nějak by to mělo dopadnout,,, !

  • petrph napsal:

   No to víte, že jo. Za prvé, naopak hned jak Babiš přestane být premiérem bude mít nárok na všechny ty dotace zcela legálně a taky je všechny bude dostávat.
   No a za druhé,on pro připomínku už Babiš zbaven imunity 4 roky je (už od minulých voleb), teď se to zase bude opakovat. Sice drobná formalitka, která ale může trvat tak odhadem 2-3 měsíce. Potom snad dojde k tomu zázraku, že na Babiše bude podána žaloba… Nicméně od podání té žaloby k tomu zda půjde Babiš sedět uplyne odhadem 5-6 let soudů. Pravděpodobně mezitím „stihne“ ještě jedny volby..
   Ostatně bych řekl, že je taky právě čas, aby Zeman v posledním tažení (je na tom už fakt špatně), by mu mohl splatit politické dluhy a dát mu amnestii…

 17. Ferdinand Mravenec napsal:

  Pane Rozehnale, na Vašem místě bych asi volil opatrnější výrazy. Slova jako populismus, oligarchie, mafiánský stát, institucializovaná korupce, nebo výraz nekompetentní chaotické řízení státu totiž asi úplně nejsou vhodné jako příklad toho proti čemu účelové koalice ve spojení jen velmi těsně zvítězily. Jednak lidé v téhle zemi nemají až tak krátkou paměť a velmi dobře ví, co dokážou konzervativci napáchat za zvěrstva, a za druhé, a to je mnohem důležitější, uvědomte si, že existuje i druhá strana mince. A tou je obrácené vnímání výsledku voleb. Protibabišovský „slepenec“, neboť jiný účel toto uskupení nemělo a nemá, nevolilo 57% aktivních voličů. Tři pětiny národa odmítají již dávno usvědčené zloděje a jejich kamarádíčky, a přesto se ti samí zloději, jen v jiném složení, sápou po moci. A teď můžete mudrovat co to může pro Fialu, z profláklé korupční ODS, znamenat.

 18. Roman napsal:

  Áááá, lumpenproletariát, to už jsem 35 let neslyšel. Tento bolševický termín mi o autorovi říká hodně. Lumpenproletariát – pasivní produkt hniloby nejnižších společenských vrstev, kdykoliv ochotný ke kontrarevoluci. Tak Čest! soudruhu. 😀

  • Horymír napsal:

   Lumpenproletariát je terminus technikus,zrovna tak jako užitečný idiot či nosič vody pro ty mladší a vzdělanější z větších měst,co volili pětikolku. Oni se sice cítí být střední třídou,ale neuvědomují si,že stačí přijít o tři měsíční platy a jsou ve velkých potížích a za další půlrok jsou z nich bezdomovci.Ač by je to asi urazilo,tak jsou to obyčejní proletáři.Řečeno slovy klasika „Mohou s tím nesouhlasit,mohou proti tomu protestovat,ale to je asi tak všechno,co s tím mohou dělat.“To,že se někdo necítí býti proletářem (zastaralý pojem,že?),ještě neznamená,že jím není.

  • A. S. Pergill napsal:

   Ve skutečnosti je to zcela korektní socioekonomický termín a M+E ho ukradli klasickým politickým ekonomům. Značí společenskou skupinu, která se živí drobnou kriminalitou, případně ne zcela OK získávanými sociálními dávkami.

 19. Zdenek napsal:

  No ja pamatuju kdy po vzniku ODS za vedeni pantaticka Klause se dostala k moci a podporovala jen zlodeje tunelare darebaky vseho druhu a kdyz ve snemovne nekdo navrhoval nejaky zakon ktery by tomu mohl nejak zabranit tak poslanci ODS byli vzdy prvni kteri se hlasili do diskuze ale ne proto aby navrhli jeste lepsi variantu ale vzdy zduraznovali proc to nejde a hromada tech lidi se ve vedeni mota stale jeste ted myslite ze se zmenili a budou neco delat jinak tezko

 20. jos napsal:

  Máte vskutku pěkný koment Zdenále. Má jedinou,za to však zásadní, vadu. Je v totálním rozporu s tvrdými daty, které najdete na webu vlády, případně na Eurostatu.
  Klausova vláda přivedla zemi v letech 1997-8 na pokraj krize až katastrofy, kdy propad HDP dosáhnul v roce 1998 více než 6%. Ten váš tygr byl na konci KLausovy vlády pěkná chcíplotina. Naštěstí se tento katastrofický vývoj podařilo Zemanově vládě poměrně rychle zvrátit. A přivést zemi k růstu HDP 2-4 %. Nejlepších výsledků ovšem dosáhla Paroubkova vláda, která přivedla v roce 2006 zemi k druhému nejvyššímu růstu HDP v rámci EU 6,8 %. Za to byl Paroubek „odměněn“ tzv. zprávou zločince Kubiceho a těmi nejtvrdšími ataky medií.Podobně Zeman byl za to, že vytáhl ČR z prúšvihu po Klausově vládě tvrdě dehonestován. Občané byli odměněni prolhanými medii tím, že základní fakta nikdy nebyla zveřejněna.Místo toho byli občané zavaleni prolhanými manipulačními kampaněmi. A nakonec instalací dvou nejhorších polistopadových vlád, Topolánkovy a Nečasovy.

  • Horymír napsal:

   Topolánkova a Nečasova nebyla nejhorší polistopadovou vládou,ale nejhorší vládou vůbec a to včetně té protektorátní a nesla výrazné znaky zločinného spolčení (viz. přiznaná korupce při získání hlasů přeběhlíků Melčáka a Pohanky a vládnutí spolu s TOP09,která v té době ještě vůbec neprošla volbami a totéž později s LIDEM,což byl odštěpenecký pohrobek Věcí Veřejně Prodejných).

Přidávání komentářů není povoleno