Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Vzácný Vladimir Putin. Čekání na ruského prezidenta se umí dosti protáhnout

 -   - 

PutinCreative Commons LicenseVladimir Putin” Autor: World Economic Forum

Pocit vlastní důležitosti, psychologická hra, jasný vzkaz politickému protějšku, možná nepřízeň počasí či chyby dispečerů. Ať je důvod jakýkoli, ruský prezident Vladimir Putin na sebe při setkáních se zahraničními státníky rád nechává čekat.

A je poměrně jedno, zda jde o přijetí v Kremlu nebo jeho návštěvu v zahraničí.

Zatím nejvíce trpělivosti musela v roce 2014 projevit německá kancléřka Angela Merkelová. Protokolem pečlivě plánované setkání se muselo posunout o více než čtyři hodiny.

Bezmála hodinu nechal Putin čekat třeba i papeže Františka. Nejméně si Putin dovolil k jiné dámě – anglické královně Alžbětě II. U ní se v roce 2003 alespoň vešel do „akademické“ čtvrthodinky.

Tabulku „čekání na Putina“ (s přibližnými časy) sestavila redakce Rádia Svobodná Evropa/ Rádia Svoboda (RFE/RL) sídlící v Praze.

putin-waiting-time

O autorovi

Autorem článku je -pes-

Komentáře

Komentářů (5)
 1. nováček napsal - dne 20.12.2016

  Putin opravdu není žádné ořezávátko. Kdo se s ním chce setkat, musí si to setkání odčekat. Dnes je to opravdu první muž světa a nikdo si nemůže dovolit ho ignorovat. V dobrém, ani ve zlém.

 2. Němec napsal - dne 20.12.2016

  Možná, kdyby pan Putin jako slušný člověk chodil všude včas, tak by na světě neumírali neviní lidé. To se ale dnes, díky lidem jako je nový prezident USA “nenosí”.

  • Richter napsal - dne 21.12.2016

   Můžete prosím vysvětlit korelaci mezi čekáním na Putina a umíráním lidí ve světě? A prosím vemte to tak, nějak zgruntu.

  • nováček napsal - dne 21.12.2016

   Copak Vám zlého nový prezident USA “ udělal, že ho evidentně nemáte rád?

 3. nováček napsal - dne 21.12.2016

  Ještě otázku na pana Němce : Vy jste znal ty nevinné lidi, co umírali, protože pan Putin nechodil všude včas jako slušný člověk?