Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Vlastenec v akci: Plakátováním chráněných stromů za záchranu západní civilizace

 - 

hamplalej Zdroj Autor: Facebook Tomáš Pavlovič

GLOSA Je podzim. Listy se vybarvují, kaštany padají, blíží se volby a kmeny stromů ve státem chráněném stromořadí ve středočeské obci Skřipel dostávají nevšední podobu: raší na nich červeno-bílo-modré plakáty českých vlastenců.

Jak také lépe vyjádřit vřelý vztah k vlasti než tím, že na staletý kaštan kovovými svorkami přicvakám kus papíru s ústřední myšlenkou: “Ploty na hranice! Okamžitě!”

Člověk se až diví, že pán z plakátu, kandidát do Senátu za (prý) Alternativu pro Česko a ochránce Berounska přes hrozbami islamizace Petr Hampl, raději nevezme do rukou pilu, stromy nepokácí a z prken nezačne stloukat ty ploty.

Protože, aby bylo všem kritikům jasno, on to dělá pro nás – jak vysvětlil zastupiteli Skřipel, který mu polepování stromů ve své obci veřejně vytkl.

Reakce? Omluva za kolegy sice přišla, ale… „(…) na rozdíl od ostatních to neděláme pro peníze a moc, ale že se snažíme zachránit západní civilizaci. Jinými slovy, zachraňujeme kůži i lidem, jako jste vy. Určitě nečekáte, že v islámském světě by byla aktivita podobná té vaší tolerována. A jak se bude zacházet s životním prostředím – na to se můžete jet podívat do Egypta, Maroka nebo kamkoliv jinam (a to jsou ještě umírněné případy),” odepsal zastupiteli alternativec Hampl.

Přesně! Chraňme si svůj pravý český kaštan před invazivními druhy. To by to pěkně vypadlo, kdyby nám tu s podzimem na hlavách začaly přistávat třeba jedlé kaštany původem odněkud ze severní Afriky.

O autorovi

Autorem článku je Robert Břešťan