Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Tady všude je Babišovo: Podívejte se na podnikatelské impérium místopředsedy vlády

INTERAKTIVNÍ MAPA. V rámci mapování podnikatelských aktivit místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše (ANO) přináší HlídacíPes.org vizualizaci, kde všude jeho firmy sídlí.

Místopředseda vlády Andrej Babiš se kvůli svým rozsáhlým podnikatelským aktivitám ocitá ve střetu zájmů.

Jeho firmy získávají veřejné zakázky od státních podniků řízených Babišovým ministerstvem, například inkasují evropské dotace úřadované ministerstvem životního prostředí vedeným členem Babišova hnutí Richardem Brabcem.

Andrej Babiš je na jedné straně politikem, který určuje či reguluje pravidla pro trh, ze kterého zároveň jeho firmy profitují.

HlídacíPes.org se proto rozhodl podrobně zmapovat jeho podnikatelské aktivity.


PSALI JSME: 


Dnes přinášíme mapu, ve které jsou zakreslena sídla většiny firem (v případě Prahy jsme umístili pouze jednu značku) Andreje Babiše, ať už ovládaných přes koncern Agrofert, tak i stojících mimo něj.

Pohled na mapu je zajímavý i z „volebního“ pohledu: Jak jsme již dříve upozornili, ve čtrnácti ze šestnácti vybraných míst, kde sídlí významné Babišovy podniky (či výrazné značky, jež si veřejnost s Babišem spojuje)  s naprostou převahou zvítězilo hnutí ANO 2011.

Interaktivní mapa: Kde všude vlastní Andrej Babiš firmy prostřednictvím skupiny Agrofert

ab-mapa

Mapa se zobrazí po kliknutí na titulek. Modře označeny firmy Agrofertu, červeně firmy Agrofertu se sídlem v zahraničí, zeleně firmy ovládané přes Hartenberg Holding a žlutě firmy ovládáné přes společnost IMOBA. Firmy sídlící v Praze jsou uvedeny pouze jednou. Zdroj: aplikace Cribis společnosti CRIF, vytvořeno v Google Maps.


Analýza vznikla za podpory Nadačního fondu proti korupci.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

11 komentářů

 1. Emanuel napsal:

  Jena s firem koncernu Agrofert dostala také za úkol, aby za finanční odměnu od státu skladovala ve skladech, které jí Česká republika prodala hodně zmenšené zásoby dlouhodobě skladovatelných druhů základních potravin, pro možný případ jejich většího nedostatku v důsledku větší celosvětové jejich neúrody. V případě, že tento stav nastane a bude celosvětově základních potravin větší nedostatek, tak bude nutno, aby tyto sklady byly ve větším rozsahu chráněny příslušníky armády České republiky, kteří jsou také pod vlivem politického hnutí ANO. Mám obavu, že v případě většího nedostatku potravin v České republice budou přednostně zásobováni nedostatkovými potravinami hlavně pracovníci koncernu Agrofert a předem vybraní členové politického hnutí ANO.

 2. Kibus napsal:

  To je závisti!!

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Závist možná, ale pravděpodobný scénář jistě!

 3. Němec napsal:

  Obdivuji co vše pan Babiš stihne za 24 hodin. Ale neznám jeho zahraničněpolitickou orientaci. Jen vím, že chce náš stát řídit jako firmu. Tak přemýšlím, komu náš stát prodá až ho to přestane bavit.

 4. tamchyna napsal:

  mapa je k ničemu nelze ověřit kde se fy nachází pro kontrou

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Jste na omylu. Mapa je dočasně ještě k použití, snad ale už po příštích volbách, bude k ničemu. Přes celou mapu bude napsáno a to správně : Babišovo (bude to místní název bývalého Česka).

 5. josef napsal:

  Porad je mi milejsi nejakej Babis, nez treba Bakala Kellner a naslo by se jich vice. Babis alespon podnika doma a to co je venku, za to prijdou dividendy zase do tohoto statu, alespon velkym dilem. Prodat 47% podil OKD za nejaky 4 miliardy a nasledne odejde v 10ti letech ze sprivatizovaneho subektu 60 miliard na dividendach a pan ktery tento prodej podepisoval nam dnes dela predsedu vlady. Co nato rici?

 6. rich napsal:

  Kam míříte ukázkou toho,kde všude Babiš podniká?Tím jen vyzdvihujete jeho schopnosti.Ukažte kde švindluje a okrádá republiku.Že jste za velké privatizace nevytvořili mapu působení privatizačních mafiánů,že jste prstem na ně neukázali a současně jim neprokázali porušování zákonů a etických norem.

 7. rich napsal:

  Šla Nanynka do zelí,do zelí.Natrhala lupení,lupení…..

 8. Jiri napsal:

  Pracoval jsem v podniku pane Babise za 80kč/hod plus premie do 50% v hrubem.Kdyz jsem chtel trochu vyplatu musel jsem mit aspon 50 hod. přesčasu,nikdy jsem ho nevolil ani nebudu.Odejit tesne před duchodem jsem nechtel asi vite proc takze s temy dotacemy to je asi pravda,ale na druhou stranu dava praci lidem,je to tezke

  • nováček napsal:

   Podnikatelé nedávají práci lidem z lidumilnosti, ale proto, aby lidé na ně pracovali. Dokladem je zjištění, že firmy „pracují“ na daně „celých 234 hodin za 1 rok! Kolik hodin „pracují“ firmy, majetek podnikatelů, na mzdy pro své zaměstnance? Snad 468, či dokonce 702 hodin za rok? Zbytek je čistý zisk podnikatele alias „dárce práce“. Ale máte pravdu s tím Babišem, nevyvádí peníze do ciziny a hlavně je tady daní. Pozn.: Konečně už naši „slavní“ ekonomové přišli na to, co obyčejní neekonomové vědí dávno : z české ekonomiky odchází mimo republiku podstatně více peněz tady vydělaných, než do ní přichází (a kdy přišlo) zahraničních investic, tolik ekonomy doslova okecávaných.

Přidávání komentářů není povoleno