Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Starosta Polné oznámil podjatost a pak hlasoval pro syna

 - 

PolnáZnak města Polná” Autor: www.mesto-polna.cz

Redaktor serveru Občasník.eu Miroslav Mareš se věnuje “kauzám, událostem a zprávám z Vysočiny”. Nejnověji upozornil na to, že střet zájmů není zdaleka jen problémem Andreje Babiše, ale daleko častěji se odehrává po celé republice na obecní úrovni.

“Radní města Polná vybírali nového nájemce renovovaného městského kina v Polné. Zájemců bylo hned několik mezi nimi i syn starosty Skočdopole a syn jedné z radních města Polná.  Dusnou atmosféru vystihuje i zápis z jednání radních města. Starosta Skočdopole oznámil střet zájmů hned na počátku jednání, na konci jednání hlasoval pro syna.  Syn vyhrál,” popsal stručně Mareš podstatu příběhu.

Gogolovský přesah dává příběhu průběh (a jeho zápis) rozhodného jednání Rady města Polná ze dne 26. srpna 2015 (krácení + poznámky Miroslav Mareš):

Závěrem HlídacíPes.org pouze dodává, že jednání starosty Polné bylo v souladu se zákonem o konfliktu zájmů. Ten ukládá pouze povinnost nahlásit podjatost, nijak však dotyčného nediskvalifikuje v případě hlasování o věci.

O autorovi

Autorem článku je -pes-