Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Čínská ambasáda v Praze testuje Čechy. Víte, čí je Tchaj-wan?

 -   - 

2401299389_9a2ce687e3_z Autor: tingley / Foter.com / CC BY-NC

Čínská ambasáda v Praze se nebývale otevírá světu. Na měsíc listopad vyhlásila pro Čechy veřejnou vědomostní soutěž „O pohár čínské ambasády 2015“.

Celkem 27 otázek vyžaduje opravdu detailní znalost Číny a čínsko-českých vztahů. Bez pomocí internetu by měl pravděpodobně problém stoprocentně uspět nejeden znalec Číny.

Například: Jak se jmenovala jediná císařovna v historii Číny: A. Cch’-si B. Wu Zetian C. císařovna Lü?

Největším ostrovem Číny je: A. Chongming B. Hainan C. Taiwan: Nebo: V roce 1988 vyhrál na 26. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary hlavní cenu Křišťálový glóbus film A. Havoc in Heaven B. Dívka s bílými vlasy C. Ibiškové městečko?


Ke stažení:  Čínská vědomostní soutěž – kompletní otázky


Soutěž končí 30.11. 2015 ve 20:00 a vítěz se může těšit na nejmenovaný chytrý mobilní telefon v hodnotě 12 000 Kč. Pro dvě druhá místo jsou určeny chytré hodinky pro dvacítku šťastlivců na třetím místě chytrý náramek.

„Čínská ambasáda si vyhrazuje právo konečného posouzení vyplněných odpovědí,“ upozorňují organizátoři.

Prvních 25 tipovacích otázek je oceněno vždy po třech bodech. Zbylé dvě, otevřené, jsou honorované nejlépe. Za 12 bodů je tato: „Uveďte tři významné události, které se odehrály ve kterékoliv oblasti čínsko-českých vztahů v letech 2014 a 2015.“

V úvahu zde připadá například několik cest českých politiků do Číny, probíhající Čínské investiční fórum, vystoupení prezidenta Miloše Zemana s Krtečkem v čínské televizi, účast prezidenta Zemana v čínské variaci na Ein Kessel Buntes, případně působení Jie Ťien-minga, předsedy představenstva čínské skupiny CEFC, mezi oficiálními poradci prezidenta Zemana.

Největší váhu – 13 bodů – má pak dobrá rada čínské ambasádě v Praze: “Napište vaše návrhy a nápady pro facebookový účet velvyslanectví. Jaký obsah by Vás zajímal?”

O autorovi

Autorem článku je Robert Břešťan

Komentáře

(1) komentář
  1. J.Němec napsal - dne 9.11.2015

    Je zajímavé sledovat a porovnávat ovládnutí České republiky Ruskem a Čínou. Číňané na to jdou daleko inteligentněji. Asi je to tím, že u nás nemají tolik bývalých estébáků a jiných komunistických kolaborantů a motorkářů.