Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Smí se říkat „kurva“? Nebo „mafiánský zloděj“? A je Česko odposlechovou republikou?

 - 

15215811027_1c9d8777f4_zto that POC. The decision to use a router configuration files seen in passively” Autor: artforspooks via Foter.com

PSÍ TÝDEN. Výběr toho nejdůležitějšího z originální produkce HlídacíPes.org v končícím týdnu.

  • K tématu politické korektnosti: Slovo „kurva“ nebývalo sprosté, dnes třeba nemůžeme říct „mafiánský zloděj“. Ve chvíli, kdy někdo protlačuje nějaký mainstream, což je často pociťováno jako agenda „lidí z Prahy“ – ta pověstná „Pražská kavárna“, pak je dost pravděpodobné, že se najde někdo, kdo ten obsah odmítne, říká v rozhovoru o politické korektnosti mediální teoretik Daniel Bína.
  • Loňský pokus o převrat moci v Turecku selhal kvůli řadě strategických chyb, narušení komunikace mezi spiklenci a následně stažení podpory třetích stran. Proč? Více v analýze Aspen Review…

Turecko ve výjimečném stavu. Zemi čekají další bratrovražedné akce, další násilí a další tragédie

  • Uplynulo 20 let od podpisu Česko-německé deklarace. HlídacíPes.org se tématu věnoval v sérii textů, které se vrátily jak k historické události z roku 1997 očima jejích přímých účastníků, tak zkoumaly, co bude dál.

Česko-německý fond budoucnosti získal dalších deset let a miliardu korun na činnost

Lidé nám vyčítali, že jsme zradili národ. Přišla mi i šibenice

Tomáš Sokol: Odposlech je návykový jako droga. Hlavně v případě některých útvarů

  • Snad žádný prezident v americké historii nebyl přijat společenskými elitami, médii, představiteli velkého kapitálu, ale i zpravodajskými službami s takovou nevolí jako Donald Trump. Média vykreslují Trumpovy voliče jako xenofobní, méně vzdělané a chudší bělochy, kteří nestačí čelit výzvám současnosti, a proto se snaží otočit kolo dějin zpět. Nic však není tak málo pravdivé jako je tento popis. Více v analýze Aleše Rozehnala.

Trump prezidentem? Legitimní výraz americké národní identity

A ještě telegraficky z dalších témat:

O autorovi

Autorem článku je Robert Malecký