Psí týden: Proč Miloš Zeman chválí TV Prima, co kupují Číňané a kdo zachrání Velkou Británii

Napsal/a Ondřej Neumann 2. července 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Hnůj, póvl, presstituti… Prezident Zeman novináře dlouhodobě skutečně nemusí. Díky HlídacíPes.org teď hlava státu udělala jednu výjimku! 

  • Miloš Zeman měl dlouhá léta pro novináře pouze slova pohrdání. Teď – možná vůbec poprvé – jedno médium pochválil: televizi Prima za to, že manipuluje zpravodajstvím o uprchlících. Dlouhodobě „cinknuté“ zpravodajství Primy upozornil HlídacíPes.org.
  • china industry

    ©©

    Banky, luxusní cestovka, síť hotelů. Co všechno si Číňané za 27 miliard chtějí koupit vstupem do J&T. Čínský konglomerát CEFC avizoval snahu získat 50% podíl v investiční skupině J&T Finance Group, jejímž prostřednictvím by dosáhl na řadu dalších firem. Do této doby již investoval k deseti miliardám korun. Obří transakce ale může narazit na podmínky regulátorů. Podle informací HlídacíPes.org navíc obchod může zkomplikovat také nejasná vlastnická struktura CEFC. Více v materiálu vytvořeném v rámci našeho projektu PAVUČINY BYZNYSU.

  • Šéf ostravské expozitury ÚOOZ Jiří Komárek obvinil policejního prezidenta Tomáše Tuhého z brutálního vynášení informací. Postupně se ukazuje, že tvrdé důkazy chybí, a tak je ve hře pomluva, kvůli které se policejní prezident obrátil na inspekci. A my si můžeme zahrát hypotetickou hru, jak by takové trestní řízení asi vypadalo, kdyby bylo v režii Komárkova útvaru. Více v glose Roberta Maleckého Operace CHACHAR aneb Jak ulovit policistu Komárka vlastními zbraněmi.
  • Centrální evidence účtů posílí bezpečnost státu? Napsalo nám ministerstvo financí: Poslanecká sněmovna schválila jeho návrh na zřízení Centrální evidence účtů. Prý to posílí mimo jiné boj proti mezinárodnímu terorismu, a v důsledku tedy i bezpečnost státu. Je to lež z kategorie podlých. Ve skutečnosti jde jen o pohodlí úřadů, kterým se teď bude snáz hrabat v našem soukromí.
  • Britové utekli z prohrané bitvy, Evropa hledá nové lídry. Šok, který Britové způsobili svým rozhodnutím dát Evropě vale, inspiroval mnohé kontinentální politiky k silným slovům o restartu. Otázkou je, zda unijní moloch dokáže rozvratného potenciálu brexitu využít. Pravděpodobnější je, že nikoli, a že se tak britské “ne” Unii stane pro obě strany – a potažmo svět jako takový – další systémovou komplikací či překážkou. Shodli se na tom publicista a konzultant Roman Chlupatý, hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská a politický geograf Michael Romancov. Nabízíme vám jejich základní teze průběžně doplňované o expertní hlasy.
  • Elisabeth

    ©©

    Zmatení z výsledků hlasování britského referenda o členství v Evropské unii je téměř dokonalé. Vítězní příznivci brexitu však už nyní, bohužel, připomínají ohlušeného opilce, který se po těžké pitce probouzí uprostřed chaotické vřavy s krvavýma rukama a prázdnou hlavou. Jan Urban je však přesvědčen, že Velkou Británii může zachránit královna.

  • I když Nejvyšší kontrolní úřad zprávy ze svých kontrol nekoordinuje se zlomovými událostmi na mezinárodní scéně, přečíst si pár dní po brexitu zprávu o tom, jak se nakládá se “stamilióny korun z evropských fondů na propagaci toho, jak se nakládá s penězi z evropských fondů”, člověk se těm 52 % Britů (aspoň chvíli) tolik nediví. Více v glose šéfredaktora Roberta Břešťana Co zachrání Evropskou unii? Více reklamních spotů, více tužek, dalekohledů a deštníků.
  • Česká vláda požaduje, aby budoucí zahraniční dodavatel nových jaderných bloků pro Dukovany přizval české firmy ke svým zakázkám na stavby elektráren ve třetích zemích. Nejvstřícnější je v tom prý zatím Rusko, tvrdí ministr průmyslu Mládek s tím, že Westinghouse i Čína se k zakázkám pro český průmysl staví chladně.
  • Prohlédněte si fotogalerii Karla Cudlína. Galerie Václava Špály nabídne v průběhu prázdnin takřka úplný průřez fotografickou tvorbou Karla Cudlína. Ten svou fotografickou kariéru začal už v 70. letech 20. století. Jeho známé cykly fotografií jsou například žižkovští Romové, portréty dělnických profesí či zachycení odchodu sovětských vojsk.
  • Free Syrien Army ( FSA) captured soldier from regime. Aleppo, Syria.

    Free Syrien Army ( FSA) captured soldier from regime. Aleppo, Syria.

    Olof Jarlbro je švédský novinář a fotograf, který na vlastní pěst a ilegálně vyrazil do válečné zóny v Sýrii, aby odtamtud podal své fotografické svědectví. Výsledkem je kniha „Ve válce“. „Zažil jsem chlapíka, který se ze stresu chtěl sám vyhodit do povětří ručním granátem. I pouhé přeběhnutí ulice je kvůli snajprům riskantní. Je to odporné místo a smrt vám neustále dýchá za krk,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org: Viděl jsem zoufalé kolegy rozbíhat se přímo proti kulometům. Uvnitř článku výběr z jeho nejlepších fotografií.

  • Odstartoval “nejkrásnější zákon”. Do zkušebního provozu vstoupil 1. července zákon o registru smluv. Státní instituce a podniky, kraje, města, obce a firmy s většinovou účastí státu nebo samospráv budou do rejstříku povinně ukládat všechny smlouvy nad 50 tisíc korun. Zatím bez sankce, ostrý provoz začne přesně za rok. Už teď se ale mluví o tom, že bude zákon znovu otevřen a připravují se jeho změny. Připravili jsme pro vás Průvodce inteligentního čtenáře světem veřejných peněz.


Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)